If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 28 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 1826272829 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 560 από 573
    Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Αντε με το καλο....ειμαι σιγουρος οως θα ενθουσιαστεις!θα περιμενω νεα σου...
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CORSA E CDTi.....ΜΙΚΡΟΣ ΘΗΡΕΥΤΗΣ!!!

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Τώρα που είναι να ψηφίσουν όλα τα καμάρια μας τα νεα μέτρα.....έχει ειπωθεί κάτι για τα τέλη ταξινόμησης? Γνωρίζει κάποιος?

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Επιτέλους πέρασε τον εκτελωνισμό και περιμένουμε πινακίδες

0-02-04-d56948beb4920484c98154fe3c9229654ca4456b95914cd1021173e607e7b878_full.jpg

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

με το καλο...

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Ευχαριστώ Γιώργο, ελπίζω και απροβλημάτιστο να είναι γιατι τελευταία κάποιοι φίλοι του forum είχαν αρκετά προβληματα απ ότι διάβασα.

Ενεργοποίησα και το Οpel On Star του οποίου οι δυνατότητες είναι απίστευτες. Εκανα και πλάκα στον φίλο αντιπρόσωπο οτι θ' αρχίσω να πάιζω με τις κόρνες τα φώτα και τα κλειδώματα remotely απο το σπίτι......μου είπε ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!! θα μου τρομάξεις τα παιδιά στο συνεργείο που σου βάζουν το συναγερμό. Όλα τα Λ7 το find my car!!!!
    Επίσης να ενημερώσω ότι το wifi hot spot που δαθέτει προεγκατεστημένο ειναι πλέον διαθέσιμο και μου δίνουν 3 Gb ή 3 μήνες (ότι έρθει πιο γρήγορα) δοκιμαστικά. Η συνεργασία έχει γίνει με την Vodafone και οι τιμές του αρκετά ανταγωνιστικές σε σχέση με το δικό μου internet mobile που έχω.

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Εγω δεν εχω προβλήματα....απεναντιας απθστευτα διασκεδαστικο αμάξι,απιστευτοι χωροι και αν θελησεις αναβαθμιση πες μου....
    Μικροτριγμοι απο τις εμπρος πορτες υπαρχουν κσι τους ανεφερα απι ρην πρωτη στιγμη αλλα οκ....το αμαξι ειναι απιστευτο και ειμαθ σιγουρος πως συντομα θα συμφωνήσεις μαζι μου.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Έχω συμφωνήσει μαζί σου απο την 1η στιγμή που το έκανα test drive. Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια για την επίλυση των μικροτριγμών που ΘΑ παρουσιάσει και ελπίζω πως έχει αντιμετωπίσει.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Corbil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους πέρασε τον εκτελωνισμό και περιμένουμε πινακίδες

0-02-04-d56948beb4920484c98154fe3c9229654ca4456b95914cd1021173e607e7b878_full.jpg
    Καλορίζικο καλοταξιδο και απρόβληματιστο εύχομαι από καρδιάς. Του πάει πολυ αυτό το χρώμα !
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Αντε επιτέλους το 1ο μου αμάξι με αναδιπλούμενους καθρέφτες....αχτι το χα τοσο καιρό αυτό το αξεσουάρ.
    Για το πορτμπαγκάζ εννοούσα εαν πατώντας το κουμπί απ το τηλεχηριστήριο ανοίγει αυτόματα το πορτμπαγκάζ αλλα απ ότι κατάλαβα αυτό γίνεται μόνο στο stationwagon.
    Εγω τελικά το αποφάσισα για την αγορά του μετά τον ενθουσιασμό που επέδειξες γράφωντας όλα αυτά που έγραφες όταν το απόκτησες. Μέχρι τότε ήμουν διστακτικός λόγω και του ποσού που τελικά φτάνει, αλλά όπως έχεις κι εσυ αναφέρει παλιότερα, αξίζει το κάθε €.
    Με την κατανάλωση δε μου πες που βρίσκεσαι?
    Καλησπέρα και από μένα!!
    καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιδο!!!!
    Είμαι και εγώ κάτοχος του astra k από τα πρώτα που βγήκαν, το έχω πάρει και εγώ φουλ έξτρα, αλλά δεν έχει δυστυχώς το onstar (και από ότι λένε δεν μπαίνει σε μας)
    Ήθελα να σε ρωτήσω οι καθρέπτες σου που είναι αναδιπλούμενοι είναι μόνο από το κουμπί στην πόρτα του οδηγού ή και όταν κλειδώνεις το αμάξι?
    έχεις και το keyless?
    Τέλος, για μια αναφορά που έγινε από τον άλλο κάτοχο για αναβάθμιση γενικά, ενδιαφερόμαστε και εμείς......

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ παιδιά αλλά δεν έχω μπει ακόμη μέσα!!!!!!......απλά δεν κρατιώμουνα να μην παω να το δω απο κοντά όταν με ειδοποίησε ο αντιπρόσωπος ότι είχε έρθει στις εγκαταστάσεις τους.
    Εχω δει σε σχέση με του Γιώργου ότι εχει επιπλέον στις πόρτες led κρυφό φωτισμό. Δεν το πήρα Key-less, προτίμησα άλλα αξεσουάρ. Δεν ξέρω ακόμα αν οι καθρέφτες διπλώνουν με το κλείσιμο των θυρών, αλλά αυτό φαντάζομαι θα ναι θεμα κωδικοποίησης που θα γίνεται εύκολα. Εχω δει βίντεο στο you tube που το δειχνει να δουλευει απο το κλειδί.
    Όντως για το on star το ρώτησα για φίλο με J sedan, δυστυχώς δε μπαίνει εκ των υστέρων.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ παιδιά αλλά δεν έχω μπει ακόμη μέσα!!!!!!......απλά δεν κρατιώμουνα να μην παω να το δω απο κοντά όταν με ειδοποίησε ο αντιπρόσωπος ότι είχε έρθει στις εγκαταστάσεις τους.
    Εχω δει σε σχέση με του Γιώργου ότι εχει επιπλέον στις πόρτες led κρυφό φωτισμό. Δεν το πήρα Key-less, προτίμησα άλλα αξεσουάρ. Δεν ξέρω ακόμα αν οι καθρέφτες διπλώνουν με το κλείσιμο των θυρών, αλλά αυτό φαντάζομαι θα ναι θεμα κωδικοποίησης που θα γίνεται εύκολα. Εχω δει βίντεο στο you tube που το δειχνει να δουλευει απο το κλειδί.
    Όντως για το on star το ρώτησα για φίλο με J sedan, δυστυχώς δε μπαίνει εκ των υστέρων.
    Ναι δυστυχώς δεν μπαίνει και είναι κρίμα!!! Σε μένα έχει τον άσπρο φωτισμό και γενικά ήταν πολύ έξυπνο αυτό και πολύ ωραίο. Σε μένα είναι μόνο από το κουμπί και μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχει λογική αλλά ο αντιπρόσωπος που εχω, μέχρι στιγμής με έχει απογοητεύσει!!
    Έβαλες εργοστασιακό συναγερμό ή τον κλασσικό που δίνει η Opel της Meta?

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Για τον δικό μου αντιπρόσωπο μόνο καλά λόγια θα έχω να πω ώς τώρα..... Η υπόσχεση αν όλα πήγαιναν καλά απο το εργοστάσιο θα ήταν παράδοση απο 2,5 εώς 3 μήνες. Μια μικρή καθυστέρηση υπήρξε λόγω του εκτελωνισμού αλλά προς τιμήν του ανέλαβε όλο το βάρος ο ίδιος και μου έκανε δώρο την ασφάλεια για 6 μήνες.
    Ο συναγερμός είναι ο κλασσικός που δίνουνε δώρο οι αντιπροσωπείες, χωρίς αντικραδασμικό. Θεωρώ ότι με το onstar που εχει δε χρειάζεται συναγερμό το αυτοκίνητο και πόσο μάλλον να πληρώσεις και τον εργοστασιακό που έχει κανα 400αρι αν θυμάμαι.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Για τον δικό μου αντιπρόσωπο μόνο καλά λόγια θα έχω να πω ώς τώρα..... Η υπόσχεση αν όλα πήγαιναν καλά απο το εργοστάσιο θα ήταν παράδοση απο 2,5 εώς 3 μήνες. Μια μικρή καθυστέρηση υπήρξε λόγω του εκτελωνισμού αλλά προς τιμήν του ανέλαβε όλο το βάρος ο ίδιος και μου έκανε δώρο την ασφάλεια για 6 μήνες.
    Ο συναγερμός είναι ο κλασσικός που δίνουνε δώρο οι αντιπροσωπείες, χωρίς αντικραδασμικό. Θεωρώ ότι με το onstar που εχει δε χρειάζεται συναγερμό το αυτοκίνητο και πόσο μάλλον να πληρώσεις και τον εργοστασιακό που έχει κανα 400αρι αν θυμάμαι.
    Να σου πάνε όλα καλά και καλές βόλτες!! Όταν δεις αυτό με τους αναδιπλουμενους καθρέπτες αν είναι από το κουμπί μόνο ή και από το χειριστήριο μου λες, καθώς αν παρατηρήσεις οι εργοστασιακοί αισθητήρες πίσω αν του κλείσεις από το κουμπί πριν ξεκινήσεις, παρατήρησε αν όταν σταματήσεις σε φανάρι κτλ αν θα ανάψει πάλι.
    Ευχαριστώ!!

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Καθε φορα που επιλεγεις όπισθεν οι αισθητηρες ενεργοποιούνται.οι καθρέπτες κλεινουν μονον εσωτερικά και για μενα ορθα.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTC25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθε φορα που επιλεγεις όπισθεν οι αισθητηρες ενεργοποιούνται.οι καθρέπτες κλεινουν μονον εσωτερικά και για μενα ορθα.
    οταν είσαι σταματημένος σε φανάρι το λαμπάκι είναι αναμμένο? ή βάζεις όπισθεν για να ανάψει?
    ουσιαστικά το λαμπάκι σε μένα τουλάχιστον μόλις σταματάω ανάβουν και σκανάρουν συνεχώς και αν περάσει πεζός από πίσω ή και μηχανάκι χτυπάνε αν είναι πολύ κοντά.
    απλά όταν το πατήσω και κλείσουν , μόλις σταματήσω στο φανάρι πάλι ανάβει. για αυτό ρωτάω.

όσο για τους καθρέπτες και μένα έτσι είναι!! (απλά ο καμένος στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι).

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Οπως το περιγραφεις δουλευει....και ξαναλεω για μενα ορθα.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Φίλοι μου μόλις το παρέλαβα......Ειναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο, και όχι επειδή είναι καινούργιο, αλλά επειδή είναι όπως ακριβώς το περιέγραψε ο Γιώργος.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλορίζικο, καλοταξιδο και απο καρδιάς σου εύχομαι απρόβληματιστο. Και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς !
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικο, καλοταξιδο και απο καρδιάς σου εύχομαι απρόβληματιστο. Και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς !
    Ευχαριστώ για τις αληθινές ευχές.....μακάρι να μην παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ήδη έχω αρχίσει να νοιώθω την οικονομία που κάνει απο το 1ο κι όλας γέμισμα.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D GSi

Προεπιλογή

Μήπως γνωρίζετε πως λειτουργεί η αυτόματη αλλαγή μέρας/νύχτας στο μενου "εμφάνιση"? Το έχω στο auto αλλά δε βλέπω να αλλάζει το background απο άσπρο σε μαύρο και το βράδι είναι αρκετά κουραστικό.
    any ideas?

Σελίδα 28 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 1826272829 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΑΝΤΙΤΡΙΒΙΚΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ SUPER DYNAMIC
    Από τον/την ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-15, 03:25
  2. dbilas dynamic - intake manifolds for double carburetors or throttlebodies
    Από τον/την hartinos στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-13, 19:35
  3. ΠΩΛΕΙΤΑΙ CORSA B X14XE DBILAS DYNAMIC
    Από τον/την nick_papag στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 18:28
  4. dbilas dynamic
    Από τον/την Παπαδημητρόπουλος Άγγελος στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 23:43

Δικαιώματα - Επιλογές