If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 44 από 44

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το δω εννοείτε πριν το πάρω. Γι αυτό ψάχνω από τοπική μάντρα.
    Στο κάτω, κάτω, αν το έχουν το ξηλώνω εγώ, σιγά το πράγμα. 10 λεπτά υπόθεση είναι τώρα που ξέρω τι και πως. Το θέμα είναι ότι δεν το έχουν!
    Αν κάνεις λίγο υπομονή θα το βρεις. Αν δεν σε βιάζεσαι. Έτσι και αλλιώς δεν είναι κάτι φοβερό. Καλοκαίρι έχουμε μπροστά. Απλά λίγη υπομονή.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάνεις λίγο υπομονή θα το βρεις. Αν δεν σε βιάζεσαι. Έτσι και αλλιώς δεν είναι κάτι φοβερό. Καλοκαίρι έχουμε μπροστά. Απλά λίγη υπομονή.
    Δεν βιάζομαι, απλά έκανα μια βόλτα από μερικές μάντρες και μερικά καταστήματα με ανταλλακτικά δω μήπως έχουν είτε το πάνω, είτε το κάτω αλλά τζίφος. Φανταστείτε ότι δεν έχουν γενικά από Corsa D, οπότε τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα όταν ψάχνεις για την ανανεωμένη έκδοση όπως εγώ (γιατί δε λέει να αγοράσω το παλιό και να ξαναχαλάσει σε ένα - δύο χρόνια πχ).

Πάντως αυτό που συμπεραίνω είναι ότι μάλλον λόγο της χαμηλής ζήτησης δε κρατάνε τέτοια κομμάτια και τα πετάνε.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως στον ένα που πήγα και ήταν πιο εξυπηρετικός και πιάσαμε λιγάκι την κουβέντα μου ανέφερε ότι του ζητάνε αρκετούς εγκεφάλους, πεταλούδες κλπ για το συγκεκριμένο μοντέλο και όταν του ανέφερα το πρόβλημα μου συμφώνησε και εκείνος ότι μάλλον συμβαίνει λόγο του προβλήματος στον νεροχύτη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη feedoxx : 4 Μέρες πρίν στις 15:50

Προεπιλογή

Εγώ του έβαλα ότι έδινε η opel σαν ανταλλακτικο βάση της χρονολογίας για το αμάξι και δεν έχω κανένα θέμα μετά από τόσα χρόνια!
    Απλα όταν πάω συνεργείο, τους λέω να μη βάζουν πράγματα εκεί πάνω... Είναι η εύκολη λύση για αυτούς!
    Πριν λίγους μήνες είχα χρόνο και έβγαλα τους καθαριστές, το καλυμα από πάνω και καθάρισα εκεί μέσα που χέρι δεν μπαίνει.
    Ο νεροχύτης ήταν μια χαρά χωρίς θέμα!

Προεπιλογή

Εε αυτό έλειπε βρε συ, να είχε πρόβλημα και ο ανανεωμένος
    Τώρα που το λες με τα εργαλεία δε το είχα σκεφτεί έτσι. Η αλήθεια είναι πως και εγώ βάζω εργαλεία σε εκείνο το σημείο, βολεύει βλέπεις και δικαιολογώ όποιον το κάνει καθώς το κάνω και εγώ. Δεν γνωρίζω βέβαια κατά πόσο μπορεί να το επηρέασε μιας και ποτέ δεν είχα βάλει κάτι αρκετά βαρύ.

Anyway, έχω βρει διάφορους κωδικούς και δεν έχω ιδέα ποιος είναι ο σωστός. Η αλήθεια είναι λίγο μπέρδεμα γιατί εδώ αν πάω στην αντιπροσωπεία δε νομίζω να ασχοληθούν να το ψάξουμε από την εμπειρία μου.
    Γι αυτό και πλέον σε ότι χρειαστώ πάω, δίνω το κωδικό του ανταλλακτικού και τέλος.

Οι κωδικοί που έχω προς το παρόν είναι αυτοί (δεν ξέρω αν είναι όλοι για το συγκεκριμένο):
    13313222
    13212077
    13280279
    13313223 - Τον οποίο δεν τον βγάζει στο site της Opel

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. ΦΡΕΝΑ ASTRA H OPC μπαινουν σε CORSA D OPC??
    Από τον/την GTC25 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-14, 00:18
  2. Νερα σε Astra H twin top
    Από τον/την TheGreek στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-13, 17:23
  3. νερα στο αμαξι με την βροχη.
    Από τον/την tragos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-11, 12:44
  4. καλοριφερ και νερα
    Από τον/την opelocoupaki στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-10, 15:15
  5. ΜΠΑΖΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΠΟΡΤΠΑΓΚΑΖ
    Από τον/την ASTRAMAN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-07, 15:03

Δικαιώματα - Επιλογές