If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14

Προεπιλογή Να βαλω χερι στο Ζ14ΧΕ ?Την γνωμη σας !!

Καλησπερα σκεφτομαι ολο και περισσοτερο να βαλω χερι στην μηχανη να παρει λιγο τα πανω της ...αξιζει?και αν ναι απο τι να ξεκινουσα?

Προεπιλογή

Να ξεκινησεις απ το να αλλαξεις μοτερ η αυτοκινητο.... δεν αξιζει να κανεις κατι εκτος απο κομπλε μετατροπη σε Ζ18ΧΕ με 125ps
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Moderator Το avatar του χρήστη Marios G
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία, Αθήνα, Ελλάδα
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Επειδή έχω ασχοληθεί με την βελτίωση 1.4 & 1.6 στο αμάξι μου ( ξεκίνησα να το βελτιώνω σαν 14αρι και μετά έγινε 16αρι ) μια συμβουλή έχω να σου δώσω μόνο όσο απογοητευτική και αν ακουστεί ...
    Μην πετάξεις ούτε ευρώ .... Τα χρήματα που θα δώσεις είναι πολύ δις ανάλογα με αυτά που θα πάρεις.....όταν με τα ίδια ( ή και μισά λεφτά αν του κάνεις πολλά πράγματα ) βάζεις έτοιμο 18αρι που δεν πιάνετε πουθενά.
    Τώρα αν θες τόσο πολύ να ασχοληθείς ( επειδή και εμένα μου τα λέγανε αλλά ήμουν χαζός και δεν έβαλα μυαλό μέχρι που πέταξα λεφτά ) θα είναι χαρά μου να σου δώσω μερικές προτάσεις ...Αλλά δεν αξίζει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Marios G : 18-09-15 στις 03:21

Προεπιλογή

χαχαχα καταλαβα ....το καλο ειναι οτι ειναι νευρικο μεχρι τα 130-140 μετα η μηχανη ειναιι σαν γαιδουρι...κ ελεγα μηπως...ναι αλλα 18αρι με 125 αλογα καλα ειναι ?ειδα κατι βιντεο σερνεται παλι !

Προεπιλογή

Καλά corsa c είναι. Η στιβαρότητα του σταματάει σε ένα σημείο κ ξεκινάει το corsa d. Εγώ έτσι θα το άφηνα μέχρι να βρω χρήματα να πάρω κάτι πιο σύγχρονο (πραγμα το οποιο επραξα κιολας)

Προεπιλογή

μαλιστα.εχω κατι συγχρονο δεν το λες.εχω ενα rallακι και το ζηλευω που δεν παει εστω και λιγο σαν το rallye.οποτε το αφηνω οπως εχει

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

το μονο που αξιζε τα λεφτα του που εδωσα ηταν εισαγωγη dbilas.. βγαζει τρομερο ηχο και το κανει πολυ νευρικο στις ψηλες στροφες..μετα καθαρα ζ18χε...

Προεπιλογή

Βαλε ενα z18xe και δεν θα το καταλαβει κανεις....
    Αν ισχυει οτι και στα ''x'' δηλαδη small block
    Long term project c20xe tuned by my friend...!

Προεπιλογή

με 2500 ευρω περιπου, βαζεις χταποδι 4-2-1, καταλυτη, δυο καζανακια, μια σκουπα δυο εκκεντροφορους και προγραμμα και εχεις κατι κοντα σε αποδοση με το 1,8
    ή βαζεις τα παραπανω στο 1,8 και κεντας

Προεπιλογή

με 2500 ευρω περιπου, βαζεις χταποδι 4-2-1, καταλυτη, δυο καζανακια, μια σκουπα δυο εκκεντροφορους και προγραμμα και εχεις κατι κοντα σε αποδοση με το 1,8
    ή βαζεις τα παραπανω στο 1,8 και κεντας

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

με λιγοτερα εχει αξιοπιστα μαμα αλογα +κυβικα χωρις να πινει τα αντερα του απο βενζινη

Προεπιλογή

Και με κατανάλωση για 2.8

Προεπιλογή

Καλησπέρα να ρωτήσω μιας κ έχω z14xe για να βάλω το 1.8 πάνω στο corsa d που έχω τι θα χρειαστώ?Δλδ παίρνω το μοτέρ και μπαίνει κουτί πάνω?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fes1991 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα να ρωτήσω μιας κ έχω z14xe για να βάλω το 1.8 πάνω στο corsa d που έχω τι θα χρειαστώ?Δλδ παίρνω το μοτέρ και μπαίνει κουτί πάνω?
    Να μπαίνει και κουτί ? Ποιο πάνω μιλάνε για μετατροπή μοτέρ , σασμάν, πλεξούδα από corsa c 1,8 σε corsa c 1.4. To πιθανότερο είναι ότι δεν ταιριάζει σχεδόν τίποτα από τέτοιο τροπέτο στο corsa d .

Παρόμοια Θέματα

1. Θελω την γνωμη σας
    Από τον/την mouratidis στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-11, 09:17
  2. θα ήθελα τη γνόμη σας
    Από τον/την aggelos_ στο forum Opel
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-11, 17:40
  3. θελω τη γνωμη σας.........
    Από τον/την captain vat στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-11, 19:03
  4. θελω την γνωμη σασ.
    Από τον/την HLEKTRON στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-10, 02:13
  5. Τι γνωμη εχετε για αυτα?
    Από τον/την jim jim στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 22:06

Δικαιώματα - Επιλογές