If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πόσα χιλιόμετρα έχουμε κάνει χρησιμοποιώντας μόνο λαδί της gm (οπελόλαδο)

Ψήφισαν
39. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 0-30000 χλμ.

5 12,82%
  • 30001-60000 χλμ.

9 23,08%
  • 60001-90000 χλμ.

12 30,77%
  • 90001-120000 χλμ.

2 5,13%
  • 120001-150000 χλμ.

4 10,26%
  • 150001-180000 χλμ.

4 10,26%
  • 180001-210000 χλμ.

2 5,13%
  • 210001-240000 χλμ.

2 5,13%
  • 240001-270000 χλμ.

1 2,56%
  • 270001-300000+ χλμ.

3 7,69%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 95 από 95

Προεπιλογή

.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 29-11-15 στις 04:10

Senior Member Το avatar του χρήστη Aris25beli
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα αν καταναλωναμε ολοι μας τοσο χρονο και φαια ουσια και για την ποιοτητα λαδιου που βαζουμε στο φαγητο μας και καταληγει στον οργανισμο μας....
    never in a straight line....

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Καλέ ρε κάθεστε και αντιπαρατίθεστε για ποια μάρκα προτιμάει ο καθένας; Chill out..............
    Έτσι κι αλλιώς πλέον οι περισσότεροι κοιτάμε την τσέπη μας. Κι εγώ ήμουνα στο τσακ να βάλω τα LM μετά και από τους διθύραμβους που του έδιναν κάποιοι από εδώ μέσα αλλά λέω δεν γαμιέται σιγά μην πάω να δώσω 50e για κάτι που απλά θα μειώσει τον θόρυβο της μηχανής. Λες και θα κάνω χημική ανάλυση όταν τα βγάλω από την μηχανή....
    Πήρα λοιπόν τα φρέσκα GΜ σχεδόν τζάμπα και έκανα το service στο αμαξάκι μου σήμερα. Τα παλιά βγήκαν μαύρα μεν αλλά αρκετά παχύρευστα.
    Έτσι κι αλλιώς δεν κάνω πάνω από 4-6.000 χλμ το χρόνο οπότε δεν με συμφέρει να βάλω ακριβό λάδι. Μια χαρά είναι και τα GM και είναι τα προτινόμενα από τον κατασκευαστή οπότε όλα καλά.
    Αν έκανα 15.000χλμ το χρόνο ναι μπορεί να πήγαινα στα LM ή σε άλλο πιο καλό και ακριβό λάδι.
    Θέλω να πω πως είναι και συνδυασμός χρήσης/τσέπης πλέον το θέμα.
    Ο καθένας βάζει ότι γουστάρει αναλόγως.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro, AFL.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλέ ρε κάθεστε και αντιπαρατίθεστε για ποια μάρκα προτιμάει ο καθένας; Chill out..............
    Έτσι κι αλλιώς πλέον οι περισσότεροι κοιτάμε την τσέπη μας. Κι εγώ ήμουνα στο τσακ να βάλω τα LM μετά και από τους διθύραμβους που του έδιναν κάποιοι από εδώ μέσα αλλά λέω δεν γαμιέται σιγά μην πάω να δώσω 50e για κάτι που απλά θα μειώσει τον θόρυβο της μηχανής. Λες και θα κάνω χημική ανάλυση όταν τα βγάλω από την μηχανή....
    Πήρα λοιπόν τα φρέσκα GΜ σχεδόν τζάμπα και έκανα το service στο αμαξάκι μου σήμερα. Τα παλιά βγήκαν μαύρα μεν αλλά αρκετά παχύρευστα.
    Έτσι κι αλλιώς δεν κάνω πάνω από 4-6.000 χλμ το χρόνο οπότε δεν με συμφέρει να βάλω ακριβό λάδι. Μια χαρά είναι και τα GM και είναι τα προτινόμενα από τον κατασκευαστή οπότε όλα καλά.
    Αν έκανα 15.000χλμ το χρόνο ναι μπορεί να πήγαινα στα LM ή σε άλλο πιο καλό και ακριβό λάδι.
    Θέλω να πω πως είναι και συνδυασμός χρήσης/τσέπης πλέον το θέμα.
    Ο καθένας βάζει ότι γουστάρει αναλόγως.
    Σωστός!!!
    Μετά απο 21 χρόνια επαγγελματική ενασχόληση με το θέμα καυσιμα και λιπαντικά... έχουν δεί πολλά τα μάτια μου...και έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μου. Και έχω φτάσει στο εξής συμπέρασμα :
    Δεν πάει ο καθένας να κόψει το σβέρκο του!!!
    Εφαρμόζω πλέον το ανωτέρω διότι έχω διαπιστώσει ότι ο Ελληνάρας:
    1) που την έχει "πατήσει" με κάτι ...κάνει "μούγκα στη στρούγκα".
    2) πάντα είναι "ο γαμάω" σε ότι επιλογή κι αν έχει κάνει. Δε πάει να είναι και η μεγαλύτερη μ@λακια. Είτε αυτή είναι λάστιχα, είτε αυτή είναι λιπαντικά, είτε είναι καύσιμο, είτε είναι συνεργείο. Εφαρμόζοντας κατα παράδοση ( και γράμμα ) τακτικές Γ δημοτικού των δεκαετιών 70-80 (Θυμίζω στους παλαιότερους κλισέ του τύπου "ο μπαμπάς μου είναι ποιο δυνατός από τον δικό σου" - "στον δικό μου δεν χωράει...στον δικό σου κολυμπάει" κλπ) θεωρεί ως δεδομένο οτι η άποψη του είναι η μόνη που θα πρέπει να είναι σεβαστή... τους άλλους (συνήθως) τους έχει χεσμένους.

Κάποτε υπήρχε η σχολή που έλεγε ότι ανα 10ετία πρέπει να αλλάζεις αυτοκίνητο, για να βάζεις την οικογένειά σου σε κάτι ασφαλέστερο, που δεν θα σου βγάζει βλάβες.
    Επι Σημίτη, που το χρηματιστήριο ήταν στα "high" του, μερικοί μειώσανε το διάστημα στη 5ετία... (ας είναι καλά και τα leasing).

Μερικοί όμως "βλαμμένοι" (σαν εμένα) είχαν μια άλλη θεωρία : κράτα το αυτοκινητάκι σου (25 χρονών πλέον), πρόσφερε του ότι μπορείς καλύτερο...και κράτα το μέχρι να σου βγάλει κάποια βλάβη που να μην συμφέρει να επισκευάσεις.

Οι κώλοι όμως πλέον έχουνε σφίξει - γιατι η τσέπη πλέον είναι άδεια.

Προσωπικά, δεν έχω κανένα λόγο να χρησιμοποιήσω (ή να μήν χρησιμοποιήσω) λιπαντικά προδιαγραφής Dexos I ή Dexos II. Τα αυτοκίνητα που έχω είναι μοντέλα προγενέστερα του 2011, έτος που αποφάσισε η GM να θεσπίσει τις "μαγικές" αυτές προδιαγραφές. Πραγματικά μου προκαλεί και εντύπωση που κάτοχοι αυτοκινήτων του 2010 (και πίσω) "τσακώνονται" για την "απαραίτητη" χρήση της προδιαγραφής Dexos II .... λες και την είχε δει στο ονειρό του ο σχεδιαστής του κινητήρα του αυτοκινήτου τους. (Σημειώνω ότι στην "Αμέρικα" η Dexos II χρησιμοποιείται αποκλειστικά και μόνο σε πετρελαιοκινητήρες - η χρήση αυτής της προδιαγραφής στην Ευρώπη γινεται για ΚΑΘΑΡΑ "ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥΣ...ΛΟΓΟΥΣ").

Άν το πρόβλημά σας είναι το κόστος 4 λίτρων "ακριβού" λιπαντικού, του αποκαλούμενου και "αίματος" του αυτοκινήτου, σκεφτείτε (μήπως) θα έπρεπε να εφαρμόσετε την τακτική να αλλάζετε μόνοι σας τα λάδια.... Τι θα χρειαστείτε σαν εξοπλισμό??? Ένα Τροχήλατο γρύλο, 2 τρίποδα αυτοκινήτου, μία λεκάνη για τα καμένα λάδια, ένα κλειδι για τη τάπα και ένα φιλτρόκλειδο. Κόστος αγοράς για τα ανωτέρω?? Λιγότερα απο όσα δίνετε μια Κυριακή για να φάει μια 4μελής οικογένεια σε εστιατόριο.

Προεπιλογή

Τα ειπες ολα +1.
    Προδιαγραφες dexos για μοτερ της fiat και της isuzu......
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Νίκο το μοτέρ μπορεί να είναι Fiat αλλά με τα aftertreatment συστήματα για τα καυσαέρια χρειάζονται πιο ευγενή λάδια για την προστασία αυτών... Δεν είπε κανείς ότι δεν θα δουλεύει καλά ο κινητήρας και με άλλο λάδι που δεν είναι προδιαγραφών dexos2 αλλά το DPF σου θα πάθει ζημιά πολύ γρηγορότερα από ότι να χρησιμοποιούσες τα σωστά λάδια, δηλ τα Dexos2. O κύριος λόγος που βγήκαν είναι ώστε να είναι συμβατά με τα συστήματα Exhaust Aftertreatment. Κάτι παρόμοιο θα χρησιμοποιεί και η FIAT ανάλογα με τις απαιτήσεις προστασίας του δικού της φίλτρου σωματιδίων.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ένα ακόμη δωράκι...
    Για δείτε εδώ να σας βγουν τα μάτια με μερικά γνήσια καθώς με πολλά επώνυμα... Έχει κάτι Castrol, Motul κλπ που αφήνουν παρόμοια "καμμένη λάσπη" με τα παραπάνω BMW! Δείτε και τα Red Line (που τα έχετε για τα καλύτερα κάποιοι) τα έχει πιο κάτω, τι καμμένη πίσα έχουν αφήσει μέσα... Παραδόξως τα γνήσια GM dexos 2 είναι πολύ καλύτερα από τα γνήσια της BMW του παραπάνω βίντεο στο θέμα των καμμένων καταλλοίπων και της λάσπης... Δεν τα λες και καθαρά όμως...

Από την άλλη ότι Liqui Moly έχει μέσα στο τεστ είναι από τα πιο καθαρά με ελάχιστα ως μηδενικά καμμένα κατάλλοιπα... Δείτε και ένα Agip που το λέγατε για καλό τι μαύρο χάλι έχει αφήσει στον δοκιμαστικό σωλήνα όπως και κάτι Fuchs κλπ... Έχει πάρα πολλά ο τύπος.

http://bmwservice.livejournal.com/27699.html
    Bαγγο,ριχνωντας μια πιο προσεχτικη ματια η συγκεκριμενη ερευνα το motul 300v 5w40 το θεωρει καθαρο λιπαντικο και μαλιστα καπου κανουν λογω για καποια συστατικα,αν καταλαβα καλα,
    που βελτιωνουν τον ηχο και την αποκριση του μοτερ,στοιχεια που οπως εχω γραψει και εγω τα "βλεπω" οδηγωντας το astra μου!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GTC25 : 30-11-15 στις 18:17
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

φιλε γιωργο πως προκυπτει αυτο που λες?εγω βλεπω τις φωτο.που διαβασες?ρωταω επειδη τη βρισκω τη συγκεκριμενη ερευνα πολυ ενδιαφερουσα και θα θελα να μαθω περισσοτερα

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

βρωμικο δεν το λες σε καμια περιπτωση!!κοιτα που εστιαζει ο φακος...

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

το 300v power βαζεις εσυ?οχι δεν εννοω οτι ειναι βρωμικο απλα επειδη ειπες οτι εριξες μια προσεκτικη ματια ειπα μηπως μετεφρασες τα ρωσικα και διαβασες πληροφοριες που οι υπολοιποι που δεν μπηκαμε στην διαδικασια αυτη αγνοουμε.αλλωστε εσυ κανεις ελαχιστα χιλιομετρα απο οτι ειπες με το astra.που να προλαβει να καψει και τι να αφησει μεσα στο μοτερ!

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aris25beli Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 300v power βαζεις εσυ?οχι δεν εννοω οτι ειναι βρωμικο απλα επειδη ειπες οτι εριξες μια προσεκτικη ματια ειπα μηπως μετεφρασες τα ρωσικα και διαβασες πληροφοριες που οι υπολοιποι που δεν μπηκαμε στην διαδικασια αυτη αγνοουμε.αλλωστε εσυ κανεις ελαχιστα χιλιομετρα απο οτι ειπες με το astra.που να προλαβει να καψει και τι να αφησει μεσα στο μοτερ!
    κανει μεταφραση στα Αγγλικα και απο εκει αν επιθυμεις κανεις στα Ελληνκα!!Ψαχνω να το βρω....που ειναι το κερατο μου μεσα!!Ακομη και στην αρχη της σελιδας με τα κοκκινα
    γραμματα σε παροτρυνει να κανεις χρηση καθαρων λιπατικων bardall,liqui moly και αναφερει και τα 300v σαν μεγιστη προστασια!!!εγω στις 22000χιλιομετρα ειχα βγαλει το ψευτοκαπακο για να το βαψω!!ο χωρος των βαλβιδων σε εκεινα τα χιλιομετρα ηταν σαν καθρεπετης με χρηση 300v!!
    σε αυτο ομως που θελω να σταθω απο την χρηση αυτου του λιπαντικου ειναι πως απο την μερα που μπηκαν μεσα το μοτερ ηταν σαν να μεταμορφωθηκε....επαιρνε πιο ευκολα μπροστα,δουλευε σαν ραπτομηχανη,λιγοτερο γκαζι και μεγαλυτερη αποκριση,στο αφημα του γκαζιου απο το πληρες φορτιο παρατηρησα μεγαλυτερη ηρεμια του κινητηρα,λιγοτερο κραδασμο και γενικα κατ'εμε δεν περιγραφεται σαν λιπαντικο.....Στο τελευταιο μου ταξιδι που στην κυριολεξια του ηπια το αιμα με ταχυτητες min.160 και μεγιστη 260+ παρατηρησα
    μηδενικη κοπωση του κινητηρα ενω με το dashwahk εβλεπα σταθεροτατη πιεση λαδιου ειτε στα λιγα ειτε στα πολλα χιλιομετρα ενω μου εκανε εντυπωση πως μετα απο τα 260 στην ταχυτητα 160 η θερμοκρασια λιπαντικου επεφτε με καταιγιστικους ρυθμους στα φυσιολογικα της επιπεδα....
    παροτι προς στιγμην σαστισα δηλωνω πως το astra μου θα συνεχισει να λιπενεται με 300v....δεν το συζητω!!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

εγω δεν εχω λογω να αμφισβητησω κανεναν απλα μου αρεσει να διαβαζω και να ακουω γνωμες .μονο μαθαινεις ετσι.δες μια φωτο που ανεβασα εγω πιο πανω απο το δικο μου το σαββατο που εκανα σερβις χωρις το ψευτοκαπακο και πες μου την γνωμη σου

Προεπιλογή

Γιώργο άλλο πράγμα λέει στην αρχή με τα κόκκινα γράμμα. Λέει δύο διαφορετικά πράγματα.

1) Warning! Foreign visitors: just use clean samples listed below to keep your engine safe.
    2) For better performance use motor oils with friction modifier (Xenum WRX, Bardahl XTC, Motul 300V, Liqui Moly Molygen, etc.).

Το 1) λέει σαν μήνυμα προτροπής προς τους επισκέπτες, να χρησιμοποιούν καθαρά δείγματα λαδιού από αυτά τα οποία μας παραθέτει στην λίστα παρακάτω για να διατηρούν τον κινητήρα ασφαλή.

Το 2) είναι άλλη συμβουλή και παροτρείνει το εξής: Για καλύτερη απόδοση χρησιμοποιείστε λάδια κινητήρα με τροποποιητές (βελτιωτικά) τριβής (όπως τα Xenum WRX, Bardahl XTC, Motul 300V, Liqui Moly Molygen, κλπ). -> Αυτό επιβεβαιώνει την ομαλή λειτουργεία και άμεση απόκριση του κινητήρα με το 300V που ρίχνεις στο Αστέρι σου. Δεν λέει ότι είναι καθαρό.

Άλλο πράγμα το ένα και άλλο το άλλο! Μην μπερδεύεσαι!

Επίσης παρακάτω που δείνχει κάτι αρχικές εικόνες εξηγεί κάποια πράγματα.
    Στις πρώτες 3 εξηγεί ότι αυτός ο κίτρινος κύκλος στην περιφέρεια της περιμέτρου του λαδιού στην επιφάνεια που είναι πιο ανοιχτόχρωμο από το υπόλοιπο λάδι είναι το λετρότερο κλάσμα της απόσταξης και ο δείκτης ιδώδους είναι όπως του νερού περίπου σε αυτό το σημείο! Στην τρίτη εικόνα που είναι όλο ανοιχτόχρωμο λέει ότι αυτό είναι παράδειγμα ενός υδραυλικού λαδιού με χαμηλή περιεκτικότητα σε πρόσθετα.

Στην τέταρτη και τελευταία εικόνα πριν ξεκινήσει η λίστα των αποτελεσμάτων με το Castrol, λέει χαρακτηριστικά τα εξής:
    "Μπορείτε να δείτε το στόμιο σωλήνα του ψυγείου, μέσω του οποίου έχουν αντληθεί δεκάδες δείγματα λαδιού. Οι επικαθίσεις του είναι τελείως ανόλογες με τον τύπο που βλέπετε κάτω από το καπάκι του κινητήρα τους, εάν είναι σωστά απομονωμένες από την ροή του λαδιού και δεν έχουν πλυθεί."

Με άλλα λόγια οι βρωμιές και επικαθίσεις που βλέπεις στον δοκιμαστικό σωλήνα και στο στόμιο του δοκιμαστικού του σωλήνα είναι ανάλογες αυτών που θα αντικρίσεις κάτω από το καπάκι σου εάν ποτέ τύχει και υποστεί τέτοια ταλαιπωρία το λάδι σου για κάποιο λόγο ή πιθανώς ακόμη και αν το δουλεύεις σε χαμηλότερες θερμοκρασίες μπορεί να μαζευτούν αλλά με πολύ πιο αργό ρυθμό... ΠΧ οδήγηση συνέχεια στο max ή κόλλημα θερμοστάτη και δούλεμα για κάμποση ώρα.

Το ξέρω ότι σε ξενερώνω αλλά απλά μεταφέρω τα λόγια του site πιο προσεκτικά μεταφρασμένα. Προσωπικά ειδικά για εσένα δεν νομίζω να έχεις ποτέ θέμα με τα 300V. Το Αστέρι σου είναι ειδικού σκοπού. Το έχεις μόνο για ~1000χλμ/χρόνο. Οπότε είναι απίθανο να δημιουργηθεί κάποιο θέμα από λάδι, όποιο λάδι και να του έβαζες... Πάντως εγώ αν είχα αυτοκίνητο σαν το Αστέρι σου δεν θα του έβαζα ξανά Motul μετά από την ανακάλυψη αυτού του άρθρου. Η πρώτη πρώτη προτροπή του τύπου με κόκκινα λέει "αν θέλετε να είναι ασφαλής ο κινητήρας χρησιμοποιείστε καθαρό λάδι."
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 30-11-15 στις 20:43

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Λάθος δική μου διατυπωση,Βαγγο!Έχεις απόλυτο δίκιο....παράταυτα σε προτρέπει να χρησιμοποιήσεις τέτοιο λιπαντικο!Σίγουρα βάση του άρθρου δεν είναι από τα πιο καθαρά λιπαντικά αλλά σίγουρα είναι πάνω από τον μέσο ορο!Επισης,μου προκαλεί εντύπωση πως σχεδόν όλα τα no name λιπαντικά είναι καθαρά σε σχέση με τα επώνυμα που είναι δράμα....
    Με προβληματίζει πολύ αυτό.....χτες εκανα στο ίντερνετ για χρήση λιπαντικου 300v(με ενδιαφέρει διότι το χρησιμοποιώ) και όπως στο παρελθόν έτσι και τώρα δεν βρήκα κάτι το κακό,κάτι που αποδεδειγμένα να προκαλεί πρόβλημα,ισα-ισα,μόνο καλές κριτικές από ένα λιπαντικό που πραγματικά για μένα είναι το καλύτερο λιπαντικό που έχω χρησιμοποιήσει ποτε!
    Δεν έχω τίποτα αρνητικό να σημειώσω από τον τρόπο λειτουργίας-απόδοσης του ενώ αποκαλύπτω άλλο ένα μυστικό πως με χρήση αυτού το αμάξι έδωσε στο δυναμομετρο 318ps
    Ενώ 1+ χρόνο πριν στα 10000κμ που το είχα μετρήσει με λάδι gm είχε δώσει 310.4!
    Πάω να προλάβω τα οποία σχόλια....ας μην σταθούμε στα νούμερα αλλά στην διάφορα αυτων.
    Το αμάξι και στις δύο μετρήσεις είχε καύσιμο από το ίδιο πρατήριο....χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό.

Προεπιλογή

Του πατερα μου το astra g 1,4 εχει 340.000 μονο με λαδι της GM αποκλειστικα απο καινουριο!!!
    Στην αρχη 5/40 και απο τις 150 χιλιαδες και μετα 10/40.
    Καιει περιπου 200-300 γραμμαρια στις 6 χιλιαδες χιλιομετρα

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. Πόσα χιλιόμετρα έχετε κάνει μέχρι τώρα? (Version2015)
    Από τον/την opel astra j 2011 στο forum Ψηφοφορίες
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-17, 00:08
  2. πόσα χιλιόμετα έχετε κάνει;
    Από τον/την Γιώργος Ντάνος στο forum Ψηφοφορίες
    Απαντήσεις: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-15, 22:55
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-13, 23:32
  4. Low Coolant Warning ! ! ! Προσέχουμε για να έχουμε ....
    Από τον/την dimpas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 21:10
  5. διακόπτης sport τι ακριβώς κάνει, και πως το κάνει!
    Από τον/την VAL στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-08, 00:51

Δικαιώματα - Επιλογές