If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 35 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 696

Προεπιλογή

Επεται συνεχεια...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Πολύ όμορφη παρουσίαση!! Πιο πολύ από την παρουσίαση όμως μου αρέσει το γεγονός ότι γουστάρεις πραγματικά να καταπιάνεσαι με το αυτοκίνητο!!

Προεπιλογή

Πολύ καλό το corsaκι! Συνέχισε έτσι φίλε μου, ωραίες πινελιές!
    Corsa D EcoFlex '12 - O πιο γρήγορος οικονομολόγος

Προεπιλογή

Ιουλιος 2015 ευτηχως πριν λιγο απο τα capital controls εχω προλαβει και εχω αγορασει να αλαξω αμορτισερ και εμπρος δισκους, αμορτισερ κατεληξα στην οικομομικη λυση Monroe reflex.
    Σχολια για την αλαγη ειχαν γινει στο αντιστοιχο θεμα περι αμορτισερ.

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...l=1#post537912

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:53

Προεπιλογή

Μαζι με τα αμορτισερ αλαχτηκαν τα σινεμπλοκ της ζυγαριας και οι βασεις/ρουλεμαν των εμπρος ελατηριων, για να αλαχτουν τα σινεμπλοκ της ζυγαριας, επρεπε να κατεβει η εμπρος γεφυρα, με το κατεβαζμα αυτης, σκεφτηκα...δεν την παταω και ενα χερι λαδομπογια!!! ετσι και εγινε, καθαρηστηκαν γεφυρα, ψαλιδια και ζυγαρια απο επιφανιακες σκουριες, ασταροθηκαν και βαφτηκαν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:53

Προεπιλογή

Δυστηχως την αλλη μερα με ποιασαν τα διαολια και λεω βαμενη εμπρος η γεφυρα και πισω αξονας αβαφος παλιος??? οποτε κατεβασα και πισω αξονα, ιδια διαδικασια, ασταρωμα-βαψιμο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:54

Προεπιλογή

Επομενη εργασια στα κοντα αλαγη δισκους τακακια TRW, μαζι βγηκανε και τα μουαγιε, οι δαγκανες και περιποιηθηκαν αναλογα... ...αν και η μπογια στα φρενα μου βγηκε μαπα και λερωνετε πολυ ευκολα σε σχεση με τα πισινα που καθαριζονται ποιο ευκολα, του χρονου ανοιξιατικα που θα βγουνε τα χιονολαστιχα, θα εχουμε παλι βαψιμο μου φενετε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:54

Προεπιλογή

Και λιγο πριν βγει ο Ιουλιος λεω να κανω μια ευθηγραμμιση της εμπρος γεφυρας, αν και ελεγα να την αφησω για το χειμωνα που θα βαλω χιονολαστιχα μιας και τα καλοκαιρινα μου ηταν φαγωμενα...οποτε βουρ για ευθηγραμμιση.

Τωρα τι ευθηγραμμιση ειναι αυτη χωρις ροδες????????????

Τωρα πως με επεισαν και αλαξα λαστιχα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο, λιγο χαλια τα παλια λαστιχα λιγο τραβουσε δεξια, λιγο η καλη τιμη...εεεε αυτο ηταν μπηκαν τα Dunlop bluresponse και αλαξα και διασταση απο 185/55 πηγα σε 195/50 και ομορφυνε το λαστιχο σε σχεση με τα παλια μπαλονια που φουρουσα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:55

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Ευγε.....τετοια να βλεπω να χαιρομαι!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....???????

Προεπιλογή

Μεσα Αυγουστου και....διακοπες!!!!!!!!! τι καλυτερο να ξυπνας και να βλεπεις το ''μαναρι'' να περιμενει απ'εξω...ο μαστορας θελει διακοπες!!!

Καλο χειμωνα να εχουμε......

ΥΓ.Περιμενω τον ταχυδρομο να παρει τηλεφωνο, θα εχουμε μικρες ανανεωσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:56

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Πραγματικά τι να πω? Δεν έχω λόγια. Πολύ τους χαίρομαι και πολύ τους γουστάρω τους ανθρώπους που είναι μερακλήδες και ''ωραίοι''. Σου αξίζουν άπειρα συγχαρητήρια.

Μακάρι να είχα και εγώ έναν άνθρωπο κοντά μου να με βοηθήσει στα όνειρα μου για το αμάξι μου. Αλλά όλοι μου λένε παράτα το, δεν αξίζει, παλιό είναι κλπ... Δυστυχώς μόνος μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Karaman να βλέπουμε ωραία αυτοκίνητα να χαιρόμαστε και εμείς λίγο.
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Προεπιλογή

Ωωωω τι ξεχασα.......Scangause E. Αφου εφαγα μπαρντον απο την GID, προχωρησα σε αγορα του scangause Ε, τελικα το οργανακι κανει δουλεια και μου εβγαλε τις πολυποθητες ενδηξεις στιγμιαιας και μεσης καταναλωσης, για αρχη μπηκε στο κεντρο του τιμονιου και στην συνεχεια εγινε πειραμα μεσα στην θηκη της Gid αλλα δεν μου αρεσε το αποτελεσμα, προς το παρων ειναι τοποθετημενο στην αριστερα μερια του ταμπλο διπλα απο το αεραγωγο του παραθυρου, και σκεφτομαι να το μεταφερω στο κεντρο του ταμπλο περνοντας το καλωδιο μεσα απο τους αεραγωγους του παρμπριζ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 02-06-18 στις 20:56

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos_ASTRA G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά τι να πω? Δεν έχω λόγια. Πολύ τους χαίρομαι και πολύ τους γουστάρω τους ανθρώπους που είναι μερακλήδες και ''ωραίοι''. Σου αξίζουν άπειρα συγχαρητήρια.

Μακάρι να είχα και εγώ έναν άνθρωπο κοντά μου να με βοηθήσει στα όνειρα μου για το αμάξι μου. Αλλά όλοι μου λένε παράτα το, δεν αξίζει, παλιό είναι κλπ... Δυστυχώς μόνος μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Karaman να βλέπουμε ωραία αυτοκίνητα να χαιρόμαστε και εμείς λίγο.
    Συμφωνώ απείρως!! Και πάλι μπράβο Νίκο! Είσαι άπαιχτος!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos_ASTRA G Εμφάνιση μηνυμάτων

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ομοιως και τα παιδια στα ποιο πανω ποστ, μην νωμιζεις και εγω τα ιδια ακουσα οταν τους ελεγα τι θελω να κανω, ειναι παλιο μην κανεις τιποτα, μπλα μπλα μπλα, απλα μαρεσει να ασχολουμε, ειχα και ελευθερο χρονο, (δωρο απο την κυβερνηση μας!!!!) και αχοληθηκα...ισως ειναι και αποθημενα γιατι θελω καποια στιγμη να παρω ενα παλιο αμαξι και να το αναπαλαιωσω σιγα σιγα μονος μου, ισως στο μελλον...

Προεπιλογή

Πολλά μπράβο και από μένα φίλε να το χαίρεσαι. Και αν αποφασίσεις να το πουλήσεις πάρε με τηλέφωνο.

Προεπιλογή

Πενα το corsa!Καλυτερο κ απο καινουργιο!Μπραβο για το μερακι σου!
    Τι μεση καταναλωση βλεπεις απο το scangause E?Ειναι με τα 69 η με τα 75 ps?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πενα το corsa!Καλυτερο κ απο καινουργιο!Μπραβο για το μερακι σου!
    Τι μεση καταναλωση βλεπεις απο το scangause E?Ειναι με τα 69 η με τα 75 ps?
    Σε ευχαριστω πολυ, καταναλωσεις μεσες βλεπω μεχρι στιγμης με ηπια οδηγηση 5,2-5,5lt/100km. Αν παω πατημενος 5,8-6,2lt, αν το ζορισω αρκετα μπορει να την ριξω εως και 3,5lt, αλλα η ολικη δυσκολα πεφτεi κατω απο 5lt την τελευταια συγγριση που εκανα με τα λιτρα που ειχα βαλει στην ανλτια, σε σχεση με αυτα που ελεγε το scangause, ειχε μια διαφορα της ταξεως του 0,5lt/100km. Γενικα ειναι αξιοπιστο σε αυτα που διχνει. Το παν ειναι να βλεπεις την στιγμιαια καταναλωση ωστε να αφηνεις γκαζι.
    Ειναι με τα 69 αλογα το μοτερακι του.

Σημερα εκατσα και μετεφρα το scangause στο κεντρο του ταμπλο, περασα το καλωδιο μεσα απο τον αεραγωγο της αποθαμπωσης του παρμπριζ, πιστευω ειναι καλυτερα εκει αισθητικα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 06-09-15 στις 15:11

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά μπράβο και από μένα φίλε να το χαίρεσαι. Και αν αποφασίσεις να το πουλήσεις πάρε με τηλέφωνο.
    Σε ευχαριστω, αλλα μπααααα για τα επομενα χρονια δεν με βλεπω να αλαζω αμαξι, αλλα αν χρειαστει πρεπει να αλαξουν τα πραγματα προς το καλο μην πω καλυτερο, ποιο πιθανον βλεπω να πουλαμε το astra του πατερα μου ωστε να παρει αυτος το dieselaki, παρα το corsa.

Προεπιλογή

Πολύ μεράκι σε ένα αυτοκίνητο! Μπράβο! Καλύτερο και από καινούργιο!
    Corsa D EcoFlex '12 - O πιο γρήγορος οικονομολόγος

Σελίδα 2 από 35 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  2. Ερωτησεις για αγορα Corsa C 1,3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-15, 22:26
  3. Corsa D Cosy Ecoflex 1.3cdti 95hp Aircondition - Clima ΜΗ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟ !!!
    Από τον/την nikkarv στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-15, 00:27
  4. Νέος κάτοχος corsa 1.3cdti και μερικές απορίες προς επίλυση
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-13, 20:36
  5. Μια απορία για αλλαγή συμπεριφοράς σε corsa 1.3cdti
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-13, 20:28

Δικαιώματα - Επιλογές