If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 47
    Senior Member Το avatar του χρήστη v.s.r.i
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

11000 κοστισε η αγορα του αυτοκινητου..συνολικα δηλαδη 18.500..ειναι το 1,7 με τον a17dtr και φοραει ολο τον καταλογο της οπελ εκτος απο ηλιοροφη και αυτοματο κιβωτιο..με ιδια χαρακτηριστικα δν εβρισκα τοτε τωρα νομιζω υπαρχει ενα στα 17 αλλα με περισσοτερα χιλιομετρα μικροτερες ζαντες και χωρις θερμαινομενα...τρεξιμο μονο λιγο για να παει το αμαξι για εκτελωνισμο και να παρω τις πινακιδες...εγω πιστευω οτι βγηκα κερδισμενος..βεβαια γουστα ειναι αυτα γτ πλεον στο αμαξι μπηκα και αλλα πραγματα οποτε φτανει κοντα στο να επαιρνα ενα αλλο καινουργιο..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη v.s.r.i : 18-01-16 στις 14:58

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

σε ευχαριστω για την απαντηση!καλοριζικο!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχετε φερει αμαξια απο Γερμανια ή εχετε δει απο γνωστους σας, ισχυει αυτο με τα αλατια που λενε οτι ειναι απο σκουριασμενα εως σαπια???
    Ενταξει αμα ειναι 1-2 χρονων λογικα δεν θα εχει κατι, αλλα ποιο παλια εχουν τετοια θεματα?

Γενικα παιζει μεγαλο ρολο και ο ιδιωκτητης τους κατα ποσο το προσεχε, αλλα και αυτος που θα ψαξει να φερει ενα αμαξι, υπαρχουν μαντραδες που φερνουν οτι σαβουρα βρουν μονο και μονο για να βγαλουν χρημα, και υπαρχουν και μαντραδες που αν δεν βρουν κατι να αξιζει γυρνανε με αδεια χερια.
    Πρωσωπικα εχω φερει και μου φερανε 3 αυτοκινητα απο Γερμανια και 2 απο Ολανδια, το τελευταιο που ηταν απο Ολανδια ειχε ελαχιστες σκουριες κυριως στην μετωπη του ψυγειου, ενω τα 4 πρωτα ηταν πεντακαθαρα, μηδεν ιχνος σκουριας, και κυριως χωρις φθορες σε σαλονια.

Απο την αλλη οταν εψαχνα για Corsa C, οτι corsa C βρηκα σε μαντρα εδω στην Ελλαδα και ηταν απο Γερμανια, ειχαν παρα πολλες σκουριες ΠΑΝΤΟΥ, ακομα και μεσα στην μηχανη, απιστευτες εικονες ειδα! και ρημαγμενα κυριολεκτικα.
    Απο Ιταλια λενε δεν εχουν σκουριες, αν ειναι ομως κοντα σε παραθαλασιες περιοχες εχουν οξυδωσεις απο την αλμυρα της θαλλασας, οπως ηταν το δικο μου και ειχε καποιες σκουριες σε ψαλιδια και γεφυρα. Ο ενας κολητος μου του φερανε ενα Corsa Van C απο Γερμανια και δεν ειχε σκουριες αν και ηταν ψιλοσουλουπωμενο σε μερικα σημεια ξαναβαμενο, αλλα ηταν φτηνο-αγορα ο ιδιος που εφερε το corsa, εφερε και σε αλλον κολητο μου το Punto που αναφερω ποιο πανω παλι απο Γερμανια, σε κατασταση καινουριου, μεσα μυριζε καινουριο.

Γενικα ξερω πολες περιπτωσεις που φερανε απο Γερμανια αυτοκινητα και μονο κερδισμενοι βγηκανε σε σχεση να το αγοραζανε απο εδω Ελλαδα, ητε γιατι ειχε εξτρα, ητε γιατι το αμαξι ηταν αυτο που φενοταν, και οχι στο κοντερ 40000km και απο πισω 140000km.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 19-01-16 στις 21:00
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα παιζει μεγαλο ρολο και ο ιδιωκτητης τους κατα ποσο το προσεχε, αλλα και αυτος που θα ψαξει να φερει ενα αμαξι, υπαρχουν μαντραδες που φερνουν οτι σαβουρα βρουν μονο και μονο για να βγαλουν χρημα, και υπαρχουν και μαντραδες που αν δεν βρουν κατι να αξιζει γυρνανε με αδεια χερια.
    Πρωσωπικα εχω φερει και μου φερανε 3 αυτοκινητα απο Γερμανια και 2 απο Ολανδια, το τελευταιο που ηταν απο Ολανδια ειχε ελαχιστες σκουριες κυριως στην μετωπη του ψυγειου, ενω τα 4 πρωτα ηταν πεντακαθαρα, μηδεν ιχνος σκουριας, και κυριως χωρις φθορες σε σαλονια.

Απο την αλλη οταν εψαχνα για Corsa C, οτι corsa C βρηκα σε μαντρα εδω στην Ελλαδα και ηταν απο Γερμανια, ειχαν παρα πολλες σκουριες ΠΑΝΤΟΥ, ακομα και μεσα στην μηχανη, απιστευτες εικονες ειδα! και ρημαγμενα κυριολεκτικα.
    Απο Ιταλια λενε δεν εχουν σκουριες, αν ειναι ομως κοντα σε παραθαλασιες περιοχες εχουν οξυδωσεις απο την αλμυρα της θαλλασας, οπως ηταν το δικο μου και ειχε καποιες σκουριες σε ψαλιδια και γεφυρα. Ο ενας κολητος μου του φερανε ενα Corsa Van C απο Γερμανια και δεν ειχε σκουριες αν και ηταν ψιλοσουλουπωμενο σε μερικα σημεια ξαναβαμενο, αλλα ηταν φτηνο-αγορα, ο ιδιος που εφερε το corsa, εφερε και σε αλλον κολητο μου το Punto που αναφερω ποιο πανω παλι απο Γερμανια, σε κατασταση καινουριου, μεσα μυριζε καινουριο.

Γενικα ξερω πολες περιπτωσεις που φερανε απο Γερμανια αυτοκινητα και μονο κερδισμενοι βγηκανε σε σχεση να το αγοραζανε απο εδω Ελλαδα, ητε γιατι ειχε εξτρα, ητε γιατι το αμαξι ηταν αυτο που φενοταν, και οχι στο κοντερ 40000km και απο πισω 140000km.
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Τα εχω δει και εγω πριν 3 χρονια που εψαχνα για αμαξι, οτι Diesel βρηκα στις μαντρες της Αθηνας ηταν το 90% ρημαδια. Ποσοι μαντραδες μου λεγανε οτι π.χ. το corsa ειχε 90 αλογα ενω ηταν αυτο με τα 75! Χαμος τοτε για γελια ηταν!!!
    Με ενδιαφεροι η αγορα απο γερμανια οταν χρειαστω περισσοτερους χωρους απο το corsa για αυτο εχω και αποριες!
    Πολυ ψαξιμο και τυχη για να βρεις κατι καλο δηλαδη!

Προεπιλογή

Σημερα μίλησα με κάποιο γραφείο - μάντρα που κάνει αυτήν την δουλειά, να φέρνει αμάξια απο γερμανία.
    Μου είπε το αμάξι θα το διαλέξουμε μαζί και λογικά όχι μόνο ένα αλλά μια μικρή ποικιλία έτσι ώστε να καταλήξει
    εκείνος που θα τα δει στο καλύτερο.
    Τώρα λογικά σκέφτομαι εγώ εφόσον θα μπορώ και εγώ να τα τσεκάρω απο εδώ τα χιλιόμετρα και να βρώ κάποιο με βιβλίο σέρβις
    πόσο μπορούν να με κλέψουν?
    Και μπορώ επίσης να στείλω και email και να είμαι σε άμεση επαφή με το πωλητή.
    Δεν ξέρω , θα δείξει....
    Πάντως απο εδώ που έχω δει μερικά και αυτά εισαγωγής είναι και δεν εμπιστεύομαι τους μαντράδες για τα χιλιόμετρα.

Προεπιλογή

Τώρα λογικά σκέφτομαι εγώ εφόσον θα μπορώ και εγώ να τα τσεκάρω απο εδώ τα χιλιόμετρα και να βρώ κάποιο με βιβλίο σέρβις
    πόσο μπορούν να με κλέψουν?
    Βιβλία σέρβις με το τσουβάλι σου φέρνουν. Με την τύχη σου παίζεις.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Καλησπέρα xalis από ελλάδα astra απο ιδιώτη έχεις δεί;
    Είναι μπλέξιμο να φέρεις από έξω χώρις να το έχεις δεί και εσύ το ξέρω από γνωστό μου αλλά και το βλέπω απο τα παιδιά εδώ δηλαδή το πόσο έμπιστο θα είναι..
    Κάτι τέτοιο απο ιδιώτη το έχεις δεί; http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5063318/
    Από χρήματα δεν ξέρω πόσα διαθέτεις αλλά φαίνεται καθαρό..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CORSAD14 : 18-01-16 στις 20:51

Προεπιλογή

Εχεις απολυτο δικιο αλλα εκτος απο αυτο που μου προτείνεις δεν υπαρχει καποιο αλλο απο ιδιωτη και να εχει αγοραστει απο Ελλαδα,
    αυτο μου πεφτει λιγο ακριβο... Εξαλλου επειδη δεν αλλαζεις συχνα αμαξι καλο ειναι να το παρεις οπως θες και επειδη ειχα το insignia cosmo θα ηθελα παλι αυτην την εκδοση.

Προεπιλογή

Θα αναβιώσω ενα παλιό θεμα, αλλα επειδή είχα και πάλι μια συζητηση για να φερω το δικό μου Ελλάδα, κάπου διαβασα ότι εκτος απο τα εχτρα για το τελωνειο, εχει σχεση και το τιμολογιο αγορας και το τελωνειο παει περίπου στο 30%, εγω που το έχω πανω απο 4 χρόνια, πως θα υπολογιστεί αυτό το ποσοστό?

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Στειλε φωτο αδεια σε εκτελωνιστη να σου βγαλει αξια για να έχεις πληρη εικονα.τελος το 20 στη Στουτγκάρδη τα 4_5αρια?
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Τα 4 αρια σιγουρα απο αρχή του χρόνου, τα 5 νομιζω οτι θα το κοιταξουν απο το 19 και παλι. Επειδη ακουσα κατί τρελλά τώρα που έχω το αυτοίνητο αγγελία, σκεφτηκα να το φέρω εδώ και ή να το κυκλοφορεί ο πατέρας ή να κοιταξω μηπως καταφέρω να κανω καμια τραμπα με 4χ4 που ψαχνω. Βεβαια απο τότε που το έχουμε για δευτερο μια το βάζω αγγελία και μια το μετανιώνω και τη βγάζω

Προεπιλογή

Κοκκινες πινακιδες δεν παιζει να το βγαλεις??

Φιλος πριν καμια βδομαδα, πηγαμε ειδαμε και εκλεισε απο εμπορα ενα D, 75αρι 2008 μοντελο ιταλικο, δεν το ειχε περασει τελωνειο ο εμπορος μεχρι εκεινη την μερα και πληρωσε αλλα 450€ για τελωνειο, αλλα το αμαξι ειχε εισαχθει στην Ελλαδα κανα 2μηνο πριν.
    Κατι εχει αλλαξει τελευταια με τα τελωνεια.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ειμαι μόνιμος κατοικος εξωτερικού οπότε για κόκκινες νομιζω δεν γίνεται. Αν το τελωνείο όμως εχει όντως πέσει θα είναι καλή φαση

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Μεχρι 31 του μηνος εχει λογικες τιμες.μετα ανεβαινει
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Επειδή το χω οδηγήσει μη νομιζεις οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο απ το οπελ σου....ως συνολο προφανως και δεν εχει καμια σχεση αλλα ειναι λιγα τα αλογα....βεβαια παιζει να ναι πιο οικονομικο απ το J σου σε καυσιμα.
    Παντως ότι μεταχειρισμενο γερμανιας εχω δει, ολα χαλια απ τις σκουριες ειναι, ακομα κ 2 χρονων αυτοκινητα και ολα μα ολα μα ολα εχουν πειραγμενα χλμ
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Είμαι έτοιμος να χτυπήσω αδασμολογητο λόγω τριτεκνιας αυτό...

https://m.mobile.de/auto-inserat/mer...9.html?ref=srp
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Εργαλείο τούμπανο!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εργαλείο τούμπανο!!!
    Πολύ μπροστά η Mercedes φιλαράκι... Σε όλα.... Οδήγησα τις προάλλες CLA 45 AMG....
    Δεν ήθελα να βγω από μέσα...
    Καλύτερο και από την καλύτερη γκομενα
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Η Mercedes είναι Mercedes... Τέλος!

Πάντως η cla.... Όνειρο... Θυμίζει λίγο στυλ της s class... αλλα πιο sport...

Προεπιλογή

Πάντως φίλε Γιώργο βλέποντας τις φώτο στο link...το αμάξι σου είναι πολύ ντουμπανο!!!
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...-GIORGOS/page8

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ζωή και Δουλειά στην Γερμανία !
    Από τον/την dimpas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-12, 15:43
  2. Τί είδα χθες στη Γερμανία...
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-12, 12:08
  3. Πάω Γερμανία αρχές Νοέμβρη για το Παγκόσμιο! :)
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-09, 21:21
  4. Κατάστημα στη Γερμανία
    Από τον/την pcbill στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 13:54
  5. κατεβάζω ένα astra γερμανία και θα ήθελα...
    Από τον/την goforbet στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-07, 21:36

Δικαιώματα - Επιλογές