If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 93

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Morgan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο ρε Νικο! Πιανουν τα χερια σου και κανεις θαυματα. Απιστευτα πραγματα για κάποιον που δεν ξερει απο μηχανολογια... Παντως οπως σε ολες τις περιπτωσεις πρέπει να ειναι φοβερη η ικανοποιηση του να κανεις κατι μονο σου και ειδικα στο αμαξι σου. Εδω εμεις το πλενουμε και συπληρωνουμε κανενα υγρο αν χρειαστει και κατουραμε απ'την χαρα μας!
    +1

Νικο ΜΠΡΑΒΟ και παλι. Οταν το μερακι κανει θαυματα!
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιαστη λες οπως αυτα που εχουν στα βουλκανιζατερ?? Καλη φαση ειναι, το μονο μειον ειναι οτι δεν σε αφηνει να δουλεψεις στο κεντρο. Παλια ειχαμε την ιδεα στην παρεα να νοικιασουμε ενα γκαραζ ή μαγαζι μικρο, και να βαλουμε ενα ανυψωτικο και να κανουμε τα αμαξια μας εκει, αλλα εμεινε μονο στα λογια. Φιλος εχει αποθηκη και ειχε ανυψωτικο μεσα, μιας και ασχολητε και αυτος, ειχε παλια συνεργειο και του εμεινε, αλλα το ξυλωσε για να το μεταφερει να κανει παλι συνεργειο και εμεινε ξυλωμενο, πρεπει να τον πεισω να το ξαναβαλει, αν χρειαστει να αλλαξω δισκο βολαν να το κανω εκει...
    Ναι μπραβο. Γιατι δεν μπορεις να μπεις απο κατω; Μια χαρα βολευει. Απλος εχει την κεντρικη ραβδο που νταξει αμα σηκωσεις το αμαξι ωστε να μπεις απο κατω ερχεται περιπου στο ενα μετρο υψος. Αμ μπορεσεις και εχεις τετοια ραμπα διαθεσιμη εισαι πολυ τυχερος.
    Act of Fool...I think that is All..

Προεπιλογή

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, αλλα τελικα η εγχηρειση απετυχε, μιας και η κρεμαριερα συνεχιζει να κουδουναει σαν τρελη!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Λοιπον ειμαι στο ψαξιμο για κρεμαριερα, μιας και τελευταια μεσα στην πολη το τιμονι κρεμαει και τραβαει αριστερα και ειναι κουραστικο, χωρια ο θορυβος.
    Βρησκω

TRW βρησκω μονο απο εξω, εδω δεν ειδα να εχει κανενας, στα 274€, και πρεπει να βρω τροπο να πληρωσω αν μπωρω με paypal, ή τραπεζικη καταθεση...πονοκεφαλος!!

Στα ελληνικα σαιτς βρησκω μεσες λυσεις.
    Lara ιταλικη στα 120€
    Lizarte ισπανικη στα 125€ την ιδια εξω και μερικα εδω την εχουν στα 220-260€ δεν ξερω τι παιζει μαλλον ειναι ανακατασκευης, οχι οτι της TRW θα ειναι καινουρια μιας και ζηταει πισω την παλια κανοντας εκπτωση καπου στα 90€.
    Triscan Δανεζικη 129€
    Febi Γερμανικη?? 93€

Εχει βαλει κανενας απο τις παραπανω μαρκες εχοντας διαρκεια?? Θα κανω και μια ερωτηση σε 1-2 μαγαζια εδω να δω τι φερνουν και τι τιμες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 08-11-16 στις 23:13

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Eίσαι σίγουρος ότι ο θόρυβος έρχεται από την κρεμαγιέρα; Στο δικό μου ας πούμε νομίζω ότι ο θόρυβος έρχεται από την κολώνα του τιμονιού...
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Ναι, από την κρεμαριερα είναι, και στην ευθυγραμμιση πριν καιρό που έκανα, ο ευθηγραμμισας μου το είπε ότι έχει θέμα η κρεμαριερα, έπαιξα σφιγγοντας την βίδα που υπάρχει πάνω στην κρεμαριερα, ο θόρυβος ελατωνοταν για λίγο και μετα ξανά εμφανιζόταν, τώρα τελευταία το τιμόνι κρεμάει αριστερά, χώρια όταν είναι στριμενο το τιμόνι προς τα δεξιά ο θόρυβος σταματαει, τα έχω ελενξει όλα από κάτω δεν έχω τζόγους πουθενά

Προεπιλογή

Λέω ή για lizarte ή για triscan, θυμάμαι ότι ευθηγραμμισας μου μου είχε πει όχι ιταλική.

Προεπιλογή

Τελικα δεν την γλυτωσες Νικο...Κριμα γιατι μπαινεις σε εξοδα...Τελικα το σετ επισκευης δεν κανει δουλεια?Ρωταω γιατι στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι θελει δαχτυλιδι στο combo και ελεγα να το αγορασω...Βεβαια εμενα δεν κουδουνιζει ουτε κρεμαει το τιμονι,τουλαχιστον οχι ακομα...Επισης επειδη εσυ ξερεις πολλα παραπανω απο εμενα στα μηχανικα υπαρχει περιπτωση η εσωτερικη φθορα στα λαστιχα ενω η ευθυγραμμιση ειναι οκ να προερχεται απο την κρεμαγιερα?
    Το ιδιο μου εχουν πει και μενα για τις ιταλικες κρεμαγιερες...Μακρια...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Αντρέα δεν νομίζω ότι είναι από την κρεμαριερα το πρόβλημα σου, εμένα κουδουνιζει από την 1η μέρα που το πήρα, δεν το πρόσεξα όταν το ελενξα, εδώ και. 54000km και ποιος ξέρει πόσα πριν. Αν ήταν από εκεί δεν θα ειχα και εγώ φάγωμα στα λάστιχα ???
    Η αλήθεια είναι ότι όταν πήγα να πάρω το σετ επισκευής από την Οπελ, μου είπαν ότι αν το έχω κυκλοφορήσει πολλά km κάνοντας θόρυβο, δεν θα πετύχει η επισκευή. Οπότε αν σου είπαν ότι έχει κενά ή όταν αρχίσει να σου κάνει θόρυβο, μην την αφήσεις, γιατί μετά είναι αργά.

Προεπιλογή

Ιταλικές ούτε με σφαίρες.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Για την febi τι γνωμη εχετε; Γερμανικη εταιτεια η febi αλλα πολλα τα φτιαχνει στην Κινα. Ricambi επισης τι παιζει; trw δεν βρισκεις ευκολα.

Προεπιλογή

Trw δεν βρισκεις γιατί είναι ακριβές και όχι άδικα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ohristou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την febi τι γνωμη εχετε; Γερμανικη εταιτεια η febi αλλα πολλα τα φτιαχνει στην Κινα. Ricambi επισης τι παιζει; trw δεν βρισκεις ευκολα.
    Στον καταλογο της febi δεν εχει κωδικο για κρεμαριερα, και ο κωδικος στο συγγεκριμενο σαιτ που την βρηκα και τον γκουγκλαρα, δεν βγαζει κατι, πρεπει να επικοινωνισω να ρωτησω τι παιζει με την febi.
    Ricambi ειναι ιταλικη. Η triscan ανακατασκευης πρεπει να ειναι, γιατι στο σαιτ τους εχει οδηγιες σε τι κατασταση πρεπει να ειναι τα επιστρεφομενα παλια ανταλακτικα.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Επομενως η trw η τιποτα; Καλα γνησια δεν τολμαω να ρωτησω καν την τιμη της.
    Koumparos αμα παει η υπαρχουσα κρεμαγιερα σε ενα απο τα εηειδικευμενα συνεργεια επισκευης κρεμαγιερων θα γινει σαν καινουρια; Η προτεινεις αλλαγη με καινουρια;

Προεπιλογή

Εξαρτάται αν το σημείο που έχει χαλάσει φτιάχνεται. Δλδ αν υπάρχει ανταλλακτικό ή πατέντα. Αλλιώς καινούρια

Προεπιλογή

Μίλησα με το σαιτ που έχει την febi, δεν την έχει και δεν μπορεί να την φέρει άμεσα, όπως δεν έχει και την triscan, την οποία την βρήκα σε άλλο σαιτ στα 111€. Την lizarte την φέρνουν όλοι σε έναν κωδικό όνομα οποίος αντιστοιχεί σε τοποθετημένη από το εργοστάσιο trw η οποία περνει 3,5 στροφές το τιμόνι από άκρη σε άκρη, ενώ το δικό μου περνει περίπου 2,5+ και έχω τοποθετημένη delphi. Αν μπει αυτή με τις 3,5 στροφές θα έχω πρόβλημα λέτε ??

Προεπιλογή

Τεχνικά ξέρεις καλύτερα από εμένα αν θα έχεις πρόβλημα. Σίγουρα θα έχεις θέμα με την αίσθηση που έχεις συνηθίσει. Έτσι πιστεύω
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι παίζει με το ηλεκτρικό τιμόνι, αλλιώς δεν πιστεύω να μου φανεί η διαφορά.

Προεπιλογή

Απλά με 3,5 στροφές από άκρη σε άκρη θα είναι λες και οδηγείς φορτηγό,
    χαχαχα θα είναι δηλαδή αργό σε σχέση με αυτό που εχεις τωρα!
    Εγώ δεν θα το προτιμούσα παντως!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά με 3,5 στροφές από άκρη σε άκρη θα είναι λες και οδηγείς φορτηγό,
    χαχαχα θα είναι δηλαδή αργό σε σχέση με αυτό που εχεις τωρα!
    Εγώ δεν θα το προτιμούσα παντως!
    Συμφωνώ με τον Γιώργο. Ούτε εγώ θα το προτιμούσα. Αν δεν έχει μείνει το αμαξι η δεν είναι επικίνδυνο κάνε την παραγγελία σου για την καλή και περίμενε. Να γίνει σωστή η δουλειά
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. επισκευη ταπετατσαριας πορτας σε corsa c
    Από τον/την KOYRKOYBINIS στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-16, 09:47
  2. θορυβος σε τιμονι corsa
    Από τον/την olgakef στο forum Opel
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 10:33
  3. corsa 1.3 cdti θορυβος συμπλέκτη
    Από τον/την hks300 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 23:18
  4. Μεταλλικος θορυβος. Corsa b
    Από τον/την bsiap στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-12, 16:25
  5. προβλημα κρεμαριερας????
    Από τον/την filipposvolos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-10, 01:35

Δικαιώματα - Επιλογές