If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Προεπιλογή διακοπτης κλειδωματος ρεζερβουαρ

ξερει κανεις ποσο κοστιζει? αστρα gtc sport 1.6cc 07 mod

Προεπιλογή

να σου πω δεν ξερω αν ειναι αυτο. οταν κλειδωνει το αμαξι κλειδωνει και το πορτακι του ρεζερβουαρ. αυτη η κλειδαρια ποσο εχει αν ξερει κανεις

Προεπιλογή

αυτό είναι το αντ/κο. είναι το μοτέρ που κινεί τον πύρο που μπαίνει στην τρύπα της τάπας καυσίμου για να μην ανοίγει. ενεργοποιείται όταν κλειδώνεις το αμάξι μαζί με τις κλειδαριές.

Προεπιλογή

Corsa C, σημερα πηγα να βαλω πετρελαιο, και το πορτακι δεν ανοιγει, εχει μαλον χαλασει το μοτερ και εχει μηνει κλειδωμενο, υπαρχει αλλος τροπος να ανοιξει το πορτακι?? Το εχει παθεις καποιος? θελει μοτερ λετε?
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Στο d που εχω, δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος μηχανισμος, την ειχα παθει και εγω. Στο ηλεκτρικο μοτερακι κολαγε το πυρακι που μπαινοβγαινει για κλειδωσει το πορτακι.
    Με κανα 2 γρασαρισματα σε αυτο και το συρματοσχοινο που το μετακινει το γλυτωσα το μοτερ, γιατι και εγω πηγα να το αλλαξω ολο.

Προεπιλογή

Δεν πρεπει να ειναι ο ιδιος, πιρακι και μοτερ ενα ειναι στο c, το εβγαλα σημερα, ειναι απο την δεξια μερια του πορτ παγκαζ, επρεπε να βγουν οι επενδυσεις, το εβγαλα με το φις πανω και κλειδωσε-ξεκλειδωσε δεν μου εδειχνε να δουλευει, μετα πιεσα το πιρακι μεσα το οποιο δεν εδειχνε να ειναι κολημενο και να θελει γρασαριζμα και αρχισε να δουλευει...το ξαναεβαλα πανω και βλεπω τι θα γινει.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πρεπει να ειναι ο ιδιος, πιρακι και μοτερ ενα ειναι στο c, το εβγαλα σημερα, ειναι απο την δεξια μερια του πορτ παγκαζ, επρεπε να βγουν οι επενδυσεις, το εβγαλα με το φις πανω και κλειδωσε-ξεκλειδωσε δεν μου εδειχνε να δουλευει, μετα πιεσα το πιρακι μεσα το οποιο δεν εδειχνε να ειναι κολημενο και να θελει γρασαριζμα και αρχισε να δουλευει...το ξαναεβαλα πανω και βλεπω τι θα γινει.
    Μην τα κουμπωσεις τα πλαστικα αν μπορεις για να το παρακολουθεις, αν φαινεται στο δικο σου και αν χρειαστει να το βγαλεις παλι ποιο ευκολα.

Παρόμοια Θέματα

1. Ρεζερβουαρ βενζινας astra f
    Από τον/την giannisopel στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-12, 17:16
  2. Ερωτηση για ρεζερβουαρ
    Από τον/την sirDimos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-12, 22:48
  3. corsa c 1.2 - ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ -κόκκινο φωτάκιι
    Από τον/την sagal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 03:48
  4. Προβλημα με χτυπημενο ρεζερβουαρ
    Από τον/την tuning club στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-10, 17:24
  5. Συσκευη κλειδωματος τιμονιου.
    Από τον/την Antonis22 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-08, 14:07

Δικαιώματα - Επιλογές