If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πόσα χιλιόμετρα έχουμε κάνει χρησιμοποιώντας μόνο λαδί της gm (οπελόλαδο)

Ψήφισαν
39. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 0-30000 χλμ.

5 12,82%
  • 30001-60000 χλμ.

9 23,08%
  • 60001-90000 χλμ.

12 30,77%
  • 90001-120000 χλμ.

2 5,13%
  • 120001-150000 χλμ.

4 10,26%
  • 150001-180000 χλμ.

4 10,26%
  • 180001-210000 χλμ.

2 5,13%
  • 210001-240000 χλμ.

2 5,13%
  • 240001-270000 χλμ.

1 2,56%
  • 270001-300000+ χλμ.

3 7,69%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 95
    Senior Member Το avatar του χρήστη Aris25beli
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

για μενα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο αλλα το κατα ποσο απλα καθημερινα αυτοκινητα χρειαζονται το top λαδι
    never in a straight line....

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aris25beli Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μενα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο αλλα το κατα ποσο απλα καθημερινα αυτοκινητα χρειαζονται το top λαδι
    Διαφωνώ κάθετα με το σκεπτικό ότι το "απλό καθημερινο αυτοκίνητο" δεν έχει υψηλές προδιαγραφές λίπανσης. Το λάδι δεν το βάζουμε για να "τσουλάει το αμάξι". Το λάδι το βάζουμε για να ελαχιστοποιήσουμε τη φθορά του κινητήρα, και για να μειώσουμε την πιθανότητα καταστροφής του σε ακραίες περιπτώσεις. Το 2003, με κολλημένο θερμοστάτη και το λαμπάκι θερμοκρασίας αναμμένο, το Seicento της γυναίκας μου πήγε απο την Νέα Σμύρνη στα Καμίνια του Πειραιά. Δέν έκαψε φλάτζα - δεν κόλλησε ο κινητήρας...
    Απο το ίδιο πρόβλημα, έσπασε το ψυγείο του Vectra σε 3 κομμάτια, όταν άνοιγαν τα τούνελ στην Κακια Σκάλα και δεν υπήρχε σημείο να σταματήσεις. Ούτε αυτός ο κινητήρας έπαθε κάτι.
    Τυχαίο??? δεν νομίζω... πολύ απλά το καλό λιπαντικό συνέχισε να κάνει τη δουλειά του και στις 2 περιπτώσεις. Προσωπικά προτιμώ "να τα σκάσω" παραπάνω για ένα καλό λιπαντικό, παρά να πάρω "τα πιστόνια σαν θερμόμετρο στη μασχάλη" επειδή μια μικροβλάβη που μπορεί να συμβεί στον καθένα μου κατέστρεψε τον κινητήρα.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Συμφωνώ απόλυτα...
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρη εγώ αυτό που είδα όταν άλλαξα από τα λάδια της αντιπροσωπείας είναι άλλο δούλεμα με τα Liqui Moly τελείως διαφορετικό σε σχέση με αυτά που έβαζαν στην Peugeot/Citroen και στη Opel στις αντιπροσωπείες... Χαοτική η διαφορά... Ο λόγος για να βάλει κανείς τα γνήσια dexos2 της Opel είναι μόνο η τιμή και σε δύσκολους καιρούς που ζούμε ο άλλος το σκέφτεται να δώσει 20 ευρώ παραπάνω για καλύτερα λάδια. Βέβαια με τα γνήσια το 1.3 diesel ακούγεται σαν τρακτέρ ενώ με τα Liqui Moly ίσα που καταλαβαίνεις ότι είναι diesel... Εδώ είδαμε χαοτική διαφορά στο μοτέρ του 207 που είναι βενζίνη μετά από 120.000χλμ που τα δοκιμάσαμε για πρώτη φορά από την αγορά του. Καλύτερο και από καινούριο πριν 7 χρόνια... Στο ρελαντί δύσκολα το ακούς αν είναι αναμμένο ακόμη και αν στέκεσαι δίπλα του. Εγώ σιχάθηκα τόσο πολύ τα γνήσια της OPEL όταν έβαλα τα Liqui Moly για πρώτη φορά... Είχα μείνει στην κυριολεξία μέχρι σημείο υπερβολής που σκεφτόμουν "μακάρι να μην έχουν δημιουργηθεί φθορές από τα τηγανόλαδα της Opel..." Ποτέ ξανά... Εδώ μέχρι και στο μιζάρισμα παρατήρησα διαφορά. Παίρνει τόσο εύκολα και αέρινα μπροστά που λες τι έγινε εδώ; Είναι δυνατόν να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά; Και όμως έχουν! Προσωπικά όποιον μηχανικό έχω ρωτήσει εκτός opel, μου έχει πει μακρυά από τα λάδια της OPEL... Ζημιά ούτε κι εγώ έπαθα 3,5+ χρόνια που τα χρησιμοποιούσα αλλά να στο θέσω αλλιώς... Σαν μουσικός που είμαι αυτό που παρατήρησα μετά την αλλαγή σε Liqui Moly ήταν ότι ο κινητήρας ξαφνικά δούλευε αρμονικά! Το ακούς! Με τα λάδια της αντιπροσωπείας ο κινητήρας δεν λειτουργούσε αρμονικά... Αυτά είναι τα γεγονότα.
    Ναι σε όλα....
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CAPTAIN_HADDOCK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ κάθετα με το σκεπτικό ότι το "απλό καθημερινο αυτοκίνητο" δεν έχει υψηλές προδιαγραφές λίπανσης. Το λάδι δεν το βάζουμε για να "τσουλάει το αμάξι". Το λάδι το βάζουμε για να ελαχιστοποιήσουμε τη φθορά του κινητήρα, και για να μειώσουμε την πιθανότητα καταστροφής του σε ακραίες περιπτώσεις. Το 2003, με κολλημένο θερμοστάτη και το λαμπάκι θερμοκρασίας αναμμένο, το Seicento της γυναίκας μου πήγε απο την Νέα Σμύρνη στα Καμίνια του Πειραιά. Δέν έκαψε φλάτζα - δεν κόλλησε ο κινητήρας...
    Απο το ίδιο πρόβλημα, έσπασε το ψυγείο του Vectra σε 3 κομμάτια, όταν άνοιγαν τα τούνελ στην Κακια Σκάλα και δεν υπήρχε σημείο να σταματήσεις. Ούτε αυτός ο κινητήρας έπαθε κάτι.
    Τυχαίο??? δεν νομίζω... πολύ απλά το καλό λιπαντικό συνέχισε να κάνει τη δουλειά του και στις 2 περιπτώσεις. Προσωπικά προτιμώ "να τα σκάσω" παραπάνω για ένα καλό λιπαντικό, παρά να πάρω "τα πιστόνια σαν θερμόμετρο στη μασχάλη" επειδή μια μικροβλάβη που μπορεί να συμβεί στον καθένα μου κατέστρεψε τον κινητήρα.
    +1 παρομοια περιπτωση η αδερφη μου κολησε ο θερμοστατης κλειστος, αγνοησε το stop που βαραγε μεσα στο καντραν και εκανε 5km σε ευθεια και ανεβηκε και αλλα 5km σε υψομετρο με θερμοκρασιες τερμα, το μοτερ με castrol magmatec δεν επαθε τιποτα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 παρομοια περιπτωση η αδερφη μου κολησε ο θερμοστατης κλειστος, αγνοησε το stop που βαραγε μεσα στο καντραν και εκανε 5km σε ευθεια και ανεβηκε και αλλα 5km σε υψομετρο με θερμοκρασιες τερμα, το μοτερ με castrol magmatec δεν επαθε τιποτα.
    E τωρα ρε παιδια οχι και τα castrol nagnatec κορυφαιο λιπαντικο. Να πουμε τα liqui moly, motul, redline, amsoil, mobil, torco κορυφαια, ΝΑΙ. Αντε και τα castrol edge με ζορι. Οχι και τα nagnatec. Xιλιες φορες το γνησιο της οπελ.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ.
    ΠΧ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ 50000 ΧΛΜ. ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ 100000 ΧΛΜ. ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ 150000 ΧΛΜ. ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ 100000 ΧΛΜ. ΚΑΙ ΜΙΑ 50000 ΧΛΜ.

Προεπιλογή

κιωμος castrol magnatec και gm μονο για κλειδαριες και συρτες!!!!!

Προεπιλογή

Υποψιάζομαι ούτε και με τα opeloλαδα θα πάθαινε κάτι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο apagogeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποψιάζομαι ούτε και με τα opeloλαδα θα πάθαινε κάτι.
    Η υποψια ειναι πολυ μακρια απο την πραγματικοτιτα.

Προεπιλογή

Η υποψια ειναι πολυ μακρια απο την πραγματικοτιτα.
    Έχεις χειροπιαστό παράδειγμα; Dexos2 που έτυχε πχ να κολλήσει θερμοστάτης και τα έπαιξε η μηχανή ενώ σε ίδια κατάσταση οποιοδήποτε από αυτά που λέτε θα έκανε παπάδες; Ή να υποθέσω ότι το 80%-90% των οδηγών που χρησιμοποιούν τα dexos στα opel τους δεν πάθανε ποτέ κάτι και το άλλο 10-20% αλλάξανε σε καλύτερα λάδια έπαθε ζημιά ο κινητήρας για να έχουμε να λέμε ότι το καλύτερο λάδι προστάτεψε τη μηχανή με κόκκινα λαμπάκια και πράσινους καπνούς; Τι να υποθέσω;
    Απορώ πως τα συγκρίνετε κιόλας, με βάση τι; Έστω ένας που να έπαθε ζημιά με dexos2;;;; Πολύ απόλυτοι είστε για το "τηγανόλαδο" και μέχρι στιγμής εικασίες διαβάζω για το ότι όλλλαααα τα άλλα λάδια είναι κλάσεις καλύτερα. Πόσοι πάθατε ζημιά με dexos; 8+ χρόνια κυκλοφορούν τα άτιμα, ένας δεν υπάρχει εδώ μέσα που να την έχει πάθει σε κάποια δύσκολη στιγμή επειδή είχε dexos μέσα;
    Η αλλαγή ήχου πάντως δεν είναι κριτήριο καλύτερου λαδιού όσο αφορά τη προστασία, με ένα αντιτριβικό το ίδιο αποτέλεσμα έχει, το έχω κάνει το αμάξι ίσα που ακουγόταν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είχα και καλύτερη προστασία απαραίτητα. Πάντως το συγκεκριμένο αντιτριβικό το διαφημίζαν κια για προστασία της μηχανής ακόμα και αν δεν υπήρχε σταγόνα λάδι μέσα.

Προεπιλογή

και η πραγματικοτητα ειναι αυτη....

opel astra H Z14xep, μεχρι της 140000km εβαζε GM λαδια, μετα μεχρι τα 193000km που εχει τωρα συνεχισε με castrol, η φωτο ειναι τραβηγμενη στα 187000km
    http://s25.postimg.org/o9kwwgc9b/image.jpg

vw golf 4 1.8T απο τα 0km εως τα 198000km που εχει τωρα φοραει castrol edge δεν μπηκε αλλο λαδι μεσα, εκτος απο τα πρωτα εργοστασιακα, αλλαγες ανα 15000km και τα τελευταια 110000Km ανεβασμενο και μεχρι και σημερα χτυπαει κοφτες γεμιζει το καντραν χωρις να καιει σταγονα λαδι, με τα λαδια του να ειναι ξανθα ακομα και στην ωρα της αλλαγης. Η φωτογραφια ειναι τραβηγμενη στα 175000km οπου εγινε καθαρισμος του καρτερ.
    http://s25.postimg.org/mgi084r2n/100_0912.jpg

και για αυτους που πιστευουν οτι να αλλαζεις λαδια ανα 30000km που λεει το εργοστασιο, οτι ειναι καλο....
    κεφαλη απο vw golf 4 1600, το οποιο εκανε 3 αλλαγες λαδιων μεχρι τις 90000km (long life service το λενε οι γερμανοι) μετα τις 90000km συνεχισε με valvoline λαδια και στις 170000km τα μεταλα απο τις μπιελες ξεχειλωσανε σαν τα βρακια του παππου μου!!!! Δυστηχως δεν εχω φωτο απο τα σωθηκα του να δειτε βρωμα...
    http://s25.postimg.org/uojxt4iz3/100_0645a.jpg

Και κεφαλη απο το ποιο πανω golf 1.8T, αλλαγες ανα 15000km.
    http://s25.postimg.org/uptvmjksv/100_0381.jpg

ΥΓ. απο GM δεν εχω εμπειρια εκτος απο του astra H.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο apagogeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις χειροπιαστό παράδειγμα; Dexos2 που έτυχε πχ να κολλήσει θερμοστάτης και τα έπαιξε η μηχανή ενώ σε ίδια κατάσταση οποιοδήποτε από αυτά που λέτε θα έκανε παπάδες; Ή να υποθέσω ότι το 80%-90% των οδηγών που χρησιμοποιούν τα dexos στα opel τους δεν πάθανε ποτέ κάτι και το άλλο 10-20% αλλάξανε σε καλύτερα λάδια έπαθε ζημιά ο κινητήρας για να έχουμε να λέμε ότι το καλύτερο λάδι προστάτεψε τη μηχανή με κόκκινα λαμπάκια και πράσινους καπνούς; Τι να υποθέσω;
    Απορώ πως τα συγκρίνετε κιόλας, με βάση τι; Έστω ένας που να έπαθε ζημιά με dexos2;;;; Πολύ απόλυτοι είστε για το "τηγανόλαδο" και μέχρι στιγμής εικασίες διαβάζω για το ότι όλλλαααα τα άλλα λάδια είναι κλάσεις καλύτερα. Πόσοι πάθατε ζημιά με dexos; 8+ χρόνια κυκλοφορούν τα άτιμα, ένας δεν υπάρχει εδώ μέσα που να την έχει πάθει σε κάποια δύσκολη στιγμή επειδή είχε dexos μέσα;
    Η αλλαγή ήχου πάντως δεν είναι κριτήριο καλύτερου λαδιού όσο αφορά τη προστασία, με ένα αντιτριβικό το ίδιο αποτέλεσμα έχει, το έχω κάνει το αμάξι ίσα που ακουγόταν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είχα και καλύτερη προστασία απαραίτητα. Πάντως το συγκεκριμένο αντιτριβικό το διαφημίζαν κια για προστασία της μηχανής ακόμα και αν δεν υπήρχε σταγόνα λάδι μέσα.
    Η αλλαγη του ηχου μπορει να μην ειναι κριτιριο, αλλα οταν κανεις μια αλλαγη λαδιων πχ απο ενα λαδι αντιπρωσοποιας πας σε ενα επωνυμο καλο λαδι, και στα πρωτα km παρατηρεις οτι το μοτερ δουλευει στρωτα, ανταποκρινετε στο πατημα του γκαζιου και τραβαει λες και πηρε 10 αλογα τι συμπερασμα βγαζεις??

Προεπιλογή

Τι λέτε ρε απαγωγέα που δεν είναι κριτήριο η αλλαγή στον ήχο... Θα τρελαθούμε τελείως; Θες να μου πεις ότι το ίδιο δούλευε με το GM που έκανε σαν τη ρεμούρκα του θείου μου και το ίδιο με το Liqui Moly που είναι σαν να ακούς βενζινοκίνητο; Είμαστε σοβαροί; Βρες μου ένα 1.3 diesel να έρθω να τα ακούσεις δίπλα δίπλα... Όταν ο κινητήρας δεν δουλεύει καλά ή είναι στα τελευταία του ή κάτι κάνει τέλος πάντων συνήθως κάτι ακούμε... Άκου εκεί λέει δεν αποτελεί απόδειξη ότι δουλεύει καλύτερα επειδή δουλεύει πιο ήσυχα... Σοβαρά; Τότε τι έχεις να πεις για το παρακάτω...

Όσο βάζαμε λάδια στην αντιπροσωπεία στο 207 για τα προηγούμενα 2 σχεδόν χρόνια που ξέρω το αυτοκίνητο, η καδένα κάθε πρωί που το βάζαμε μπροστά κρύο σφύριζε για 2-3 δευτερόλεπτα σαν να είχε αρχίσει να σου λέει ότι "τα έφαγα τα ψωμιά μου"... Από όταν αλλάξαμε σε Liqui Moly η καδένα δεν έχει ξανά ακουστεί ούτε μία φορά εδώ και 6.000+ χλμ που τα έχουμε στο αυτοκίνητο. Ούτε μία φορά! Και το μοτέρ δουλεύει πιο ήσυχα από ποτέ ενώ έχει πάρει σημαντικά και σε νεύρο στις ρεπρίζ... Έχει άλλο αέρα. Λιγότερες τριβές αν δεν το γνωρίζεις σημαίνει και λιγότερος θόρυβος λειτουργίας. Άκου εκεί δεν αποτελεί κριτήριο! Είπαμε να γράφουμε πράγματα που στέκουν όχι ότι να 'ναι...

Νίκο συμφωνώ σε όλα!

Προεπιλογή

Την προηγουμενη βδομαδα, ο κολητος μου που εχει ενα corsa c van 1.3 αλλαξε λαδια, εβαζε τα GM, του πηρα castrol να βαλει, μετα απο 2 μερες με περνει τηλεφωνο και μου λεει το αμαξι κανει ενα σφυρηγμα, πηγαινω το ακουω και του λεω η τουρμπινα ειναι, ειναι ο θορυβος που τουρμπιζει φυσιολογικο και πριν θα τον ακουγες, οχι μου λεει πριν δεν τον ακουγα, πριν ακουγα κρα κρα κρα κρα....

Προεπιλογή

φαντάσου πόσο έκοψε σε θόρυβο... Έχω σκεφτεί κι εγώ κατά καιρούς μήπως δοκίμαζα τα Edge αλλά δεν ξέρω... Θα το σκεφτώ. Έχω γλυκαθεί πολύ με τα Liqui Moly. Δύσκολα να τα αλλάξω. Από την άλλη μου αρέσει να δοκιμάζω πράγματα.

Προεπιλογή

Η αλλαγή ήχου πάντως δεν είναι κριτήριο καλύτερου λαδιού όσο αφορά τη προστασία, με ένα αντιτριβικό το ίδιο αποτέλεσμα έχει, το έχω κάνει το αμάξι ίσα που ακουγόταν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είχα και καλύτερη προστασία απαραίτητα.
    Εσύ βάλε αντιτριβικό και άσε εμάς να πληρώνουμε λάδια και ξύδια. Σε βάλαμε με το ζόρι να τα χρησιμοποιήσεις?
    Άμα βλέπεις ότι δε βγάζεις άκρη μαζί μας στο θέμα αυτό, μην σχολιάζεις και κάνε αυτό που πιστεύεις καλύτερο για το όχημά σου (όπως όλοι μας δλδ).
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Δείτε και αυτό το συγκριτικό Castrol vs γνήσιου BMW. Ακούς γνήσιο λάδι BMW και λες τι λαδάρα θα είναι!! Έχει και όμορφη αστραφτερή συσκευασία. Για δείτε μέχρι το τέλος τι γίνεται όταν κάνει τον τελικό έλεγχο...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείτε και αυτό το συγκριτικό Castrol vs γνήσιου BMW. Ακούς γνήσιο λάδι BMW και λες τι λαδάρα θα είναι!! Έχει και όμορφη αστραφτερή συσκευασία. Για δείτε μέχρι το τέλος τι γίνεται όταν κάνει τον τελικό έλεγχο...

Εχεις δει εσυ πολλες μηχανες να δουλευουν στους 400 βαθμους, ειδικα στα δικα μας αμαξια; εγω οχι

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

400 degrees Fahrenheit = 204.4 degrees Celsius

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πόσα χιλιόμετρα έχετε κάνει μέχρι τώρα? (Version2015)
    Από τον/την opel astra j 2011 στο forum Ψηφοφορίες
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-17, 00:08
  2. πόσα χιλιόμετα έχετε κάνει;
    Από τον/την Γιώργος Ντάνος στο forum Ψηφοφορίες
    Απαντήσεις: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-15, 22:55
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-13, 23:32
  4. Low Coolant Warning ! ! ! Προσέχουμε για να έχουμε ....
    Από τον/την dimpas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 21:10
  5. διακόπτης sport τι ακριβώς κάνει, και πως το κάνει!
    Από τον/την VAL στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-08, 00:51

Δικαιώματα - Επιλογές