If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 45
    Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή «Φωτιά» τα Τέλη Κυκλοφορίας 2017 για 1,3 εκατ. ιδιοκτήτες ΙΧ!

Πηγή: http://www.enikonomia.gr/auto/56976,...kthtes-IX.html
    Και ο παραλογισμός αυτής της Χώρας, καλύτερα του Αφερέγγυου Κράτους συνεχίζεται...και καλά κρατή!!!Έλεος

Προεπιλογή

Δεν υπάρχει κράτος Θέμη!!!
    Υπάρχει μόνο φαΐ και στέγη για τους ισλαμομογγόλους.
    136 hp Diesel. Μια χαρά!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Μην ξεχνατε οτι 35% απο εμας τους μ@λακες σε ολη την επικρατεια ψηφισαν αυτους τους ασχετοαχρηστους για να διαχειριζονται το απολυτως τιποτα!
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

35% από το 50% που ψήφισαν. Δηλαδή το 35% από τα 5.000.000, που μας κάνουν 1.750.000. Στην ουσία 17,5 τοις εκατό ψήφισαν τον τσίπριζα.

Πέραν αυτοίς, η τωρινή κυβέρνηση παίζει το θέατρο του παραλόγου... δεν υπάρχει αυτό που ζούμε (ζείτε) και αυτά που κάνουν και λένε.
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Χρήστος ότι κι αν ψήθησε ο καθένας την φασολάδα την τρώμε όλοι, αυτό ειναι το ****το.Και συμφωνώ σε αυτό που αναφέρεις, το 17,5% δλδ κάνει κουμάντο στο σύνολο!!!!Αυτό λέγεται, το λένε Δημοκρατία.... είναι να παίρνεις κανένα κουμπούρι
    Και μετά μου λέτε, να είμαι τυπικός σε όλα εγώ, να πληρώνω και τα ανταλλακτικά για την οικολογία τους, τα ενφια σε σπίτι με δάνειο μη δικιάς μου κυριότητας, ΦΠΑ σε ότι γουστάρουν, διόδια για δρόμους απο την εποχήτης ΜΟΜΑ....να πληρώνω για όλα για ένα Κράτος που με κάνει ότι θέλει!!
    Μπάααααα....ότι γουστάρω θα κάνω, κι εγώ!!!Όπως κάνουν αυτοί σε εμένα....
    Το Σωστό Κράτος φτιάχνει τα σωστά, νόμιμα και ηθικά προς τους πολίτες πρώτα και μετά οι πολίτες με την σειρά τους απλά συντηρούν αυτό το σωστό, νόμιμο και φερέγγυο κράτος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis78 : 20-04-16 στις 18:52

Προεπιλογή

μου φαινοντα υπερβολικα αυτα που λεει. Το μονο που θα ακταφερουν ειναι και αλλες καταθεσεις πινακιδων. Ενω πριν ενα μηνα βγαινανε και λεγανε οτι θελουν να βγαλουν τα αυτοκινητα απο το γκαραζ με Τελη ανα μηνα. Θα δειξει. Μακαρι να μην ισχυσει κατι τετοιο.

Προεπιλογή

Δε βγάζεις άκρη με δαύτους. Μόλις μέχρι πριν μια βδομάδα δε λέγανε να μειώσουν στο μισό τα τέλη για να επιστρέψουν και καλά πινακίδες και για αντιστάθμισμα θα αυξήσουν τα κάυσιμα; Μη βιάζεστε, αφήστε μια βδομάδα ακόμα να δούμε το νέο ακόμα πιο "βελτιωμένο" φορομπηκτικό σύστημα, και το ακόμα πιο "βελτιωμένο" τη μεθεπόμενη βδομάδα. Έχει ακόμα δάκρυα να ρίξουμε για τα αμάξια μας ακόμα.
    Εγώ θα παραθέσω μόνο αυτό το πίνακα
    ΤΕΛΗ 2007 168ε
    ΤΕΛΗ 2008 168ε
    ΤΕΛΗ 2009 168ε
    ΤΕΛΗ 2010 184ε
    ΤΕΛΗ 2011 220ε
    ΤΕΛΗ 2012 240ε
    ΤΕΛΗ 2013 240ε
    ΤΕΛΗ 2014 240ε
    ΤΕΛΗ 2015 240ε
    ΤΕΛΗ 2016 255ε
    ΤΕΛΗ 2017 275.6ε αν ισχύει αυτό που συζητάνε αυτή την εβδομάδα;

Με τη μόνη διαφορά ότι το 2007-9 είχαμε και καλύτερους μισθούς ενώ τώρα θα ζητάνε το μισό και παραπάνω μισθό για πολλούς για ένα 1.4ράκι που τους έχουν ξεσκίσει από παντού με τους φόρους και περικοπές μισθών; Κερατάδες είναι μικρή λέξη να τους περιγράψει. Μη μείνει τίποτα όρθιο. Φτάσαμε να θεωρούμε το 1.4 πολυτέλεια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apagogeas : 20-04-16 στις 19:18

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο apagogeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Κερατάδες είναι μικρή λέξη να τους περιγράψει. Μη μείνει τίποτα όρθιο. Φτάσαμε να θεωρούμε το 1.4 πολυτέλεια...
    Άστα να πάν... Και ρε ****τη έπρεπε να είχα κρατήσει το Yugo πριν από καμιά 20αρια χρόνια,χαχαχα.Φτιάχνεται και ωραία!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

και αυξηση 10 λεπτα του εφκ στο λιτρο στη βεζινη και αυξηση στο 24 ο φπα....μια χαρα ,καθε μερα και χειροτερα με τους ξεφτιλισμενους
    Γιάννης

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

πρεπει να φυγουν τωρα..
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να φυγουν τωρα..
    από χθες μάλλον εννοείς.....
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro, AFL.

Προεπιλογή

Γελοία κυβέρνηση = γελοία μέτρα. Πέρασε ο *****ας τα λεφτά του κόσμου για τα λεφτά της τάξης για την 5ήμερη.
    Απλά έχουμε τους πρόσφυγες να ασχολούμαστε (λες και δεν είχαμε δικά μας προβλήματα), για να περάσουν αυτά στη ζούλα. Άλλοι αυτοί, ήρθαν με το έτσι θέλω και πουλάνε και τσαμπουκά. Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν. Αλλού δεν τους παίρνει για μαγκιές.
    Ξεφτυλλισμένα κοπρόσκυλα. Ένας άγιος άνθρωπος να ρίξει ένα τηλεκατευθυνόμενο ελικόπτερο τίγκα στα εκρηκτικά πάνω στη βουλή δεν θα βρεθεί?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koumparos : 22-04-16 στις 03:52
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελοία κυβέρνηση = γελοία μέτρα. Πέρασε ο *****ας τα λεφτά του κόσμου για τα λεφτά της τάξης για την 5ήμερη.
    Απλά έχουμε τους πρόσφυγες να ασχολούμαστε (λες και δεν είχαμε δικά μας προβλήματα), για να περάσουν αυτά στη ζούλα. Άλλοι αυτοί, ήρθαν με το έτσι θέλω και πουλάνε και τσαμπουκά. Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν. Αλλού δεν τους παίρνει για μαγκιές.
    Ξεφτυλλισμένα κοπρόσκυλα. Ένας άγιος άνθρωπος να ρίξει ένα τηλεκατευθυνόμενο ελικόπτερο τίγκα στα εκρηκτικά πάνω στη βουλή δεν θα βρεθεί?
    Εγώ αναρωτιέμαι!!!!
    Δεν υπάρχει ένας ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ να σηκώσει ένα F16 από την πιο κοντινή βάση στην Αθήνα και την ώρα που θα έχει ολομέλεια η Βουλή, να την κάνει κόσκινο;;;;;;;
    Αυτός θα μείνει πραγματικά στην ιστορία και θα τον θυμούνται για το καλό που έκανε για τη χώρα του.
    F-16.jpg

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολυτα
    Γιάννης

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Κατα τα αλλα μια ζωη ακους δεξια και αριστερα ο "σοφος" λαος...Ποιος σοφος λαος;Πιο μ@λ@κ@ς λαος απο αυτον υπαρχει;Δυο πραγματα θα πω.Μια ζωη μας κυβερνουν αυτοι που μας αξιζουν!Οποιο εθνος ξεχναει την ιστορια του καποια στιγμη θα την ξαναζησει!Εδω δεν μιλαμε για Ελληνες αλλα για Ελληνοφωνους που σε καποιες των περιπτωσεων δεν ειναι ουτε καν το δευτερο.Οποιος καταλαβε,καταλαβε.Οι υπολοιποι ας παραμεινουν στον ληθαργο τους μεχρι το ρολοι να χτυπησει 12 ξυπνωντας τους...στο απολυτο κενο και αφου θα εχει προηγηθει και το κλεψιμο του ιδιου τους του σωβρακου.Δυστυχως για μενα για λογους που δεν μπορω να εκφρασω αρκετα απο τα πραγματα που συμβαινουν για τα οποια ο "οποιος" πολιτης σκεφτεται "τι γινεται και που παμε",εμενα δεν μπορει να τα χωνεψει το πετσι μου 100 φορες παραπανω.Που εχουμε μπλεξει γ@μω το κερ@το μου...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τα αλλα μια ζωη ακους δεξια και αριστερα ο "σοφος" λαος...Ποιος σοφος λαος;Πιο μ@λ@κ@ς λαος απο αυτον υπαρχει;Δυο πραγματα θα πω.Μια ζωη μας κυβερνουν αυτοι που μας αξιζουν!Οποιο εθνος ξεχναει την ιστορια του καποια στιγμη θα την ξαναζησει!Εδω δεν μιλαμε για Ελληνες αλλα για Ελληνοφωνους που σε καποιες των περιπτωσεων δεν ειναι ουτε καν το δευτερο.Οποιος καταλαβε,καταλαβε.Οι υπολοιποι ας παραμεινουν στον ληθαργο τους μεχρι το ρολοι να χτυπησει 12 ξυπνωντας τους...στο απολυτο κενο και αφου θα εχει προηγηθει και το κλεψιμο του ιδιου τους του σωβρακου.Δυστυχως για μενα για λογους που δεν μπορω να εκφρασω αρκετα απο τα πραγματα που συμβαινουν για τα οποια ο "οποιος" πολιτης σκεφτεται "τι γινεται και που παμε",εμενα δεν μπορει να τα χωνεψει το πετσι μου 100 φορες παραπανω.Που εχουμε μπλεξει γ@μω το κερ@το μου...

Προεπιλογή

Όσο αφορά τα τέλη κυκλοφορίας μου φαίνεται απίθανο να έχουν σκεφτεί τόσο νωρίς για αλλαγές καθώς όλα γίνονται τελευταία στιγμή επι γονάτου, εκτός αυτου οι άδειες των συγκεκριμένων ετών δεν αναγράφουν ρύπους οπότε μάλλον δύσκολο να καθίσουν να τα περάσουν. Ότι πάντως σίγουρα κάποιοι θα επιβαρυνθούν νομίζω είναι βέβαιο, μένει να δούμε.
    Απο εκεί και πέρα όσα αεροπλάνα να στείλουμε στην Βουλή όσο ο λαός στέλνει εκεί αυτούς που στέλνει λύση δεν θα βρίσκεται, γιατί κανένας απο αυτούς δεν πιάσανε στασίδι απο μόνοι τους, εμείς τους κάναμε βουλευτές. Δυστυχώς όμως πρίν χρεοκοπήσει οικονομικά η χώρα, είχε φροντίσει νωρίτερα να χρεοκοπήσει η ίδια η ελληνική κοινωνία, απο όλες τις απόψεις , ηθικά, κοινωνικά, πολιτικά, αυτό που ζούμε είναι το αποτέλεσμα όλων αυτών. Δείτε για παράδειγμα στο χώρο του αυτοκινήτου που ασχολούμαστε, το παρκάρω όπου μου γουστάρει έχει γίνει κανόνας, το λάδωμα στο ΚΤΕΟ για να περάσει το χρέπι, η κοπάνα απο το κόκκινο, ανάποδα σε μονόδρομο για να μην κάνει το τετράγωνο,, παρ´ολο που έχουν περάσει μάλλον οι διτροχες μέρες μου, ωστόσο μερικές μέρες κυκλοφορώ και με μοτοσυκλέτα, το κράνος απαραίτητο, όχι μόνο για την περίπτωση ατυχήματος όσο γιατί έρχονται πάνω αποτσίγαρα, μέχρι και κουτιά απο αναψυκτικά.
    Οπότε προσωπικά η λύση με τα αεροπλάνα μόνο έξοδα θα σημαίνει. Την επόμενη ο περιούσιος λαός θα ξαναγεμίσει την Βουλή με αυτόν που θα του πεί, λεφτά υπάρχουν, θα σκίσω τα μνημόνια, και οτιδήποτε άλλο, ο έλληνας έτσι κι αλλιώς πάντα τσίμπαγε και πάντα θα τσιμπάει στην εύκολη λύση. Είναι γνωστό άλλωστε ότι στην χώρα μας και σε τέτοιες περιόδους, (έχουμε περάσει πολλές ) αναδυκνείεται πάντα ο πιο ηλίθιος.

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Πεστα ρε φιλε.Ειδικα με το μηχανακι πραγματικα το θεμα ειναι εντελως τραγικο.Μου εχει μεσα στην πολη να κοντευω σε φαναρι και να εκτοξευεται τσιγαρο απο παραθυρο αυτοκινητου και να σκαει πανω στην ελαφρως ανοικτη ζελατινα του κρανους μου.Αν την ειχα τερμα ανοικτη θα μπορουσε να ειχε μπει μεσα.Σταματησα διπλα και επακολουθησε κατι μεταξυ σφαλιαρας και μπουνιας στον τυπο, που του ηρθε ο ουρανος σφοντυλι και οχι μονο δεν προλαβε απο το αμαξι να βγει, αλλα πιστευω οτι ακομα δεν εχει παρει χαμπαρι τι εγινε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SotosKon : 22-04-16 στις 16:22

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο αφορά τα τέλη κυκλοφορίας μου φαίνεται απίθανο να έχουν σκεφτεί τόσο νωρίς για αλλαγές καθώς όλα γίνονται τελευταία στιγμή επι γονάτου, εκτός αυτου οι άδειες των συγκεκριμένων ετών δεν αναγράφουν ρύπους οπότε μάλλον δύσκολο να καθίσουν να τα περάσουν. Ότι πάντως σίγουρα κάποιοι θα επιβαρυνθούν νομίζω είναι βέβαιο, μένει να δούμε.
    Απο εκεί και πέρα όσα αεροπλάνα να στείλουμε στην Βουλή όσο ο λαός στέλνει εκεί αυτούς που στέλνει λύση δεν θα βρίσκεται, γιατί κανένας απο αυτούς δεν πιάσανε στασίδι απο μόνοι τους, εμείς τους κάναμε βουλευτές. Δυστυχώς όμως πρίν χρεοκοπήσει οικονομικά η χώρα, είχε φροντίσει νωρίτερα να χρεοκοπήσει η ίδια η ελληνική κοινωνία, απο όλες τις απόψεις , ηθικά, κοινωνικά, πολιτικά, αυτό που ζούμε είναι το αποτέλεσμα όλων αυτών. Δείτε για παράδειγμα στο χώρο του αυτοκινήτου που ασχολούμαστε, το παρκάρω όπου μου γουστάρει έχει γίνει κανόνας, το λάδωμα στο ΚΤΕΟ για να περάσει το χρέπι, η κοπάνα απο το κόκκινο, ανάποδα σε μονόδρομο για να μην κάνει το τετράγωνο,, παρ´ολο που έχουν περάσει μάλλον οι διτροχες μέρες μου, ωστόσο μερικές μέρες κυκλοφορώ και με μοτοσυκλέτα, το κράνος απαραίτητο, όχι μόνο για την περίπτωση ατυχήματος όσο γιατί έρχονται πάνω αποτσίγαρα, μέχρι και κουτιά απο αναψυκτικά.
    Οπότε προσωπικά η λύση με τα αεροπλάνα μόνο έξοδα θα σημαίνει. Την επόμενη ο περιούσιος λαός θα ξαναγεμίσει την Βουλή με αυτόν που θα του πεί, λεφτά υπάρχουν, θα σκίσω τα μνημόνια, και οτιδήποτε άλλο, ο έλληνας έτσι κι αλλιώς πάντα τσίμπαγε και πάντα θα τσιμπάει στην εύκολη λύση. Είναι γνωστό άλλωστε ότι στην χώρα μας και σε τέτοιες περιόδους, (έχουμε περάσει πολλές ) αναδυκνείεται πάντα ο πιο ηλίθιος.
    ναι,σε ολα!!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ευτηχώς που της το πούλησα το Corsa B 1.2 πρίν μερικούς μήνες γιατί θα με "έσφαζε" η γυναίκα.
    Δεν πάνε καλά οι "άνθρωποι" τελικά.
    http://www.spirospero.gr/index.php/o...pinakeshttp://
    Όντως πληρώσαμε τέλη πέρυσι 135 και τώρα δλδ θα πλήρωνε 270Ε;;270;;...ρεεε 270Ε????Τι λέμε τώρα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Τέλη κυκλοφορίας
    Από τον/την CORSA_OPC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-14, 00:32
  2. Τέλη κυκλοφορίας 2014
    Από τον/την koumparos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-13, 21:04
  3. Τέλη Κυκλοφορίας και στα «καθαρά» Ι.Χ
    Από τον/την vgr στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-13, 18:23
  4. τέλη κυκλοφορίας 2013
    Από τον/την mcloud στο forum Συζητήσεις