If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 73

Προεπιλογή Αγορα από γερμανία ???

Καλησπέρα, θέλω τις γνώσεις σας σχετικά με την αγορά ενός μεταχειρισμένου astra απο Γερμανία γιατί δεν εμπιστεύομαι κανέναν έμπορο από εδώ ...
    Δεν ξέρω πόσο παραπάνω θα μου κοστίσει να το φέρω Ελλάδα, γιατί στο site έχει 2 τιμές, η μία είναι με φόρο αλλά ξαναπληρώνω φόρο στο τελωνείο η αυτή είναι η τιμή?
    επίσης σκέφτομαι για 1,7 πετρέλαιο , αλλάζει ο φόρος ?'
    Δεν ξέρω τίποτα , παρακαλώ όποιος γνωρίζει ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    ευχαριστώ εκ των προτέρων

Senior Member Το avatar του χρήστη v.s.r.i
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

καλησπερα φιλε μου..αρχικα εχεις το κοστος μεταφορας του αυτοκινητου απο τη γερμανια μεχρι εδω..συν κατι ψιλα για τις πινακιδες δοκιμης που θα παρεις απο γερμανια μεχρι εδω..τον φορο αν τον πληρωσεις εκει δεν τον ξαναπληρωνεις εδω..αλλα εδω για να παρεις πινακιδες πρεπει να περασεις τελωνειο το οποιο βγαινει αναλογα με τα εξτρα τα χιλιομετρα και τη χρονολογια του αυτοκινητου..οπως επισης και το τι κατηγορια euro ειναι το αμαξι...εγω που εφερα ενα astra j απο γερμανια πριν 2 χρονια μεταφορα και τελωνειο μου κοστισαν 7500..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο v.s.r.i Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα φιλε μου..αρχικα εχεις το κοστος μεταφορας του αυτοκινητου απο τη γερμανια μεχρι εδω..συν κατι ψιλα για τις πινακιδες δοκιμης που θα παρεις απο γερμανια μεχρι εδω..τον φορο αν τον πληρωσεις εκει δεν τον ξαναπληρωνεις εδω..αλλα εδω για να παρεις πινακιδες πρεπει να περασεις τελωνειο το οποιο βγαινει αναλογα με τα εξτρα τα χιλιομετρα και τη χρονολογια του αυτοκινητου..οπως επισης και το τι κατηγορια euro ειναι το αμαξι...εγω που εφερα ενα astra j απο γερμανια πριν 2 χρονια μεταφορα και τελωνειο μου κοστισαν 7500..
    7500 συν την αγορα του αυτοκινητου δηλαδη?
    Δεν εχει περιορισμο τι euro θα ειναι το αμαξι ή οσο ποιο παλιο τοσο περισσοτερο τελωνειο πληρωνεις?

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    7500 συν την αγορα του αυτοκινητου δηλαδη?
    Δεν εχει περιορισμο τι euro θα ειναι το αμαξι ή οσο ποιο παλιο τοσο περισσοτερο τελωνειο πληρωνεις?
    ναι φιλε μου 7500 συν την αγορα...περιορισμος δν υπαρχει αλλα οσο κατεβαινει το euro τοσο πιο πολυ πληρωνεις..

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

βεβαια ακομα και με τοσο μεγαλο τελωνειο υπαρχουν ευκαιριες εξω που συμφερουν παρα πολυ..ειδικα στα diesel που αν θυμαμαι καλα euro 5 και euro 6 εχουν καποιες εκπτωσεις στο τελωνειο...

Προεπιλογή

2λιτρο ηταν και πληρωσες τοσα πολλα τελωνειο??
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

1700 αλλα με ολο τον καταλαγο λιγα χιλιομετρα και καινουργιο μοντελο.. 6000 ηταν το τελωνειο μαζι με εξοδα για πινακιδες και 1500 περιπου τα εξοδα για να ερθει απο γερμανια..

Προεπιλογή

Γιατι τοσο πολυ ρεσυ?? Μηπως οσο ποιο καινουριο και ποιο πολλα??
    Κολητος μου εφερε πριν ενα χρονο++ 2012 punto evo 1600 diesel full extra δερμα οροφη πανοραμικη 17αρες, 3000€ τελωνειο, πινακιδες, μεταφορα, αμοιβη αυτου που το εφερε, 5700€ αγορα απο γερμανια.

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

τι να πω δν ξερω..ειναι και καποια πραγματα που και γω μετα τα εμαθα..οπως το οτι με 20ευρω σε συγκεκριμενο τελωνειακο το αμαξι θα περναγε τελωνειο με 210.000 χλμ και οχι με 21.000... και πολλα τετοια...αλλα δυστυχως τοτε δν τα ηξερα...και αποσο γνωριζω μετραει και το ποσο κοστιζει στις ελληνικες αντιπροσωπεις..οπου ισως το astra να ειναι πιο ακριβο απο το punto..

Προεπιλογή

AA για αυτο οι μαντραδες φερνουν αυτοκινητα με τοοοοσα χιλιομετρα?
    Στανταρ τιμοκαταλογος δεν υπαρχει για τα αυτοκινητα απ'εξω ή οσο τους καπνισει στο τελωνειο βαζουν?

Προεπιλογή

Ας πηγαινες σε αλλον τελωνειακο, δεν ξερω πως ειναι εκει που εισαι, αλλα εδω βρησκεις εσυ τον τελωνειακο, εχουν γραφεια εξω απο το τελωνειο και κανεις συννενονηση, ανοιχτα χωρις μπινιες, μετα αν καποιος φερνει συνεχεια αμαξια απο πανω, εχει και τις κλικες του και τα περναει ποιο φτηνα. Το 2004 που εφερα αμαξι απο πανω, πριν φερω το αμαξι βρηκα πρωτα τον τελωνειακο και μου ειπε ακριβως ποσο θα βγει το αμαξι με αποκλιση 200€ ποιο κατω ειχε βγει.

Προεπιλογή

AA για αυτο οι μαντραδες φερνουν αυτοκινητα με τοοοοσα χιλιομετρα?
    Στανταρ τιμοκαταλογος δεν υπαρχει για τα αυτοκινητα απ'εξω ή οσο τους καπνισει στο τελωνειο βαζουν?
    Τα 13αρια παντως τα corsa, meriva, astra, euro 5, ολες οι περιπτωσεις που ξερω που φερανε μεταχειρησμενο απο γερμανια τους βγηκε μονο το τελωνειο 800-900€

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 13αρια παντως τα corsa, meriva, astra, euro 5, ολες οι περιπτωσεις που ξερω που φερανε μεταχειρησμενο απο γερμανια τους βγηκε μονο το τελωνειο 800-900€
    Καταλαβα! Ενταξει εχουν τα κολπα τους και οι τελωνιακοι!

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Είσαι σίγουρος για τα ποσά που λες; γτ εγώ 800€ έδωσα μόνο στο τελωνείο για τις 18αρες και τα θερμαινομενα βάση τιμοκατάλογο που πήραν από την οπελ παρακαλώ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη v.s.r.i : 17-01-16 στις 23:23

Προεπιλογή

Ναι, σιγουρος. 3 περιπτωσεις που ξερω με 13αρι ναι. Δηλαδη ο τελωνειακος σου χρεωσε και τις ζαντες στο τελωνειο?? αν ναι δυστηχως επεσες σε αγιογδυτες που λενε. Τα εξτρα κανενας δεν τα περναει στο τελωνειο, βαζουν πχ abs παραθυρα κλειδαριες, τα βασικα, δεν εχω ακουσει να περνανε τελωνειο τις ζαντες. Επρεπε να ψαχτεις, και αν δεν σε συμφερε να βρεις αλλον τελωνειακο να το περασεις.

Προεπιλογή

Οσοι εχετε φερει αμαξια απο Γερμανια ή εχετε δει απο γνωστους σας, ισχυει αυτο με τα αλατια που λενε οτι ειναι απο σκουριασμενα εως σαπια???
    Ενταξει αμα ειναι 1-2 χρονων λογικα δεν θα εχει κατι, αλλα ποιο παλια εχουν τετοια θεματα?

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, σιγουρος. 3 περιπτωσεις που ξερω με 13αρι ναι. Δηλαδη ο τελωνειακος σου χρεωσε και τις ζαντες στο τελωνειο?? αν ναι δυστηχως επεσες σε αγιογδυτες που λενε. Τα εξτρα κανενας δεν τα περναει στο τελωνειο, βαζουν πχ abs παραθυρα κλειδαριες, τα βασικα, δεν εχω ακουσει να περνανε τελωνειο τις ζαντες. Επρεπε να ψαχτεις, και αν δεν σε συμφερε να βρεις αλλον τελωνειακο να το περασεις.
    Εννοείται ότι χρεώσε τα πάντα.. Αφού χτυπάνε τον αριθμό πλαισίου εδώ και 3 χρόνια και βλέπουν όλα τα έξτρα... Δν μπορείς να κρύψεις κάτι ούτε εσύ ούτε αυτοί.. 3 αυτοκίνητα έχω εκτελωνισει τα 3 τελευταία χρόνια...

Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Οσοι εχετε φερει αμαξια απο Γερμανια ή εχετε δει απο γνωστους σας, ισχυει αυτο με τα αλατια που λενε οτι ειναι απο σκουριασμενα εως σαπια???
    Ενταξει αμα ειναι 1-2 χρονων λογικα δεν θα εχει κατι, αλλα ποιο παλια εχουν τετοια θεματα?
    ανάλογα πόσο βόρεια στη Γερμανία είναι το αμάξι τι χρήση είχε από τον ιδιοκτήτη του και τέτοια..

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο v.s.r.i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι χρεώσε τα πάντα.. Αφού χτυπάνε τον αριθμό πλαισίου εδώ και 3 χρόνια και βλέπουν όλα τα έξτρα... Δν μπορείς να κρύψεις κάτι ούτε εσύ ούτε αυτοί.. 3 αυτοκίνητα έχω εκτελωνισει τα 3 τελευταία χρόνια...
    να σου κανω μια ερωτηση
    εδωσες 7500 για το τελωνειο και ποσα ακομα για το αυτοκινητο;(αν φυσικα θελεις μου απαντας)
    με τα ιδια χαρακτηριστικα ποσο το εβρισκες ελλαδα;γενικα συνεφερε το τρεξιμο που εριξες;
    Γιάννης

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ζωή και Δουλειά στην Γερμανία !
    Από τον/την dimpas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-12, 14:43
  2. Τί είδα χθες στη Γερμανία...
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-12, 11:08
  3. Πάω Γερμανία αρχές Νοέμβρη για το Παγκόσμιο! :)
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-09, 20:21
  4. Κατάστημα στη Γερμανία
    Από τον/την pcbill στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 12:54
  5. κατεβάζω ένα astra γερμανία και θα ήθελα...
    Από τον/την goforbet στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-07, 20:36

Δικαιώματα - Επιλογές