If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 53 από 53

Προεπιλογή

οχι δεν ειναι bosch,εγω αλλαξα και τους 4προθ. με bosch στο corsa d z13dte στα 80000 κμ χωρις να βγαλω dpf αλλα μονο το καπακι του τουρμπο και τον αισθητηρα L

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crom Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεθαψα αυτο το θεμα γιατι αντιμετώπισα το ιδιο θέμα. στα 85.000 χιλ αναψε το πορτοκαλι λαμπακι με το αυτοκίνητο και το κλειδι
    πήγα σε ενα συνεργείο έβαλε το laptop με ένα πρόγραμμα που έγραφε DELPHI και εβγαλε πρόβλημα στην προθερμανση στον κύλινδρο 1.
    την έσβησε και αν ξανα αναψει πάω για αλλαγη.Το θέμα είναι οτι στον A13DTE έχει φασαρία γιατι πρέπει να βγεί το φίλτρο μικροσωματιδίων
    και δεν ξερω τι να κανω να αλλαξω τον ενα η ολους και τι μαρκα.οι μανατοι ξέρετε αν ειναι bosch?
    Στο δικό μου astra A13DTE οι προθερμαντήρες άσχετα αν έγραφαν GM και γράφουν beru !!

Προεπιλογή

ξεθαψα αυτο το θεμα γιατι αντιμετώπισα το ιδιο θέμα. στα 85.000 χιλ αναψε το πορτοκαλι λαμπακι με το αυτοκίνητο και το κλειδι
    πήγα σε ενα συνεργείο έβαλε το laptop με ένα πρόγραμμα που έγραφε DELPHI και εβγαλε πρόβλημα στην προθερμανση στον κύλινδρο 1.
    την έσβησε και αν ξανα αναψει πάω για αλλαγη.Το θέμα είναι οτι στον A13DTE έχει φασαρία γιατι πρέπει να βγεί το φίλτρο μικροσωματιδίων
    και δεν ξερω τι να κανω να αλλαξω τον ενα η ολους και τι μαρκα.οι μανατοι ξέρετε αν ειναι bosch?
    Αν ειναι του 1ου, και αλλαξεις μονο αυτον, δεν χρειαζεται να βγει το dpf, γιατι ειναι ο μονος ευκολος να βγει, οι αλλοι 3 ειναι το προβλημα.
    https://www.youtube.com/watch?v=onMmIltMokQ
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Στα καινούργια diesel με common rail είναι τόσο υψηλές οι πιέσεις που ψεκάζετε το πετρέλαιο που αν είναι σε καλή κατάσταση τα μπεκ οι προθέρμανση δεν χρειάζεται ακόμα και στα κρύα.
    πληροφοριακά σε astra F και G που έχω beru έβαζα πάντα.
    Αν θυμάμαι καλά και από την μάνα τους αυτούς φοράνε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι του 1ου, και αλλαξεις μονο αυτον, δεν χρειαζεται να βγει το dpf, γιατι ειναι ο μονος ευκολος να βγει, οι αλλοι 3 ειναι το προβλημα.
    https://www.youtube.com/watch?v=onMmIltMokQ
    ΟΧΙ Fake video Toυς εβγαλα εγω χωρις να βγαλω αυτα ολα που βγαζει αυτος αλλα Μονο καπακι τουρμπο καπακι dpf και αισθητηραl

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a6848 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΧΙ Fake video Toυς εβγαλα εγω χωρις να βγαλω αυτα ολα που βγαζει αυτος αλλα Μονο καπακι τουρμπο καπακι dpf και αισθητηραl
    Φεικ δεν ειναι, αλλα αν θες να κανεις σωστη δουλεια πρεπει να βγει το dpf, εγω νωμιζα οτι πρεπει να κατεβει και η τουρμπινα. Που ειχα κοιταξει στο δικο μου, ολες εκτος της 1ης ειναι στριμογμενες, και αντε και τις ξεβιδωσες με σπαστο, μετα πως σφιγγεις?? Κουτουρου?? Γινεται και ετσι δεν λεω. Γιατι δυναμοκλειδο και σπαστο δεν δουλευει, χωρια οτι ο σωστος τροπος για να βγουνε και να μην βρεθεις με σπασμενη προθερμανση, ειναι παλι με αριστερο δυναμοκλειδο.

Προεπιλογή

τελικα αναψε πάλι..θελει αλλαγή.karaman οπως το είδα και εγώ ο 1 βγαίνει εύκολα αλλα φοβάμαι να βάλω χέρι μόνος δεν έχω τα κατάλληλα εργαλεία π.χ. δυναμοκλειδο
    και μπορεί να σπάσει ακομά και στο ξεβίδωμα.καλύτερα να δώσω κατι παραπάνω στην opel που πήρα τηλ και ρώτησα 50 ευρω το πολύ
    μου είπαν.τουλαχιστον θα έχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Προεπιλογή

τελικα αναψε πάλι..θελει αλλαγή.karaman οπως το είδα και εγώ ο 1 βγαίνει εύκολα αλλα φοβάμαι να βάλω χέρι μόνος δεν έχω τα κατάλληλα εργαλεία π.χ. δυναμοκλειδο
    και μπορεί να σπάσει ακομά και στο ξεβίδωμα.καλύτερα να δώσω κατι παραπάνω στην opel που πήρα τηλ και ρώτησα 50 ευρω το πολύ
    μου είπαν.τουλαχιστον θα έχω το κεφαλι μου ήσυχο.
    Ο πρώτος και ο τέταρτος στον astra j είναι με αισθητήρα πίεσης και είναι κομματάκι ακριβώς κοντά στο 150 ευρώ !!, δεν ξέρω αν στο δικό σου κινητήρα ισχύει αυτό !!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skyrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πρώτος και ο τέταρτος στον astra j είναι με αισθητήρα πίεσης και είναι κομματάκι ακριβώς κοντά στο 150 ευρώ !!, δεν ξέρω αν στο δικό σου κινητήρα ισχύει αυτό !!
    Μόλις τον αλλαξα στην opel 50 ευρω με εργασια.καπου στα 30 εκανε

Προεπιλογή

Μόλις τον αλλαξα στην opel 50 ευρω με εργασια.καπου στα 30 εκανε
    Είσαι τυχερός !! έχει απλούς !!!
    έχω αλλάξει τον νούμερο 2&3 προθερμαντήρα με διαφορά ενός έτους !! ευτυχώς οι ακριβοί ακόμα αντέχουν !!!

Προεπιλογή

Τους 12v τους δινουμε ταση απο την μπαταρια και βλεπουμε πως πυρωνονται, με του 4,4v πως τους δοκιμαζουμε?? για να δουμε οτι πυρωνονται σωστα?? Στο δικο μου, κατω απο 10 βαθμους εξωτερικη, περνει κανονικα, αλλα ο κινητηρας δεν ειναι ομαλος, μεσα σε λιγα δευτερολεπτα στρωνει. Αν η εξωτερικη θερμοκρασια ειναι πανω απο 10 βαθμους δεν το κανει.

Προεπιλογή

Μαλλον με αυτο !!!

photo hosting

Προεπιλογή

Δεν το σκεφτηκα, ναι ισως αναψουν με αυτο, αναλογα τα watt που ειναι η προθερμανση, γιατι αν ειναι αρκετα μεγαλη σε σχεση με το τροφοδοτικο, δεν θα αναψει καθολου.
    Θελω κυριως να τις βγαλω μια φορα, για να δω οτι βγενουν ευκολα και δεν ειναι κολλημενες, την μια του 4ου οταν αλλαζα το καρτερ και ειχα βγαλει το dpf, προσπαθησα να την βγαλω πηρε μια στροφη και σκαλωσε, και την παρατησα δεν την ζορισα, μην μου σπασει. Και αν τις βγαλω, γιατι ειναι μανουρα να βγουνε ξανα, λεω να τις αλλαξω ολες, μηπως δεν αποδιδουν σωστα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa D Ecoflex 1.3T 95Hp diesel / tuning never stops
    Από τον/την PetrosKar στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-17, 22:13
  2. Corsa D Ecoflex 1.3T 95Hp diesel / Ρουλεμάν τροχού
    Από τον/την PetrosKar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-15, 00:17
  3. Corsa D Ecoflex 1.3T 95Hp diesel / OPC intercooler
    Από τον/την PetrosKar στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-14, 18:46
  4. Aντικατασταση Ελαστικών Astra J 1.3 EcoFlex 95HP-Diesel
    Από τον/την Φώτης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-14, 00:53
  5. εχει δοκιμασει κανεις τον diesel κινητήρα του astra στα 1300cc??
    Από τον/την aggelos_ στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 22:59

Δικαιώματα - Επιλογές