If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 93 από 93

Προεπιλογή

Το έκανα ευθυγραμμιση σήμερα, ελεχτηκε από κάτω δεν έχει κενά πουθενά, ανέφερα και για τον σταυρό, και μου είπε και αυτός το ίδιο ότι αν έχει κενά βγάζει θόρυβο, δεν το ελενξε όμως γιατί δεν είναι η δουλειά του αυτή. Τον εποιασα με το ένα χέρι μου παίζοντας το τιμόνι, και νιώθω τον θόρυβο, πρέπει να τον βγάλω στα χέρια μου και να τον δω καλύτερα.
    Ο θόρυβος μεν είναι ακόμα εκεί, νομίζω ποιο ελάχιστα, η διαφορά είναι στο τιμόνι, πλέον έχει άλλη αίσθηση πολύ ποιο καλή, για λίγο που το οδήγησα μέχρι στο σπίτι.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν το έχω δει, θα τον βγάλω κάποια στιγμή έξω να τον ελενξω, πριν πω να τον αλλάξω, γιατί η τιμή γνήσιου είναι φαρμάκι χωρίς την έκπτωση που είδα στο ίντερνετ. Τώρα για ιμιτασιόν δεν βρήκα λίγο που έψαξα.

Προεπιλογή

Καλα ξεμπερδεματα Νικο!Και μενα το combo ετσι κουδουνιζει αλλα δεν εχει κενα το τιμονι...Ενα ανεπαισθητο τακ ακουγεται οταν κοβεις το τιμονι απο ακρη σε ακρη.Τι μαρκα κρεμαγερα εβαλες τελικα και ποσο πηγε?
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Αντρέα πιστεύω να ξεμπερδέψω αν είναι ο σταυρός. Κρεμαριερα την πήρα από έξω 135€ της spidan θυγατρική της GKN, μόνο και μόνο για αυτό την πείρα, ανακατασκευή πρέπει να είναι, εξωτερικά ήταν ίδια ακριβώς με την delphi που φορούσε. Θα φανεί στο μέλλον.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντρέα πιστεύω να ξεμπερδέψω αν είναι ο σταυρός. Κρεμαριερα την πήρα από έξω 135€ της spidan θυγατρική της GKN, μόνο και μόνο για αυτό την πείρα, ανακατασκευή πρέπει να είναι, εξωτερικά ήταν ίδια ακριβώς με την delphi που φορούσε. Θα φανεί στο μέλλον.
    Ελπιζω να ειναι αυτο και να ξεμπερδεψεις Νικο!Περιμενω να δω τι τελικα φταιει σε σενα γιατι εχω ακριβως τον ιδιο σπαστικο θορυβο (ξεχαρβαλωμενο) για να δω και εγω τι θα κανω....Παρομοιο θορυβο ειχα και παλια και προερχοταν απο τα πλαινα μπαρακια της ζαμφορ,ο οποιος εξαφανιστηκε μολις τα αλλαξα.Τωρα ξαναεμφανιστηκε αλλα τα μπαρακια ειναι οκ.....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Σκεφτηκα να παρω γρασο σε σπρει και να ριξω στον σταυρο, λογικα αν ειναι απο εκει, το γρασο θα λειτουργησει σαν μονωτικο και για λιγο θα εξαφανηστει ή ελατωθει ο θορυβος.

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

δεν κανει κατι ... το κενο που κανει στον συνδεσμο ο σταυρος οσο και να του ριξεις αυτος χτυπαει...

Προεπιλογή

Οντως δεν κανει τιποτα, εριξα αλλα τιποτα, επειδη δεν ειχα χρονο τον ξεκουμπωσα μονο απο κατω μονο, γιατι για να τον βγαλω θελει σημειωμα να ξαναμπει οπως ηταν για να μην χασω την ευθεια, και κουνοντας το τιμονι και κρατοντας τον σταυρο στο χερι κοντρα, ενοιωθα το κενο να χτυπαει, κυριως απο τον πανω σταυρο και οχι απο τον κατω, ο οποιος ειναι σφιχτος και οπως και να τον λυγιζεις καθετε στην θεση του και δεν κρεμαει, ενω ο πανω κρεμαει, αρα κατα μεγαλο ποσοστο απο εκει ειναι ο θορυβος, πριν ομως αρχισω να ψαχνω ή παρω καινουριο, θα τον βγαλω στα χερια μου να σιγουρευτω 100%

Για καινουριο η σελιδα της οπελ δινει 258€ χωρις την εκτπωση, θα κανω μια ερωτηση τι τιμη παιζει, αλλιως θα ψαξω για μεταχειρησμενο, γιατι ιμιτασιον αν δεν ειναι καλη μαρκα δεν λεει να μπει εκει περα.

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

αυτα δεν πιστευω να βγαινουν ιμιτασιον καν...δεν ειναι κατι αναλώσιμο ..δεν πιστευω..

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Αν δοκίμαζες να κάνεις αυτό που λέει η οδηγία πιο πάνω;
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Καπου ειχα γραψει (μαλον στο θεμα μου) οτι αλλαξα και τον σταυρο και δεν αλλαξε ο θορυβος και κατεληξα οτι ειναι μεσα απο την κολωνα του τιμονιου, και ρωταω, μηπως δεν ειναι απο την κολωνα και ειναι απο αλλου, πχ παιζει να ειναι απο τα ελατηρια ή απο τα τοπ μαουντ??? Γιατι ο θορυβος ακουγεται μονο στα λιγα km και εξαφανιζεται στα πολλα, και στα χαμηλα αν ειναι στριμενο το τιμονι περιπου 30-45 μοιρες, παλι δεν ακουγεται, ακομα και σε πλακοστρωτο.

Προεπιλογή

Σου ξαναδημιούργησε θέμα με θόρυβο η κρεμαγιέρα σύντομα ;
    Κατέβηκε και εμένα και επισκευάστηκε με το σέτ επισκευής . Πρός το παρόν δέν ακούγεται αλλά μόνο 1000 χιλιόμετρα έχει κάνει . Έγινε και ευθυγράμμιση εννοείται . Ο μάστορας του έβαλε και γράσο στον σταυρό . Στήν αρχή νομίζαμε οτι ήταν ακρόμνπαρα και ημίμπαρα αλλά είναι εντάξει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ξαναδημιούργησε θέμα με θόρυβο η κρεμαγιέρα σύντομα ;
    Κατέβηκε και εμένα και επισκευάστηκε με το σέτ επισκευής . Πρός το παρόν δέν ακούγεται αλλά μόνο 1000 χιλιόμετρα έχει κάνει . Έγινε και ευθυγράμμιση εννοείται . Ο μάστορας του έβαλε και γράσο στον σταυρό . Στήν αρχή νομίζαμε οτι ήταν ακρόμνπαρα και ημίμπαρα αλλά είναι εντάξει.
    Την αλλαξα και δεν γνωριζω πως πηγε η καινουρια, γιατι το αμαξι πουληθηκε, εμενα ο θορυβος τελικα ηταν απο την κολωνα εσωτερικα στην καμπινα.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. επισκευη ταπετατσαριας πορτας σε corsa c
    Από τον/την KOYRKOYBINIS στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-16, 09:47
  2. θορυβος σε τιμονι corsa
    Από τον/την olgakef στο forum Opel
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 10:33
  3. corsa 1.3 cdti θορυβος συμπλέκτη
    Από τον/την hks300 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 23:18
  4. Μεταλλικος θορυβος. Corsa b
    Από τον/την bsiap στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-12, 16:25
  5. προβλημα κρεμαριερας????
    Από τον/την filipposvolos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-10, 01:35

Δικαιώματα - Επιλογές