If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 341 έως 360 από 361

Προεπιλογή

Ναι το ξερω γιατι προσφατα τα ξυλωσα ολα και τα καθάρισα. Απλως θεωρω οτι ειναι καλύτερα να ειναι καθαρες οι σωληνώσεις και το cooler.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια! Σκεφτομαι να βαλω δοχειο αναθυμιασεων. Μιας και προσφατα καθαρισα το intercooler και ολο το συστημα εισαγωγης (πεταλουδα-σωληνωσεις κλπ)
    Θελω οσο ειναι δυνατον να μην εχω εκεινη την λαδιλα... Εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα και πιστευω με το δοχειο θα παραμεινουν ολα καθαρα. Πειτε μου την γνωμη σας.
    Για μενα ΟΧΙ , και αμα το βαλεις , τις αναθυμιασεις απο την EGR τι θα τις κανεις ??????????????????????

Προεπιλογή

Καλησπερα Γιωργο! Τις αναθυμιασεις τις EGR θα τις αφησω ως εχουν.
    Πιο πολυ τις αναθυμιασεις απο τα λαδια θελω να αποφυγω που λερωνουν το cooler κλπ. Της EGR μπορω να τις ανεχτω

Προεπιλογή

Καλημερα παιδια. Μπηκε το δοχειο αναθυμιασεων. Τοποθετηθηκε πισω απο το φιλτροκουτι γιατι εκει βολευε και εχει και αρκετο χωρο.
    Δεν εγινε καμια απολυτως μετατροπη με τρυπηματα κλπ. Και μεσα σε 2 λεπτα μπορει να επανερθει οπως ηταν απο το εργοστασιο.
    Ακομα δεν εχω δει αν μαζευει αλλα κατι φαινεται να κανει. Τελικα χρησιμοποιησα ενα δοχειο του εμποριου που το ειχε φιλος που δεν το χρειαζοταν.
    Ενα σωληνακι πηγαινει προς το δοχειο, αυτο που βγαινει απο τις αναθυμιασεις κ ενα που ξαναπαει απο το δοχειο στην εισαγωγη διοτι λειτουργει με την υποπιεση.
    Το προτεινω σε οποιον θελει να το κανει, ειναι κατι πολυ απλο στην τοποθετηση και πραγματικα και τα μισα να κραταει ειμαι ικανοποιημενος.
    Φωτο δεν εχω αυτη την στιγμη. Οταν βρω την ευκαιρια θα ανεβασω.

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια. Μπηκε το δοχειο αναθυμιασεων. Τοποθετηθηκε πισω απο το φιλτροκουτι γιατι εκει βολευε και εχει και αρκετο χωρο.
    Δεν εγινε καμια απολυτως μετατροπη με τρυπηματα κλπ. Και μεσα σε 2 λεπτα μπορει να επανερθει οπως ηταν απο το εργοστασιο.
    Ακομα δεν εχω δει αν μαζευει αλλα κατι φαινεται να κανει. Τελικα χρησιμοποιησα ενα δοχειο του εμποριου που το ειχε φιλος που δεν το χρειαζοταν.
    Ενα σωληνακι πηγαινει προς το δοχειο, αυτο που βγαινει απο τις αναθυμιασεις κ ενα που ξαναπαει απο το δοχειο στην εισαγωγη διοτι λειτουργει με την υποπιεση.
    Το προτεινω σε οποιον θελει να το κανει, ειναι κατι πολυ απλο στην τοποθετηση και πραγματικα και τα μισα να κραταει ειμαι ικανοποιημενος.
    Φωτο δεν εχω αυτη την στιγμη. Οταν βρω την ευκαιρια θα ανεβασω.

Αναμένουμε φωτο!!!

Προεπιλογή

Αναμένουμε εντυπώσεις!!!

Προεπιλογή

Βαλε και καμια φωτογραφια να παρουμε μάτι....

Προεπιλογή

Άψογος Τα γρήγορα έτσι πρέπει να είναι.

Προεπιλογή

Μην ντρεπεσαι ... ανεβασε τις φωτο

Προεπιλογή

Οριστε και φωτο... Ειναι λιγο προχειρες αλλα ενταξει. Με το καπακι απο πανω δεν εβγαλα γιατι το πηγα στην αποθηκη προς το παρων.
    Δεν φαινεται κατι με το καπακι απο πανω. Με τις ζεστες θελω να δω κατι αν εχει διαφορα στις θερμοκρασιες με η χωρις.

Προεπιλογή

Τι σχέση έχουν η θερμοκρασίες;;;
    Μπροστά δεξιά δεν χωράει;;

Σε ένα μήνα δες τι έχει μέσα.
    Ένας λόγος που ρίχνουν τις αναθυμιάσεις μέσα είναι και λυπανση τον βαλβίδων , εάν δεν κάνω λάθος.

Προεπιλογή

Καλημερα! Οχι δεν χωρουσε Γιωργο. Προσπαθησα γενικως να το ταιριαξω σε διαφορα σημεια αλλα δεν. Ασε το καλο με σημειο που το εβαλα ειναι οτι ειχε ετοιμη τρυπα και περασα απλα μια βιδα με παξιμαδι ροδελα στην βαση του και τελος. Ουτε τρυπηματα ουτε τιποτα.
    Ναι τις ριχνουν τις αναθυμιασεις και γιατι λυπαινουν. Θα δουμε πως θα παει. Θα ανοιξω και κανενα κολλαρο να δω τι γινεται απο θεμα καθαριοτητας. Θα δω σε κανα μηνα οπως ειπες τι μαζεψε, ασε που εχει και δεικτη σταθμης να βλεπεις αν εχει γεμισει.
    Οι θερμοκρασιες καμια σχεση δεν εχουν με τις αναθυμιασεις. Ενας γνωστος μου ειπε να βγαλω το καπακι μαζι με την μονωση τωρα το καλοκαιρι για να μην εχει μεγαλες θερμοκρασιες πανω στο κεφαλαρι και επιβαρυνεται. Ε και εγω το εβγαλα μπας και το βοηθησω. Ειδομεν.

Προεπιλογή

Φιλε μου οταν εφτιαχνε η EDS προγραμματα για πετρελαια , εμεις εδω ξεραμε μονο τα κιτρινα ΤΑΧΙ στην Αθηνα .

Και οπως ειπες μερικα χιλιαδες αμαξια .

Ναι , θα προτιμησω απο μια καλη εταιρια ενα προγραμμα , και δεν μιλαμε για BIG καταστασης που εκει πας σε custom .

Εαν ειχα αμαξι τις group vag για (παραδειγμα) με κλειστα ματια APR - REVO για να εχω το κεφαλι μου ησυχο , οπως ειχα 11 χρονια στο προηγουμενο αμαξι μου .

Θα προτιμησω την ασφαλεια και την εξυπηρετηση φιλε μου .

Προεπιλογή

Συμφωνώ μαζί σου και εγώ αξιοπιστία θέλω.
    Αλλά 650 για κονσέρβα δεν θα τα έδινα.
    Καταρχήν δεν δίνει ούτε τα άλογα ούτε την ροπή που διαφημίζουν.
    Όπως επίσης εγώ προτιμώ προσωπική επαφή με τον βελτιωτη.
    Εγώ είχα κλειδωμένο εγκέφαλο που ούτε η eds δεν εχει ξεκλειδώσει.
    Οπωτε βλέποντας τι γνώσεις έχει ο Μαρκάκης και πως τον ξεκλείδωσε κατάλαβα ότι είναι πολύ γνώστης.
    Εκτός αυτού τα diesel σαν κινητήρες δεν παθαίνουν τίποτα μόνο τα περιφερειακά ταλαιπωρούνται όπως σασμάν και τούρμπο.
    Αν ηθελα light πρόγραμμα θα του έλεγα να το φτιαξει και θα το έφτιαχνε.
    Εγώ του είπα επί λέξη maximum safe για το dpf.
    Εκτός αυτού μέσω προγράμματος μου έφτιαξε το ηλεκτρογκαζο και δουλεύει σαν ντιζατο πλέον.

Προεπιλογή

Τα 650 ευρώ ήταν με το IPF για την σύζευξη online, και την ασφάλεια που προσφέρουν αυτές οι εταιρείες στα αγαπημένα μας αμάξια.

Το αμάξι μετρήθηκε νορμάλ και μετά στο ίδιο δυναμόμετρο και έβγαλε 38 κιλά ροπή και 176 αλογάκια (μην το ξαναπείς αυτό).

Και αναγεννήσης κανονικές όπως πριν.

Και ο Νίκος προσωπική επαφή είχε...

Μόνο από σοβαρή εταιρία προτιμο.

Προσπαθεις να μου συγκρινης 2 καρδιοχειρουργους που ο ενας εχει κανει 10 αντε 15 εγχειρησης ανοιχτης καρδιας , και ο αλλος εχει κανει 1.000 εγχειρησης ανοιχτης καρδιας .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 13-06-19 στις 07:56

Προεπιλογή

Και εγω εκει που το εκανα παιδια ο προγραμματιστης συνεργαζεται με εξωτερικο.
    Το αμαξι μετα απο 7 χιλιαδες χιλιομετρα ειναι μια χαρα. Πεταει!!!
    Και αναγεννησεις μια χαρα. Δεν εχω καποιο παραπονο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 650 ευρώ ήταν με το IPF για την σύζευξη online, και την ασφάλεια που προσφέρουν αυτές οι εταιρείες στα αγαπημένα μας αμάξια.

Το αμάξι μετρήθηκε νορμάλ και μετά στο ίδιο δυναμόμετρο και έβγαλε 38 κιλά ροπή και 176 αλογάκια (μην το ξαναπείς αυτό).

Και αναγεννήσης κανονικές όπως πριν.

Και ο Νίκος προσωπική επαφή είχε...

Μόνο από σοβαρή εταιρία προτιμο.

Προσπαθεις να μου συγκρινης 2 καρδιοχειρουργους που ο ενας εχει κανει 10 αντε 15 εγχειρησης ανοιχτης καρδιας , και ο αλλος εχει κανει 1.000 εγχειρησης ανοιχτης καρδιας .
    Αν δεις όλοι οι κινητήρες B16DTH που φοράνε πρόγραμμα της eds φτάνουν γύρω στα 155 άλογα.
    Για να βγάλει τα άλογα που λες πρέπει να ανοίξεις πετρέλαια και ένα κλικ την πίεση του τούρμπο.
    Άρα πως γίνεται να κανεις όλα τα παραπάνω και να μην έχεις παραπάνω αιθάλη?

Προεπιλογή

CHRISD , που τα ειδες τα 155 ???

https://www.eds-motorsport.de/produc...-1-b16dth.html

Αυτο ειναι η μαγκια φιλε μου και αυτο πληρωνεις .
    Το παραδειγμα στο εγραψα πιο πανω .

Προεπιλογή

ΑUQ ότι γράφω είναι εντελώς φιλικά δεν είμαι ούτε προγραμματιστής ούτε έμπορος.
    Αλλά πριν βάλω πρόγραμμα κοίταξα τι παίζει.

Πετρόπουλος eds
    https://m.facebook.com/petropoulospa...3D&mdp=1&mdf=1
    Κάπου στο facebook έχει και άλλο ενα στα ίδια περίπου.
    Τα ίδια νούμερα είχε πει και σε εμένα για eds πάντα
    Το θέμα είναι του φίλου σου από που τα πήρε αυτά τα άλογα?
    Πώς βλέπει τις αναγεννησεις και τα χλμ αυτών?
    Οδήγηση εντός πόλης η εθνική?
    Αυτά που μου είπαν και ο mgi και ο microchips είναι ότι όλες αυτές οι εταιρείες δουλεύουν ήπια χαρτογράφηση και τα νούμερα που δίνουν στο site τους είναι ανεβασμένα για λόγος marketing.
    Για τους χειρουργούς που ανέφερες σου απαντησα ήδη
    Η eds σήκωσε τα χέρια ψηλά όπως επίσης και ο microchips.
    O Μαρκάκης δούλεψε reverse engineering κατάφερε εσπασε τον κωδικο προστασίας του εγκέφαλου μπήκε μέσα και εφτιαξε όλη την χαρτογράφηση από την αρχή εξηγώντας μου τι είναι το κάθε τι.
    Δεν ξέρω ακόμα και σήμερα αν η eds τον έχει ξεκλειδώσει.
    Άρα έχει διαφορά ο απλός καρδιοχειρουργός που θα κάνει χιλιάδες απλές επεμβάσεις από έναν αυθεντία που θα αναλάβει λίγες αλλά τις βαριές
    Είναι μέλος εδώ ο φίλος σου?
    Θα είχε ενδιαφέρον να ακούγαμε και τα λεγόμενα του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chrisd : 13-06-19 στις 18:19

Προεπιλογή

Καλημερα chrisd .
    Φυσικα και κανουμε φιλικη κουβεντα , δεν εχουμε να χωρισουμε κατι .
    Απλως εχουμε διαφορετικες γνωμες .

Για να γινεις αυθεντια σε κατι , πρεπει να εχεις και την ανάλογη πειρα .

ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ

Δεν μπορω να δω το link που εβαλες , μαλλον γιατι δεν εχω facebook .

Σιγα μην σηκωσε τα χερια η EDS , απλως δεν ειχε βγαλει ακομα προγραμμα για τον δικο σου εγκεφαλο , που τωρα εχει .
    Για τον microchips δεν μπορω να ξερω .

Οχι δεν ειναι μελος σε forum .

Απλως εχουμε διαφορετικη γνωμη , σεβαστη η γνωμη σου , αλλα εγω εχω αλλη γνωμη .

Καλημερα .

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Βελτιωση 1.2s ΟΗV
    Από τον/την g_s στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-16, 20:10
  2. ΒΕΛΤΙΩΣΗ 1,6Τ
    Από τον/την theo 7123 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 19:51
  3. ASTRA SW 1,3 CDTI 95HP ή 1.7 CDTI 80HP
    Από τον/την gregkn73 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-11, 20:27
  4. OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΜΕ CHIP
    Από τον/την tk11680 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 10:53
  5. Βελτιωση Ζ16LET.Πως;;;;;;
    Από τον/την Kapten στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-09, 08:46

Δικαιώματα - Επιλογές