If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 26 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 513

Προεπιλογή Astra J Bi-Xenon projectors retrofit V2

Καλησπέρα στην παρέα!!! Πείτε μου μεγιές!! Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι το εγχείρημα εκ πρώτης όψεως φαίνεται να πέτυχε!! Πλέον έχω κι εγώ projectoraκια όπως και ο φίλος Κώστας που άνοιξε το δρόμο πρώτος για το Astra J!!

Τα υλικά που χρειάστηκε να αγοράσω ήταν 2 προτζεκτοράκια όπως αυτά του Κώστα. Εγώ τα πήρα από Αγγλία από αυτόν για να έρθουν γρήγορα.
    http://www.ebay.com/itm/261598102796

Και το ΚΙΤ Xenon χωρίς σφάλματα στο καντράν και γρήγορο άναμμα είναι το ακόλουθο (AC στα 400Hz + Digital):
    http://xenonlights.gr/el/kit-xenon/1...-hid-xenon-set

Πρώτες εντυπώσεις! Χμμμ για να σκεφτώ... Νομίζω δεν χρειάζεται σκέψη. Είναι σαφώς καλύτερα από τα αλογόνου! Και πιο μακρυά φωτίζουν και πιο έντονα μπροστά σου!! Επίσης η δέσμη τους είναι πολύ ομοιόμορφη!!! Καμία σχέση με τα νερά που κάνουν τα αλογόνου!! Η μεγάλη σκάλα εντάξει... Πας για σαφάρι άνετα!! Αφού το σκέφτομαι για να κάνω σινιάλο γιατί λυπάμαι τον απέναντι!

Πάμε στα της διαδικασίας καθώς ακολούθησα διαφορετική μέθοδο από τον Άγγλο και τον Κώστα και νομίζω κάποια βήματα έγιναν πιο σωστά από τις οδηγίες που έχει ο Άγγλος εδώ:
    http://www.vxoc.org.uk/forum/Thread-...Astra-j-5-door

Να σημειώσω ότι την όλη διαδικασία την ανέλαβε ηλεκτρολόγος εδώ στην Κόρινθο (φοβερός τύπος) ο οποίος έχει μούρλια στο να ανοίγει φανάρια πιο πολύ για να τα βάφει και επίσης έχει και Golf 700PS... Μου άνοιξε το καπό και μου έφυγε το σαγόνι... Οσονούπω ετοιμάζεται να το κάνει και τετρακίνητο... Είναι άλλη ιστορία όμως. Ας παραμείνω στο θέμα!

Ας ξεκινήσω λοιπόν!! Άγγλε μου καλέ, καλέ μου Άγγλε που πήγες και έκοψες τα φανάρια και παρέσυρες και τον φίλο Κώστα... Τα φανάρια μου (HELLA) άνοιξαν κανονικά με θερμοπίστολο χωρίς να έχουν μπει πρώτα σε φούρνο... Κοντά κοντά, σιγά σιγά, μεθοδικά και πολύ υπομονετικά!! Το πρώτο μάλιστα άνοιξε σχετικά εύκολα! Του είχα πει του παιδιού (ηλεκτρολόγου) ότι ο Άγγλος και ο Κώστας τα έκοψαν τα φανάρια και έμεινε!! "Τι εννοείς", μου είπε. Και του δείχνω την φωτογραφία του Άγγλου με το πριoνάκι και έμεινε. Στο πρώτο φανάρι αμέσως βρήκε σημείο να χώσει το κατσαβίδι και να έχει πρόσβαση και άρχισε να το ξεκολλάει εύκολα αμέσως μετά το πρώτο ζέσταμα! Για να μην τα πολυλογώ τα φανάρια άνοιξαν με θερμοπίστολο. Πήρε περισσότερη ώρα να ανοίξει το δεύτερο (ήταν πιο ζόρικο) αλλά πιο πολύ ώρα του πήρε να καθαρίσει την παλιά κόλλα από το αυλάκι που έχουν τα φανάρια!! Ήταν σαν σκληρό λάστιχο και δεν ξεκόλαγε εύκολα... Άνετα έκανε για σφεντόνα.

Τα προτζεκτοράκια επίσης να πω ότι τα έκλεισα κι εγώ με αλουμινοταινία αλλά όχι εσωτερικά όπως τα είχε κλείσει ο Κώστας. Τα έκλεισα στο πίσω μέρος μόνο εξωτερικά εκεί γύρω γύρω που είχαν κενό γιατί παρατήρησα ότι τα διακοσμητικά (shrouds) είχαν κάποια κοψίματα μπροστά από τα οποία μπορείς να δεις το φως από μέσα. Επίσης το εσωτερικό των shrouds ήταν σαν καθρέπτης οπότε επέλεξα να μην το κλείσω εσωτερικά με αλουμινοταινία για να μπορεί να κυκλοφορεί και ο αέρας από τις μπροστινές τρύπες των shrouds.

Ανοίχτηκαν λοιπόν τα φανάρια και κάναμε πρόβα τα προτζεκτοράκια. Του είπα ότι πρέπει να φάμε το δακτυλίδι που προεξέχει γύρω από την τρύπα του κατόπτρου για να κάτσουν σωστά και να έχει χώρο από πίσω να βιδωθεί. Στο πρώτο φανάρι μετά την δοκιμή που έκανε έφαγε το δακτυλίδι με κωνικό τρυπάνι. Στο άλλο δεν το έφαγε καν. Κούμπωσε και βίδωσε πολύ καλά με το δακτυλίδι. Μου είπε ότι και στο πρώτο κακώς το φάγαμε... Δεν χρειαζόταν Μια λεπτομέρεια που κάναμε στο τελικό βίδωμα είναι ότι πριν σφίξει τελείως το παξιμάδι από πίσω έβαλε στις βόλτες κόλλα σπειρωμάτων για να "ασφαλίσει" καλύτερα το παξιμάδι ώστε να μην μπορεί να ξεβιδωθεί με τους κραδασμούς...

Χρειάστηκε επίσης όπως λέει και ο Άγγλος στις οδηγίες του να ανοιχτεί 1 τρυπούλα για να περάσουν τα καλωδιάκια της μεγάλης σκάλας από πίσω από το φανάρι (αυτός βέβαια άνοιξε 2 - μάλλον ήταν ερωτευμένος) και να συνδεθούν στο καλώδιο της μεγάλης σκάλας. Και εδώ ακολουθήθηκε διαφορετική προσέγγιση καθώς επιλέξαμε να μην τρυπήσουμε το κάτοπτρο για να μην το χαλάσουμε σε περίπτωση που θέλήσω μελλοντικά να τα βγάλω και να επανέλθω σε αλογόνου. Έτσι ανοίξαμε τρυπούλα στο πάνω μέρος του μεταλλικού περιβλήματος και πέρασαν τα καλωδιάκια από πάνω. Για να μην φαίνεται μαύρο/κόκκινο πίσω στο κάτοπτρο (το χρώμα των καλωδίων) τα τύλιξα με αλουμινοταινία και δεν φαίνεται τίποτα. Καμία αντανάκλαση!!

Άλλη λεπτομέρεια είναι ότι πριν βάλει την καινούρια κόλλα περιμετρικά του περιβλήματος των φαναριών στο αυλάκι που κουμπώνουν τα τζάμια μπροστά πέρασε όλο το αυλάκι με ειδικό αστάρι για να μην υπάρχουν πόροι όταν θα κλείσει. Μετά χρησιμοποίησε μια κόλλα (παπριζόκολλα σιλικονούχα) με την οποία γέμισε τα αυλάκια που κουμπώνει το τζάμι και στη συνέχεια τα έκλεισε!!

Του είπα να τα δοκιμάζαμε πριν τα κλείσουμε να τα βάλουμε πάνω στο αυτοκίνητο για να ρυθμίσουμε να είναι οριζόντιες οι δέσμες. Τελικά και εδώ δεν ακολούθησε αυτή την μέθοδο. Τα έβαλε στο περίπου οριζόντια αναμμένα στον πάγκο πριν τα κλείσει και μετά που χρειάστηκαν μικρορύθμιση τα περιέστεψε με ένα μυτοτσίμπιδο από την βάση τους από την πίσω τους μεριά εκεί που κουμπώνει το γαντζάκι της λάμπας. Όντως είχε δίκιο... Ήταν περιττό να κάνουμε δοκιμές και ρυθμίσεις με ανοιχτά φανάρια...

Τα ρύθμισε στο μηχάνημα τέλεια οριζόντια να είναι ακριβώς οι γραμμές οριζόντιες και συνέχεια η μία της άλλης με τα σκαλοπάτια εκεί που πρέπει και σήμερα του το πήγα ξανά το απόγευμα για να τα ανεβάσει λίγο καθώς χτυπούσαν κοντά μου και να διορθώσει λίγο το αριστερά δεξιά. Μετά από την τελική ρύθμιση είναι όλα άψογα!! Πολύ πιο δυνατό φως μπροστά μου και πολύ λευκό (πρέπει να το συνηθίσω) και πιο μακρινή απόσταση σε δέσμη. Η μεγάλη σκάλα καλά... Πρέπει να φτιάξω στο πάνω μέρος το σύμβολο του μπάτμαν και να πάω στον περιφερειακό του λουτρακίου και να τους κάνω πλάκα!! Πάρα πολύ φως!! Γεμίζει το τοπίο!! Και μου αρέσει πολύ που φτάνει πιο μακρυά η δέσμη της μεσαίας σκάλας. Είναι οριακό μερικές φορές να ανάψω ή να μην ανάψω μεγάλη σκάλα εκεί που προηγουμένως την άναβα. Πας και με την μεσαία σκάλα μόνο αν θες. Φωτίζει πιο βαθιά στο δρόμο. Μια λεπτομέρεια ακόμη που μου άρεσε πολύ και δεν την είχα σκεφτεί είναι πως όταν μου τα ρύθμισε μου είπε να αλλάξω τον διακόπτη του ύψους από το 0 στο 1. Έτσι τα ρύθμισε όπως πρέπει να είναι κανονικά στη θέση 1 έτσι ώστε αν χρειαστεί και θέλω κάποια στιγμή να μπορώ να τα σηκώσω ένα τσακ στο 0.

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι άξιζε όλη η ταλαιπωρία το ρίσκο και η κούραση (την Τρίτη ήμασταν από τις 9 το πρωί μέχρι τις 22:30 το βράδυ στο συνεργείο)!! Ακόμη δεν έχω συνηθίσει το κατάλευκο φως των xenon και παρότι περίμενα να κιτρινίζει λίγο μου φαίνεται κατάλευκο παρότι 4300Κ ενώ επίσης μένει να συνηθίσω και το καινούριο κόψιμο το οποίο φαίνεται πολύ πιο καθαρά από τις προηγούμενες λάμπες αλογόνου... Μένει να δοκιμαστεί η στεγανότητα καθώς και να βάλω λευκά LED στα DRL. Μου είπε ότι έχει αντίσταση που δεν χρειάζεται να τραβήξεις καλώδια από μέσα από το φανάρι προς τα έξω όπως ο Άγγλος κοστίζει 5€ η αντίσταση και... θα είναι μέσα στο φανάρι. Ααααα και για να μην το ξεχάσω μιας και μίλησα για τα DRL, καθαρίσαμε και το τζαμάκι στην γωνία εσωτερικά που είχε θαμπώσει πάνω πάνω στη γωνία εκεί που είναι η λάμπα λόγω θερμοκρασίας και φαίνεται διάφανο πάλι!

Τα ballasts του ζήτησα να τα βάλει σε εύκολα προσβάσιμα σημείο και να μην είναι κρυμμένα έτσι ώστε σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιο αντικατάσταση να μπορώ να το αλλάξω εύκολα. Το αριστερό από την πλευρά του οδηγού στερεώθηκε σε κάτι εσοχές που είχε η βάση της μπαταρίας.

ενώ το δεξί στην μία βίδα της βάσης της στέκας του καπώ.

Παραθέτω μια πρώτη φωτό και θα ακολουθήσουν κι άλλες μόλις το πλύνω γιατί είναι βρώμικο, καθώς και νυχτερινές!!

Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον φίλο Κώστα από την Πάτρα που με κατατόπισε πολύ σε τηλεφωνικές επαφές που είχαμε και που με ξεάγχωσε πολύ όταν τα βρήκα σκούρα όταν καθάριζα το ένα προτζεκτοράκι. Παιδιά όποιος το επιχειρήσει μην καθαρίσει τα προτζεκτοράκια... Ούτε φύσημα δεν θέλουν. Είναι πολύ καθαρά στα κουτιά τους μέσα σε ζελατίνες και προστατευτικά.

Update: Νυχτερινές Φωτό

Χτες διόρθωσα λίγο το αριστερό φανάρι. Έφερα το σκαλοπάτι προς τα μέσα προς τη μεριά μου γιατί μου το είχε ανοίξει πολύ και έβγαινε προς το αντίθετο ρεύμα.. Τώρα είναι άψογο!! Ένα πολύ μικρό τσακ θα το σηκώσω το βράδυ, μισή στροφή της βίδας περίπου θέλει.

Σε δράση!

Μεγάλη σκάλα με το αριστερό προτζεκτοράκι να μην έχει ανοίξει σε φουλ δέσμη... Δεν ξέρω γιατί... Μετά που πήγα βόλτα δούλευε... Ίσως κάπου δεν κάνει καλή επαφή το καλωδιάκι. Όταν θα πάω να μου περάσει τα DRL θα του πω να το κοιτάξει. --> Θα ανεβάσω κι άλλη κάποια στιγμή που να δουλεύει σωστά.

Παραθέτω και την V1 εκδοχή αυτού του Retrofit από τον Κώστα για να μπορεί να ανατρέξει κάποιος γρήγορα.
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...E1%F1%E9%FE%ED
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 16-11-15 στις 11:58

Προεπιλογή

Μπράβο ρε Βαγγέλη. Είσαι μερακλής!

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε!!! Έγινε πολύ προσεκτική δουλειά! Για τα εργατικά 2 μέρες που ασχολήθηκε μου πήρε 80€ μόνο... Πραγματικά άξιζε για πολλά παραπάνω η δουλειά και η προσοχή του. Ήταν λες και είχε κοσμήματα στα χέρια του!

Σχετικά με τα φανάρια και το αν ανοίγουν, μου είπε ότι παίζει κάποιες παρτίδες από το 2012 και μετά να φοράνε φανάρια άλλης εταιρείας πχ Valeo ή οτιδήποτε και να έχουν βάλει άλλη κόλα που να μην ανοίγει το ίδιο εύκολα... Αν ο Άγγλος είχε Hella κακώς τα έκοψε... Ότι θέλετε ρωτάτε!! Θα ακολουθήσουν κι άλλες φωτό και το Σάββατο θα κάνω το πρώτο μου νυχτερινό ταξίδι στην Αθήνα πήγαινε-έλα νύχτα!

Αααα και κάτι ακόμη! Το KIT είναι τέλειο!! Δεν βγάζει σφάλμα για καμένες λάμπες στο καντράν και δεν κάνει πάνω από 10-20 δευτερόλεπτα για να φτάσει το φουλ της φωτεινότητάς τους!! Επίσης το άλλο που παρατήρησα είναι ότι όταν παίρνει μπροστά μετά από autostop, δεν πέφτει το φως των Xenon! Παραμένει σταθερό!! Άρα ισχύει αυτό που μου είπε ο τύπος ότι έχει μεγάλη αντοχή στις αυξομειώσεις της τάσης!! Τα αλογόνου έπεφταν μέχρι να πάρει μπροστά και μετά άναβαν κανονικά!!

Προεπιλογή

Μπράβο Βαγγέλη άψογο, βγάλε και καμιά φωτό το βράδυ..
    Μεγειές και πάλι!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dsnet : 14-11-15 στις 10:31
    Astra j 1.3 ecoflex cdti

Προεπιλογή

Ευχαριστώ Μήτσοοο!!! Άντε σειρά σου τώρα!!! Θα βγάλω αύριο νυχτερινές φωτό!!

Senior Member Το avatar του χρήστη Aris25beli
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

ωραιο!!!!
    never in a straight line....

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Eυγε.....!!!
    Μαγκας ο ηλεκτρολογος!!!Ποσο κοστισε??
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CORSA E CDTi.....O OIKONΟΜΟΛΟΓΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aris25beli Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιο!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTC25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυγε.....!!!
    Μαγκας ο ηλεκτρολογος!!!Ποσο κοστισε??
    Ευχαριστώ παιδιά!!!
    Γιώργο 80€ μου πήρε για τα εργατικά από τα οποία 35 ευρώ πήρε το παιδί που έκανε την "εγχείρηση", 35 το αφεντικό (ιδιοκτήτης του ηλεκτρολογίου) + 10€ η κόλλα η οποία έφτασε οριακά γιατί έχει μεγάλη περιφέρεια το φανάρι!! Μου πρότεινε να το βάφαμε και μαύρο αλλά μετά που το είδε μου είπε ότι του ταιριάζει καλύτερα έτσι! Και όντως αν δεν δεν βάλεις τα μάτια σου στο τζάμι του φαναριού να το δεις από κοντά μέσα νομίζεις ότι είναι εργοστασιακό!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 13-11-15 στις 13:09

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε!!! Έγινε πολύ προσεκτική δουλειά! Για τα εργατικά 2 μέρες που ασχολήθηκε μου πήρε 80€ μόνο... Πραγματικά άξιζε για πολλά παραπάνω η δουλειά και η προσοχή του. Ήταν λες και είχε κοσμήματα στα χέρια του!

Πραγματικά τέλεια δουλειά και μερακλής ο ηλεκτρολόγος.

Υπαρχει άραγε και αντίστοιχος στην πρωτευουσα? Γιατί 2 ηλεκτρολόγους που γνωρίζω δεν θα τους έλεγα και τους καλύτερους του είδους.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά τέλεια δουλειά και μερακλής ο ηλεκτρολόγος.

Υπαρχει άραγε και αντίστοιχος στην πρωτευουσα? Γιατί 2 ηλεκτρολόγους που γνωρίζω δεν θα τους έλεγα και τους καλύτερους του είδους.
    υπαρχει ειναι πολυ καλος και εχει κανει πολλες τετοιες δουλειες και σε διαφορα αυτοκινητα.οι περισσοτεροι εδω μεσα τον γνωριζουν

Προεπιλογή

Εγώ πήρα τηλέφωνο σε 2 τύπους στην Αθήνα. Ο ένας μου ζήταγε 120€ και μου είπε ότι θα χρειαζόταν 6 ώρες για να το τελειώσει και ρύθμιση της δέσμης στο περίπου γιατί δεν είχε μηχάνημα να τα ρυθμίσει ακριβώς. Ο άλλος που μου τον είχε προτείνει ο Κώστας από την Πάτρα μου είχε πει να του στείλω φωτογραφίες από τα προτζεκτοράκια και να θα με πάρει να μου πει τιμή... Δεν με πήρε πήρε και όταν τον ρώτησα αν αναλαμβάνει τέτοια δουλειά μου συστήθηκε σαν "ΣΕΦ" και ότι είναι ο καλύτερος και ότι Angel Eyes βλέπω έξω είναι δικό του!! Ίσα ρε μεγάλε!! Χαχαχα!! Χαίρομαι πολύ που το έκανα εδώ γιατί αν χρειαστώ κάτι είναι δίπλα μου και είναι πολύ καλός μάστορας!

Δημήτρης Ροτζιόκος λέγεται το παιδί. Μερακλής δεν θα πει τίποτα!! Το προφίλ του στο FB είναι αυτό.
    https://www.facebook.com/jim.rotzi.9

Άρη για τον Αργυρό λες;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 13-11-15 στις 12:31

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Εγώ πήρα τηλέφωνο σε 2 τύπους στην Αθήνα. Ο ένας μου ζήταγε 120€ και μου είπε ότι θα χρειαζόταν 6 ώρες για να το τελειώσει και ρύθμιση της δέσμης στο περίπου γιατί δεν είχε μηχάνημα να τα ρυθμίσει ακριβώς. Ο άλλος που μου τον είχε προτείνει ο Κώστας από την Πάτρα μου είχε πει να του στείλω φωτογραφίες από τα προτζεκτοράκια και να θα με πάρει να μου πει τιμή... Δεν με πήρε πήρε και όταν τον ρώτησα αν αναλαμβάνει τέτοια δουλειά μου συστήθηκε σαν "ΣΕΦ" και ότι είναι ο καλύτερος και ότι Angel Eyes βλέπω έξω είναι δικό του!! Ίσα ρε μεγάλε!! Χαχαχα!! Χαίρομαι πολύ που το έκανα εδώ γιατί αν χρειαστώ κάτι είναι δίπλα μου και είναι πολύ καλός μάστορας!

Δημήτρης Ροτζιόκος λέγεται το παιδί.

Άρη για τον Αργυρό λες;
    καλα εκανες και τα εβαλες κοντα σου για τον λογο ακριβως που λες οτι σε περιπτωση που τον χρειαστεις ο μαστορας θα ειναι πολυ ευκολα και γρηγορα προσβασιμος.

Οχι δεν λεω για τον Αργυρο. Τωρα δεν ξερω αν επιτρεπεται να το πω εδω γιατι μπορει να θεωρηθει διαφημιση.Παλια ειχε πολυ καλες τιμες γιατι δουλευε στο σπιτι του τωρα που εχει μαγαζι δεν γνωριζω αλλα εχω δει δουλειες του και γενικα δεν εχω ακουσει παραπονο.Εκει εβαλα και τα drl εγω αλλα στο δικο μου ειναι εξωτερικα δεν ανοιχτηκε φαναρι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aris25beli : 13-11-15 στις 12:38

Προεπιλογή

Γιατί να θεωρηθεί διαφήμιση... Κάποιος συμφορουμίτης πιο πάνω ενδιαφέρεται... Ποιους ξέρουμε λέμε κι εγώ είπα για να ξέρουν τα παιδιά αν το αποφασίσουν 1-2 καλούς μάστορες!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

καλα τοτε...Εννοω το Δημητρη Γαλανο ή αλλιως delectronics.επαναλαμβανω οτι θεωρω οτι ειναι πολυ καλος απο προσωπικη εμπειρια και απο αλλους που εχω ακουσει απλα τιμες δεν γνωριζω

Προεπιλογή

Σωστά! Πρέπει να έχει ξανά αναφερθεί! Πρέπει να είχα μπει κι εγώ στο site του παλιά.

Προεπιλογή

Βαγγελάρα μας έστειλες... Ανάβεις φωτιές και όλα τα καις... Πολύ όμορφο αποτέλεσμα... Μπράβο και πάλι μπράβο!!!
    Μας "φώτισες" πάλι...

Αναφορικά με τον "Αργυρό", θέλω να σας πω πως πέρσι που τον ρώτησα για κομπλέ retrofit μου είπε 350 Euro. Εκτός της "τσιμπημένης" τιμής, είχε και νομίζω ακόμη το έχει, ένα φανάρι από Astra J AFL. Όταν του είπα πως είναι από Astra J, με κορόιδευε και μου έλεγε πως είναι από Insignia. Να πω κι άλλα;;;
    Αντίθετα για τον Delectronics, έχουν ακουστεί τα καλύτερα. Δεν ξέρω από τιμές μόνο τι παίζει...

Προεπιλογή

Ευχαριστώ Θωμά!!! Μακάρι να συνεχίσει καλά!

Σχετικά με τον Αργυρό να πω κι εγώ ότι σε αυτόν αναφερόμουν πιο πάνω που μου το έπαιζε μάστερ ΣΕΦ... Ρε τι λέει το παλικάρι!! Με τέτοιο τουπέ περιμένει να κερδίσει πελάτες;

Προεπιλογή

Καλησπέρα στην παρέα!!! Πείτε μου μεγιές!! Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι το εγχείρημα εκ πρώτης όψεως φαίνεται να πέτυχε!! Πλέον έχω κι εγώ projectoraκια όπως και ο φίλος Κώστας που άνοιξε το δρόμο πρώτος για το Astra J!!
    Χαχα, ο μαθητης ξεπερασε τον δασκαλο! Ο μαστορας ειναι το Α και το Ω, επεσες σε μαστορα τσακαλι και εκανε φοβερη δουλεια! Βγαλε και καμια φωτο το βραδυ να δουμε τις δεσμες
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_teach Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα, ο μαθητης ξεπερασε τον δασκαλο! Ο μαστορας ειναι το Α και το Ω, επεσες σε μαστορα τσακαλι και εκανε φοβερη δουλεια! Βγαλε και καμια φωτο το βραδυ να δουμε τις δεσμες
    εννοειται να βαλεις βραδινες!!!

Προεπιλογή

Ωραια δουλεια και μερακλιδικη οπως λενε και τα παιδια...και μια μοντα που ειναι εκτος απο αισθητικα και λειτουργικα σημαντικη.
    [URL="http://www.red-white.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

[COLOR=Red][B]Οπαδικό φόρουμ για τον Ολυμπιακό[/B][/COLOR]

Σελίδα 1 από 26 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Retrofit GID σε prefacelift Corsa D Sport 1.4 με TID.
    Από τον/την manik στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-16, 17:16
  2. Cruise control retrofit Astra J... α ρε Ζάχο αδικήσε!
    Από τον/την dsnet στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 20:25
  3. RETROFIT KIT
    Από τον/την marioulinos στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-14, 23:55
  4. Πωλείται retrofit bixenon kit D2S - δώρο λάμπες + καλώδια
    Από τον/την Asroc στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-12, 23:08
  5. Βi-xenon projectors corsa B
    Από τον/την ath στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 12:23

Δικαιώματα - Επιλογές