If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 49

Προεπιλογή

Σιγά ρε Γιωργο. Χαλάρωσε λίγο. Μορφωμένος και νέος άνθρωπος είσαι και μου λες για προσδοκίες κ ελπίδες? Από τί? Από ποιον? Απ΄ αυτόν που λέει θα βαράω το καλαματιανό να χορεύει ο μισός πλανήτης? Απ΄ αυτός που πέταξε το καλοκαίρι το μπαλάκι στον κόσμο αντί να πάρει μια απόφαση κ ποιος ξέρει τι βγήκε. Που άρχισε να καταργει πράγματα πιστεύοντας ότι αυτός κάνει κουμάντο. Όποιος έλλην που ψηφίζει, πίστεψε τον τωρινό "ηγέτη" απ τα προεκλογικά λεγόμενά του είναι πραγματικά άξιος της τύχης του. Ναι να ακούσω οποιαδήποτε δικαιολογία αλλά όχι ότι τον πίστεψε και κάποιος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koumparos : 30-03-16 στις 12:05
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Τον πιστεψαν και δυστηχως τον πιστευουν ΑΚΟΜΑ οταν βλεπεις στις δημοσκοπησεις να περνει 20+%...ΕΛΕΟΣ δλδ απο αμετανοητους ψηφοφορους!!!
    Τι να λεμε...ΚΑΜΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ!!!
    Εχω παρα πολλα προσωπικα παραδειγματα που αλλαξαν κομα και τον ψηφισαν βασιζομενοι στο προγραμμα της Θεσ/νικης που εξ αρχης ηταν ΑΔΥΝΑΤΟΝ να υλοποιηθει...
    ΠΙΝΟΚΙΟ+ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑΣ η νεα Εθνικη Ελλαδος...
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Η νοοτροπία των περισσότερων Ελλήνων είναι η εξής: στο βασιλικό καθεστώς που είχε παλαιότερα η Ελλάδα έσφιξε ο βασιλιάς το χέρι ενός συγχωριανού του πατέρα μου στη Λάρισα. Ε από τότε αυτός ο άνθρωπος υποστήριζε τον βασιλιά και αυτό το καθεστώς επειδή του είχε φανεί καλός άνθρωπος ο βασιλιάς...

Κάτι τέτοιο συμβαίνει και με τον Τσίπρα. Τον έχουν δει σαν ροκ σταρ... Δεν υπάρχει σωτηρία. Επειδή είδα τις προηγούμενες μέρες και με τα μάτια μου την ποιότητα της ζωής στο Λονδίνο (όπως έχω δει και σε άλλες πόλεις του εξωτερικού παλαιότερα) δεν μπορώ να σας περιγράψω πως ένιωθα στο Heathrow που περίμενα για την επιστροφή χτες με όλα αυτά που μου έλεγε η φίλη μου σχετικά με τη νέα φόρο καταιγίδα που ετοιμάζουν στα καύσιμα αυτή τη φορά σκεπτόμενος συνάμα και όλα τα υπόλοιπα (ενφια περσινό, φετινό κλπ)

Όσο για την ώρα της κάλπης, ο λαός ήταν αγανακτισμένος με τον Σαμαρά. Δεν είπα ότι ο άλλος είναι καλύτερος, αλλά η ψήφος όπως το βλέπω και το νιώθω εγώ εδώ και χρόνια είναι επιλογή όχι αυτών που μας εκφράζουν καλύτερα, αλλά επιλογή αυτών που θεωρούμε ότι είναι λιγότερο ψεύτες και μακάκες γενικώς, που έχουμε μια ελπίδα ότι δεν θα είναι τόσο χάλια όσο οι προηγούμενοι... Δυστυχώς.

Καλημέρες!

Προεπιλογή

Εγώ δύο πράγματα κατάλαβα πλέον:
    1. Η σωτηρία της Ελλάδας θα έρθει μόνο από πραξικόπημα (αν υπάρχουν ακόμη πατριώτες στρατηγοί), και να ανοίξουν την Γιάρο ξανά να χώσουν τα 300 σκυλιά μέσα.
    2. Η Singular Logic (Εβραίοι), αναλύουν και επεξεργάζονται τα εκλογικά αποτελέσματα. Οπότε για τι εκλογές μιλάμε και πράσινα άλογα;;;
    136 hp Diesel. Μια χαρά!!!

Προεπιλογή

Καλά δεν πιστεύω ότι η λύση είναι το άλλο ακρο... έχουμε μπει πια στον χορό κ χορεύουμε

Προεπιλογή

Όταν ή αποχή είναι πανω κάτω 40% μην περιμένετε τίποτα, με όλα αυτά που συμβαίνουν δεν περισσεύει κανένας.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά δεν πιστεύω ότι η λύση είναι το άλλο ακρο... έχουμε μπει πια στον χορό κ χορεύουμε
    +1 προς Θεού... Είναι λύση να σκεφτόμαστε και να δούμε ακραία; Λογική θέλει το πράγμα... Απλά ο Έλληνας είναι παραχαϊδεμένος... Σήμερα που ήμουν στο κατάστημα με τα ηλεκτρονικά και έψαχνε να μου βρει αντιστάσεις ο υπάλληλος, του πήρε ώρα και ήταν ένας νεαρός που περίμενε πίσω από εμένα και τσαντίστηκε και έφυγε... Στην Αγγλία δεν υπάρχουν αυτά... Ο κόσμος είναι πολύ υπομονετικός και οι υπάλληλοι σε διάφορες υπηρεσίες δεν υπάρχει περίπτωση να εξυπηρετήσουν κάποιον άλλο αν πάει να χωθεί Και καλά "μια στιγμή να ρωτήσω κάτι" όπως εδώ στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει αυτόν που εξυπηρετεί ούτε για να πει γεια. Δεν νιώθεις καμία πίεση, όλοι είναι υπομονετικοί και όλοι σε σέβονται και το σύστημα λειτουργεί... Καμία σχέση με το κλίμα εδώ που κοιτάνε πως θα την πει ο ένας στον άλλο... Σε καμία περίπτωση δεν είναι λύση οι ακραίες λογικές και ο φασισμός... Επειδή δηλ βρισκόμαστε εδώ που βρισκόμαστε πρέπει να γίνουμε φασίστες; Αυτή είναι η λύση για τα προβλήματά μας;

Senior Member Το avatar του χρήστη DJ Marios
    Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Δυστυχώς σε αυτήν την χωρα εχουν φορολογηθεί τα πάντα και ιδιαίτερα ο χώρος του αυτοκινήτου.
    Θα ήταν άδικο για την αμόλυβδη και τους καταναλωτές της να συσσωρεύει τον ενα φόρο μετά τον άλλο και το ντίζελ να παραμενει αφορολογητο.
    Καλυτερα να μοιραστούν οι φόροι για να αποτραπεί περεταίρω αυξηση της αμόλυβδης.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τωρα μας επιασε η επανασταση για τα 5 λεπτα που αναφερουν (ακομα)... οταν απο ψιχουλα πηγαν την βενζινα 1.5 ευρω δεν ειδα να οριομαστε....
    Ξέρεις κάποιον που να δέχτηκε με χαρά δηλαδή την αυξηση?
    Εδώ ήμασταν, τα ίδια γράφαμε, κινηματα δημιουργήθηκαν και εννοείται δεν καταφέραμε τίποτα...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων

Όσο για την ώρα της κάλπης, ο λαός ήταν αγανακτισμένος με τον Σαμαρά. Δεν είπα ότι ο άλλος είναι καλύτερος, αλλά η ψήφος όπως το βλέπω και το νιώθω εγώ εδώ και χρόνια είναι επιλογή όχι αυτών που μας εκφράζουν καλύτερα, αλλά επιλογή αυτών που θεωρούμε ότι είναι λιγότερο ψεύτες και μακάκες γενικώς, που έχουμε μια ελπίδα ότι δεν θα είναι τόσο χάλια όσο οι προηγούμενοι... Δυστυχώς.

Καλημέρες!
    +1000
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJ Marios : 31-03-16 στις 01:49
    « όμοιος ομοίω αεί πελάζει »

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Βενζίνη παράγωγο του πετρελαίου οπότε πιο "πολυέξοδη" η επεξεργασία της ..γι αυτό και η διαφορά στην τιμή, όσο και αν είναι.
    Τωρα με 40δολ το βαρέλι και εγώ να την πληρώνω 1.30 και λιγο παραπάνω...με ληστεύουν, προσωπικά.Και όσους δώσανε τα τελευταια 3,4χρόνια κάποια χιλιαδες ευρώ για diesel αμάξι.
    Γι αυτο και αυτό που αναφερθηκε οτι να φορολογηθούμε και εμείς οι πετρελεαδες το παίρνω ως εγωισμό.
    Αν θέλουν, να πληρώσουν για άλλο αμάξι τότε, κάποια χιλιαρικα και τα λέμε μετά.
    Να ψοφήσει και η κότα του γείτονα δηλ.Μπράβο, όμορφα.

Προεπιλογή

Και το "πετρέλαιο" κίνησης, παράγωγο του αργού πετρελαίου είναι και μια χαρά επεξεργασία έχει για να βγει.

Προεπιλογή

το θεμα ειναι οτι θα βγαζαν πολλα περισσοτερα απο τη βενζινη αν ηταν σε πιο λογικα πλαισια η τιμη της...* Εξαλλου οσο περισσοτερο αυξανονται οι φοροι, τοσο μειωνονται τα εσοδα του κρατους , αφου ειτε δεν υπαρχουν λεφτα να δωσει καποιος φορους ειτε διαθεση να δωσει φορους ειτε συνδυασμος αυτων των 2...

*εννοω οτι αν εκανε πχ 1 ευρω το λιτρο μαζι με φορους μαζι με ολα , τοτε επειδη θα υπηρχε παραπανω καταναλωση θα ειχαν κ περισσοτερα εσοδα...αλλα εδω το κρατος μονο φορους φορους φορους διχως αντικρισμα τις πιο πολλες φορες...

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ετσι είναι superman...αλλά εδώ δεν το καταλαβαίνυν ή δεν θέλουν να το καταλάβουν ή καλύτερα...καθοδηγούνται μάλλον.
    Λιγότερη τιμή περισσότερη κατανάλωση, εννοείται.
    Αμα την πάς στο θεό....δεν θα κυκλοφορεί ούτε κουνούπι.Άρα έτσι επηρεάζεις με μειωμένο τζίρο και τα καταστήματα, συνεργεία, ανταλλακτικών, αξεσουάρ και πάει λέγοντας ....άρα μειώνεις τα έσοδα γενικός!!Συνέπειες και σε υπαλληλικό προσωπικό..
    Έχουμε να κάνουμε με ξεφτέρια.

Προεπιλογή

επισης ειχα διαβασει καπου οτι το μεγαλυτερο ποσοστο της τιμης ανα λιτρο,ειναι λογω φορων !!

Προεπιλογή

Φυσικά. Τα 2/3 φόρος είναι

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης ειχα διαβασει καπου οτι το μεγαλυτερο ποσοστο της τιμης ανα λιτρο,ειναι λογω φορων !!
    Ακριβώς

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχα την κάρτα μαζί μου, και έβαλα 20 ευρώ βενζίνη, στο κάτω μέρος της απόδειξης έγραφε
    13, κατι ευρώ φόροι
    6, κατι ευρώ αξία καυσίμου τα οποία μοιράζονται, οι πετρελαιάδες σείχηδες, οι εφοπλιστές για την μεταφορά, τα διυλιστήρια, ο βυτιοφορέας, ο πρατηριούχος.

Προεπιλογή

Η βενζίνη φεύγει από το διυλιστήριο ~ €0,35, το diesel ~€0,37.
    Φτάνει στο βενζινάδικο με τους φόρους, χωρίς μεταφορικά, κέρδος και Φ.Π.Α. στα ~€1,03 βενζίνη και ~€0,71 diesel

Προεπιλογή

Το πρωί γέμισα το μικρό της γυναίκας μου σε μια shell που εκδίδει αναλυτικοτατες αποδείξεις
    Λοιπόν......γέμισα με 34 ευρώ
    Κόστος βενζίνης 9.70 ευρώ. ....
    Αυτό τα λέει όλα. ....
    Όσο για τους πολιτικούς και τα κόμματα τα πράγματα είναι απλά. ..
    Ο κάθε λαός παίρνει αυτό που του αξίζει. ...
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Τα νεώτερα είναι ότι κατα 99% δεν θα γίνει αύξηση του πετρελαίου κίνησης.Αυτό θα επηρέαζε όλες τις μεταφορές και αύξηση προιόντων....νταλίκες,μέσα μαζική μεταφοράς,ΚΤΕΛ, ταξί και πάει λέγοντας....
    Ετσι θα αυξήσουν 5 με 10λεπτά την βενζίνη και αύξηση στο αέριο.
    Οπότε το diesel μονόδρομος.ευτηχώς.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νεώτερα είναι ότι κατα 99% δεν θα γίνει αύξηση του πετρελαίου κίνησης.Αυτό θα επηρέαζε όλες τις μεταφορές και αύξηση προιόντων....νταλίκες,μέσα μαζική μεταφοράς,ΚΤΕΛ, ταξί και πάει λέγοντας....
    Ετσι θα αυξήσουν 5 με 10λεπτά την βενζίνη και αύξηση στο αέριο.
    Οπότε το diesel μονόδρομος.ευτηχώς.
    Τι θα πει ευτυχώς, να καεί ο γείτονας (βενζινοκίνητοι) αρκεί να μη πιάσει εμάς (dieselάδες); Καμία αύξηση και πουθενά είναι το σωστό, τα καύσιμα τα έχουν ήδη ξεσκίσει. Θα έχουμε το παράδοξο η βενζίνη να κάνει 40%-45%+ πάνω από το diesel, που στο κόσμο γίνεται αυτό και με ποια λογική γίνεται υπέρμετρη φορολόγιση στη βενζίνη (και το υγραέριο που συζητάνε τώρα) σε σχέση με τα άλλα καύσιμα;;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apagogeas : 06-04-16 στις 14:24

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πλυντήριο αυτοκινήτων HELP ME.
    Από τον/την BOOMER στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-13, 21:50
  2. Ιδιοκτήτες astra g Εισέλθετε.....!!!!!!!!
    Από τον/την hartinos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-12, 00:46
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-10, 10:40
  4. Ανταλλακτικά Αυτοκινήτων - www.kalopsikakis.gr
    Από τον/την ASCONAN στο forum Περιοχή Κρήτης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-09, 19:12
  5. Θράσος
    Από τον/την gechro στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-07, 14:52

Δικαιώματα - Επιλογές