If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Προεπιλογή Λαμπάκι κινητήρα P1101

Καλημέρα παίδες, καθώς ερχόμουνα σήμερα άναψε λαμπάκι μηχανής .
    Έβαλα το διαγνωστικό στην obd2 και διάβασε error P1101
    όπως και εδώ : http://www.opel-club.gr/vbulletin/ar...p/t-25455.html

DTC P1101 00: Intake Air Flow System Performance
    P1101 00
    • DTCsP0102 00, P0103 00, P0106 00, P0107 00, P0108 00, P0112 00, P0113 00, P0117 00, P0118 00, P0335 00, P0336 00 are not set
    • The engine speed is between 400-6 500 RPM
    • The engine coolant temperature (ECT) Sensor is between 70-125°C (158-257°F).
    • The inlet air temperature (IAT) Sensor is between -20 to +125°C (-4 to +257°F).
    • DTC P1101 00 run continuously when the above conditions are met.
    Πηγή : http://workshop-manuals.com/vauxhall...01_lde_or_llu/

Εγώ φοράω και την χοάνη βέβαια δεν ξέρω αν σχετίζεται, θα το πάω το μεσημέρι να δώ τι παίζει

Προεπιλογή

Καλημέρα Θωμά! Δοκίμασες να σβήσεις το σφάλμα και να δεις αν θα επανέλθει;

Προεπιλογή

Καλημέρα είπα να το αφήσω ώς έχει, γιατί αφού έχω και την χοάνη δεν ξέρω τι μπορεί να έχει συμβεί

Προεπιλογή

Θωμά καλημέρα! Καλό καθαρισμό πεταλούδας θα κάνεις και λογικά τέλος. Αν στο ξαναβγάλει ίσως να έχεις θέμα με πολλαπλή εισαγωγής.

Προεπιλογή

Θωμά τι συμπτώματα παρατήρησες στη λειτουργία του κινητήρα όταν σου άναψε το λαμπάκι για να έχουμε μια ιδέα;

Προεπιλογή

Δεν παρατήρησα τίποτα , όταν έφυγα απο το σπίτι δεν είχε λαμπακι, πήγαινα χαλαρά και μετά απο 2 χλμ άναψε το λαμπάκι.
    Με χαλαρή οδήγηση που συνέχισα δεν είδα κάποια διαφορά και δεν το πίεσα απο φόβο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμά καλημέρα! Καλό καθαρισμό πεταλούδας θα κάνεις και λογικά τέλος. Αν στο ξαναβγάλει ίσως να έχεις θέμα με πολλαπλή εισαγωγής.
    Ακριβώς αυτο έκανα Tommy μου ειπαν ότι αν ξαναβγαλει λαμπακι θα είναι θέμα εισαγωγής. Ελπίζω να την γλυτωσω

Προεπιλογή

Αν είσαι από το 2011 και μετά, έχουν βελτιωμένη πολλαπλή εισαγωγής. Αν στο ξαναβγάλει μην βιαστείς να αλλάξεις πολλαπλή. Επειδή μετά τον καθαρισμό καλιμπράρουν την πεταλούδα μπορεί να ξαναθέλει ρύθμιση μετά από λίγο...

Προεπιλογή

Δεκέμβρη του 11 είμαι, για να δούμε τι θα γίνει τηχ παίδες

Προεπιλογή P1101 00: Intake Air Flow System Performance

Καλησπερα. Αν και ειναι παλιο το νημα θα ρωτησω. Επειδη μου εβγαλε και εμενα P1101 00: Intake Air Flow System Performance. Τελικα βρηκες τι ακριβως φταιει?

Παρόμοια Θέματα

1. Λαμπάκι Ηλεκτρονικών Κινητήρα
    Από τον/την bluefish στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-15, 16:26
  2. Λαμπάκι κινητήρα αναβοσβήνει (στην εθνική)
    Από τον/την Koulio La στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-15, 22:33
  3. Αναβει το λαμπάκι (ηλεκτρονικά κινητήρα, ηλεκτρονικα κιβωτίου τχυτήτων, immobilizer)
    Από τον/την ponderplan στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-14, 11:57
  4. Λαμπάκι κινητήρα
    Από τον/την mafiozos29 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-14, 20:46
  5. Λαμπάκι Αερόσακου
    Από τον/την AstraHFTW στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-12, 19:03

Δικαιώματα - Επιλογές