If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αλλαγή λαδιών

Ψήφισαν
88. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 2.000 - 6.000 km

12 13,64%
  • 6.000 - 10.000 km

40 45,45%
  • 10.000 -13.000 km

30 34,09%
  • 13.000 - 16.000 km

9 10,23%
  • 16.000- 20.000 km

2 2,27%
  • 20.000 -25.000 km

0 0%
  • 25.000 - 30.000 km

0 0%
  • 30.000 και άνω km

0 0%
  • Λάδια GM

24 27,27%
  • Άλλη μάρκα λαδιών

19 21,59%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 203

Προεπιλογή Αλλαγή λαδιών.

Πότε αλλάζετε λάδια?

Η δημοσκόπηση αυτή προσφέρει τη δυνατότητα επιλογής 2 πεδίων (km και είδος λιπαντικού).

Προεπιλογή

Ξέχασες να βάλεις την δημοσκόπηση... χαχαχα

Προεπιλογή

Όχι ρε Βαγγέλη, δεν ξέχασα .
    Απλά όταν κάνεις δημοσκόπηση, το site την εμφανίζει πρίν ακόμα συμπληρώσεις τα πεδία της.

Προεπιλογή

Τώρα εμφανίστηκε.
    Liqui Moly εννοείται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 22-11-15 στις 17:37

Προεπιλογή

απο το 2006 και μεχρι τορα λαδια φηλτρο λαδιου καθε 7000 με οπελολαδα. τορα αλλα λαδια και καλητερα. και ουτε να τα ξαναβαλο τα οπελολαδα δ εν θελλο να τα ξαναβλεπο. η προσοπικη μου γνομυ
    engineering management ALEKSIS TSONAS

Προεπιλογή

Opelολαδο χωρίς κάποιο θέμα ως τώρα, αν και ψήνομαι να δοκιμάσω τα Liqui Moly μια φορά να δω προς τι τόσος θαυμασμός. Για τις αλλαγές, συνήθως γύρω στα 15000χλμ, πάντα και με αλλαγή φίλτρου, αλλά έχει τύχει να αλλάξω και στις 18000χλμ περισσότερο γιατί είχαν γίνει μεγάλες διαδρομές εκείνη τη περίοδο και ως γνωστόν τα λάδια υποφέρουν ελάχιστα σε μονοκόμματες μεγάλες διαδρομές οπότε τα παραπάνω χιλιόμετρα δεν μου φάνηκαν απαγορευτικά. Πάντως, και τότε που τα έβγαλα με 18000χλμ, οπτικά ήταν μαύρα φυσικά αλλά δε φάνηκε να έχουν χαλάσει πχ λάσπη μούργκα κτλ. Ήταν σχεδόν όπως όταν τα αλλάζω στα 13000-15000χλμ (το ετήσιο με προλαβαίνει). Χωρίς ανάλυση δε ξέρεις φυσικά σε τι κατάσταση είναι αλλά γενικά πάνω από τα 15000χλμ αποφεύγω αλλαγή. Πιο νωρίς αλλαγές μου φαίνεται πεταμένα λεφτά όταν τα προτείνουν για 30000χλμ αλλαγή, στο 50% νομίζω είναι ένας καλός συμβιβασμός.

Προεπιλογή

Ανάλογα αν μιλάμε για ημι ή φουλ….τα ημι θα τα αλλάξω γύρω στης 10-13000. Για φουλ συνήθως στης 15000 -20000. Εξαρτάται και το τι χρήση έχει γίνει. Αλλά πλέον με χρήσεις πόλη και κανα ταξιδάκι τα χλμ που αλλάζουνε είναι αυτά. Δεν είχα ποτέ θέμα βγαίνουνε λιπαρά και μάυρα όπως πρέπει. Τα λάδια που χρησιμοποιώ στα οχηματά μου είναι τα kedom και που και που ανάλογα τα MAG1

Προεπιλογή

Αλλαγη καθε 10.000 χλμ μαζι με φιλτρο με opelολαδο.Απο την επομενη θα δοκιμασω τα Liqui Moly....

Προεπιλογή

Φίλε απαγωγέα η σειρά Top Tec της Liqui Moly σύμφωνα με το site της Liqui Moly κάνει και για υγραέριο. Έχει μια ενότητα που λέγεται oils suitable for gas driven vehicles ή κάπως έτσι και μεταξύ άλλων έχει και όλη την σειρά Top Tec. Οπότε ίσως σε ενδιαφέρει ειδικά εσένα που έχεις και υγραέριο.

Προεπιλογή

Λίγο έως πολύ μούφα είναι το θέμα με τα ειδικά λάδια για χρήση υγραερίου, περισσότερο marketing να πιάσουν πωλήσεις σε αυτή την αγορά σε premium τιμή παρά το οτι προσφέρουν κάτι που δεν έχουν όλα τα άλλα λάδια που δε δηλώνουν με μεγάλα γράμματα "ειδικό για χρήση υγραερίου". Τα προτεινόμενα από το κατασκευαστή μια χαρά κάνουν. Ειδικά μπουζί να δεχτώ ότι μπορεί να προσφέρουν κάτι παραπάνω αλλά σε γενικές γραμμές και με τα μαμά μπουζί θα πρέπει να λειτουργεί σωστά αλλά ένα ειδικό μπουζί (πχ silver) μπορεί να προστατέψει ένα ευαίσθητο πολ/στή. Τα toptech 4600 σκέφτομαι να βάλω πάντως, αυτά δεν είναι που συζητάτε;

Προεπιλογή

Δεν νομίζω ότι η Liqui Moly είναι εταιρεία με μούφα προϊόντα φιλαράκο... Επίσης τα Top Tec δεν γράφουν πουθενά με κεφαλαία γράμματα στη συσκευασία τους ότι κάνουν για υγραέριο... Μπες στο site τους και ενημερώσου αν σε ενδιαφέρει και πονάς το αμαξάκι σου όπως μου είχες δείξει στο άλλο θέμα. Εγώ ότι έγραψα στο έγραψα καθαρά από ενδιαφέρον για να το έχεις υπόψη σου. Μάλλον κάπου τα έχεις μπερδέψει. Και κάτι ακόμη. Αν είναι όλα αγοραλογία γιατί χρησιμοποιείς πρόσθετο Tunap ή γιατί έβαλες λαδιέρα (μπορεί να θυμάμαι λάθος για το τελευταίο- αν θυμάμαι λάθος γράψε λάθος); Τα μπουζί υγραερίου επίσης; Όλα αυτά δηλαδή τα έβαλες πιστεύοντας κατά βάθος ότι μπορεί και να μην δουλεύουν για ψυχολογικούς λόγους ή ξέρεις ότι δουλεύουν και τα βάζεις συνειδητά; Μάλλον το πρώτο ισχύει καθώς είχες γράψει ότι όλα αυτά τα βάζεις για τον φόβο των Ιουδαίων. Αν είναι να δεχόμαστε να πιστεύουμε ότι μας συμφέρει τότε ναι όλα τα υπόλοιπα είναι παραπροϊόντα του υγραερίου που στόχο έχουν την κερδοσκοπία και η Liqui Moly ή η Motul μας κοροϊδεύουν στυγνά μπροστά στα μάτια μας. Επίσης μιας και μίλησες για τιμές, το λάδι της Liqui Moly το παίρνω 44,90€ το οποίο ενδείκνυται και για CNG/LPG. Ξεχωριστό λάδι specific για CNG/LPG έχει η Motul (πρωτοπόρος στην τεχνολογία των λιπαντικών) σε αντίστοιχη τιμή και πολλά παιδιά που το χρησιμοποιούν λένε τα καλύτερα.

Προεπιλογή

Μάλλον με παρεξήγησες, γενικά λέω για τα λάδια που τα διαφημίζουν ως ειδικά για υγραέριο. Δεν υπάρχουν λάδια ειδικά για υγραέριο, αυτό είναι το μούφα κομμάτι, ότι έχουν βγει πολλοί και με μεγάλα γράμματα γράφουν "ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟ" ενώ αυτό είναι μια παπάτζα. Καμία νύξη για τη Liqui Moly, παρεξήγησες τι έγραψα.

γιατί χρησιμοποιείς πρόσθετο Tunap ή γιατί έβαλες λαδιέρα (μπορεί να θυμάμαι λάθος για το τελευταίο- αν θυμάμαι λάθος γράψε λάθος); Τα μπουζί υγραερίου επίσης; Όλα αυτά δηλαδή τα έβαλες πιστεύοντας κατά βάθος ότι μπορεί και να μην δουλεύουν για ψυχολογικούς λόγους ή ξέρεις ότι δουλεύουν και τα βάζεις συνειδητά
    Tunap το χρησιμοποιώ γιατί καταλαβαίνω τι κάνει σαν προϊόν και συμβαδίζει με τα όσα ξέρω για τι προστασία απαιτείται. Η opel το δίνει με τα εργοστασιακά της LPG, μπορεί να μη λέει και τίποτα αυτό, μπορεί να λέει και πάρα πολλά αλλά σαν προϊόν έχει αναπτυχθεί σε συνεργασία με την opel για τα LPG οχήματά της. Αν δε κάνει τίποτα τι να πω.
    Επίσης η καύση του υγραερίου σαν μίγμα έχει ιδιαιτερότητες, ένα μπουζί ελαφρά μικρότερης αντίστασης (silver) ελαττώνει το φόρτο στον πολ/στή και διευκολύνει τη καυση. Έχω και πραγματική εμπειρία με τέτοια μπουζί, μικρή διαφορά προς το καλύτερο αλλά υπάρχει, ίσως όχι σε σημείο που να επιβάλλει την υποχρεωτική χρήση τους απέναντι στα μαμά αλλά δίνουν το κάτι παραπάνω.
    Τα ειδικά (και καλά) λάδια για LPG πέρα από μια χρωστική για εντοπισμό διαρροής υγραερίου στο κάρτερ, δε δύναται να παρέχουν κάτι παραπάνω χωρίς να αλλάζουν βασικά χαρακτηριστικά του λαδιού. Σε τι πράγμα υπερτερούν που δεν υπάρχουν σε όλα τα άλλα λάδια; Δε θα βρεις τίποτα, μη το ψάχνεις γι'αυτό είναι και μούφα, καθαρά marketing στους αδαείς και το πληρώνεις και παραπάνω. Προφανώς στα μπουκάλια θα γράφουν ότι κάνει και για υγραέριο, προφανώς γιατι όλα τα λάδια κάνουν και για υγραέριο και ας μη το γράφουν πάνω. Το να λανσάρεις όμως ενα λάδι ως ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟ είναι το κοροϊδίστικο κομμάτι που στοχεύει στους αδαείς. Φυσικά αν μια εταιρία λανσάρει τέτοιο πράγμα, και οι άλλες θα το κάνουν για ευνόητους λόγους. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες τι έγραψα.

Ξεχωριστό λάδι specific για CNG/LPG έχει η Motul
    Αυτό ακριβώς είναι η μούφα. Ότι λάδι και να ήταν θα έκανε για CNG/LPG. Εξαιρετικό λάδι μπορεί να είναι, δε δίνει τίποτα επιπλέον όμως για χρήση CNG/LPG σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο. Αλλά αυτός που δε ξέρει και έχει υγραέριο θα το πάρει γιατί λέει πάνω specific, αυτό είναι marketing και από τα άσχημα κιόλας - τα κοροϊδίστικα όπως τα λέω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apagogeas : 26-11-15 στις 00:53

Προεπιλογή

καθε 10000 ..Μεχρι τα 80000 οπελ 5-30, απο 80-180000 μοτουλ 8100, μια αλλαγη pentosin και τωρα σκεφτομαι για liqui moly γιατι ακουω πολυ καλα λογια...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο apagogeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον με παρεξήγησες, γενικά λέω για τα λάδια που τα διαφημίζουν ως ειδικά για υγραέριο. Δεν υπάρχουν λάδια ειδικά για υγραέριο, αυτό είναι το μούφα κομμάτι, ότι έχουν βγει πολλοί και με μεγάλα γράμματα γράφουν "ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟ" ενώ αυτό είναι μια παπάτζα. Καμία νύξη για τη Liqui Moly, παρεξήγησες τι έγραψα.

Tunap το χρησιμοποιώ γιατί καταλαβαίνω τι κάνει σαν προϊόν και συμβαδίζει με τα όσα ξέρω για τι προστασία απαιτείται. Η opel το δίνει με τα εργοστασιακά της LPG, μπορεί να μη λέει και τίποτα αυτό, μπορεί να λέει και πάρα πολλά αλλά σαν προϊόν έχει αναπτυχθεί σε συνεργασία με την opel για τα LPG οχήματά της. Αν δε κάνει τίποτα τι να πω.
    Επίσης η καύση του υγραερίου σαν μίγμα έχει ιδιαιτερότητες, ένα μπουζί ελαφρά μικρότερης αντίστασης (silver) ελαττώνει το φόρτο στον πολ/στή και διευκολύνει τη καυση. Έχω και πραγματική εμπειρία με τέτοια μπουζί, μικρή διαφορά προς το καλύτερο αλλά υπάρχει, ίσως όχι σε σημείο που να επιβάλλει την υποχρεωτική χρήση τους απέναντι στα μαμά αλλά δίνουν το κάτι παραπάνω.
    Τα ειδικά (και καλά) λάδια για LPG πέρα από μια χρωστική για εντοπισμό διαρροής υγραερίου στο κάρτερ, δε δύναται να παρέχουν κάτι παραπάνω χωρίς να αλλάζουν βασικά χαρακτηριστικά του λαδιού. Σε τι πράγμα υπερτερούν που δεν υπάρχουν σε όλα τα άλλα λάδια; Δε θα βρεις τίποτα, μη το ψάχνεις γι'αυτό είναι και μούφα, καθαρά marketing στους αδαείς και το πληρώνεις και παραπάνω. Προφανώς στα μπουκάλια θα γράφουν ότι κάνει και για υγραέριο, προφανώς γιατι όλα τα λάδια κάνουν και για υγραέριο και ας μη το γράφουν πάνω. Το να λανσάρεις όμως ενα λάδι ως ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟ είναι το κοροϊδίστικο κομμάτι που στοχεύει στους αδαείς. Φυσικά αν μια εταιρία λανσάρει τέτοιο πράγμα, και οι άλλες θα το κάνουν για ευνόητους λόγους. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες τι έγραψα.

Αυτό ακριβώς είναι η μούφα. Ότι λάδι και να ήταν θα έκανε για CNG/LPG. Εξαιρετικό λάδι μπορεί να είναι, δε δίνει τίποτα επιπλέον όμως για χρήση CNG/LPG σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο. Αλλά αυτός που δε ξέρει και έχει υγραέριο θα το πάρει γιατί λέει πάνω specific, αυτό είναι marketing και από τα άσχημα κιόλας - τα κοροϊδίστικα όπως τα λέω.
    1) Στο ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα του δικού μου εγκαταστάτη τα συγκεκριμένα Motul τα Specific CNG/LPG (5W40 είναι) μπορούν να ανταπεξέρχονται καλύτερα στις υψηλότερες θερμοκρασίες του υγραερίου καθώς και να απαγάγουν καλύτερα τα μεγαλύτερα ποσά θερμικής ενέργειας που παράγονται από την καύση του LPG/CNG τα οποία είναι υψηλότερα σε σχέση με την βενζίνη. Ειδικά για τη Motul αλλά και τη σειρά Top Tec της Liqui Moly δεν βρίσκω ούτε έχω κάποιο αποδεικτικό εναντίον τους ότι είναι μούφα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι και ο εγκαταστάτης μου που τα χρησιμοποιεί και άλλα παιδιά που τα χρησιμοποιούν στο autogasforum όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλά λάδια... Εγώ πιστεύω την Motul και τη Liqui Moly όλα τα άλλα είναι λόγια αέρα. Τώρα για άλλες εταιρείες δεν ξέρω τι παίζει δεν έχω ασχοληθεί...

2) Έχεις αποδεικτικά στοιχεία ή κάποιο τεκμήριο γι αυτό που λες ή απλά το λές έτσι; Έχεις κάνει κάποια μέτρηση που να δείχνει ότι δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω σε σχέση με τα κανονικά λάδια; Με την ίδια λογική μπορώ να σου πω κι εγώ ότι ξέρεις κάτι; Το Tunap που βάζεις τζάπα το βάζεις... Είναι μούφα. Είτε το ρίχνεις είτε δεν το ρίχνεις το ίδιο πράγμα είναι... Το ίδιο μου λες κι εσύ για τα λάδια...

Anyway... Το θέμα έχει ξεφύγει... Καθένας έχει τις απόψεις του. Εγώ επειδή ψάχνω πάντα για ότι περισσότερο μπορώ να βρω και μιλάω πάντα με τεκμήρια δεν πρόκειται να συνεχίσω τη συζήτηση... Τα ξέρεις καλύτερα από τα papers και τις αναλύσεις που έχω βρει τον τελευταίο χρόνο που έψαχνα όπου μπορείς να φαντασείς πριν πάρουμε απόφαση για να βάλουμε υγραέριο οπότε δεν έχει νόημα... Εξάλλου δεν προσπαθώ να σε πείσω! Αφού αυτό θες να πιστεύεις κανένα πρόβλημα... Μόνο μη μου ζητήσεις να σου δώσω αναλύσεις και μελέτες λαδιών από εταιρείες πιστοποιήσεων και ανεξάρτητους οργανισμούς... Έχω δώσει και έχω κοινοποιήσει πολλά έγγραφα κατά καιρούς στο φόρουμ από διπλωματικές διατριβές πολυτεχνικών σχολών μέχρι επίσημα έγγραφα του ACEA κατά καιρούς πάνω σε διάφορα θέματα που έχουν να κάνουν με πρόσθετα, DPF κλπ και λίγοι τα έχουν εκτιμήσει...

Anyway! Εμείς Liqui Moly θα συνεχίσουμε να βάζουμε... Έχει τόσο μεγάλη διαφορά στο δούλεμα σε σχέση με τα γνήσια της Opel αλλά και αυτά που βάζανε στις αντιπροσωπείες της Peugeot/Citroen που οτιδήποτε άλλο δεν νομίζω ότι το ξεπερνάει... Εμείς τουλάχιστον έχουμε δεί μεγάλη διαφορά σε 3 αυτοκίνητα απ' όταν αλλάξαμε σε Liqui Moly... Δοκίμασέ τα.

Προεπιλογή

refferavag liqui εχει παρα πολλα..κ επειδη κ γω τωρα προσανατολιζομαι για εκει..ποιο να επιλέξω για το δικο μ αυτοκινητο(z16xep) ;;;

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Καλημέρες.Εγω ειδα διαφορά στην λειτουργία του κινητήρα με "οποιοδήποτε" άλλο λάδι εκτός αυτών που βάζουν στις αντιπροσωπείες.
    Εννοείται προς το καλύτερο.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis bertone Εμφάνιση μηνυμάτων
    refferavag liqui εχει παρα πολλα..κ επειδη κ γω τωρα προσανατολιζομαι για εκει..ποιο να επιλέξω για το δικο μ αυτοκινητο(z16xep) ;;;
    εσυ εισαι εδω....http://www.autopartscenter.gr/instor...ducts/1193.jpg
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Στο ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα του δικού μου εγκαταστάτη τα συγκεκριμένα Motul τα Specific CNG/LPG (5W40 είναι) μπορούν να ανταπεξέρχονται καλύτερα στις υψηλότερες θερμοκρασίες του υγραερίου καθώς και να απαγάγουν καλύτερα τα μεγαλύτερα ποσά θερμικής ενέργειας που παράγονται από την καύση του LPG/CNG τα οποία είναι υψηλότερα σε σχέση με την βενζίνη. Ειδικά για τη Motul αλλά και τη σειρά Top Tec της Liqui Moly δεν βρίσκω ούτε έχω κάποιο αποδεικτικό εναντίον τους ότι είναι μούφα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι και ο εγκαταστάτης μου που τα χρησιμοποιεί και άλλα παιδιά που τα χρησιμοποιούν στο autogasforum όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλά λάδια... Εγώ πιστεύω την Motul και τη Liqui Moly όλα τα άλλα είναι λόγια αέρα. Τώρα για άλλες εταιρείες δεν ξέρω τι παίζει δεν έχω ασχοληθεί...

2) Έχεις αποδεικτικά στοιχεία ή κάποιο τεκμήριο γι αυτό που λες ή απλά το λές έτσι; Έχεις κάνει κάποια μέτρηση που να δείχνει ότι δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω σε σχέση με τα κανονικά λάδια; Με την ίδια λογική μπορώ να σου πω κι εγώ ότι ξέρεις κάτι; Το Tunap που βάζεις τζάπα το βάζεις... Είναι μούφα. Είτε το ρίχνεις είτε δεν το ρίχνεις το ίδιο πράγμα είναι... Το ίδιο μου λες κι εσύ για τα λάδια...
    1)Αυτό ονομάζεται marketing, το ότι πρέπει να πούνε κάτι για να πουλήσουν το καταλαβαίνεις φαντάζομαι. Δε χρειάζονται τέτοια λάδια γιατί αν υπήρχε θέμα όλα τα αμάξια που δεν έχουν τα "ειδικά" λάδια θα βγάζαν ένα κάρο θέματα τόσα χρόνια. Οι περισσότεροι δε χρησιμοποιούν ειδικά λάδια και δεν έχουν κανένα θέμα. Επειδή μιλάω και με τον εγκαταστάτη μου, σε κανένα δε προτείνει τέτοια λάδια και έχει διάφορους πελάτες με πάνω από 100000χλμ χωρίς κανένα θέμα και κανένας τους δεν χρησιμοποιεί τέτοια λάδια από όσο γνωρίζει και ο ίδιος. Άρα πρακτικά δε χρειάζονται γιατί τα υπάρχοντα λάδια ήδη κάνουν τη δουλειά μια χαρά. Τουλάχιστον ποτέ δε διαγνώστηκε θέμα με υγραέριο και να φταίει το λάδι, σε όσα χρόνια διαβάζω για υγραέριο, αν σου λέει κάτι. Αν ξέρεις έστω και έναν που έπαθε ζημιά από μη "ειδικό" λάδι λόγω υγραερίου, να το πεις. Ως τότε εγώ τα θεωρώ μούφα ως προς το σκέλος "ειδικό".
    2)Αν έχει στήσει τέτοια πλεκτάνη η opel για να πουλάει, τι να πω. Λογική έχει πάντως αυτό που υποτίθεται ότι κάνει, αν δε το κάνει μένει να αποκαλυφθεί. Από τους πρώτους θα είμαι που θα το ανακαλύψω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apagogeas : 26-11-15 στις 15:01

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

ρε παιδια....δεν μπορω θα σκασω!!Επιτελους ας βαλει ο καθενας οτι θελει και ας αφησουμε τους ειδικους και τις αναλυσεις!!
    Ο Βαγγελης εχει κανει ενα σωρο αναρτησεις με σκοπο να βοηθησει και οχι να πεισει!!απο εκει και περα ο καθενας μας ας κανει οτι θελει για το μοτερ και
    γενικοτερα για το αμαξι του!!Εδω ειμαστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλον και οχι σωνει και καλα για να αλλαξουμε τις αποψεις των αλλων!!
    φιλε apagogea,εγω δεν ξερω απο μαρεκετινκ ουτε απο αναλυσεις και σου λεω τουτο.....οπελ λαδι για μεντεσεδες στις πορτες και liqui π.χ που χρησιμοποιω εγω για μοτερ
    αυτοκινητων!!!πως το ξερω??????απο τον τροπο λειτουργιας του μοτερ.&-
    το ενα κροταλιζει και με το αλλο ειναι σαν ακους v6 bmw.......ολα τα αλλα ειναι για να χανουμε τον καιρο μας!!απο εκει και περα ο καθενας επιλεγει οτι γουσταρει....ειναι κριμα να χανομαστε στο δασος οταν μπορουμε να συνυπαρχουμε ολοι μαζι!!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παιδιά, το κύριο θέμα της δημοσκόπησης είναι τα km για την αλλαγή λαδιών.
    Το θέμα μάρκα λαδιών έχει συζητηθεί άπειρες φορές.

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αλλαγή λαδιών σε Astra 1.3 EcoFlex.
    Από τον/την Φώτης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-12, 03:27
  2. Αλλαγή Λαδιών σε GTC 1.6 Turbo
    Από τον/την Thomas στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-11, 18:05
  3. Αλλαγή Λαδιών Ζ16LET
    Από τον/την tarig_gr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-08, 00:36
  4. Kατανάλωση Corsa 1.4 - 1η αλλαγή λαδιών
    Από τον/την ollram στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-07, 20:23
  5. Βίδα κάρτερ για αλλαγή λαδιών...
    Από τον/την vidas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-06, 10:38

Δικαιώματα - Επιλογές