If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 48

Προεπιλογή

καλησπέρα παιδιά η προσωπική μου απάντηση -λύση είναι τα λαστιχένια πατάκια πάνω όμως από τα υπάρχοντα κρατώντας τα από κάτω για πολύ καιρό σχεδόν άθικτα και πλένονται ευκολότερα. με επιφύλαξη η αγορά από lidl-jumbo διότι έχουν έντονη μυρωδιά λάστιχου που δεν φεύγει ...!

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικο! Αλλά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Αυτό που παράγγειλες υποθέτω ότι με κάποιες τρύπες που θα ανοίξεις στο πιατάκι και τις βίδες που έχει θα το προσαρμόσεις σαν μπάλωμα πάνω από την τρύπα; Οκ. Και η τρύπα από κάτω; Θα την αφήσεις έτσι; Τα νερά που θα περνάν κάτω από αυτό το μεταλλικό μπάλωμα και θα βγαίνουν στην ταπετσαρία από κάτω τα σκέφτηκες; Θα σου σαπίσει η κανονική μοκέτα κάτω από το πιατάκι με τον καιρό... Κρίμα είναι...
    εκτος και αν ξεχασει το τι λεει ο κατασκευαστης και το κολλησει με σιλικονη βαζοντας και περιμετρικα
    του μεταλλικου κομματιου ωστε να μην περνανε νερα απο την τρυπα αφου δεν θα μπορουν να μπουν απο κατω
    αναμεσα σε μεταλλο και πατακι ετσι η αλλοιως σε φυσιολογικες συνθηκες δεν μιλαμε και για τααααα νερα οσο θα
    μπαινει στο αμαξι με τα ποδια του
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Στο Vectra A, έχω ακόμα τα original πατάκια (λαστιχένια, της μαμάς Opel, ήδη 25 χρονών). Δεν έχουν πάθει τίποτα. Στο Astra Η του 2005, έχω βάλει λαστιχένια της Cannon πάνω απο τα δικά του διότι :
    1) Μια φορά ο γιος μου πάτησε ΣΚΑΤΑ....και μπήκε στο Vectra... (το λάστιχο με έσωσε)
    2) Μία φορά η γυναίκα μου πάτησε ΤΣΙΧΛΑ και μπηκε στο Vectra... (Πάλι το λάστιχο με έσωσε)
    3) Μία φορά πάνω απο τα Βίλια... κόλλησε ο ένας τροχός του Vectra στο χιόνι ( Έβαλα το λαστιχένιο πατάκι του συνοδηγού να το πατήσει ο τροχός...και ξέμπλεξα.)
    4) Δεν θυμάμαι πόσες φορές μου έχουν κουβαλήσει μέσα στο αμάξι λάσπες το χειμώνα... και το καλοκαίρι άμμο (και τα 2 εξαιρετικά δύσκολο να τα αφαιρέσεις απο μοκέτα)
    Έχω γίνει μεγάλος fun του λαστιχένιου... αρκεί να είναι καλής ποιότητας και να μην βρωμοζουλάει...

Προεπιλογή

Τα πατακια που έβαλα είναι καινούργια οποτε τρύπα δεν υφίσταται. Αυτό είναι βιδωτό οποτε 1 το μήνα που πλενω τα πατακια θα το ξεβιδωνω και θα τα καθαριζω. Αν δεν μου κάτσει καλά μάλλον η λύση σου είναι η καλύτερη. Τα πλαστικά δυστυχώς δεν μου αρέσουν καθόλου οποτε δεν το συζηταω να τα βάλω...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CAPTAIN_HADDOCK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Vectra A, έχω ακόμα τα original πατάκια (λαστιχένια, της μαμάς Opel, ήδη 25 χρονών). Δεν έχουν πάθει τίποτα. Στο Astra Η του 2005, έχω βάλει λαστιχένια της Cannon πάνω απο τα δικά του διότι :
    1) Μια φορά ο γιος μου πάτησε ΣΚΑΤΑ....και μπήκε στο Vectra... (το λάστιχο με έσωσε)
    2) Μία φορά η γυναίκα μου πάτησε ΤΣΙΧΛΑ και μπηκε στο Vectra... (Πάλι το λάστιχο με έσωσε)
    3) Μία φορά πάνω απο τα Βίλια... κόλλησε ο ένας τροχός του Vectra στο χιόνι ( Έβαλα το λαστιχένιο πατάκι του συνοδηγού να το πατήσει ο τροχός...και ξέμπλεξα.)
    4) Δεν θυμάμαι πόσες φορές μου έχουν κουβαλήσει μέσα στο αμάξι λάσπες το χειμώνα... και το καλοκαίρι άμμο (και τα 2 εξαιρετικά δύσκολο να τα αφαιρέσεις απο μοκέτα)
    Έχω γίνει μεγάλος fun του λαστιχένιου... αρκεί να είναι καλής ποιότητας και να μην βρωμοζουλάει...
    Νταξει έχεις κάνει τα πατάκια πολυεργαλείο! Δεν είναι πατάκια γαλλικό κλειδί είναι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πατακια που έβαλα είναι καινούργια οποτε τρύπα δεν υφίσταται. Αυτό είναι βιδωτό οποτε 1 το μήνα που πλενω τα πατακια θα το ξεβιδωνω και θα τα καθαριζω. Αν δεν μου κάτσει καλά μάλλον η λύση σου είναι η καλύτερη. Τα πλαστικά δυστυχώς δεν μου αρέσουν καθόλου οποτε δεν το συζηταω να τα βάλω...
    Α οκ! Δεν ήξερα ότι πήρες καινούριο... κανένα πρόβλημα δεν θα χεις! Απλά το θέμα είναι να συνηθίσεις την διαφορά ύψους καθώς σε εκείνο το κομμάτι θα είναι πιο παχύ το πατάκι!! Με το καλό να σου έρθει!! Τέλος Ιουλίου λογικά θα έρθει αν είσαι τυχερός μπορεί να έρθει και νωρίτερα!

Προεπιλογή

Για τις τρύπες που δημιουργούνται από το τακούνι στα πατάκια υπάρχει και άλλη λύση:
    Πηγαίνεις σε έναν ταπετσέρη αυτοκινήτων και σου ράβει μια φόλα στο σημείο της φθοράς και είναι έτοιμο.
    Το έχω κάνει παλιότερα σε άλλο αυτοκίνητο, και ήταν μια χαρά.
    Η φόλα είναι από ίδιο ύφασμα και χρώμα με το εργοστασιακό εννοείται.
    Κόστος 5-10 ευρώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dim_teilar : 24-06-15 στις 09:14
    136 hp Diesel. Μια χαρά!!!

Προεπιλογή

Η φολα που εβαλα παλιοτερα στο πατακι του οδηγου ξεκολλάει πλεον, οποτε παμε για καινουρια. Εχει δοκιμασει κανεις κατι καλο από ebay?
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Με 30 .35 ευρώ βρίσκεις καινούρια από μαγαζί που πουλάει ανταλλακτικά οπελ.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Και μενα του οδηγου τρυπησε και ειμαι σε αναζητηση καινουργιων.Σε μαγαζι με αξεσουαρ αυτοκινητων μου ειπαν 20 ευρω τα 2 μπροστινα ''φτιαχτα'' με καλης ποιοτητας μοκετα,χρωματιστο ρελι περιμετρικα,αλουμινιο στο κεντρο (εκει που συνηθως χαλανε),λογοτυπο opel και κουμπωματα....Ebay δεν εχω ψαξει ακομα....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Και εμένα εχει τρυπήσει εδώ και καιρό το πατάκι του οδηγού και κάνω τον Κινέζο λόγω αφραγκιας
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα εχει τρυπήσει εδώ και καιρό το πατάκι του οδηγού και κάνω τον Κινέζο λόγω αφραγκιας
    αχαχαχα!!!!
    Ομοιοπαθης και εγω αλλα δεν παει αλλο.....Το βλεπω και σπανε τα νευρα μου ειδικα τωρα με τις βροχες που φοβαμαι οτι θα λερωθει και η μοκετα απο κατω......

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχαχαχα!!!!
    Ομοιοπαθης και εγω αλλα δεν παει αλλο.....Το βλεπω και σπανε τα νευρα μου ειδικα τωρα με τις βροχες που φοβαμαι οτι θα λερωθει και η μοκετα απο κατω......
    Ακριβώς έτσι. Πρέπει να βρούμε έναν σαν club σε προνομιακή τιμή.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Βάλτε λαστιχένια!

Προεπιλογή

εγω εχω παρει τα γνησια λαστιχενια τς οπελ για το corsa και πραγματικα δεν τα αλλαζω με τιποτα! χειμωνα καλοκαιρι χωρις αγχος και καθαριζουν πανευκολα!
    αν κ πριν τα παρω ειχα ενδιασμους στν εμφανιση ειναι μια χαρα μιας κ ειναι ολομαυρα χωρις καποιο σχεδιο παρα μονο το λογοτυπο τς οπελ πισω κεντρικα

Προεπιλογή

Τα λαστιχενια βολευουν ειδικα τον χειμωνα αλλα χαλανε την εμφανιση (γνωμη μου βεβαια!).Ελεγα να παρω ενα φθηνο σετ να τα βαζω πανω απο τα κανονικα τον χειμωνα αλλα τα περισσοτερα μυριζουν ασχημα και η μυρωδια δεν φευγει με τιποτα.....

Προεπιλογή

Λογω αφραγκιας εχω κατι ποντους σε μια καρτα που βαζω πετρελαιο και δινει free κατι πατακια...Λεω να τα παρω για τωρα και βλεπουμε.....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kos44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω παρει τα γνησια λαστιχενια τς οπελ για το corsa και πραγματικα δεν τα αλλαζω με τιποτα! χειμωνα καλοκαιρι χωρις αγχος και καθαριζουν πανευκολα!
    αν κ πριν τα παρω ειχα ενδιασμους στν εμφανιση ειναι μια χαρα μιας κ ειναι ολομαυρα χωρις καποιο σχεδιο παρα μονο το λογοτυπο τς οπελ πισω κεντρικα
    +1
    Τα δικά μου (γνήσια opel) δεν μυρίζουν!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογω αφραγκιας εχω κατι ποντους σε μια καρτα που βαζω πετρελαιο και δινει free κατι πατακια...Λεω να τα παρω για τωρα και βλεπουμε.....
    Είχα δοκιμάσει και κάτι τέτοια πέρυσι αλλά χωρίς κουμπωματα και τα κατάλληλα '' κοψιματα'' δεν έκαναν δουλειά.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Σήμερα παρήγγειλα το πατακι στα 13€. Καλή η τιμή αφού διάλεξα την καλύτερη μοκετα που είχε από τις 3 επιλογές. Τα κουμπωματα θα μπούνε από τα εργοστασιακα και έξτρα κομμάτι πλαστικό κάτω από τα πεντάλ.
    1.7D opc line

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Άνιση φθορά στα τακάκια
    Από τον/την apagogeas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-14, 09:05
  2. Φθορά στα πίσω τακάκια
    Από τον/την thanoz στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-14, 23:07
  3. πατάκι πορτμπαγκάζ
    Από τον/την dimitris gtc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-11, 18:41
  4. Πετάλι Συμπλέκτη : Τρίζει !
    Από τον/την anastasios στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-07, 06:48
  5. Φθορά στο κάθισμα του οδηγού....
    Από τον/την nikkos στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-06, 19:04

Δικαιώματα - Επιλογές