If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 67

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και λένε οτι θα κοπούν και οι πρόωρες....συντάξεις!!!
    Χαχαχα!!
    Diesel και άγιος ο θεός!!

Προεπιλογή

Πηρα της Protec αντιβακτηριακο και καθαριστικο συστηματος diesel,και liqui molly common rail καθαριστικο? τα ερωτηματα ειναι τα εξης μπορουν να χρησιμοποιηθουν ταυτοχρονα ολα μαζι,η πρεπει να ρεζερβουαρ?,στα υποψη οτι το αμαξι ειναι ενα OPEL CORSA E COLOR EDITION 1.3 DTE S/S,ΜΕ 1800 κοντα χιλιομετρα,μηπως ειναι ακομα νωρις?και απο ποτε πρεπει να μπαινουν,καυσιμο βαζω μονο Shell V-Powe Diesel!.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spynexes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα της Protec αντιβακτηριακο και καθαριστικο συστηματος diesel,και liqui molly common rail καθαριστικο? τα ερωτηματα ειναι τα εξης μπορουν να χρησιμοποιηθουν ταυτοχρονα ολα μαζι,η πρεπει να ρεζερβουαρ?,στα υποψη οτι το αμαξι ειναι ενα OPEL CORSA E COLOR EDITION 1.3 DTE S/S,ΜΕ 1800 κοντα χιλιομετρα,μηπως ειναι ακομα νωρις?και απο ποτε πρεπει να μπαινουν,καυσιμο βαζω μονο Shell V-Powe Diesel!.

Φιλε μου καινουργιο αμαξι εχεις, τι τα θες τα καθαριστικα μεσα!
    Εγω θα τα ξεχναγα για αρκετα χιλιαδες χιλιομετρα ακομα!
    Το πετρελαιο καλο του κανεις να βαζεις το ''καλο'' ...και το να βρεις καλο πρατηριο ειναι το παν!

Προεπιλογή

Και εγώ θα σου έλεγα όπως και ο συμφορουμίτης πιο πάνω να μην βιαστείς να τα χρησιμοποιήσεις... Φύλαξε στη άκρη και ρίξε ένα από τα δύο όταν θα φτάσεις τα 50000χλμ.

Προεπιλογή

Eυχαριστω παιδες!

Προεπιλογή

Το αμάξι είναι καινουργιο! Άσε τα καθαριστικά! Συνέχισε με καλό diesel (ενισχυμένο) και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο!

Φιλικά

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Eγω δεν εχω diesel αλλα μην βαλεις με την καμια σε τοσο καινουριο αμαξι. Μετα απο καμια 80000-100000 xλμ τα ξαναλεμε. Κοιτα να βρεις ομως εμπιστο πρατηριο και τιμιο βενζινα αλλιως κανενα καθαριστικο δεν θα σε σωσει. Μην κολας με τις μαρκες πετρελαιου τοσο, οσο με ενα καλο πρατηριο. Να χαρεις το καινουριο σου αμαξι και καλοταξιδο.

Προεπιλογή

Σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα!

Προεπιλογή

Τελικα καθε ποτε βαζουμε αντιβακτηριακο?! σε καινουργιο τουτου!?

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Κάνε τις βόλτες σου, κάνε τα ταξιδάκια σου, γενικά να ευχαριστηθείς το αμάξι σου και μην σε "νοιάζουν" προς το παρόν τα όποια καθαριστικά/αντιβακτηριακά.Όπως διάβασα πιο πάνω είναι καινούργιο το μοτέρ ακόμα, συμφωνώ και με τους πρώην .... καλό πετρέλαιο από πρατήριο, γνώμη μου crystal elin/vpower/bp ultimate να παίζεις, και θα είσαι οκ.
    Μετά από καμιά 70000χλμ πάνω κάτω ...μπορείς να ψαχτείς τότε.Μην δίνεις άσκοπα λεφτά προς το παρόν.Δε θα δείς αλλά προπάντων δεν θα καταλάβεις και κάτι ιδιαίτερα απο τόσο νωρίς.
    Οι μάρκες που ανέφερα, τα πετρέλαιά τους έχουν τις ιδιότητες που χρειάζεσαι για τώρα.
    Σωστό πρατήριο είναι το θέμα να βρεις.Εκεί επικεντρώσου και κράτα τιμές και χιλιομετρικές αποστάσεις, δλδ πόσο και για πόσα χλμ το εκάστοτε πρατήριο πετρελαίου σου βγάζει και πως εσύ νιώθεις το μοτέρ από θέμα απόδοσης..

Προεπιλογή

Οκ! καλυφθηκα σε ευχαριστω!

Προεπιλογή

Σε αμαξι με 180.000 χιλιομετρα πριν μια βδομαδα εβαλα της wynns ενα καθαριστικο. Χρειαζεται να βαλω και καποιο αντιμυκητιακο; Δεν εχω βαλει ποτε. Το αμαξι δουλευει με crystal. Και avio. Που το θεωρω εξισου καλο το avio.

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας.

Καθαριστικά τύπου Redex, είναι χρήσιμα και για τους κινητήρες με αυτοκαθαρισμό? Για μια μέτρια χρήση, με λίγα χιλιόμετρα, κλαθε πότε είναι καλό να χρησιμοποιείται Redex?
    Opel Corsa E 1.3 Turbo Diesel 2015 - Pepperdust

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Κατι που παρατηρησα χθες.Εχω βαλει το https://www.holtsauto.com/redex/prod...power-booster/ το οποιο βγαινει σε αντικατασταση του κλασικου καθαριστικου (γκρι μπουκαλι με μπλε το σημα ´Χ&#180 και εχω κανει γυρω στα 200 χιλιομετρα απο την στιγμη που το εβαλα.Μου εκανε αυτοκαθαρισμο στο φιλτρο στα 170 χιλιομετρα περιπου και χθες λεω δεν σκυβω να δω με το χερι τι καπνα εχει το τσουνι του τελικου (οπως εχω κανει και αλλες φορες) μηπως και καταλαβω τι γινεται με τα πετρελαια...Αυτο που ειδα σε σχεση με αλλες φορες ειναι αρκετα περισσοτερη καπνα.Το συγκεκριμενο προιον ειναι καθαριστικο (εκτος απο αυξηση κετανιων) και εχει οπως ειπα και πριν αντικαταστησει το κλασικο καθαριστικο redex με βαση τα λεγομενα του επισημου εισαγωγεα στην Αθηνα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι απο εχει βγαλει ολη αυτη την καπνα ενω μεχρι τωρα το ποσοστο που εβλεπα στο χερι μου ηταν πολυ ελαχιστο.Αυτο στην ουσια καθαριζει ολο το συστημα καυσιμου απο το ρεζερβουαρ μεχρι μπροστα.Υπαρχει περιπτωση σε 200 χιλιομετρα να εκανε τετοιο καθαρισμα και να εβγαλε ολη αυτη την μπιχλα πισω;Εξου και οτι αν και καλοκαιρι το αμαξι κανει αυτοκαθαρισμο γυρω στα 230-240 χιλιομετρα και αυτη την φορα μετα απο πολυ καιρο εκανε στα 170.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Δεν είναι καθαριστικό αυτό που έβαλες... Στο site λέει ξεκάθαρα ποιες είναι οι ιδιότητες του... Παραπάνω δύναμη υποτίθεται ότι δίνει. Η καπνά θα φύγει μόλις σταματήσεις το πρόσθετο... Το καθαριστικό είναι το κόκκινο και πωλείται ακόμα στα πρατήρια. Δεν έχει σταματήσει.

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Ειναι και καθαριστικο για το ολο το συστημα τροφοδοσιας...Μου το επιβεβαιωσε και ο αντιπροσωπος και το γραφει και απο πισω.Απλα κανει και αυξηση κετανιων.Το κλασσικο καθαριστικο εννοω αυτο http://www.derventlis.com/images/FUEL-SYSTEM-DIESEL.jpg που εχει αντικαταστησει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SotosKon : 26-08-16 στις 16:59

Προεπιλογή

Λάθος δικό μου σχετικά με το κόκκινο... Το κόκκινο είναι για την βενζίνη. Το θυμόμουν από ένα βιντεάκι... Το καθαριστικό είναι άλλο όχι αυτό που έβαλες... Σίγουρα καθαρίζει και αυτό που έβαλες αλλά δεν έχει την ίδια δράση με το κανονικό καθαριστικό της Redex. Είναι κάτι σαν το Super Diesel Additive της Liqui Moly που κάνει τα ίδια με αυτά που λες αλλά στις κουκίδες που δείχνει τη δράση σε διάφορους τομείς έχει 1/3 καθαριστική ιδιότητα αν θυμάμαι καλά την στιγμή που άλλα πρόσθετα έχουν 3/3 σαν καθαριστικές ιδιότητες.

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Την επόμενη φορά θα πάω σε tunap.Εχει συνεργάτη εδώ που είμαι.Ποιο εννοείς κανονικό καθαριστικά;

Προεπιλογή

Τωρα τελευταια το combo οταν ειναι κρυο και το βαζω μπροστα για 10 δευτερολεπτα καπνιζει παρα πολυ....Μετα σταματαει και ειναι ολα κομπλε οπως επισης οταν το βαζω μπροστα ζεστο δεν εχει θεμα....Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?Μηπως εχουν βουλωσει τιποτα μπεκ?Εχω καιρο να ριξω καθαριστικο...Ποιο προτεινετε να ριξω που να εχει μεγαλες καθαριστικες ιδιοτητες?
    Driving is my escape ! ! !

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Μιλα με τον αντιπροσωπο της tunap και ρωτα αν υπαρχει συνεργατης στην περιοχη σου.http://www.megalidis.gr/product/micr...mou-petreleou/

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ !!!
    Από τον/την giaxa3 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-15, 23:18
  2. φιλτρο πετρελαιου cdti??
    Από τον/την G.F στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-13, 13:47
  3. τρομπα πετρελαιου
    Από τον/την prodromos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 11:44
  4. Βαλβιδα αντεπιστροφης πετρελαιου
    Από τον/την AstraPower στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-12, 12:53
  5. Διαρροη Πετρελαιου απο υδατοπαγιδα.
    Από τον/την pipis82 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-12, 15:54

Δικαιώματα - Επιλογές