If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 44

Question Μπαινουν νερα στο μοτερ! Corsa d - SOS !!!

SOS οσοι φιλοι εχουν corsa d θα ηθελα μια φωτογραφια ή αν μπορουν να μου πουν πως δενει το καπακι τον υαλοκαθαριστηρων με το κατω μερος που ειναι ο νεροχυτης.
    Οπως δειχνω και στη φωτο, που εχω βγαλει το λαστιχο, δεν εφαπτεται καλα το πανω μερος που φερει το καπακι των υαλοκαθαριστηρων με το κατω του νεροχυτη και ''γλυφουν" τα νερα μη μπορωντας να τα διωξει δεξια-αριστερα του χωρου της μηχανης.
    Αυτα περνανε στη μονωση που βρισκεται απο τη κατω μερια και να καταληγουν πανω στη πεταλουδα και τα υπολοιπα!!!

20160104_144237.jpg

Το αμαξι ετσι το πηρα και δεν ξερω τι ειχε/αν ειχε σε εκει τη εγκοπη που εχω σε κυκλο ωστε να ειναι σταθερο. Στο internet δε μπορω να βρω καποια σχετικη φωτο επειδη κρυβεται απο το λαστιχο που στεγανοποιει.
    SOS γιατι βρεχει ρε παιδια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GEO-07 : 04-01-16 στις 18:49

Προεπιλογή

Πώς ανεβάζω φωτογραφία να δείς;

Προεπιλογή

Πληροφοριακά εμενα εκεί που έχεις σε κύκλο εχει βίδα..

Προεπιλογή

Αυτες οι βιδες θα μου λειπουν μαλλον!
    *Οταν πας να γραψεις απο πανω ειναι η λιστα με τα εργαλεια στη δεξια μερια θα δεις ενα εικονιδιο που λεει ''Εισαγωγη εικονας''
    πατας εκει και κανεις upload φωτογραφια απο τον υπολογιστη σου.

Προεπιλογή

Είμαι απο κινητό iphone ξέρεις πώς;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CORSAD14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι απο κινητό iphone ξέρεις πώς;
    Απο το κινητο μου την ιδια διαδικασια με εδω κανω, σε Iphone δεν ξερω.
    Αν θες στειλε μου email στο: gtserb@yahoo.com

Προεπιλογή

Για την ακρίβεια εμένα έχει και λάστιχο εκεί μήπως σου οφείλεται σε αυτό;

Προεπιλογή

Για την ακρίβεια εμένα έχει και λάστιχο εκεί μήπως σου οφείλεται σε αυτό;
    Και εμενα εχει λαστιχο, εγω το εβγαλα για να το καθαρισω αλλα και για να φαινεται καλυτερα στη φωτογραφια!

Προεπιλογή

Θα προσπαθήσω να την στείλω σε γνωστό μου γιατί έχει θέμα με τον συχρονισμό και να την βάλει στο facebook του club..

Προεπιλογή

Θα προσπαθήσω να την στείλω σε γνωστό μου γιατί έχει θέμα με τον συχρονισμό και να την βάλει στο facebook του club..
    Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Προεπιλογή

Τις έστειλα στον γνωστό μου να τις ανεβάσει στο facebook του είπα να γράψει το όνομα σου για να δείς ότι είναι αυτές..
    Τίποτα Παρακαλώ!

Προεπιλογή

Προς ενημερωση πηγα στην αντιπροσωπεια της opel στη Πατρα να δουν το θεμα μου. Ηρθα οι δυο μεγαλοι φαναποιει που εχει και μου ειπαν οτι δεν λειπεi κατι απο εκει! Εχουν πετσικαροι λεει μαλλον απο το καιρο και τα δυο κομματια, ετσι ειναι σε ολα τα d και στα facelift αυτα δεν δενουν μεταξυ τους με καποιο τροπο!
    Δεν αναλαμβαν να μου το φτιαξουν γιατι δεν ηξεραν το αποτελεσμα που θα ειχε λεει!!! Βαριοσαντεεεεε!!!
    Ετσι και αλλιως θα το εφτιαχνα μονος μου. Εβαλα δυο 10αρια βιδακια με παξιμαδια και ροδελες πανω-κατω με λαστιχο για στεγανοποιηση!
    Καλο εγινε και δεν φαινεται κατι!

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Ρε τρελέ, υδροροές είναι αυτές. Και μένα δεν έχει τίποτα εκεί! Έτσι πρέπει να είναι. Βγάλε τις βίδες άμεσα.
    Για να φεύγουν τα νερά σωστά από τον πάνω νεροχύτη πρέπει να καθαρίσεις τον ελαστικό σωλήνα που βρίσκεται πίσω και δεξιά από την πεταλούδα.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Manik για δές εσένα δεν έχει απο κάτω απο εκεί που είναι αυτή η τρύπα κάτι βίδες;
    Εμένα έτσι είναι δυστηχώς δεν μπορώ να βάλω φωτογραφίες..

Προεπιλογή

Από την κάτω μερία συγκεκριμένα..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε τρελέ, υδροροές είναι αυτές. Και μένα δεν έχει τίποτα εκεί! Έτσι πρέπει να είναι. Βγάλε τις βίδες άμεσα.
    Για να φεύγουν τα νερά σωστά από τον πάνω νεροχύτη πρέπει να καθαρίσεις τον ελαστικό σωλήνα που βρίσκεται πίσω και δεξιά από την πεταλούδα.
    Θα με υποχρωνες απιστευτα αν μου εβγαζες μια φωτογραφια με το σωληνα και πως ειναι το δικο σου!!!

Στην opel βρηκανε μια χαρα το αμαξι και δεν μου ειπαν ξερεις φιλε λειπει αυτο ή αλλαξετα ολα στη τελικη να εισαι ενταξει!
    Η λυση που μου εδωσαν ηταν να τα ενωσω καπως τα δυο κομματια γιατι εχουν πετσικαρει με το καιρο. Αυτα μου ειπαν και εφυγαν!

Προεπιλογή

Από την κάτω μερία συγκεκριμένα..
    Αυτα φιλε μου τα εχει και εμενα απο την κατω μερια!
    Αν ειχα το αμαξι απο καινουργιο θα ηξερα ακριβως πως ειναι φτιαγμενο και αν εχει βγει καποιος σωληνας οπως λεει ο φιλος manik.

Προεπιλογή

Πηγα για αλλη μια φορα και αφου εβγαλα το λαστιχο κοιταξα αναμεσα στο επανω πλαστικο και τον νεροχυτη που ειναι απο κατω οτι εσωτερικα στο βαθος εκει που ειναι ο μηχανισμος των καθαριστηρων εχει μια βαση που πιανει για να μην κανουν κοιλια και για να τα κραταει στη σωστη θεση.

Οι εξυπνακιδες (για να μην πω κατι αλλο) οι φανοποιει της Opel που εχουν λυσει και τοοοοσα αυτοκινητα δεν μπορουσαν να το δουν;;
    Αυτος ειναι ο λογος που κατεβαζει νερα, εχει σπασει η πλαστικη κεντρικη βαση του νεροχυτη και τα νερα μπαινουν ανενοχλητα απο κατω!

Σκεφτομαι να τους παρω και τους το πω...μαρεσε που μου εφεραν τους φανοποιους του ΜΕΓΑΛΟΥΣ ηρθαν και 2 γιατι το θεμα ηταν ΤΡΟΜΕΡΑ ΣΟΒΑΡΟ, που οι βοηθει τους μπορει να ηξεραν παραπανω ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ...αντε γιατι τα εχω παρει ασχημα!

*manik αυτοι μου ειπαν να τα βιδωσω!!! βεβαια και εγω αυτο ειχα σκεφτει και το εκανα αλλα δεν ηξερα πως ακριβως ηταν απο τη μανα του!

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Να πως είναι στο δικό μου. Στην τρίτη φωτογραφία ο ελαστικός σωλήνας που πρέπει να καθαρίζεις γιατί εκεί μπαίνουν φύλλα, λάσπη κλπ και αν έχει βουλώσει δεν φεύγουν τα νερά.

1.jpg2.jpg3.jpg
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πως είναι στο δικό μου. Στην τρίτη φωτογραφία ο ελαστικός σωλήνας που πρέπει να καθαρίζεις γιατί εκεί μπαίνουν φύλλα, λάσπη κλπ και αν έχει βουλώσει δεν φεύγουν τα νερά.

1.jpg2.jpg3.jpg
    Ετσι ειναι και το δικο μου και το σωληνα τον βρηκα μετα απο λιγο ψαξιμο οταν ηρεμησα χαχα. Τελικα στο μπροστινο κομματι του νεροχυτη οπως εγραψα και παρακατω εχει σπασει η βαση του και τα νερα δεν προλαβαινουν να φτασουν στο σημειο που πρεπει και να βγουν απο το σωληνα που λες και εσυ! Ετσι πεφτουν απο κατω στο χωρο της μηχανης, ευτυχως μεχρι ωρας χωρις καποια δυσλειτουργια! Βρηκαμε και το παραγγειλαμε απο εξωτερικο γιατι στην ελλαδα δεν το ειχαν. Δεν στοκαρουν στην Opel Hellas και θα μου ερθει σε 5 μερες αεροπορικως.
    Θα ενεβασω φωτογραφιες οταν βαλω το καινουργιο να σας το δειξω!

*Να πω ακομα οτι εκει στο μαγαζι με τα ανταλακτικα τους ειχαν παει καποια corsa που δεν ηξεραν γιατι τους εκαιγαν τους πολλαπλασιαστες ή ειχαν αλλα ηλεκτρολογικα θεματα για καποιο ανεξηγητο λογο! Ετσι καταλαβαν τι γινοταν μεσα απο τη δικια μου περιπτωση!

Σε ευχαριστω πολυ για τις φωτογραφιες!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΦΡΕΝΑ ASTRA H OPC μπαινουν σε CORSA D OPC??
    Από τον/την GTC25 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-14, 00:18
  2. Νερα σε Astra H twin top
    Από τον/την TheGreek στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-13, 17:23
  3. νερα στο αμαξι με την βροχη.
    Από τον/την tragos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-11, 12:44
  4. καλοριφερ και νερα
    Από τον/την opelocoupaki στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-10, 15:15
  5. ΜΠΑΖΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΠΟΡΤΠΑΓΚΑΖ
    Από τον/την ASTRAMAN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-07, 15:03

Δικαιώματα - Επιλογές