If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 45

Προεπιλογή

Δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά, θα καταθέσουμε τις πινακίδες όλοι και θα πάρουν τα π@π@ρι@ μας.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά, θα καταθέσουμε τις πινακίδες όλοι και θα πάρουν τα π@π@ρι@ μας.
    μεχρι ομως να καταθεσουμε τις πινακιδες μας,παιρνουμε τα δικα τους π@π@ρι@.....
    και ποιος μου λεει οτι δεν θα βαλουνε κοστος στην καταθεση πινακιδων,αν δεν ειναι για διαγραφη ;
    Γιάννης

Προεπιλογή

Αυτό το συζητάνε από πρόπερσι
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Το συζητάνε χρήστο...αλλά επειδή αυτοί θέλουν no mercy.Θα το κάνουν οι άπληστοι.Δεν βλέπεις που τωρα πάνε και με το μήνα αλλά για 1 μηνα κυκλοφοριας θα πληρώνεις 2 μήνες...Βραβείο νόμπελ μαθηματικών έχουν πάρει??

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι ομως να καταθεσουμε τις πινακιδες μας,παιρνουμε τα δικα τους π@π@ρι@.....
    και ποιος μου λεει οτι δεν θα βαλουνε κοστος στην καταθεση πινακιδων,αν δεν ειναι για διαγραφη ;
    Θα μπει τέλος ακινητοποίησης οχήματος. ....είναι στο σχεδιασμο
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Και όπως λέμε εμείς οι πόντιοι !!
    Ένα τεμόν και τ' άλλο το μερτικόμ !!! (ένα δικό μου και το άλλο το μερτικό μου)
    Είμαστε άξιοι της μοίρας μας σε λίγο θα βάλουν χρέωση (φόρο) μέχρι και στον αέρα που θα βάζουμε στα λάστιχα μας !!!!
    Πάλι θέλουν να σπρώξουν τον κόσμο να αλλάξει αυτοκίνητο με χαμηλούς ρύπους και τα παλιά να τα διοχετεύσουν στο εξωτερικό κερδίζοντας διπλά !! όπως το πάνε σε λίγο θα καταντήσουμε να χρησιμοποιούμε γαϊδουράκια για μεταφορικό μέσο !!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συζητάνε χρήστο...αλλά επειδή αυτοί θέλουν no mercy.Θα το κάνουν οι άπληστοι.Δεν βλέπεις που τωρα πάνε και με το μήνα αλλά για 1 μηνα κυκλοφοριας θα πληρώνεις 2 μήνες...Βραβείο νόμπελ μαθηματικών έχουν πάρει??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skyrunner : 08-05-16 στις 11:24

Senior Member Το avatar του χρήστη DJ Marios
    Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skyrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως το πάνε σε λίγο θα καταντήσουμε να χρησιμοποιούμε γαϊδουράκια για μεταφορικό μέσο !!
    Τα έχουν ήδη φορολογήσει και αυτα και έχουν αριθμό κυκλοφορίας σε περιοχές (νησια κυρίως ) όπου χρησιμοποιούνται ως μεταφορικό μέσο.
    Δεν τους πιάνεις από πουθενα... Δεν ξέρεις από που θα σου έρθει...
    « όμοιος ομοίω αεί πελάζει »

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

ΝΕΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ: Με βάση τους ρύπους όσα κυκλοφόρησαν από το 2007 και μετά (ΠΙΝΑΚΕΣ)!!
    http://kranosgr.blogspot.gr/2016/09/2007.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΕΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ: Με βάση τους ρύπους όσα κυκλοφόρησαν από το 2007 και μετά (ΠΙΝΑΚΕΣ)!!
    http://kranosgr.blogspot.gr/2016/09/2007.html
    απο 1/1/2007? εμενα ειναι 2ος του 2007 αρα θα επηρεαστω κ εγω? Αλλα εγω ως τωρα πληρωνα με το παλιο συστημα με βαση τα κυβικα πως γινεται να αλλαξω κατηγορια? Κ ημουν ετοιμος να το δηλωσω απο 105 σε 180 αλλα αν ειναι ετσι δεν υπαρχει περιπτωση γιατι τα τελη θα ειναι απλησιαστα

Senior Member Το avatar του χρήστη tragos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Ναι τα 2007 κ μετα θα υπολογίζονται με τους ρύπους από δω κ πέρα. Εδώ λέγαν να υπολογίζουν με ρύπους κ τα 2003 κ πάνω εκεί να δείτε τι γλέντι θα γινότανε
    ASTRA F '95 GL C14SE
    ASCONA C '88 TOURING E16NZ
    ASCONA C '88 EXCLUSIVE C16NZ
    KADETT D '84 E16SE
    KADETT D '84 C20XE

Προεπιλογή

Ειδατε καποιο καινουργιο νομοσχεδιο για τα τελη κυκλοφοριας του 2017? Αν ναι μπορει καποιος να μου το στειλει η να το αναρτησει εδω?
    Μου φαινεται περιεργο αλλα η ιδια ειδηση αναδημοσιευεται ακριβως οπως την πρωτη φορα(μαρτη) ανα περιοδους. Προσωπικα αλλα ακουγα και διαβασα στην ΕΡΤ το πρωι.
    Αν ισχυει αυτο που αναφερεται εδω απλα αλλο 1.3 εκατ. ιδιοκτητες θα καταθεσουν πινακιδες!!!!

Ο Νοέμβρης θα δειξει οπως αλλωστε καθε φορα.

υ.γ οτι ειναι αναξιοπιστοι ειναι το μονο σιγουρο. Ιδωμεν.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

αποκλειεται να ισχυσει αυτη η σφαγη...απο 255 θα παω στα 400 ευρω;;ειναι παλαβοι;;ποτε δεν ξερεις βεβεια...αυτοι εχουν καταλυσει τα παντα

που βλεπουμε τους ρυπους του αυτοκινητου μασ;υπαρχει καποιο site;
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    αποκλειεται να ισχυσει αυτη η σφαγη...απο 255 θα παω στα 400 ευρω;;ειναι παλαβοι;;ποτε δεν ξερεις βεβεια...αυτοι εχουν καταλυσει τα παντα

που βλεπουμε τους ρυπους του αυτοκινητου μασ;υπαρχει καποιο site;

Ενα που βρηκα τωρα να λεει ρυπους ειναι αυτο, βεβαια στο δικο μου εχω βρει μικρες αποκλισεις σε σχεση και με αλλα site! Πανω κατω θα δεις ομως.

http://www.cars-data.com/en/car-brands-cars-logos.html

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Astra Turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδατε καποιο καινουργιο νομοσχεδιο για τα τελη κυκλοφοριας του 2017? Αν ναι μπορει καποιος να μου το στειλει η να το αναρτησει εδω?
    Μου φαινεται περιεργο αλλα η ιδια ειδηση αναδημοσιευεται ακριβως οπως την πρωτη φορα(μαρτη) ανα περιοδους. Προσωπικα αλλα ακουγα και διαβασα στην ΕΡΤ το πρωι.
    Αν ισχυει αυτο που αναφερεται εδω απλα αλλο 1.3 εκατ. ιδιοκτητες θα καταθεσουν πινακιδες!!!!

Ο Νοέμβρης θα δειξει οπως αλλωστε καθε φορα.

υ.γ οτι ειναι αναξιοπιστοι ειναι το μονο σιγουρο. Ιδωμεν.
    Κώστα δίκιο έχεις, ναι από μάρτη σχεδόν πιπιλάνε αυτήν την καραμέλα με τα τέλη κυκλοφορίας.Αλλά έτσι δεν γίνοτανε και γίνεται στην περίοδο των μνημονίων που ζούμε για το οποιοδήποτε νομοσχέδιο;;Δλδ μέχρι να οριστικοποιηθεί μας το πασάρανε ανά περιόδους....έτσι σαν πλύση εγκεφάλου, να το χωνέψουμε καλά καλά.....και στο τέλος ψηφιζότανε.Μιλάω πάντα για νομοσχέδια φοροεισπρακτικά ή μειώσεων μεισθών.
    Το ίδιο έργο.
    Γνώμη μου, δεν ξέρω αν θα είναι αυτά ακρβώς τα νούμερα, αλλά σίγουρα θα πέσει βαρύς ο πέλεκυς για την πλειοψηφία.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα που βρηκα τωρα να λεει ρυπους ειναι αυτο, βεβαια στο δικο μου εχω βρει μικρες αποκλισεις σε σχεση και με αλλα site! Πανω κατω θα δεις ομως.

http://www.cars-data.com/en/car-brands-cars-logos.html
    ευχαριστω πολυ......οντως 163 gr βγαζει το δικο μου...αν επιβεβαιωθει τον ηπιαμε
    Γιάννης

Προεπιλογή

πριν το 2007 τι παιζει;; μενουν ως έχει;
    astra f 1.7d
    astra g coupe z16xep
    ascona b 2.0

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Δεν αφήνετε τις γυφτιές ρε???
    Μόνο να διαμαρτήρεστε ξέρετε...
    Μια ζωή γκρίνια - γκρίνια - γκρίνια..
    Επιτέλους.. θα πρέπει να συνειδητοποιήσετε, ότι το κράτος μας θεωρεί μαλaκες... μονο και μόνο επειδή έχουμε αυτοκίνητο...
    Και αυτό δεν αφορά μόνο τελη κυκλοφορίας, και τέλη ταξινόμησης...
    Μας έχουν ξεκωλιάσει με τον ειδικό φόρο στα καύσιμα... αν δεν κάνω λάθος επίκειται και νεα αυξηση το επόμενο εξάμηνο.
    Όσο για τος πaπaριές... ακόμα θυμάμαι το ¨ηρωικό" που έλεγαν το ...1990 (όταν πρωτοεμφανήστικαν τα καταλυτικά αυτοκίνητα στην Ελληνική αγορα)... ότι σαν "νέας αντιρυπαντικής τεχνολογίας".. θα κυκλοφορούσαν και ελεύθερα στο δακτύλιο...
    Μια χούντα μας χρειάζεται... τουλάχιστον θα μας πηδάει και θα λέμε ότι δεν φταίμε γιατι ... δεν την ψηφίσαμε..

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Τι γίνεται ρε παιδιά με τα τέλη, θα μας τρελάνουν.
    http://www.crashonline.gr/%ce%b5%ce%...a%cf%85%ce%ba/

Οδηγίες απο ευρωπαική ένωση μεν αλλά εδώ ελλάδα τι αυτοκίνητο τελικά πρέπει να έχω παλίο-σαβούρα 20-25ετίας και 800-1000κ.εκ. ή να παίρνω κάθε 3,4 χρόνια καινούργιο αμάξι νέας τεχνολογίας για να είμαι ΟΚ και να μην πληρώνω ακριβά τέλη κυκλοφορίας ( ;;;;; )!!!Και φράγκα που να βρώ για νέο αμάξι.

Προεπιλογή

δηλαδη δεν εχω καταλάβει αυτες οι οδηγίες τι σκ*τα λένε?? Στην τελική ειναι μονο οδηγιες...
    Ή μήπως πρέπει η Ευρωπη σιγα σιγα να ξεφορτωθει τα diesel (ήδη αρχίζουν και απαγορευονται)..

Προεπιλογή

Αρχίζω σοβαρά να σκέφτομαι ηλεκτροκινητο 1-2 ετών από Γερμανία που ως τριτεκνιας το φέρνω χωρίς δάσους. ......μάλλον για Audi Α3 etron
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Τέλη κυκλοφορίας
    Από τον/την CORSA_OPC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-14, 00:32
  2. Τέλη κυκλοφορίας 2014
    Από τον/την koumparos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-13, 21:04
  3. Τέλη Κυκλοφορίας και στα «καθαρά» Ι.Χ
    Από τον/την vgr στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-13, 18:23
  4. τέλη κυκλοφορίας 2013
    Από τον/την mcloud στο forum Συζητήσεις