If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 35 από 35

Προεπιλογή

Εγω εδω και 7-8 μηνες εβαλα τα sachs με τα μαμα ελατηρια αλλα δεν μου αρεσει το αμαξι στις στροφες , παιρνει κλισης ... και το φοβαμαι!!!

Η μονη λυση τωρα ειναι ελατηρια για να μειωθουν η κλισης , ειναι τα ελατηρια χαμηλωματος , αλλα το θεμα πως θα συνεργαστουν με τα μαμα αμορισερ???

Μακαρι να ξεραμε το εγοστασιακο κωδικο απο τα ελατηρια του ASTRA J SPORT TOURER OPC .

Κανε ενα τηλ σε αυτων TOMMY και πες και σε μας τα παραιτερω ?

Προεπιλογή

Προσεξε γιατι εχει διαφορετικους κωδικους για καθε ΣΑΣΙ αυτοκινητου (κιλα) .

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Γιώργο το ίδιο έπαθε και φίλος με τα sachs advantage σε Fiat grande punto.Στην αρχή του αρέσανε, ήτανε αυτό που έλεγε ότι ήθελε (λίγο πιο σφιχτό απο τα μαμά) αλλά τώρα στον 2ο χρόνο και κάτι ΔΕΝ του αρέσουν με τίποτα.Παίρνε κλίσης το αμάξι,γενικός χαλαρώσανε πολύ γρήγορα.
    Σκέφτεται ήδη για αλλαγή.

Προεπιλογή

Γιώργο έχω ακούσει αλλά και διαβάσει ότι τα eibach pro kit δουλεύουν καλά με τα μαμά αμορτισέρ. Ο Πετρόπουλος είχε παρουσιάσει (power: http://www.powermag.gr/el/opel-astra...rbo-230ps.html) ένα 1.6t που βελτίωσε, με αυτό τον συνδυασμό...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOMMY : 08-09-16 στις 19:00

Προεπιλογή

Ελπίζω η τιμή να είναι για τετράδα, αλλιώς δεν...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο έχω ακούσει αλλά και διαβάσει ότι τα eibach pro kit δουλεύουν καλά με τα μαμά αμορτισέρ. Ο Πετρόπουλος είχε παρουσιάσει (power: http://www.powermag.gr/el/opel-astra...rbo-230ps.html) ένα 1.6t που βελτίωσε, με αυτό τον συνδυασμό...
    Δεν ξερω γιατι εχω εχω το Tourer TOMMH, τα eibach δεν υπαρχουν τωρα Ελλαδα για το δικο μου σασι και ειναι 3.5 ποντους χαμηλωμα.

Προεπιλογή

Υπαρχουν και τα MONROE με κωδικους για μπροστα : G8195 & 96 και πισω : G1154 λιγο πιο φθινα απ τα Sachs. Αυτα λενε τιποτα ή πας κατευθειαν σε sachs? Για πισω μονο βρισκω κωδικο απο KYB : 348032 για εμπρος δεν βρηκα.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Ακομα δεν εχουν φερει στην Ελλαδα τα εμπρος ΚΥΒ , καλα κρασια... εδω και τοσους μηνες .
    ΚΥΒ μονο απο το εξωτερικο θα βρεις για astra j .
    Τα αμοτρισερ ειναι τα ιδια σε ολες τις μαρκες , μονο οι κωδικοι για τα ελατηρια αλαζουν λογου βαρους.

Δες εδω: http://exist.ru/cat/cat/Parts.aspx?i...d=54B00049_854

Προεπιλογή

Σε όλα τα urls που έχω δεί παραπάνω αλλά και γενικά που το κοιτάω, σχεδόν σε όλα τα αμορτισερ γράφει ότι εξαιρούνται τα οχήματα με flexride.

Ετσι απο περιέργια (διότι ακόμα θεωρώ ότι έχουν ψωμί τα αμορτισερ μου), εμείς με τα flexride τι επιλογές έχουμε σε normal αμορτισερ;; Το αναφέρω διότι από ότι έχω ακούσει για να βάλεις πάλι flexride θες κόντα στα 2500euro!!!
    OPEL ASTRA J 1.4 140HP TURBO (2010)

Προεπιλογή

Λοιπόν, πήρα τηλέφωνο στη Vogtland και τα πράγματα έχουν ως εξής:
    α) Εμπρός-Πίσω αμορτισέρ και ελατήρια -3 εώς -4cm (πάντα για το Astra J 5D), 450 Euro τελική τιμή με ΦΠΑ. 2 Χρόνια εγγύηση.
    Τα αμορτισέρ της Vogtland μου είπε πως είναι εξαιρετικά - καθώς η ίδια δεν κατασκευάζει αμορτισέρ - αλλά τα φτιάχνει η KW στο εργοστάσιό της.
    β) Εμπρός-Πίσω Vogtland Coilover εώς -6cm, 735 Euro τελική τιμή με ΦΠΑ. 2 Χρόνια εγγύηση.
    &
    γ) Μου πρότεινε ως φτηνή επιλογή τα FK Coilover εώς -6cm, 288 Euro τελική τιμή με ΦΠΑ. 6 μήνες εγγύηση.

Προεπιλογή

Σε όλα τα urls που έχω δεί παραπάνω αλλά και γενικά που το κοιτάω, σχεδόν σε όλα τα αμορτισερ γράφει ότι εξαιρούνται τα οχήματα με flexride.

Ετσι απο περιέργια (διότι ακόμα θεωρώ ότι έχουν ψωμί τα αμορτισερ μου), εμείς με τα flexride τι επιλογές έχουμε σε normal αμορτισερ;; Το αναφέρω διότι από ότι έχω ακούσει για να βάλεις πάλι flexride θες κόντα στα 2500euro!!!
    Δεν νομίζω πριν την δεκαετία να χρειαστείς αντικατάσταση, ίσως και ακόμα περισσότερο...

Προεπιλογή

TOMMY μακρια απο FK.

Τωρα για το σετ vogtlant δεν ξερω, αλλα με 450 ευρω βαζεις τα Bilstein B6 και θα εισαι αρχηγος...
    Ετοιμα τοποθετημενα, και τελος.
    Θα δεις αλλο αμαξι στο δρομο.

Προεπιλογή

TOMMY μακρια απο FK.

Τωρα για το σετ vogtlant δεν ξερω, αλλα με 450 ευρω βαζεις τα Bilstein B6 και θα εισαι αρχηγος...
    Ετοιμα τοποθετημενα, και τελος.
    Θα δεις αλλο αμαξι στο δρομο.
    Δεν υπήρχε περίπτωση να έβαζα FK, απλά την ανέφερα ως πρόταση που μου έκανε.

Για τα Bilstein κάποιοι έχουν εκφράσει δισταγμούς. Έχεις εικόνα σε κάποιο J.
    Πάντως στο G που τα φόραγα με Eibach ελατήρια, ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Προεπιλογή

Για j δεν εχω μπει να κανω βολτα με bilsten αλλα τα λεφτα σου θα πιασουν τοπο στο δρομο και στην συμπεριφορα του αμαξιου.
    Αφου τα ειχες στο g θα ειδες οτι το αμαξι σου ειχε την σωστη συμπεριφορα στο δρομο.
    Εγω θα τα εβαζα παντος , οχι οπως εκανα εγω την μαλακια και το εχω μετανιωσει τωρα.

Και τωρα δεν ξερω τι να κανω???
    Οχι πως ειναι κακα , αλλα δεν ειναι αυτο που ηθελα στο αμαξι μου TOMMY.

Δεν υπαρχει και κανενα αλλο παιδι εδω μεσα να μας πει την γνωμη απο Sport Tourer???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 09-09-16 στις 20:58

Προεπιλογή

Bρηκα κωδικους για την σειρα της ΚΥΒ. Πισω: 348032. Εμπρος (ΔΕ): 339371 (ΑΡ) 339372 για αστρα J 1.4/T για οσους τα ψαχνουν και δεν εβρισκαν για εμπρος κυριως.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Αμορτισερ Opel Astra GTC 1.6 (105HP)
    Από τον/την TASOSGTC στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-15, 08:10
  2. αμορτισερ για opel astra g 2003
    Από τον/την bili στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 22:36
  3. ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Gm ΓΙΑ Opel Vectra C
    Από τον/την konvectra στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 23:20
  4. ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ OPEL ASTRA G
    Από τον/την OpelAstraG στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-08, 20:18
  5. Αμορτισερ OPEL ASTRA G
    Από τον/την OpelAstraG στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-08, 20:14

Δικαιώματα - Επιλογές