If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Προεπιλογή Aπώλεια νερού σε OPEL INSIGNIA 1800 CC, MODELLO 2009

Mετά από 2 χρόνια ομαλής λειτουργίας του αυτ/του μου κατά διαστήματα άρχισε να εμφανίζεται η ένδειξη στο καντράν που μου έδειχνε ότι πρέπει να συμπληρώσω νερό. Έρριχνα νερό και μετά από 10 χλμ. διαδρομή πάλι το ίδιο. Εν τω μεταξύ το νερό παρατήρησα ότι μέσα στο παγούρι έβραζε και χυνόταν έξω από την έξοδο υπερχείλισης. Επισκέφθηκα διάφορα συνεργεία, διορθωνόταν το πρόβλημα προσωρινά και μετά από 2, 6, 8 μήνες ή και 1 χρόνο πάλι τα ίδια. Η θερμοκρασία δε πάντα στο 90. Κάποια στιγμή κόλλησε κι ο θερμοστάτης και τον άλλαξα και μετά 2 μήνες το πρόβλημα επανήλθε. Κάποια στιγμή δε το ψυγείο πήρε 4 λίτρα νερό και η θερμοκρασία εξακολουθούσε να είναι στο 90 και το νερό στο παγούρι ήταν μέχρι επάνω. Όλα τα συνεργεία με διαβεβαιώνουν ότι το αυτ/το δεν έχει τίποτα. Μάλιστα το ήλεγξα και σε συνεργείο που διαθέτει τον εγκέφαλο της OPEL. Προληπτικά άλλαξα και την τάπα του παγουριού. Πάντως σε μεγάλα ταξίδια δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ζω δηλαδή με αυτό το πρόβλημα τα 4 τελευταία χρόνια και λύση δεν βρίσκω. Έχω ανασφάλεια γενικώς όταν ταξιδεύω γιατί δεν ξέρω πότε θα εμφανισθεί το πρόβλημα. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Senior Member Το avatar του χρήστη pag
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Αυτοκίνητο
    Insignia
    Μην τα βάζεις ποτέ με έναν ηλίθιο. Πέφτεις στο επίπεδό του και χάνεις λόγω... εμπειρίας!
    Πολλοί νομίζουν ότι είμαι τρελός... Εγώ είμαι σίγουρος!

Προεπιλογή

Γεια σας Παιδια Ειμαι Καινουργιο Μελος, ομως θελω τη βοηθεια σας και προκειτε για το σασμαν Μ 32 που φοραει το 1.6 τ insignia που εχω κανει θερυβο στη συμπλεξη και συις αλαγες το πηγα στην οπελ και μου ει[παν οτι μαλλον εχει κενα το διαφορικο και φρικαρα γιατι το αυτοκινητο για την ηλικια του 09 ειναι καινουργιο εχει μονο 78.000 χλμ τι κανω τωρα το επισκευαζω η ψαχνω καποιο μεταχηρισμενο αλλα ποιο ? ταιριαζει καποιο ποιο καινουργιο χωρις να ειναι ελλατωματικο και αν ειναι ποιο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mosxosvasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας Παιδια Ειμαι Καινουργιο Μελος, ομως θελω τη βοηθεια σας και προκειτε για το σασμαν Μ 32 που φοραει το 1.6 τ insignia που εχω κανει θερυβο στη συμπλεξη και συις αλαγες το πηγα στην οπελ και μου ει[παν οτι μαλλον εχει κενα το διαφορικο και φρικαρα γιατι το αυτοκινητο για την ηλικια του 09 ειναι καινουργιο εχει μονο 78.000 χλμ τι κανω τωρα το επισκευαζω η ψαχνω καποιο μεταχηρισμενο αλλα ποιο ? ταιριαζει καποιο ποιο καινουργιο χωρις να ειναι ελλατωματικο και αν ειναι ποιο
    Δες σε αυτό το topic Σασμαν Μ32 και τα προβληματα του :

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...3%CC%C1%CD+M32

Παρόμοια Θέματα

1. Insignia 1.8 ecotec 2009 ρεταρισμα το πρωι και απωλεια ισχυος
    Από τον/την Nikolaos8888 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-13, 19:37
  2. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΣΤΟ (INSIGNIA 2009-XRHSTOS)
    Από τον/την corsa6881 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:52
  3. opel vectra c 1800.
    Από τον/την thomaslar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-09, 14:33
  4. Τι στροφες πρεπει να δουλευει το insignia 1800
    Από τον/την tomy1471 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-09, 23:36
  5. Απώλεια ψυκτικού υγρού
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-09, 23:45

Δικαιώματα - Επιλογές