If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 79 από 79

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα Γιώργο δεν το έχει. Αν δεις στο site της forge θα δεις ότι έχει τέτοια μπάρα για punto όπως είπες. Για corsa δεν την έχει. Δεν ξέρω και αν την βάζαμε αν θα είχε κάποια θεαματική βελτίωση
    Ρώτησα εταιρία που τα φέρνει Ελλάδα και μου λέει δεν κάνει για το corsa.
    Τώρα πως γίνεται που είναι ίδιο με το Grande δεν το καταλαβαίνω!
    Και για την μπροστινή μπάρα δε πίστευα ότι κάνει δουλειά και το αμάξι είναι η μέρα με τη νύχτα μετά την αλλαγη!

Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ρώτησα στη DNA και μου λέει δεν κάνει σε εμενα!
    Μάλλον κάτι δε ξέρουν σωστά τα παλικάρια!

Προεπιλογή

εγω παντως την εχω περασει αυτην την μπαρα δεν μπορω να πω,εκανε δουλεια αλλα δεν βλεπεις τρελα αποτελεσματα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aerox high end Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως την εχω περασει αυτην την μπαρα δεν μπορω να πω,εκανε δουλεια αλλα δεν βλεπεις τρελα αποτελεσματα
    Απο που τη πηρες εσυ αυτη;

Προεπιλογή

την εφτιαξα μονος μου

Προεπιλογή

την εφτιαξα μονος μου
    Για πες αποτέλεσμα από τις μπάρες? Πως σου φαίνονται? Κατά τα άλλα καλά είσαι πολύ καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σου

Προεπιλογή

την εφτιαξα μονος μου
    Και εγώ μονος μου θα την φτιαξω, τη λαμα την έχω τα εργαλεία επισεις!

Προεπιλογή

Η μπροστα μπαρα κανει δουλεια γιατι δενει την γεφυρα εμπρος η οποια ειναι στον ''αερα'' σε σχεση με το πισω μερος της το οποιο ειναι ποιο στερεο στο σασι, στο πουντο η εξατμιση εχει αλλη βαση για την εξατμιση σε σχεση με του corsa, αν η βαση της εξατμισης σου ειναι ετσι οπως του opc πρεπει να βρεις τροπο να την στερωσεις παλι πανω σε αυτην την λαμα (την πισω), μιας και βλεπω της force δεν εχει υποδοχες για βαση.
    Γνωμη μου ειναι οτι δεν προσφερει κατι, για τον παραπανω λογο οτι ειναι ποιο δεμενη πισω πανω στο σασι. Απο εκει και περα αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις λενε!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πω, πάντως οι περισσότεροι ανέφεραν ότι είναι στιβαρό και σταθερό. Εμένα μόνο αυτή την εντύπωση δε μου δίνει...
    Δε το έχω τρέξει παραπάνω βέβαια να δω μήπως συμβαίνει μόνο στα ~120 αλλά δε νομίζω.

Σκέφτομαι ότι έχω τελική στα 170 περίπου, στα 150 πως θα πηγαίνει δηλαδή; Βάρκα στο γιαλό;
    ποσα χιλιομετρα εχει το αμαξι σου; τα μπαρακια απο την ζαμφορ τα εχεις αλλαξει ποτε;

Προεπιλογή

Σήμερα εγκατέστησα την μπάρα υποπλαισίου της Forge. Με μια γρήγορη βόλτα η αίσθηση του τιμονιού έχει αλλάξει προς το καλύτερο φυσικά σε όλες τις ταχύτητες.
    Το αμάξι μου φαίνεται πιο δεμένο και στιβαρό.

Δυστυχώς δεν εξαλείφθηκε η αίσθηση που μου περνάει στα > 120 αλλά βελτιώθηκε.
    Μακάρι να μπορούσα να την εξαλείψω κάπως και αυτή. Δεν ξέρω αν είναι ο τζόγος του τιμονιού ή κάτι άλλο αλλά δεν μου αρέσει, γενικά το τιμόνι του δε μου αρέσει αλλά...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα εγκατέστησα την μπάρα υποπλαισίου της Forge. Με μια γρήγορη βόλτα η αίσθηση του τιμονιού έχει αλλάξει προς το καλύτερο φυσικά σε όλες τις ταχύτητες.
    Το αμάξι μου φαίνεται πιο δεμένο και στιβαρό.

Δυστυχώς δεν εξαλείφθηκε η αίσθηση που μου περνάει στα > 120 αλλά βελτιώθηκε.
    Μακάρι να μπορούσα να την εξαλείψω κάπως και αυτή. Δεν ξέρω αν είναι ο τζόγος του τιμονιού ή κάτι άλλο αλλά δεν μου αρέσει, γενικά το τιμόνι του δε μου αρέσει αλλά...
    Άντε να το χαρείς πλέον περισσότερο!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε να το χαρείς πλέον περισσότερο!
    Thanks! Οποιαδήποτε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη

Προεπιλογή

Ωραίος φίλε μου. Εκεί που θα δεις την διαφορά είναι στις στροφές που το αμαξι είναι πιο δεμένο από πριν. Καλά χιλιόμετρα να έχεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα μιας και αφορα το συγκεκριμενο, θελω καιρο να κανω αυτη την ερωτηση σε οσους εχουν corsa d, οχι opc.
    Εχει το δικο σας αυτη τη μπαρα-λαμα που φαινεται στη φωτογραφια σε κυκλο; Ειναι απο opc η φωτογραφια.
    Εμενα δεν την εχει αυτη παντως!

http://imgur.com/a/u0Pqq

Σημερα μιας που ειχα λιγο χρονο και τα υλικα-εργαλεια μπροστα μου εφτιαξα αυτη τη μπαρα που ειναι στη φωτογραφια!

Ειχα ραγα γαλβανισμενη με ετοιμες τρυπες, διαστασεων 4 cm Χ 2 cm και 1,5mm παχος. 2 βιδες, παξιμαδια ασφαλειας με ροδελες και ετοιμη η μπαρα.
    Δεν ειναι τοσο παχια οσο η μπροστινη της forge αλλα επειδη ειναι μεγαλύτερων διαστάσεων κανει καλη δουλεια οσο ειδα σε μια καθημερινη διαδρομη μου.

Τα πρωτα θετικα ειναι οτι εγινε ακομα ποιο σταθερο το τιμονι και εξαλισθηκε ενα το μικρο 'παιξιμο' που ειχε το τιμονι μου. Μεχρι 100km/h που πηγα αυτο παρατηρησα, αν δω καποιο αλλο θετικο ή αρνητικό θα ενημερωσω!

https://imgur.com/BLMRh6H

Προεπιλογή

Ωραία, αλλά έπρεπε να το δούμε τοποθετημένο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, αλλά έπρεπε να το δούμε τοποθετημένο.
    Σωστα...
    https://imgur.com/HiCemnr

Στη φωτο φαινεται παχια, αλλα δεν προεξεχει ποιο κατω απο την μπροστινη μπαρα διοτι σε εκεινο το σημειο που μπηκε το υποπλαισιο εχει μια εσοχη προς τα πανω, οποτε δεν δημιουργει θεμα να βρει πουθενα.

Προεπιλογή

Αρα μονο βιδωμα??? Υπαρχουν ετοιμες υποδοχες για βιδες?? στην γεφυρα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα μονο βιδωμα??? Υπαρχουν ετοιμες υποδοχες για βιδες?? στην γεφυρα.
    Ναι μόνο βιδωμα, υπάρχουν έτοιμες οι τρύπες.
    Σε κάποια corsa υπάρχει βάση εκεί!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Δείκτης ταχύτητας για ελαστικά σε Corsa OPC
    Από τον/την AntonisP στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-15, 19:24
  2. Opel Astra G Χειριστήρια Τιμονιού
    Από τον/την Μιχαλης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-15, 20:04
  3. Opel Astra H 1.6 Δεν παίρνει τις ταχύτητες όταν δουλεύει και κροτάλισμα.
    Από τον/την Γιωργος Opel Astra H στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-14, 17:33
  4. Καπάκι τιμονιού opel astra g
    Από τον/την rrdesmo στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-13, 02:41
  5. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-12, 16:51

Δικαιώματα - Επιλογές