If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 67

Προεπιλογή

Καλημερα στην παρεα έκανα σερβις πριν 2 μηνες εχω κανει 3 χιλιαδες απο τοτε και σκεφτικα να ριξω κανα καθαριστικό να πάρει λιγο τα πάνω του! τι γνωμη εχετε για αυτο το καθαριστικο;; http://www.autotires.gr/liqui-moly-k...moly-2962.html θα πρεπει να το ρίξω όλο το μπουκάλι;; και τα 500ml στα 45 λιτρα που περνει το αμαξι μου; το αμαξι εχει 114.000 σήμερα το έχω από τις 99.000 αποκλειστικα με vpower diesel

Προεπιλογή

Πριν ενα μηνα ειχα βαλει καθαριστικο πετρελαιου στο αμαξι , ΕΠΩΝΥΜΟ και αφησα το μπουκαλακι στο αμαξι μεσα .
    Σημερα που εβγαλα το μπουκαλακι για να βαλλω καθαριστικο πετρελαιου απο το ιδιο ειδα αυτα μεσα στο σωληνακι που ειχε το μπουκαλακι .

photo hosting

how to do a screenshot on a pc

Και εβγαλα αυτα μεσα απο το σωληνακι

free pic

Δεν ξερω παιδια ηταν σκετο το καθαριστικο μεσα στο μπουκαλακι ενα μηνα , δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο???

Εκτος απο αυτο ειχα κοψη και μια φλαντζα , για το καπακι να βαλω στο μπουκαλι και την ειχε ξεχειλωση...

jpg images

Ποσο δυνατα πρεπει να ειναι αυτα τα καθαριστικα οταν ειναι σκετα χωρις πετρελαιο μαζι ???

Προεπιλογή

Η φλαντζα ηταν για χρηση σε λαδια/λιπαντικα κτλ ή ηταν νερου?? Παντως ειναι δυνατα, για να κανουν δουλεια, για να σου λεει αρεωση ταδε προς ταδε.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Φίλε Auq το NCH που έριξα χτες έχει δοσολογία 1:1000. Και μετά από καιρό μπορείς να το κάνεις και 1:2500 μου είπε ο καταστηματάρχης. Οπότε φαντάζεσαι πόσο δυνατά είναι...

Προεπιλογή

125ml καθαριστικο στα 55litra Diesel.
    Ετσι λεει η δοσολογια το φαρμακου.

Προεπιλογή

Δεν μας είπες μόνο ποιο είναι το πρόσθετο...

Προεπιλογή

Παρά είναι δυνατά !!! με είχε κάψει ροδέλα (πλαστική) στο μπεκ (το μπεκ έσκαγε και το πήρα χαμπάρι !!!) τις αντικατέστησα με μεταλλικές !!!
    έκανα το λάθος να βάζω συχνά καθαριστικό !!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φλαντζα ηταν για χρηση σε λαδια/λιπαντικα κτλ ή ηταν νερου?? Παντως ειναι δυνατα, για να κανουν δουλεια, για να σου λεει αρεωση ταδε προς ταδε.

Προεπιλογή

Πέρυσι είχα ρίξει στης αδερφής μου το golf, την άλλη μέρα έχανε βενζίνη από τα σωληνάκια καυσίμου που πάνε στην μπεκιερα, ήταν ξεραμενα και τα αποτέλειωσε το καθαριστικό.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

free photo hosting

Παντος το συγκεκριμενο που εβαλα ειναι σαν νερο , ενω αυτο που βαζω ειναι πιο λαδερο - παχυρευστο...

upload picture

Μεν το Redex ειναι πιο δυνατο απο (εχει και εχτρα κετανια) το STANADYNE ,αλλα το stanadyne ειναι πιο λαδερο... παχυρευστο
    και μου αρε πιο πολυ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 03-11-16 στις 20:28

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Αυτά τα "παλιο" καθαριστικά, ίσως λέω , κάποια στιγμή να βγάλουν dead την αντλία πετρελαίου.Μπορεί πέρα απο την καθαριστική ιδιότητα και το οτιδήποτε άλλο κάνουν ....φαντάζομαι τι κάψιμο ή τί "σιγα σιγά" φάγωμανα μπορεί να τραβάνε τα oring.
    προσωπικά ανα 10.000χλμ και πάλι βλέπεις αναλογα την λειτουργία του μοτέρ...καταναλώσεις, ντουμάνια!!

Προεπιλογή

Καλημερα Θεμη , θα δουμε στην πορεια τι παλιο-καθαριστικα βαζουμε ...

Παντος το καθε ενα απο αυτα λεει για καλο , τι καλο θα κανει θα δουμε στην πορεια .

Προεπιλογή

Να υπηρχαν 2-3 θα λεγα οκ, μπενεις σε κανενα σαιτ να δεις τι μπορεις να βαλεις και βρισκεις αλλα 30 που θα μπορουν να κανουν ''καλο'', τι να πουμε ρε γμτ, πολυ μπερδεμα!!!
    Το σιγουρο παιδια ειναι πως θελουν λογικη χρηση και ΟΧΙ συχνη. Τις αναλογιες οπως αναγραφονται.
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Καλημερα Γρηγορη , εγω παντος θα μεινω στο STANADYNE .

Τι κανει ή ομορφη Δράμα , κανει κρυο εκει?

Προεπιλογή

Εβαλα χθες 5ml απο τον ''σταθεροποιητη πετρελαιου & βιοντιζελ'' της Wurth, το αντιμυκητιακο δλδ, εφτασαν τα χιλιομετρα για τουτο και ειπα να δοκιμασω, πραγματικα, 5ml και μονο η μυρωδια του τα λεει ολα, ΘΑ ΤΑ ΛΙΩΣΕΙ ΟΛΑ...χαχαχαχαχα ρε τι βγαζουν!!!
    Κρυο, νταξ χαλαρα!!!
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Επανερχομαι στο θεμα καθως εφτασε η ωρα για καποιο μυκητοκτονο. Χθες μιλησα με αντιπροσωπο γνωστης Γερμανικης εταιριας και μου προτεινε αφρο και συνισταται αλλαγη φιλτρου πετρελαιου ειπε. Να σημειωσω πως δεν εχω καποιο θεμα αλλα προληπτικα. Η αλλη λυση ειναι ο σταθεροποιητης που γραφηκε παραπανω. epivitor ειδες καποια διαφορα μετα την χρηση; Καθε εμπειρια ευπροσδεκτη.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Την διαφορα μπορουμε να την καταλαβουμε πραγματικα μονο αν δουμε με καμερα μεσα στο ρεζερβουαρ, πολλα τα καθαριστικα που πρεπει να βαζουμε, παντα με μετρο, αλλα ειλικρινα δεν μπορουμε να αντιληφθουμε φοβερες διαφορες θα ελεγα, αλλα σιγουρα κατι καθαριζουν, τωρα σε τι βαθμο, εξαρταται και απο την κατασταση στην οποια βρισκεται καθε αμαξι σιγουρα.
    Η προληψη σιγουρα καλυτερη απο την θεραπεια, νομος!!!
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Αυτο που εριξες εγραφε για αλλαγη φιλτρου πετρελαιου; Γιατι για αφρο μου ειπανε συνιστουν, οταν τους εξηγησα πως δεν εχω θεμα ειπε και να μην το αλλαξω αν θελω.
    1.7D opc line

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Κ εγω ενα της wurth που δοκιμασα πριν 5000 χλμ ελεγε αλλαγη φιλτρου πετρελαιου εγω δν αλλαξα μια χαρα μεχρι στιγμης.εγω παιδια δν τα φοβαμαι ριχνω συχνα οσο δοσολογιο λεει.εδω κ 2_3 χρονια ποσα diesel αλλαζω λογω δουλειας ποτε δν ειχα θεματα με μπεκ αντλιες dpf κλπ..καθαριστικα φοτλ,το ακριβο πετρελαιο συχνες αλλαγες λαδιων σωστη χρηση κ ειμαι κομπλε ευτηχως!
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Αντωνη τον αφρο εβαλες; γιατι ο σταθεροποιητης δεν γραφει νομιζω αλλαγη.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    125ml καθαριστικο στα 55litra Diesel.
    Ετσι λεει η δοσολογια το φαρμακου.
    Εγω προχτες βρηκα καθαρηστικο το οποιο ειναι 1λιτ. και στη δοσολογια λεει 0.935ml για 250 λιτρα καυσιμου. Οποτε αντιστοιχει 0.2ml 50lit. Αλλα μου εκανε εντυπωση γιατι ηταν παχυρευστο.
    Act of Fool...I think that is All..

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ !!!
    Από τον/την giaxa3 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-15, 23:18
  2. φιλτρο πετρελαιου cdti??
    Από τον/την G.F στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-13, 13:47
  3. τρομπα πετρελαιου
    Από τον/την prodromos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 11:44
  4. Βαλβιδα αντεπιστροφης πετρελαιου
    Από τον/την AstraPower στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-12, 12:53
  5. Διαρροη Πετρελαιου απο υδατοπαγιδα.
    Από τον/την pipis82 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-12, 15:54

Δικαιώματα - Επιλογές