If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 33 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 2331323334 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 641 έως 660 από 679

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Petntoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες αυτοκόλλητο εννοείς κάτι σε 3Μ? Μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερη πληροφόρηση γιατί θέλω να πειραματιστώ και εγώ με τις ζάντες μου που είναι ασημί χωρίς να τις βάψω?
    Ναι 3Μ, μπορεις να δεις βιντεακια ποιο κατω να παρεις ιδεες, δυστηχως δεν μπορεις να κανεις φουλ ντυσιμο εκτος απο μερικες περιπτωσεις, αλλα στις περισοτερες φορες μπορεις να μεταμορφωσεις τις ζαντες σου, με οτι σχεδιο αυτοκολητο θελεις. Επισης γνωμη μου, ειναι απαρετιτη η ταινια knifeless tape, για να μην κανεις ζημια στο χρωμα με το κοπιδι, αναλογα που θες να κανεις κοψιμο.

https://www.youtube.com/results?sear...vinyl+wrapping
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Το θέμα ζάντα είναι εντελώς υποκειμενικό. Προσωπικά δε μου αρέσουν αυτές οι ζάντες στο corsa. Είχα κι εγώ αρχικά 5μπρατσες ζάντες και μόλις τις άλλαξα κι έβαλα πολυάκτινες συνειδητοποίησα πόσο λάθος έιχα κάνει με τις πεντάμπρατσες. Ίσως φταίει και το ότι η ζάντα βγαίνει προς τα έξω αρκετά.
    Επίσης το corsa σου θέλει λίγο χαμήλωμα και πλευρικά μαρσπιέ για να "δείξει"...
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Οι πεντακτινες πρεπει να ειναι μεγαλες για να φαινονται εντυπωσιακες και να καθονται ωραια σε καθε αμαξι, στο corsa δεν του πηγαινουν, ή θα πρεπει να δοκιμασεις καποια σχεδια για να καταληξεις, στις μεταχειρησμενες δεν μπορεις να το κανεις αυτο, οι αλλες που εχω μου αρεσουν περισοτερο θα ελεγα, καθονται ποιο ωραια, απλα το αχτι μου ηταν μετα απο 15 χρονια ξανα πεντακτινες....να καθαριζονται και ευκολα!!!

Για χαμηλωμα ουτε λογος, θελω ανεση, μην σου πω οτι του χρονου που θα αλλαξω λαστιχα θα παω στην δικια του διασταση, το 50αρι προφιλ δεν παλευετε!! ιδιως φετος που σκληρηνανε και λιγο τα λαστιχα, με του που εβγαλα τα χιονολαστιχα, μου κακοφανηκε, για τα μαρπιε το εχω σκεφτει και εγω, αλλα δεν με καιει και τοσο πολυ, γιατι ισως πρεπει να αλλαξω και τις αψιδες στα φτερα και θα παει μακρυα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 04-04-18 στις 14:53

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Ok...καταλάβαμε!!!το επόμενο βήμα βάψιμο μασπιε και φρύδια.
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CORSA E CDTi.....ΜΙΚΡΟΣ ΘΗΡΕΥΤΗΣ!!!

Προεπιλογή

Νίκο αν τις έβαφες μαύρες γυαλιστερές ή gun metal, θα ήταν άπαιχτες!

Προεπιλογή

Καπως ετσι Νικο ?

Επειδη η ζαντες η δικες μου ειναι 17'' , σκεφτομουνα και εγω για αυτοκολλητο μαυρο mat για ολη την ζαντα ή οπως στην φωτογραφια , αλλα ειναι λιγο ακριβο .
    Εχει 52cm υψος 17'' .
    Αμα βρεις κατι , ανεβασε το λινκ .

Προεπιλογή

Ακριβως ετσι, αυτοκολητο δες απο ebay, εγω στις δικες μου υπολογισα οτι ενα κομματι 1,5μ χ 0,30μ θα μου φτασει, 8-10€, οχι της 3Μ ομως, εκει θελω κανα 25αρι, θα παρω πρωτα το φτηνο να δοκιμασω. Και μια ταινια κοπης γυρω στα 15-18€ την βρησκω.

Προεπιλογή

Το κακό Νικο οτι σε μενα δεν φτανει το 1,5μ χ 0,30 ουτε για πλακα .
    Εγω θελω 2.0μ χ 0,50 και δεν το βρισκω ...

Την σχεδιασα λιγο την ζαντα στο PC και νομιζω οτι του δεινει ενα αλλο image !!! Λιγο πιο μεγαλη , λιγο πιο sport ?
    Δες και την κανονικη φωτο :

Ή να μην ασχοληθω καθολου ?

Προεπιλογή

Ειναι και οτι το ματι μας εχει συνηθισει στα νεα δεδομενα που θελουν τις ζαντες με διχρωμια, που φενονται ποιο μοδατες να πω, και με την διχρωμια οντως φενονται ποιο μεγαλες, μιας και το ματι πεφτει στην εξωτερικη μερια της ζαντας.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο αν τις έβαφες μαύρες γυαλιστερές ή gun metal, θα ήταν άπαιχτες!
    Οντως, ασταρομενες ηταν τελειες, αλλα δεν μου αρεσουν καθολου οι σκουρες ζαντες, και κυριως μαυρες, προτιμω σιδερενιες παρα μαυρες, ισως γιατι ποτε μου δεν δοκιμασα.

Προεπιλογή

Καταρχήν Χρόνια Πολλά!

Επειδή το Corsaki σου αποτελεί πρότυπο και επειδή διαθέτουμε ένα Corsa C 1.2 (12/2003 - μαύρο) θέλω να σου κάνω 1 - 2 ερωτήσεις:
    1) επειδή τα μπροστινά φανάρια έχουν θαμπώσει, αν ψάξω για μεταχειρισμένα, κάνει οποιοδήποτε από οποιοδήποτε? Βέβαια μου αρέσουν πολύ αυτά με τους 3 προβολείς. Το ίδιο ισχύει και για τα πίσω όπου ψάχνω τα σκούρα?
    2) για πεταλιέρες έχεις κάτι να προτείνεις από ebay π.χ.?
    3) Αν μπορείς δώσε καμία παραπάνω πληροφορία για την κεραία. Πιστεύω ότι η δική σου επιλογή θα έχει άριστη λήψη.

Προεπιλογή

Οντως φαινονται μικροτερες Νικο. Παντως στην δευτερη φωτο με την ταινια ( που δεν πιανει και το στεφανι) φαινονται πολυ καλες!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Καταρχήν Χρόνια Πολλά!

Επειδή το Corsaki σου αποτελεί πρότυπο και επειδή διαθέτουμε ένα Corsa C 1.2 (12/2003 - μαύρο) θέλω να σου κάνω 1 - 2 ερωτήσεις:
    1) επειδή τα μπροστινά φανάρια έχουν θαμπώσει, αν ψάξω για μεταχειρισμένα, κάνει οποιοδήποτε από οποιοδήποτε? Βέβαια μου αρέσουν πολύ αυτά με τους 3 προβολείς. Το ίδιο ισχύει και για τα πίσω όπου ψάχνω τα σκούρα?
    2) για πεταλιέρες έχεις κάτι να προτείνεις από ebay π.χ.?
    3) Αν μπορείς δώσε καμία παραπάνω πληροφορία για την κεραία. Πιστεύω ότι η δική σου επιλογή θα έχει άριστη λήψη.
    Ναι, φαναρια απο οποιοδηποτε μοντελο τεροιαζουν, απλα αν κανεις αλλαγη απο απλα σε 3λαμπα, να προσεξεις να εχουν τα μοτερ ρυθμισης γιατι δεν τεροιαζουν απο τα απλα στα 3λαμπα, αλλιως ειναι απευθειας αλλαγη. Για πεταλιερες δεν εχω ψαξει, αλλα λογικα στο ebay θα εχει επιλογες. Η κεραια μου ειναι ιμιτασιον universal, οταν την ειχα παρει δεν ειχα χρονο να περιμενω για γνησια, ειχα πεσει σε 15αυγουστο, και εβαλα αυτη, και εμεινα με αυτη, δυστηχως δεν εχει και τοσο καλη ληψη, γιατι η γνησιες εχουν μεσα καποιο κυκλωμα σαν προενυσχηση να πω??

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως φαινονται μικροτερες Νικο. Παντως στην δευτερη φωτο με την ταινια ( που δεν πιανει και το στεφανι) φαινονται πολυ καλες!
    Δεν ξερω με το καιρο αρχιζω να τις συνηθιζω, οταν βρωμιζουν απο την σκονη απο τα φρενα, γινονται απαιχτες!!! προς το παρον τις αφηνω ως εχουν και αν μου ερθει ορεξη θα ασχοληθω.

Σημερα εκατσα και περηποιηθηκα το χρωμα, για 1η φορα χρησημοποιησα πηλο, δεν εχω δουλεψει ποτε μου σε κανενα μου αμαξι πηλο, και πραγματικα επαθα πλακα με την δουλεια που κανει, οντως εβγαλε αρκετη βρωμια και μετα που περασα και μια αλοιφη και εχει γινει το χρωμα πραγματικα βελουδο!!! Ενω με σκετη αλοιφη παλι ενιωθα στο χερι μου να υπαρχουν βρωμιες, μετα απλα το χερι γλυστραει σαν σε γυαλι.

Μερικες φωτογραφιες παρακατω, γιατι το χρωμα μου αν και εχει μικροσημαδακια, γυαλιζε πολυ καλα και πριν, και δεν μπορουσα να δω διαφορα, απλα μονο με το χερι καταλαβαινεις την διαφορα, στο καπο μου ηταν πολυ ταλαιπωρημενο και εκει αν εβγαζα πριν και μετα θα φαινοταν η αλλαγη, πχ η φωτογραφια με τον πηλο ειναι απο το μισο καπο...

Προεπιλογή

Προεπιλογή

Πραγματικά καταπληκτικό αποτέλεσμα. Μήπως μπορείς να μας πεις τα προϊόντα που χρησιμοποιησες?

Προεπιλογή

Πραγματικά καταπληκτικό αποτέλεσμα. Μήπως μπορείς να μας πεις τα προϊόντα που χρησιμοποιησες?
    Πηλο πηρα απο ebay εναν noname των 100gr, και σαν πρωταρης τον χρησημοποιησα ολον, ενω επρεπε πχ να τον κοψω σε 3 τεμαχια. Αλοιφη χρησημοποιησα μια της amway silicone glaze, την δουλευω χρονια και ειμαι ευχαρηστημενος.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καθρέπτης στην κυριολεξία !!!!! Καινούριο δεν θα γυαλιζε τόσο πολυ. Μπράβο Νίκο για μια ακόμη φορά.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Απιστευτη αισθηση στην αφη!!! Μου θυμιζει του κολητου μου ενα astra F που ειχε, και οποτε το καθαριζε το εγλυφε κυριολεκτικα, ηταν παντα με τις αλοιφες στο χερι, και ειχε την ιδια αφη...
    το καπο μεν απο κοντα ειναι ολο ασπρα σημαδακια απο πετραδακια, οπως και ο προφυλακτηρας ο εμπρος ειναι ψιλοχαλια, αλλα ειναι στο προγραμμα...
    Μαλον ο πυλος εκανε ολη την δουλεια, ακομα και το golf που εχω και εχει χρωμα βιτρινας για τα χρονια του, τετοια αισθηση δεν εχει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 15-04-18 στις 21:57

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση ? Ο πηλός που χρησιμοποιεισες κάνει την ίδια δουλειά με το γυάλισμα που κάνουν τα φανοβαφεια ? Αυτοι το χρεώνουν από 50-80 ευρώ ανάλογα τα υλικά που έχουν και το πόσο πελάτης είσαι γνωστός κτλ. Πόσες ώρες έκανες να το τελειώσεις ? Εννοώντας αρχιζοντας από πλύσιμο σκούπισμα και μετά πηλό και αλοιφή. Για το κόστος δεν σε ρωτάω. Με πρόλαβε ο φίλος πιο πάνω και εσύ με καλυψες με την απάντηση σου. Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Σελίδα 33 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 2331323334 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  2. Ερωτησεις για αγορα Corsa C 1,3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-15, 21:26
  3. Corsa D Cosy Ecoflex 1.3cdti 95hp Aircondition - Clima ΜΗ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟ !!!
    Από τον/την nikkarv στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-15, 23:27
  4. Νέος κάτοχος corsa 1.3cdti και μερικές απορίες προς επίλυση
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-13, 19:36
  5. Μια απορία για αλλαγή συμπεριφοράς σε corsa 1.3cdti
    Από τον/την nikraven στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-13, 19:28

Δικαιώματα - Επιλογές