If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 28 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 1826272829 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 560 από 572

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotikour Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη ψαχνω και εγω καποια φτηνη λυση για να βλεπω καταναλωση στιγμιαια και θερμοκρασια που στο corsa δεν εχει ενδειξη. εισαι ευχαριστημενος γενικα απο το scangauge? οταν το σβηνεις το αμαξι το αφηνεις πανω στην obd η τραβαει ρευμα και με σβσηστο αμαξι? ποσο αξιοπιστη ειναι η θερμοκρασια που δειχνει? σκεφτομαι για το scangauge2 με τις 4 ενδειξεις η για τη πιο φτηνη λυση turbogauge εκτος αν δεν αξιζει η αγορα του..

μετα απο διαβασμα της παρουσιασης σου πηρα και προσθετο για την εξατμιση και θα το βαλω τις επομενες μερες. ευχαριστω για τις ιδεες που δινεις.
    Ναι ειμαι ευχαρηστημενος με το scangauge, για καταναλωσεις ειναι πολυ αξιοπιστο, μετα απο το σχετικο καλιμπραριζμα που πρεπει να γινει, η διαφορα που δειχνει ειναι της ταξεως του 0,2-0,3lt/100km, με αυτη της αντλιας, βαρια να ξεφυγει στα 0,5-0,6, το ξανακαλιμπραρεις και επανερχεται.
    Θερμοκρασια οτι δειχνει δεν το εχω συγγρινει με διαγνωστικο, αλλα λογικα ειναι αυτη που διαβαζει ο εγγεφαλος. Και εγω θα προτιμουσα αυτο με τις 4 ενδειξεις, αλλα σκοπευα να το ενσωματωσω στον αεραγωγο οπως και εκανα, και για αυτο διαλεξα το E λογω μεγεθους. Το εχω μονιμα κουμπωμενο στην obd, εχω παρει και 2η φυσα obd να την προσαρμωσω παραλληλα με την μαμα, ωστε να ειναι ελευθερη η μια ωστε να κουμπωνω το opcom, αλλα δεν εκατσα να ασχοληθω να την περασω ακομα.
    Mεχρι στιγμης δεν ειχα προβλημα με μπαταρια ωστε να φταιει αυτο, με το που σβηνει η μηχανη σβηνει και αυτο μετα απο λιγα δευτερολεπτα και πεφτει η καταναλωση του, οπως λεει στις οδηγιες, εχει 3 επιλογες για το πως να ''ξυπναει'' στροφες, βολτ και επικοινωνια, εγω το εχω στις στροφες.
    Για το turbogauge δεν εχω αποψη.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

edit.
    Μην παρασυρθει καποιος απο τον μπιλιοφορο μαρκας GSP που εβαλα και ειναι παμφθηνος, 20€ τον πηρα και ειναι για...πεταμα μαλλον!! σαν να μου ξαναεμφανηζει σιγα σιγα τον βουιτο που ειχα. Οποτε μολις τα φαει τα ψωμια του θα παω σε skf ή lobro.

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Scangauge έχω κι εγώ στο δικό μου corsa c εδώ και πολλά χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το έχω προσαρμόσει στη μικρή θήκη που υπάρχει κάτω από την after market 1 din πηγή και δεν έχω κανένα θέμα με κατανάλωση ρεύματος κλπ...
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

σας ευχαριστω πολυ και τους δυο. οποτε καλυτερα να δωσω κατι παραπανω και να παρω τη σιγουρη λυση του scangauge.

Προεπιλογή

black friday!!! την τυχη μου, μαγνητη εχω!!! τρακτορας vs corsa 1-0

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 3 Εβδομάδες πρίν στις 17:40

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Αμα μιλας για τρακτορα φτηνα την γλυτωσες...
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ESSENTIA) ΜΥ12

Προεπιλογή

Όσο το προσέχεις τόσο σε πάει κόντρα η τύχη! ΝΟΜΟΣ! Και εγώ ετσι παθαίνω...
    Υπομονή ρε Νίκο ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα μιλας για τρακτορα φτηνα την γλυτωσες...
    Συμφωνώ απόλυτα. Όταν άκουσα για τρακτορα έπαθα πλάκα. Ευτυχώς που δεν ήταν μεγάλη η ζημιά.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Λίγο το κακό Νίκο, ο τράκτορας περπατάει;

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

κριμα...

πιστευω φτιαχνεται ευκολα, δεν θα χρειαστεις ανταλλακτικα τουλαχιστον.

Προεπιλογή

Ναι φτηνα την γλυτωσα, αφου μολις εισα απο τον καθρευτη φορτηγο πισω, λεω παει τα πειραμε ολα στο χερι...
    Ο τρακτορας ενα προβολακι του εσπασε μονο απο τα 4-5 που ειχε βιδωμενα μπροστα, σταματημενος στο φαναρι ημουν και με κοπαναει απο πισω, ευτηχως ειχα αποσταση και δεν χτυπησα τον μπροστινο, κατεβαινει ο νταλικερης και μου λεει...απο που πεταχτηκες εσυ??? Μαλλον αφηρημενος ηταν.
    Απο ζημια παω για πορτα σιγουρα, κλειδαρια μαλλον γιατι η πορτα εμεινε ανοιχτη, το μανδαλο δεν κληνει, ειναι σαν τρελο, μαλλον εχει σπασει απο μεσα, απο την μεσα μερια ξεκουμπωσε ολο το πλαστικο και ο υαλοκαθαρηστηρας τον εχει τραβηξει προς τα κατω, θα βγει ο προφυλακτηρας γιατι μπηκε μεσα και ξαναβγηκε να δω την τραβερσα. Το αστειο ειναι ο τυπος μου λεει μην ανυσηχεις οτι γινεται με λεφτα, και οντως ετσι ειναι, λαμαρινες ειναι φτιαχνονται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 3 Εβδομάδες πρίν στις 00:34

Προεπιλογή

Εδω φετεται καλυτερα, και τα τζαμια απο το προβολακι πανω στο προφυλακτηρα, παιζει να τα εκανα βολτα χωρις να πεσουν ολα τελειως καμια 20km!!!

Προεπιλογή

Το μονο που με ανυσηχει ειναι τι θα γινει με το τζαμι, γιατι λογικα θα βρω μεταχειρησμενη πορτα, και θα εχει το τζαμι πανω, πως θα βαφτει απο την μεσα μερια που φενεται το λαστιχο, δεν ξερω αν μπορει να βγει το τζαμι και να ξαναμπει. Απο Δευτερα θα παω να το δει ο λαμαρινας.
    Στο golf το 1ο που ειχα, ιδια περιπτωση, σταματημενος και εκει με ειχε στουκαρει στην πορτα παλι, πιτσιρικας με hilux 4x4 και ειχα αλλαξει πορτα καινουρια με καινουριο τζαμι, γιατι το τζαμι δεν εβγενε απο την δικια μου πορτα για να μπει στην καινουρια.

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

τελικα ειναι πιο μεγαλη ζημια απ'οσο φαινεται.
    πιστευα οτι μπορει να στην ισιωσει ο φαναρτζης, αλλα αμα μπορεις να αλλαξεις πορτα καν'το να μην εχει χουσουρια

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Κουκλί το κορσακι. Μήπως γνωρίζεις που μπορώ να βρω φανάρια τα απλά με κάτοπτρο?

Προεπιλογή

Αφου εισαι καλα, τα λεφτα θα σωσουν το αμαξι!
    Ακούω Led Zeppelin και φωτίζω το σπίτι μου με LED!!

Προεπιλογή

Χρόνια πολλά Νικο!

Προεπιλογή

Χρόνια πολλά με κάθε ευτυχία Νίκο.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Χρόνια πολλά! Ερώτηση. Πως έβαλες τον αντιθαμβωτικο καθρέφτη;

Σελίδα 28 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 1826272829 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  2. Ερωτησεις για αγορα Corsa C 1,3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-15, 21:26
  3. Corsa D Cosy Ecoflex 1.3cdti 95hp Aircondition - Clima ΜΗ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟ !!!
    Από τον/την nikkarv στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-15, 23:27
  4. Νέος κάτοχος corsa 1.3cdti και μερικές απορίες προς επίλυση
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-13, 19:36
  5. Μια απορία για αλλαγή συμπεριφοράς σε corsa 1.3cdti
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-13, 19:28

Δικαιώματα - Επιλογές