If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 77
    Senior Member Το avatar του χρήστη JohnF
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Γεια σας παιδιά!

Την άλλη βδομάδα λέω να παραγγείλω αυτές τις μπάρες οροφής για το sports tourer μου.

http://kokkinoplitis.gr/%CE%BC%CF%80...f=bestprice.gr

Είναι μπάρες αποκλειστικά για αυτοκίνητα με εφαπτόμενες μπάρες οροφής γενικής χρήσης, μιας και το μήκος τους αυξομειώνετε.

Αυτό είναι που με προβληματίζει, αν θα είναι σταθερές, λόγο του ότι αυξομειώνονται και δεν θα είναι συμπαγείς όπως οι μονοκόματες.

Να και δύο βίντεο που τις παρουσιάζουν:

https://www.youtube.com/watch?v=KGbM6QK7N_Y

https://www.youtube.com/watch?v=BgWDVuOaLf8

Θα βάζω πάνω μπαγκαζιέρα ή καγιάκ ή windsurfing.

Τις έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Εμένα απο τον τρόπο που ....κλειδώνουν με προβληματιζει το ότι είναι σαν να έχεις βάλει 85+ ευρώπουλα στην οροφή του αυτοκινήτου σου , με μια πετρούλα να μην τα πάρει ο αέρας.. Ναι μεν δε'ιχνουν σταθερές... αλλά το να τις κλέψεις... με ότι είναι πάνω τους, δείχνει ευκολάκι..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CAPTAIN_HADDOCK : 05-03-17 στις 00:16

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

CAPTAIN_HADDOCK σωστά τα λες. Επειδή και μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι οι κλειδαριές λέω να βάλω αυτές

που μάλλον θα είναι καλύτερες http://modularacks.com/product/lock-...ck-cross-bars/ .

Βασικά επειδή θα τις αφήνω σχεδόν μόνιμα στο αστράκι θέλω κάποιες που να δείχνουν όμορφες πάνω στο αμάξι.

Οι γνήσιες της opel δεν μ΄αρέσουν, η πρώτη μου επιλογή θα ήταν αυτές http://www.pancarshop.gr/index.php?t...duct_id=910663

αλλά είναι πολύ ακριβές.

Κάποιος φίλος που να τις έχει δοκιμάσει?

Senior Member
    Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Αν και μπορεί να χαρακτηριστώ βλαμμένος... στο δικο σου αυτοκίνητο απαιτούνται... 3 (!!!) μπάρες οροφής??? (βλεπε manual σελ 103)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JohnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    CAPTAIN_HADDOCK σωστά τα λες. Επειδή και μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι οι κλειδαριές λέω να βάλω αυτές

που μάλλον θα είναι καλύτερες http://modularacks.com/product/lock-...ck-cross-bars/ .

Βασικά επειδή θα τις αφήνω σχεδόν μόνιμα στο αστράκι θέλω κάποιες που να δείχνουν όμορφες πάνω στο αμάξι.

Οι γνήσιες της opel δεν μ΄αρέσουν, η πρώτη μου επιλογή θα ήταν αυτές http://www.pancarshop.gr/index.php?t...duct_id=910663

αλλά είναι πολύ ακριβές.

Κάποιος φίλος που να τις έχει δοκιμάσει?
    Thule Aero Bars (Opel Astra Sports Tourer). Απλά εξαιρετικές και αθόρυβες μέχρι και στα 140 χλμ.
    Δες και στις προηγούμενες σελίδες που γράφω γι αυτές.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thule Aero Bars (Opel Astra Sports Tourer). Απλά εξαιρετικές και αθόρυβες μέχρι και στα 140 χλμ.
    Δες και στις προηγούμενες σελίδες που γράφω γι αυτές.
    +1000
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JohnF : 08-03-17 στις 00:33

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

opelmaniac σίγουρα οι thule θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά αυτές που μ΄ αρέσουν http://www.carandbike.gr/image/cache...92-800x800.jpg

είναι ακριβές. Δεν θέλω μπάρες που να εξέχουν. Είχα στο προηγούμενο αυτοκίνητο και δεν μπορούσα να τις βλέπω.

Γιαυτό ρωτάω γιαυτές http://www.modulacs.com/application/...bar-chiuso.jpg που είναι

φθηνές (85 ευρώ) , αεροδυναμικές , χαμηλές (κοντά στον ουρανό του αυτοκινήτου) και όμορφες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JohnF : 08-03-17 στις 00:05

Προεπιλογή

opelmaniac σίγουρα οι thule θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά αυτές που μ΄ αρέσουν http://modularacks.com/product/lock-...ck-cross-bars/

είναι ακριβές. Δεν θέλω μπάρες που να εξέχουν. Είχα στο προηγούμενο αυτοκίνητο και δεν μπορούσα να τις βλέπω.

Γιαυτό ρωτάω γιαυτές http://www.modulacs.com/application/...bar-chiuso.jpg που είναι

φθηνές (85 ευρώ) , αεροδυναμικές , χαμηλές (κοντά στον ουρανό του αυτοκινήτου) και όμορφες.
    Καλημέρα,
    Ναι μεν είναι πολύ ωραίες αυτές που θέλεις να πάρεις αλλά θα ήμουν επιφυλακτικός ως προς το αθόρυβες.
    Η μπάρα φόρτωσης είναι οβάλ που σημαίνει αρκετή αντίσταση στον άνεμο. Εάν δεις τις thule είναι σαν το φτερό του αεροπλάνου ακριβώς για να μειώνουν την αεροδυναμική αντίσταση.
    Ακριβώς την ίδια μπάρα φόρτωσης (με αυτές που λές να αγοράσεις) είχαν οι μπάρες της Οpel που είχα στο Astra H μου. Από τα 80 χλμ. και πάνω νόμιζες ότι τουρμπίζεις για απογείωση...

Σε ότι αφορά το προηγούμενο post σχετικά με τις 2 ή τις 3 μπάρες ισχύει το εξής:
    Τα station wagon λόγω αυξημένου μήκους αμαξώματος έχουν μεγαλύτερη μεταφορική ικανότητα κατά μήκος στην οροφή.
    Γι αυτό το λόγο σε περίπτωση που θέλεις να μεταφέρεις κάτι πιο μακρύ απ' ότι θα μετέφερες με ένα άλλο "απλό" αυτοκίνητο η εταιρία προτείνει την χρήση και τρίτης μπάρας.
    Οι εγκοπές - τρύπες βρίσκονται κατά μήκος της ράγας οροφής απλά για να υποδεικνύουν τα σημεία που τοποθετούνται οι μπάρες και όχι για να βιδώσεις κάτι μέσα.

Senior Member
    Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,
    Ναι μεν είναι πολύ ωραίες αυτές που θέλεις να πάρεις αλλά θα ήμουν επιφυλακτικός ως προς το αθόρυβες.
    Η μπάρα φόρτωσης είναι οβάλ που σημαίνει αρκετή αντίσταση στον άνεμο. Εάν δεις τις thule είναι σαν το φτερό του αεροπλάνου ακριβώς για να μειώνουν την αεροδυναμική αντίσταση.
    Ακριβώς την ίδια μπάρα φόρτωσης (με αυτές που λές να αγοράσεις) είχαν οι μπάρες της Οpel που είχα στο Astra H μου. Από τα 80 χλμ. και πάνω νόμιζες ότι τουρμπίζεις για απογείωση...

Σε ότι αφορά το προηγούμενο post σχετικά με τις 2 ή τις 3 μπάρες ισχύει το εξής:
    Τα station wagon λόγω αυξημένου μήκους αμαξώματος έχουν μεγαλύτερη μεταφορική ικανότητα κατά μήκος στην οροφή.
    Γι αυτό το λόγο σε περίπτωση που θέλεις να μεταφέρεις κάτι πιο μακρύ απ' ότι θα μετέφερες με ένα άλλο "απλό" αυτοκίνητο η εταιρία προτείνει την χρήση και τρίτης μπάρας.
    Οι εγκοπές - τρύπες βρίσκονται κατά μήκος της ράγας οροφής απλά για να υποδεικνύουν τα σημεία που τοποθετούνται οι μπάρες και όχι για να βιδώσεις κάτι μέσα.
    Εδώ λοιπόν είναι το θέμα... ο φίλος δηλώνει ότι θέλει να μεταφέρει "μπαγκαζιέρα ή καγιάκ ή windsurfing". Τίθεται ανάγκη χρήσης 3ης μπάρας???

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CAPTAIN_HADDOCK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ λοιπόν είναι το θέμα... ο φίλος δηλώνει ότι θέλει να μεταφέρει "μπαγκαζιέρα ή καγιάκ ή windsurfing". Τίθεται ανάγκη χρήσης 3ης μπάρας???
    Δεν χρειάζεται καθώς ναι μεν έχουμε μεγάλο μήκος στο καγιάκ και στο windsurfing αλλά έχουμε ακαμψία και των 2.
    Η τρίτη μπάρα χρειάζεται όταν έχουμε μεγάλο μήκος και την οποιαδήποτε πιθανότητα "λυγίσματος".
    Για την μπαγκαζίερα δεν χρειάζεται έτσι και αλλιώς.

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Φίλε opelmaniac και εγώ είμαι επιφυλακτικός γιαυτό ρωτάω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος.

Όσο και αν έχω ψάξει σε forum στο εξωτερικό δεν βρήκα πουθενά μια γνώμη γιαυτήν.

Στην Αθήνα δεν την έχει κάποιο μαγαζί για να την δω από κοντά.

Την έχει μόνο ένα μαγαζί στην Κατερίνη.

Οι Thule που αναφέρεις http://www.carandbike.gr/image/cache...92-800x800.jpg είναι μακράν για μένα οι πιο

όμορφες και ποιοτικές μπάρες που υπάρχουν.

Να σε καλά opelmaniac που μας διαφώτισες για τι παίζει για τις μπάρες στα sports tourer.

Σας ευχαριστώ και τους δυο (CAPTAIN_HADDOCK ,opelmaniac ) για το χρόνο σας και την βοήθεια σας.

Προεπιλογή

Φίλε opelmaniac και εγώ είμαι επιφυλακτικός γιαυτό ρωτάω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος.

Όσο και αν έχω ψάξει σε forum στο εξωτερικό δεν βρήκα πουθενά μια γνώμη γιαυτήν.

Στην Αθήνα δεν την έχει κάποιο μαγαζί για να την δω από κοντά.

Την έχει μόνο ένα μαγαζί στην Κατερίνη.

Οι Thule που αναφέρεις http://www.carandbike.gr/image/cache...92-800x800.jpg είναι μακράν για μένα οι πιο

όμορφες και ποιοτικές μπάρες που υπάρχουν.

Να σε καλά opelmaniac που μας διαφώτισες για τι παίζει για τις μπάρες στα sports tourer.

Σας ευχαριστώ και τους δυο (CAPTAIN_HADDOCK ,opelmaniac ) για το χρόνο σας και την βοήθεια σας.
    Καλημέρα,

Κατ αρχάς σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Εγώ θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις κάτι που δεν έχεις δει απο κοντα πρώτα και που αφορά και την ασφάλεια σου.
    Στο Astra H μου είχα "λυπηθεί" τα χρήματα και πήρα τις μπάρες της Opel (Thule 250euro / Οpel 130euro τότε) και το μετάνιωσα μετά λόγω θορύβου κυρίως αλλά και για το γεγονός ότι δεν έμπαιναν στο Sports Tourer συν του ότι μετά απο λιγο καιρό έφυγαν/ξεκόλλησαν τα πλαστικά καπάκια στις άκρες των μπαρών...
    Oπότε πήγα με κλειστά μάτια στις Thule και δεν έχω μετανιώσει ούτε euro που έδωσα γι αυτές.
    Άλλωστε και η Opel σταμάτησε την συνεργασία με οποιοδήποτε άλλον προμηθευτή και δουλεύει πλέον μόνο προϊόντα της Thule.

Σε κάθε περίπτωση προτίμησε να δώσεις κάτι παραπάνω για το οποίο και ασφάλεια θα νιώθεις αλλά και ικανοποίηση για το όλο αποτέλεσμα. Άλλωστε η Thule πέραν απο αξιόπιστη λύση έχει και πλήρη κάλυψη σε ανταλλακτικά και αξεσουάρ για ότι χρειαστείς.
    Δεν είναι εποχές αυτές για να "πετάμε" λεφτά σε πειραματισμούς.

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Φίλε opelmaniac έχεις σωστές απόψεις και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.

Ελπίζω να καταφέρω να πάρω τις thule.

Και πάλι σ' ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου.

Το avatar του χρήστη Kokkinoplitis.gr
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά

Οι μπάρες της εταιρείας Modula είναι ιταλικής κατασκευής αρίστης ποιότητας, με δυνατότητα παραγγελίας οποιουδήποτε ανταλλακτικού χρειαστείτε. Ανταγωνίζονται επάξια μπάρες άλλων κατηγοριών τιμής όπως αυτές που έχετε αναφέρει. Στους καιρούς που βιώνουμε, στόχος μας είναι βρίσκουμε οικονομικότερες λύσεις χωρίς να θυσιάζουμε την ποιότητα, με το μεγαλύτερο δυνατό δείκτη "Value For Money".

Σε κάθε περίπτωση, υπάρχει πολιτική επιστροφής χρημάτων αν δεν μείνετε ικανοποιημένος από τις μπάρες ή οποιοδήποτε προϊόν έχετε επιλέξει από το κατάστημά μας.

Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε και ν'απαντήσουμε σε κάθε σας ερώτηση. Οι πελάτες μας είναι η διαφήμισή μας.

Ευχαριστούμε

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kokkinoplitis.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά

Οι μπάρες της εταιρείας Modula είναι ιταλικής κατασκευής αρίστης ποιότητας, με δυνατότητα παραγγελίας οποιουδήποτε ανταλλακτικού χρειαστείτε. Ανταγωνίζονται επάξια μπάρες άλλων κατηγοριών τιμής όπως αυτές που έχετε αναφέρει. Στους καιρούς που βιώνουμε, στόχος μας είναι βρίσκουμε οικονομικότερες λύσεις χωρίς να θυσιάζουμε την ποιότητα, με το μεγαλύτερο δυνατό δείκτη "Value For Money".

Σε κάθε περίπτωση, υπάρχει πολιτική επιστροφής χρημάτων αν δεν μείνετε ικανοποιημένος από τις μπάρες ή οποιοδήποτε προϊόν έχετε επιλέξει από το κατάστημά μας.

Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε και ν'απαντήσουμε σε κάθε σας ερώτηση. Οι πελάτες μας είναι η διαφήμισή μας.

Ευχαριστούμε
    φιλε μου πρεπει να μιλησεις με καποιον admin πριν βαλεις καποια διαφημιση ή προσφορα..ετσι γενικα δουλευουν τα φορουμ...
    Γιάννης

Το avatar του χρήστη Kokkinoplitis.gr
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου πρεπει να μιλησεις με καποιον admin πριν βαλεις καποια διαφημιση ή προσφορα..ετσι γενικα δουλευουν τα φορουμ...
    Απαντήσαμε στο θέμα γιατί αναφέρθηκε η εταιρεία μας με ενεργό σύνδεσμο. Δεν ανοίξαμε κανένα θέμα, δεν αναφέραμε τιμές. Απλώς δώσαμε κάποιες διευκρινιστικές απαντήσεις στα ερωτήματα που τέθηκαν νωρίτερα από προηγούμενους χρήστες. Θεωρούμε υποχρέωσή μας να δίνουμε απαντήσεις στα ερωτήματα που μας αφορούν. Σε κάθε περίπτωση αν οι διαχειριστές θεωρούν ότι πρόκειται για διαφημιστικό μήνυμα, παρακαλούμε να διαγραφεί.

Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλοι την παρέα,

Ενδιαφέρομαι για μπάρες οροφής αλλά και για μπακαζιερα. Έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε κάποια εταιρία που κάποιος έχει βάλει και είναι ευχαριστημένος;

Έχω το opel astra j 2011

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προεπιλογή

Για οικονομική λύση προτείνω την μπαγκαζιέρα HERMES 360LT ALTAGE 1 με 150euro. Την είχα στο παλιό αυτοκίνητο, και εδώ και 1 χρόνο την χρησιμοποιώ και στο astra j. Μπάρες έχω επίσης Hermes το μοντέλο GS3 αλουμινίου. Μαζί με τα ειδικά ποδαράκια για την οροφή του astra j κοστίζει γύρω στα 80 με 90euro. Όσο αφορά τον χρόνο εγκατάστασης που θα κάνεις ο ίδιος για τα βάζεις(διότι της 1η φορά θα στα βάλει ο εγκαταστάτης που θα πας λογικά), υπολόγιζε 10 με 15 λεπτά τις μπάρες και περίπου 10 λεπτά την μπαγκαζιέρα.
    Από πλευράς ποιότητας, σίγουρα η hermes δεν μπορεί να συναγωνιστεί τις thule, όμως την συγκεκριμένη μπαγκαζιέρα την έχω χρησιμοποιώ τα τελευταία 3 καλοκαίρια και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Τις μπάρες τις φοράω στο αυτοκίνητο μόνο ένα χρόνο, αλλά δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. Οφείλω να παρατηρήσω πάντως, ότι οι GS3 είναι αισθητά ποιο αθόρυβες από το παλαιότερο GS1 μοντέλο που είχα στο παλιό αυτοκίνητο.
    OPEL ASTRA J 1.4 140HP TURBO (2010)

Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Και εγώ έχω την hermes altage2 450 λίτρα σε μαύρο γυαλιστερό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την είχα πάρει 250 ευρώ.

Έχει μεγάλο χώρο αποθήκευσης , είναι όμορφη και στο ταξίδι δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις μπαγκαζιέρα απο πάνω

πηγαίνοντας μέχρι 120 km/h max 140km/h (σε καμιά προσπέραση) για την ασφάλεια την δική μας και των γύρων μας.

Για ένα χρόνο είχα την Thule Ocean 100 360lt δεν κατάλαβα καμία διαφορά με την hermes .Βέβαια αυτό είναι το πιο

φτηνό μοντέλο της thule, οπότε τα ακριβά της μοντέλα σίγουρα θα είναι ποιοτικότερα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μπάρες ζαμφόρ Corsa C / 1.2 80hp/ 2014
    Από τον/την Gagarin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-15, 23:48
  2. Μπάρες οροφής και μπαγκαζιέρα
    Από τον/την function στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-15, 11:21
  3. Μπάρες Οροφής Kadett E 1.6S
    Από τον/την stelios_-10 στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-15, 18:11
  4. Ερώτηση για μπάρες οροφής σε Astra J.
    Από τον/την dim_teilar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 09:26
  5. Μπάρες δρόμου
    Από τον/την capthookb στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-12, 13:17

Δικαιώματα - Επιλογές