If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 54 από 54

Προεπιλογή

Άλλη καλή πρόταση είναι αυτό https://www.onparts.gr/opel-corsa-d-...rs-121668.html
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Και εδώ θα δεις πολλά https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=...pension+spring

Προεπιλογή

Σήμερα πήρα 3 μαγαζιά τηλέφωνο και ένα συνεργειο. Είναι πολύ σπάνιο αυτό που έπαθες σε σημείο που κάνεις ούτε έχει παραγγείλει ούτε έχει αλλάξει ελατήριο για τον λόγο που λες. Τώρα οι τιμές για καινούριο γνήσιο είναι απαγορευτική. 220 με 300€ το ζευγάρι για καινούρια σετ μπροστινά ελατήρια. Οπότε η πας για μεταχειρισμένα η στην θέση σου θα έπαιρνα 4 αδα eibach pro kit. Κάνουν περίπου 130€ τα 4. Βέβαια θα σου χαμηλώσουν 3 πόντους το αμαξι και θα το κάνουν πιο σκληρό. Η απορία όλων ήταν . Πως το έπαθες αυτό? Μου είπαν μήπως τα είχες κόψει η τα είχες ζεστάνει για να χαμηλώσει το αμαξι? Πες μας λίγο πως έγινε. Σπάσιμο ελατήριου δεν είχε ακούσει κανείς

Προεπιλογή

Σε κυρτομα στο δρόμο και δεν έτρεχα πολύ.. 35km. το αυτοκίνητο ειναι μεταχειρισμενο απο Αγγλία. Σήμερα θα βγάλω το τροχό να δω τι γίνετε ακριβος. Ευχαριστώ παντος! Που τηλεφώνησες.

Προεπιλογή

Να είσαι καλά. Αν θέλεις ενημέρωσε μας για την επισκευή.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Κρήτη οχι φιλε μου δε ξερω.
    Παλια-ξερα δεν ειναι τα λαστιχα σου ωστε να δικαιολογησω μεχρι ενα σημειο αυτο που μας περιγραφεις!
    Ψαξε μεσω ιντερνετ ή ρωτα κανα μεγαλο μαγαζι με αμορτισερ-λαστιχα στο μερος σου αν ξερει καποιον. Αν ειναι κατι τοσο τραγικο θα φαινεται και με το ματι αλλα τα μηχανηματα δειχνουν πολλα περισσοτερα οπως ειναι λογικο!

Ευθυγραμμιση του εχεις κανει τελευταια; Εκει δεν ειδαν κατι;
    Ευθυγράμμιση είχε γίνει την περίοδο που άλλαξα και τα ελαστικά.
    Γνωρίζω ότι το αμάξι έχει σκληρά αμορτισέρ αλλά δεν έχω δει σε κανένα άλλο κάτι αντίστοιχο. Βέβαια δεν έχω μπει και σε κάποιο άλλο ανάλογο "σπορ" αυτοκίνητο.

Μπορεί να χτυπάνε και φυσιολογικά και απλά να είναι ιδέα μου.

Προεπιλογή

έχουμε και λέμε ! ελπίζω να μην έχει και καμιά ζημιά άλλη ..

https://i.imgur.com/vI9UFrl.jpg
    https://i.imgur.com/UWykKsf.jpg
    https://i.imgur.com/1bnym7L.jpg

Προεπιλογή

Μπορεί να σε και ο μοναδικός που το έπαθες αυτό φίλε, δεν έχω δει, ούτε και έχω ακούσει κάτι παρόμοιο να έχει συμβεί σε άλλον.

Προεπιλογή

Μόλις έβαλε αγγελία στο forum φίλε stelioss παιδί που πουλάει ελατήρια από corsa d. Δες το

Προεπιλογή

Τι γνώμη έχετε για προσθήκες ελατηρίων με σκοπό να σηκωθεί το πίσω μέρος 3 πόντους. Έχω υγραέριο και λόγω του βάρους πάντα είναι λίγο καθισμένο πίσω. Έτσι σκέφτομαι τρόπους να το διορθώσω αυτό χωρίς όμως να χαλάσω την γεωμετρία του αυτοκινήτου. Απλά θέλω να έρθει στα φυσιολογικά του.ποια η γνώμη σας?

Προεπιλογή

Έχω βάλει και εγώ προσθήκες 20mm στο corolla που έχω, διότι όταν το χαμήλωσα το πίσω μέρος δεν μου έκατσε καλά. Τόσα χρόνια δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Προεπιλογή

Αν μπορεί κάποιος με corsa d 5 Πόρτο να βοηθήσει. Μπορείτε να μου πείτε το ύψος του πίσω μέρους από το έδαφος? Δηλαδή από το σημείο που τελειώνει το πίσω φτερό μέχρι το έδαφος? Να δω διαφορά με το δικό μου να ξέρω πόσο και εάν έχει καθίσει με το υγραεριο? Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορεί κάποιος με corsa d 5 Πόρτο να βοηθήσει. Μπορείτε να μου πείτε το ύψος του πίσω μέρους από το έδαφος? Δηλαδή από το σημείο που τελειώνει το πίσω φτερό μέχρι το έδαφος? Να δω διαφορά με το δικό μου να ξέρω πόσο και εάν έχει καθίσει με το υγραεριο? Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια
    Γιαννη θα σου προτεινα να μετρησεις τις αποστασεις που σου εχω σημαδεψει στη φωτο. Μετρα ακριβως στα σημεια που σου δειχνουν τα βελακια για να κρινεις στο δικο σου αμαξι αν οντως εχει κατσει προς τα πισω εστω και λιγο.
    Να το μετρησεις μονο με τη μπουκαλα του υγραεριου μεσα με σωστη πιεση ελαστικων και οσο γινεται επιπεδο εδαφος.
    Και καποιος να σου μετησει την αποσταση του δικου του αμαξιου νομιζω δε θα βγαλεις και μεγαλη ακρη, διοτι αλλα τα χιλιομετρα-οι ζαντες-οι πιεσεις ελαστικων και το εδαφος σε σχεση με εσενα!

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Θα το κοιτάξω εκεί που έδειξες. Και θα γράψω εδώ τα αποτελέσματα. Ελπίζω να υπάρξει και κάποιο συγκριτικό

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. αμορτισερ για opel astra g 2003
    Από τον/την bili στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 22:36
  2. ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Gm ΓΙΑ Opel Vectra C
    Από τον/την konvectra στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 23:20
  3. αμορτισερ για corsa c
    Από τον/την opelocoupaki στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-11, 12:42
  4. ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ OPEL ASTRA G
    Από τον/την OpelAstraG στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-08, 20:18
  5. Αμορτισερ OPEL ASTRA G
    Από τον/την OpelAstraG στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-08, 20:14

Δικαιώματα - Επιλογές