If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 40

Προεπιλογή

Αν δεν την μηδενίσεις ,και την βάλεις στο ίδιο αμάξι δεν νομίζω πως έχει πρόβλημα. Αν όμως μετά θέλει να την πουλήσει ξέρεις ότι θα έχει πρόβλημα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ναι το ξερω οτι μετα δεν μπορει να πουληθει, απλα λεω μην σκαλωσω καπου και δεν μπωρω να προγραμματισω την νεα, οποτε πεταω παλι την παλια πανω, επειδη ο fotis717 λεει οτι ειναι σημαντικο να γινει reset και η παλια, αλλα δεν αναφερει τον λογο.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Νίκο αύριο θα σου έχω απάντηση.

Προεπιλογή

Καλησπερα, σημερα αλλαξα την bcm στο corsa του φιλου μου, δεν μηδενισα την παλια, αλλα ουτε την ξαναεβαλα πανω να δω αν θα δουλεψει χωρις καποια αλλαγη, ο προγραμματισμος αποδειχτηκε παιχνιδακι βημα βημα. Γιαννη (i.karampelas) , σε ευχαριστω καταρχην, για την ερωτηση στον μηχανικο σου για πληροφοριες περι αλλαγη της bcm, αν και σου ειπε οτι δεν χρειαζοταν καπου reset, εν τελη, επρεπε να γινει reset και προγραμματισμος του security code στο καντραν και στους αεροσακους, οπως αναφερει ο fotis717 στα αρχικα ποστ του, γιατι χωρις να κανω reset, δεν επερνε μπροστα το αμαξι, αναβοσβηνε το κλειδι με το γαλικο, και τα φωτακια στο κουμπι απενεργοποιησης των αεροσακων, αλλα και εβγαζε σφαλματα και στις 2 μοναδες για wrong enviroment, κατι τετοιο. Με το που εκανα reset σε καντραν και αεροσακους, ολα καλα, το cruise control αναγνωριστικε κατευθειαν απο την bcm, και επισης με reset δεν χανονται ρυθμισεις μεσα σε καντραν και αεροσακους, παρα μονο ο security code.

Το μονο προβλημα μετα την αλλαγη της bcm, που ειναι και περιεργο, ειναι οτι δεν κατεβαινουν τα παραθυρα με το τηλεχειρηστιριο, αλλα ανεβαινουν κανονικα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 31-07-19 στις 18:04

Προεπιλογή

Αυτό με τα παράθυρα το έχει και το δικό μου μετά την αλλαγή της bcm.

Προεπιλογή

Δηλαδη και εσενα (με το κλειδι) δεν κατεβαινουν, αλλα ανεβαινουν κανονικα??? Με την παλια bcm μου λεει ο φιλος μου δουλευαν κανονικα πανω κατω.

Εν το μεταξι, μεσα στην bcm, εχει μια επιλογη στα variant config, σαν comfort window closing, αλλα και στην παλια bcm, που εβγαλα screenshot, πριν την ξυλωσω ηταν invalid, αλλα και στην καινουρια, ειναι invalid, και δεν αλλαζει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 31-07-19 στις 16:17

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη και εσενα (με το κλειδι) δεν κατεβαινουν, αλλα ανεβαινουν κανονικα??? Με την παλια bcm μου λεει ο φιλος μου δουλευαν κανονικα πανω κατω.

Εν το μεταξι, μεσα στην bcm, εχει μια επιλογη στα variant config, σαν comfort window closing, αλλα και στην παλια bcm, που εβγαλα screenshot, πριν την ξυλωσω ηταν invalid, αλλα και στην καινουρια, ειναι invalid, και δεν αλλαζει.
    ετσι ειναι και σε εμενα. τα παραθυρα δεν κατεβαινουν,αλλα ανεβαινουν κανονικα

Προεπιλογή

Καταλαβα, αρα μπορει να δουλευει ετσι η νεα bcm, ή ειναι καπια ρυθμιση που μας διαφευγει....παντως η παλια bcm ηταν σχεδον ''γυμνη'', δεν υποστηριζε τιποτα ουτε χειρηστιρια στο τιμονι, η νεα υποστιριζει σχεδον τα παντα, ορεξη να εχεις να προσθετεις καλουδια!!!

Προεπιλογή

Προσπαθω να μπω μεσα στην BCM στα variant config, της δικια μου BCM, αλλα δεν μπωρω, με οποιαδηποτε εκδοση opcom που δοκιμασα μου βγαζει ενα μυνημα οτι κατι λειπει απο το opcom. Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο θεμα και αν εβγαλε ακρη??? Σκεφτομαι μηπως βαλω tpms, και ηθελα να δω αν υποστιριζει η μοναδα, αλλα δεν μπωρω να μπω μεσα...

Προεπιλογή

Γεια σας οπελακιδες και εγω με την σειρα μου θα ηθελα να μαθω σε αμαξι opel corsa d 2010 1.3 75hp πως μπορω να βαλω cruise control και αν γινεται να να μου πεις ο s5zax που εχει μαγαζι και αμα εχει facebook ευχαριστω πολυ☺️

Προεπιλογή

Αν εχεις προβολακια ομιχλης απο το εργοστασιο, κατα 99% μπενει χωρις αλλαγη BCM.

Προεπιλογή

Γεια σου φιλε μου χρονια πολλα καλη χρονια προβολακια εχω το BCM τι ακριβως ειναι αν μπορεις να μου εξηγησεις και αμα ξες περιπου το κοστος του cruise control

Προεπιλογή

Καλη χρονια, χρονια πολλα, BCM ειναι η μοναδα που ελενχει σχεδον τα παντα μεσα και εξω απο την καμπινα, το κοστος του λεβιε αν θυμαμαι ειναι κανα 50-60€, απο εκει και περα μιας και εχεις ντιζελ, λογικα εχεις τον διακοπτη στον συμπλεκτη, μονο μπορει να χρειαστει ενα καλωδιο απο την CIM του τιμονιου, προς την BCM, και μετα κωδηκοποιηση με διαγνωστικο, το αν θα χρειαστει το καλωδιο, βαζεις τον λεβιε και βλεπεις με διαγνωστικο, αν δεν παιζει, θες και το καλωδιο.

Προεπιλογή

Αμα παω να μου το περασουν καπου ποσο περιπου θα στοιχισει εχω το opel corsa d 2010 στο περιπου μοχλο αμα βρω θα βαλω μεταχειρισμενο

Προεπιλογή

Αν έχεις γράψε το mail σου να σου στείλω πληροφορίες

Προεπιλογή

Εμενα το bcm μου ειναι 13292736 λετε να υποστηριζει το cruise control

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lewnidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα το bcm μου ειναι 13292736 λετε να υποστηριζει το cruise control
    Αυτος ο κωδικος δεν ειναι της BCM, ειναι της ασφαλειοθηκης μηχανης. Η BCM ειναι κατω απο τιμονι. Διαβασε το 1ο ποστ του fotis717 , ανοιξε και τα λινκς.

Προεπιλογή

Παιδια και αλλη μια ερωτηση εχω την μικρη οθονη πανω απο το ραδιο που δειχνει μονο ωρα και θερμοκρασια γινεται να βαλω την μεγαλη να δειχνει καταναλαση και τα αλλα που εχει;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Βοήθεια για αλλαγή radio/cd σε Corsa C (2002)
    Από τον/την CENTRAL στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-15, 02:31
  2. Βοήθεια για αλλαγή λαμπτήρων σε Corsa D???
    Από τον/την DjChris στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-13, 06:36
  3. Βοήθεια για ανταλλακτικά corsa c 1.0
    Από τον/την capthookb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-13, 23:33
  4. Αλλαγή λαμπών κεντρικής κονσόλας, βοήθεια!
    Από τον/την dimitris_dtr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-10, 01:01
  5. Βοήθεια με αλλαγή λαμπτήρα! Corsa D 1.4 Sport
    Από τον/την BloodVincent στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-09, 18:13

Δικαιώματα - Επιλογές