If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15

Προεπιλογή opel astra gtc 1.6 ερωτησεςι και αποριες

καλησμερα σε ολη την ομορφη παρε ...ειμαι νεο μελος στο φορουμ μας και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το αμαξι μου...
    εχω ενα μεγαλο θεματακι με τα προβολακια ομιχλης...μου καιγεται συνεχεια το προβολακι του συνοδηγου...μονο αυτο ομως...και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.
    δευτερο προβλημα που κανει αρκετα συχνα ειναι ενα αποτομο και στιγμιαιο σβησιμο ολων των φωτων στο αυτοκινητο...μιλαμε για κλασματα του δευτερολεπτου.λες και καποια γειωση δεν καλη..δεν μπορω να καταλαβω τι γεινεται..οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη...σας ευχαριστω παρα πολυ.

Προεπιλογή

Καλησπέρα Βασίλη για το θέμα με το προβολάκι μήπως βάζεις λάθος λάμπα;
    Είναι can bus αυτή που βάζεις;
    Μήπως παίζει με την αντίσταση τίποτα;
    Αυτό με το στιγμιαίο σβήσιμο που γίνεται σκοτάδι το αμάξι στιγμιαία δυστηχώς δεν μπορώ να βοηθήσω εγώ..
    Απευθήνσου στο μέλος s5zax (Ζάχος) που είναι κορυφή στα opel!!!!

Προεπιλογή

Tα προβολάκια στο Astra H δεν είναι canbus. Αν μιλάς για Astra H βέβαια.
    Το στιγμιαίο σβήσιμο στα φώτα θέλει έλεγχο με διαγνωστικό. Είναι κλασσικό πρόβλημα σ αυτά με διαφορετικές αιτίες. Μπορεί να φταίει κ το κοντέρ.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

τι ειναι το can bus?εγω εβαλα λαμπες καλες.περιπου 12€ η μια..εχω βαρεθει πλεον να δινω τοσα λεφτα για λαμπες ρε παιδια..δεν τα αναβω καθολου πλεον..οσον αφορα το διαγνωστικο που πρεπει να επευθυνθω?στο συνεργειο που εχουμε εδω στον ωρωπο που εχει να το συνδεσω σε εγκεφαλο θα το βρει το σφαλμα?

Προεπιλογή

Βασίλη λογικά έχεις το astra h οπότε όπως είπε ο koumparos δεν παίρνει can bus στα προβολάκια..
    Πληροφοριακά για δες εδω τί είναι can bus..
    http://www.caroto.gr/2014/05/09/τι-είναι-το-can-bus/
    Για το διαγνωστικό πήγαινε στο συνεργίο και πές να στο συνδέσουν με διαγνωστικό obd να δείς άν βγάζει κάποια βλάβη στα ηλεκτρικά..

Προεπιλογή

Εδω του πατερα μου που δεν τα αναβει και ειναι καμενο φαντασου εσυ που τα αναβεις, κατι παιζετε με την συγγεκριμενη πλευρα, και καπου αλλου εχει αναφερθει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 13-03-16 στις 19:39
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

εγω που εχω ενα obd2 connector bluetooth θα μπορεσω να δω αν εχει κατι? το gtc 2009 1,6 ειναι το h? πρεπει να το δω στην αδεια μου ...

Προεπιλογή

Το προβολακι το εκαιγε και εμένα. Λάμπα trifa με 1.5 ευρώ και δεν ξανακαηκε. Τα φώτα τα έχανα και εγώ για δευτερόλεπτο, κυρίως με φορτίο ρεύματος (πχ όταν έκανε τσεκ το αντισπιν ή όταν εστριβα τιμόνι με χαμηλές στροφές (διασταυρωσεις, μανουβρες)). Μετά από λίγο πέθανε η μπαταρία. Αλλαγή και όλα οκ.
    Ένας είναι ο βασιλιάς του κεφιού και της χαράς.Ένας είναι ο αρχηγός asconas12 ο θεός.....

Προεπιλογή

Ναί το astra gtc h έχεις..

Προεπιλογή

μαλιστα..θα κοιταξω λοιπον να παω να μ δουν τον εγκεφαλο αν εχει καταγραψει καποια βλαβη στα ηλεκτρονικα και να αλλαξω και λαμπα...γτ με τις osram χανω τα λεφτα μ νομιζω..να ρωτησω κατι ασχετο...ειχε βγει καποια ανακληση για τα αυτοκινητα μας?τα astra h δηλαδη?δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα νομιζω πως το 2010 η τελος του 09 μ ειχε ερθει ενα χαρτι το οποιο κατι συνεβαινε με το δυναμο του αυτοκινητου και χρειαζοταν αντικατασταση ελεγε..νομιζω δεν θυμαμαι καλα.μπορει να φταιει αυτο που σβηνουν τα φωτα?επισης αν υπαρχει οντως ανακληση πως μπορω να το ψαξω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billaros1986 : 15-03-16 στις 13:58

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asconas12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προβολακι το εκαιγε και εμένα. Λάμπα trifa με 1.5 ευρώ και δεν ξανακαηκε. Τα φώτα τα έχανα και εγώ για δευτερόλεπτο, κυρίως με φορτίο ρεύματος (πχ όταν έκανε τσεκ το αντισπιν ή όταν εστριβα τιμόνι με χαμηλές στροφές (διασταυρωσεις, μανουβρες)). Μετά από λίγο πέθανε η μπαταρία. Αλλαγή και όλα οκ.
    το προβλημα ειναι οτι αυτο μ το κανει εδω και 4 χρονια που εχω αλλαξει μπαταρια ομως ...το σβησιμο των φωτων εννοω..δεν μ το ξεκινησε οταν πεθαινε η προηγουμενη που ηταν και η μαμισια...παρα μονο οταν εβαλα πανω την καινουρια ξεκινησα με αυτο το θεμα?παιζει να ειναι καμια κακη γειωση?η μπαταρια ειναι μαρκας banner...με ενα ταυρο επανω..

Προεπιλογή

Η καλυτερη μπαταρια...
    Να ξερεις πως οι φθηνες λαμπες κρατανε περισσοτερο απ τις ακριβες.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Από τις καλύτερες μπαταρίες είναι η banner φίλε έψαχνα και την έβαλα και εγώ και είδα τις καλύτερες κριτικές!!!!!!

Προεπιλογή

Για την ανάκληση αφού έχουν περάσει και τόσα χρόνια από τότε γιατί δεν πάς απο καμία opel να το δούν άν ισχύει κάτι τέτοιο..
    Τώρα αν μπορούν να πραγματοποιήσουν την ανάκληση (αν υπήρχε) και επιδιόρθωση δεν το ξέρω καθόλου!

Προεπιλογή

θα παει ο αδερφος μ αυριο στην κηφησια για μια αλλαγη πλεξουδας που τον ειδοποιησαν οτι εχει γινει ανακληση και σκευτομαι να του δωσω την αδεια μ φωτοτυπια για να ρωτσει..θα κανει δουλεια η να παω εγω οπωσδηποτε?γτ ειμαι και απο ωρωπο και ειναι λιγο δυσκολο

Παρόμοια Θέματα

1. Astra G Αναρτησεις-αποριες!
    Από τον/την Dimitris_VectraB στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-14, 20:14
  2. Opel Astra H 2007 1.4 elegance? και αποριες..
    Από τον/την jpap στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-13, 21:06
  3. αποριες με εξοπλισμο opel corsa
    Από τον/την georpapa στο forum Opel
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-12, 23:13
  4. AGORA OPEL ASTRA 1.7CDI SPORT ΑΠΟΡΙΕΣ
    Από τον/την babis.tsol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-11, 01:10
  5. Ενσωματωμενο Navigator για Opel corsa (DVD60) αποριες
    Από τον/την lampros-trikala στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-10, 17:52

Δικαιώματα - Επιλογές