If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 38 από 38

Προεπιλογή

Για κατανάλωση θα σου πω..
    Εγώ μέσα στην πόλη λεωφόρος Βουλιαγμένης που κινούμαι και γύρω είμαι στα 9.5 με πού και πού πατήματα τώρα αν είσαι γκάζι φρένο 10.5-11 εύκολα..
    Εκτός πόλης μιας και έκανα ταξίδι προχτές 6.9-7.2..

Προεπιλογή

καπως ετσι θα ειμαι...αλλα ενταξει ξερω 200 αλογα ειναι τι να πω....και λιγα καιει....και κατι ακομα...σερβις νορμαλ πραγματα να μαντεψω σαν το αστρα??στα λεφτα αν ειναι κουτα πιστευω καλα ειναι....

Προεπιλογή

Απο σέρβις τα λεφτά ειναι πολύ κοντά στα astra σου!!
    Δεν είναι τρομερές οι τιμές του σέρβις..

Προεπιλογή

μαλιστα...θα τα βαλω ολα κατω...και θα σας ενημερωσω ευχαριστω πολυ

Προεπιλογή

Τίποτα Γιάννη ότι θες εδώ είμαστε!!
    Παρεπιπτόντως το opc που έβαλες είναι άστρωτο εντελώς με τα χιλιόμετρα που έχει και απο τιμή πολύ καλή!!
    Και είναι πεντακάθαρο!!!

Προεπιλογή

Υπολογιζε ότι με ένα γεμισμα (45 λιτρα) θα κανεις καπου 450km.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Καλά μου ακούγεται...νορμαλ δηλαδή 10lt/100

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μου ακούγεται...νορμαλ δηλαδή 10lt/100
    Νορμαλ σου ακουγεται? Δε νομιζω σε σχεση με το astra που εχεις τωρα?
    Απο περιεργια ποσο καει το δικο σου με μια μικτη χρηση?

Προεπιλογή

Καθαρά λίτρα είναι 37 Γιάννη 45 είναι όλο ντεπόζιτο να ξέρεις,7 λίτρα περίπου έχεις απο λαμπάκι..
    Αλλά όπως σωςτά λέει ο vacross με γεμάτο ντεπόζιτο μέχρι λαμπάκι με χαλαρή οδήγηση θα βγάλεις γύρω στα 450-470 χιλιόμετρα αν το κυνηγάς 350 πάνω κάτω..

Προεπιλογή

Το Άστρα ειχε κατανάλωση κάπου 6.3 μικτά...ξεχνούσα να βάλω πετρέλαιο αλλα τα πλήρωνα σε βλάβες...τώρα οδηγάω ένα Σορεντο 3.3 γιαυτο σας λέω σχετικά νορμαλ χαχαχα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Άστρα ειχε κατανάλωση κάπου 6.3 μικτά...ξεχνούσα να βάλω πετρέλαιο αλλα τα πλήρωνα σε βλάβες...τώρα οδηγάω ένα Σορεντο 3.3 γιαυτο σας λέω σχετικά νορμαλ χαχαχα
    Απο το σορεντο θα καις λιγοτερα σιγουρα...χαχα
    Ε σου εκατσε στραβη με το astra αλλα δεν ξερουν τι τους γινεται και με τα συγχρωνα πετρελαια τα περισσοτερα συνεργεια!

Προεπιλογή

Μωρε δεν έφταιγε το αμάξι ο τρόμπας ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έφταιγε...απλώς με κούρασε καθε μέρα και ένα καινούργιο θεμα...γιαυτο και σκέφτομαι να ειναι κούτα το κορσακι...κάτι που πρέπει να προσέξω υπάρχει παιδιά...χαχαχα μην σου τύχει να οδηγάς το Σορεντο...καίει πραγματικά παααρααα πολύ...είχα καιρό και να το οδηγήσω και μου κακό φαίνεται

Προεπιλογή

Τα μεταχειρισμενα ειναι λαχειο οπως λενε! Οσο και αν το ψαξεις ποτε δεν θα μαθεις τι ακριβως χρηση ειχε πριν.
    Ξερω απο το σορεντο το 2,4 ενως φιλου, οποτε καταλαβαινω το 3,3 τι πινει...για εκτος δρομου ειναι ωραιο παντως!

Προεπιλογή

Αν πας γι αυτό που έβαλες δεν νομίζω να εχει και πολλά να δεις μόνο τα γενικά..
    Αν πας για κάτι άλλο βάλε το καταρχάς σε διαγνωστικό δες με φαναρτζή το αυτοκίνητο και απο μεσα τις κολλήσεις για τυχόν τρακαρίσματα..
    Απο μηχανικά δες κολάρα ψυγείου κοιτά τις βάσεις απο κάτω (προληπτικά) και αν θες (κακό δεν κάνει συμπίεση στο Τούρμπο και δες για misfires σε κυλίνδρους) και το σασμάν..
    Συν να το έχεις στο μυαλό σου αν θες τον κομπρεσορας του a/c και δες απο το διαγνωστικό γραμμάρια αέρα στον maf..

Προεπιλογή

Εκτός ειναι η χαρά του παιδιού...χαχα...CORSAD14 το αμάξι θα μου το φέρουν και θα το ελέγξουν μόνο αν ειναι αψεγάδιαστο θα το αγοράσω...απλώς εννοούσα αν χρειάζεται κάτι αμέσως μετά την αγορά...τι ακριβώς ειναι αυτο με το κομπρεσορα ρε παιδιά;;αν δεν είχαμε τα κωλοκαπιταλ θα το είχα πάρει χθες άσχετο πως το είδατε;;;13.500 θα μου κοστίσει με τα μεταφορικά καλά δεν ειναι;;

Προεπιλογή

Γιάννη το αμάξι είναι τρομερό ειδικά με αυτές τις ζάντες και τα facelift afl φώτα είναι τέρας!!!!
    Τιμή πάρα πολύ καλή για τα χιλιόμετρα και την χρονολογία του!!!
    Αν μπορείς και το έχεις αποφασίσει δες το!

Προεπιλογή

αναγκαστικα θα περιμενω μια βδομαδα γιατι κολλησε ο λογαριασμος μου...λογικα την αλλη παρασκευη αν υπαρχει και δεν το παρει κανενας αλλος θα τους πω να το κοιταξουν...μιας και λεμε διαφορα υπαρχει κατι που γυρναει στο μυαλο μου...η opel μιας που ειναι μοντελο του 14 μου παρεχει εγγυηση??

Senior Member Το avatar του χρήστη tommi106s16
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Επαναφέρω το θέμα μετά από τόσο καιρό, αλλά δεν κρατήθηκα....

Το γνωστό πρόβλημα με τον 4ο κύλινδρο δεν συγκαταλέγεται στα συνήθη προβλήματα???

...γιατί δεν είδα κανέναν να το αναφέρει... λέω εγώ τώρα...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Υπάρχει πρόβλημα με λάδια σε Corsa OPC?
    Από τον/την PsilosOPC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-15, 12:28
  2. Από 225/45/17 σε 235/45/17. Κάποιο πρόβλημα?
    Από τον/την Nontas GTC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-13, 13:57
  3. Το 1,8 Insignia δεν υπάρχει πλέον?
    Από τον/την Nontas GTC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-11, 14:26
  4. Υπάρχει videogame που να υπάρχει το Astra Opc???
    Από τον/την theodoreVas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-09, 16:51
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-06, 02:19

Δικαιώματα - Επιλογές