If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 22

Προεπιλογή Opel corsa d προβολεις ομιχλης

Γεια σας παιδια..ειμαι καινουργιος στο forum..εχω ενα opel corsa d και θελω να βαλω προβολεις ομιχλης..πρεπει να παρω και αλλο πλαστικο στον προφυλακτιρα που να εχει θεση για προβολεα η κοβεται αυτο που εχω και μπαινει ο προβολεας? http://www.economycarparts.gr/images...32804801-B.jpg τετοιο πλαστικο εχω

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Καλώς ήλθες!
    Στείλε p.m. στον Ζάχο (s5zax) για να σου πει αν μπορούν να μπουν προβολάκια στο δικό σου.
    Θες τα προβολάκια, το πλαστικό καλυμμά τους ( ίσως μπορείς να κόψεις τα δικά σου ), μπορεί να χρειαστεί καλωδίωση αν δεν έχει αναμονές, μπορεί και άλλη ασφαλειοθήκη, προγραμματισμό κ.λ.π.
    Ο Ζάχος θα σε κατατοπίσει.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1
    Next mod : Βάψιμο ζαντών - OK.
    Wish list: 17άρες, πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

και αλλο "κουμπι" εκει που πατας για να αναψουν θες σιγουρα :Ρ [τωρα θα εχει μονο για το πισω να φανταστω,οπως τοδικο μου ]

Προεπιλογή

Υπαρχει περιπτωση να μην το υποστηριζει η μοναδα αμαξωματος και να μην μπορουνε να αναψουνε με τον εργοστασιακο τροπο.

Προεπιλογή

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας..ισως παω σε εναν ηλεκτρολογο για να μου πει ακριβως τι χρειαζετε...θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι αλλο...θελω να αλλαξω την λαμπα στην μπροστινη πλαφωνιερα και να βαλω led..μηπως ξερετε τι λαμπα περνει?

Προεπιλογή

Γειά σε όλη την παρέα. Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω προβολείς ομίχλης στο corsa. Η bcm τα δέχεται αυτό είναι σίγουρο. Από εκεί και μετά ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολη διαδικασία , τι θα χρειαστώ και αν γνωρίζετε και στο περίπου κόστος. Επίσης μια σημαντική απορία. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο? Δεν τα θέλω για ομορφιά η μούρη. Με ενδιαφέρει το πρακτικό μέρος του θέματος. Δηλαδή κάνουν δουλειά , φωτίζουν επαρκώς σε περίπτωση ομίχλης η όχι και πολλά πράγματα. Ευχαριστώ.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλη την παρέα. Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω προβολείς ομίχλης στο corsa. Η bcm τα δέχεται αυτό είναι σίγουρο. Από εκεί και μετά ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολη διαδικασία , τι θα χρειαστώ και αν γνωρίζετε και στο περίπου κόστος. Επίσης μια σημαντική απορία. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο? Δεν τα θέλω για ομορφιά η μούρη. Με ενδιαφέρει το πρακτικό μέρος του θέματος. Δηλαδή κάνουν δουλειά , φωτίζουν επαρκώς σε περίπτωση ομίχλης η όχι και πολλά πράγματα. Ευχαριστώ.
    Φιλε Γιαννη, εμενα εχει προβολεις.
    Δε γνωριζω αν εχεις ηδη το κουμπι των προβολεων στο περιστροφικο διακοπτη που αναβεις-σβηνεις τα φωτα, ωστε να μην θελει αλλαγη γιατι απο εκει αναβουν!
    Πρεπει να αγορασεις τους προβολεις, τωρα αν εχει ετοιμα τα καλωδια στο πισω μερος του προφυλακτήρα δε γνωριζω. Αν σκύψεις απο κατω ή αν ανοιγει το καπακι που στις θεσεις του ειναι οι προβολεις δες μηπως υπαρχουν ετοιμες οι συνδεσεις τους!
    Αφου τη δεχεται η Bcm τοτε γλυτωσεις αρκετα χρηματα!

Το αν αξιζουν ή οχι: εγω οταν τα αναβω μου γεμιζουν το κενο κατω απο τα κανονικα φωτα και βλεπω περισσοτερο στα πλαγια της μουρης που δεν φωτιζουν τα κανονικα φωτα εκει καθολου! Μεγαλωνει το ευρος φωτισμου στο πλατος θα ελεγα, δηλαδη δεν φωτιζουν τοσο πολυ ψηλα ωστε να μην ανοιξεις τα μεγαλα φωτα!
    Σε σκοτινα μεροι εχεις περισσοτερο φως - ποιο ολοκληρωμένο δηλαδη και δεν σε κουραζει να δεις!

Δεν ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις! Αν μπορεσω απο το κινητο θα σου βγαλω φωτο να δεις απο μεσα πως φαινεται!

Προεπιλογή

Γιώργο ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θα πρέπει μάλλον να αλλάξω τον διακόπτη των φώτων γιατί δεν έχει κουμπί για εμπρός ομίχλης. Έχει μόνο για πίσω. Και προφανώς τους προβολείς ομίχλης. Το θέμα είναι μαζί με τις βάσεις, η κόβεται η δικιά μου βάση και τους προσαρμόζω εκεί? Για καλωδίωση δεν ξέρω αν έχει . Αυτή λογικά που θα είναι να δω αν υπάρχει? Και αν κάποιος το έχει κάνει μήπως ξέρουμε κόστος?

Προεπιλογή

Άρα θες διακοπτη, προβολείς και ίσως τις γραμμές μέχρι εκει, εκτός και ειναι τραβηγμένες και υπάρχουν ως αναμονές!
    Οι προβολείς ειναι ολόκληρος μηχανισμός στο πίσω μερος και όταν τους πάρεις μεταχειρισμνενους λογικά, θα σου δώσουν και ότι άλλο θέλει για να στερεωθεί στο προφυλακτήρα σου.
    Δεν την έχω κάνει τη διαδικασία ώστε να ξέρω ακριβώς τι σου λείπει εσένα!

Προεπιλογή

Λογικα οι γραμμες πρεπει να ειναι ετοιμες απο το εργοστασιο οπως και στο δικο μου που τις εχω δει (opel combo).Απο εκει και περα σιγουρα θα χρειαστεις διακοπτη με κουμπι για τα εμπρος ομιχλης,τους προβολεις με τις σιτες τους,ενα ρελε και μια ασφαλεια στην ασφαλειοθηκη.Πρεπει να δεις απο το manual του αυτοκινητου ποια θεση ασφαλειας αντιστοιχει στους προβολεις ομιχλης και να δεις αν εχει πινακια που λογικα θα εχει.
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα οι γραμμες πρεπει να ειναι ετοιμες απο το εργοστασιο οπως και στο δικο μου που τις εχω δει (opel combo).Απο εκει και περα σιγουρα θα χρειαστεις διακοπτη με κουμπι για τα εμπρος ομιχλης,τους προβολεις με τις σιτες τους,ενα ρελε και μια ασφαλεια στην ασφαλειοθηκη.Πρεπει να δεις απο το manual του αυτοκινητου ποια θεση ασφαλειας αντιστοιχει στους προβολεις ομιχλης και να δεις αν εχει πινακια που λογικα θα εχει.
    oi γραμμες αντρεα που τις βλεπεις? μεχρι που φτανουν αν υπαρχουν?

Προεπιλογή

Πρεπει να βγαλεις τον προφυλακτηρα για να τις δεις.Πρεπει να ειναι πιασμενα τα φισακια με ταινια στο σιδερο που ειναι πισω απο τον προφυλακτηρα....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

ευχαριστω με την πρωτη ευκαιρια θα το κοιταξω.

Προεπιλογή

Καλημέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα και μετά από πολύ καιρό που το σκεφτόμουν μπήκαν τελικά οι προβολείς ομίχλης. Κάνει την μούρη λίγο πιο όμορφη αν και δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Ακόμα νύχτα δεν έχω κυκλοφορήσει για να δω τον φωτισμό πως είναι. Έγινε μια αναβάθμιση περισσότερο για λόγους ασφαλείας θα το έλεγα εγώ. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι. Πως ρυθμίζονται οι προβολείς ομίχλης? Φαινόταν να μην χτυπάνε όπου να ναι αλλά υπάρχει μηχάνημα που να μπορείς να τους ρυθμίσεις όπως τα εμπρός φανάρια? Αν όχι πως το κάνουμε? Ευχαριστώ

Προεπιλογή

Σιγουρα ρυθμιζονται σε μηχανημα. Εγω να σου πω την αληθεια τα χα ρυθμισει βραδυ μια φορα που πηγα στο χωριο. Στη μεση του δρομου απλα να χτυπαει χαμηλα τις πλευρικες ασπρες γραμμες
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Καλημέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα και μετά από πολύ καιρό που το σκεφτόμουν μπήκαν τελικά οι προβολείς ομίχλης. Κάνει την μούρη λίγο πιο όμορφη αν και δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Ακόμα νύχτα δεν έχω κυκλοφορήσει για να δω τον φωτισμό πως είναι. Έγινε μια αναβάθμιση περισσότερο για λόγους ασφαλείας θα το έλεγα εγώ. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι. Πως ρυθμίζονται οι προβολείς ομίχλης? Φαινόταν να μην χτυπάνε όπου να ναι αλλά υπάρχει μηχάνημα που να μπορείς να τους ρυθμίσεις όπως τα εμπρός φανάρια? Αν όχι πως το κάνουμε? Ευχαριστώ
    Γιαννη σε καταστασεις μηδενικου φωτισμου με τα προβολακια θα βλεπεις κατω τις γραμμες και θα σε βοηθησει παρα πολυ στα στενα.ειναι αναβαθμιση ουσιας μιας και ξεκουραζεις τα ματια σου !
    Γιάννης

Προεπιλογή

Μπορείς να μου πεις πόσο στοίχισε?

Προεπιλογή

εκανα και αλλες εργασιες μαζι οποτε το ακριβες κοστος δεν μπορω να στο πω πληρωσα 150 ευρω αλλα εβαλα προβολεις ομιχλης,εξτρα μπριζα για φορτιση συσκευων στους πισω επιβατες,αλλαξα τον φωτισμο στο πορτ μπακαζ , εγινε η εγκατασταση του ηλεκτροχρωμικου καθρεφτη και εβαλα και το καλυμα του καπο εσωτερικα (κετσε). οποτε δεν ξερω να σου πω την τιμη χωριστα. για τους προβολεις παντος χρειαστηκαν οι προβολεις,οι βασεις τους,η καλωδιωση και ο διακοπτης των φωτων . αυτα σαν υλικα

Προεπιλογή

Το νέο διακόπτη από που τον πήρες αν επιτρέπεται; Προβολείς έβαλες καινούριους ή μεταχειρισμένους;

Θέλω να περάσω και εγώ γιατί θα κάνω μια διαδρομή χειμερινή με πιθανότητα για χιόνια και θέλω να είμαι έτοιμος.

Προεπιλογή

Τον διακόπτη όπως και τους προβολείς τους πήρα μεταχειρισμένους. Ήθελα για τους προβολείς να είναι γνήσιοι αλλά να μην τους πληρώσω χρυσάφι.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa C Φωτα Xenon-Προβολεις Ομιχλης
    Από τον/την vaspoly στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-16, 03:20
  2. ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΟΜΙΧΛΗΣ - OPEL CORSA C
    Από τον/την sagal στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-12, 17:26
  3. προβολεις ομιχλης
    Από τον/την chris22 στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-10, 22:16
  4. προβολεις ομιχλης!!!!!!
    Από τον/την 1.8 140hp fotis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-09, 19:50
  5. ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
    Από τον/την pmaniasgr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-08, 11:41

Δικαιώματα - Επιλογές