If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 144 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 4494134142143144145146 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.861 έως 2.880 από 2913

Προεπιλογή

Πανω κατω την ιδια δουλεια κανουν. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για το Nano 10-9 της ERC.

Προεπιλογή

Καλημέρα παιδιά.
    Σε z14xep λένε τίποτα αυτά https://products.liqui-moly.com/moly...ct-media-modal;

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Η liqui moly δεν γινεται να μην λεει... ��
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά.
    Σε z14xep λένε τίποτα αυτά https://products.liqui-moly.com/moly...ct-media-modal;
    Το είχα δοκιμάσει στο C, πολύ καλό, ήθελα να το βάλω και στο D, αλλά δεν εβγενε για dpf, τώρα το βγάζουν, έχω περισσεύματα για ακόμα μια αλλαγή με 4600 και μετά βάζω molygen.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Molygen,Top Tec 4600 ή Top Tech 4605;
    Ψάχνομαι για τον επόμενο μήνα που έχω σέρβις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη feedoxx : 23-05-19 στις 17:43

Προεπιλογή

molygen. 5w-30 4 lit βαζω και εγω με 41 ευρω

Προεπιλογή

Έβαζα Mobil super 3000 και δεν μου είχε κάψει ποτέ λάδι.
    Τελευταία φορά έβαλα Mobil 1 esp και μου έκαψε πάνω από λίτρο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Κι εγώ που έβαλα σε μια πρόσφατη (πριν 1-1,5 χρόνο) αλλαγή το Super 3000 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Για το Mobil 1 ESP φοβάμαι ότι παίζει πολύ μαιμουδιά στην πιάτσα (όταν βλέπεις τιμές 5λιτρου από 40 μέχρι 60 ευρώ) , οπότε στη θέση σου η πρώτη σκέψη που θα έκανα είναι μήπως έπεσες σε μαϊμού προϊόν.

Προεπιλογή

Αφού έλεγξα για τυχόν διαρροή και εμένα στην μαϊμουδιά πήγε το μυαλό μου. Βέβαια έχω ξαναψωνήσει από το κατάστημα αυτό και το έχω τσεκάρει στην Mobil ότι είναι πελάτης τους. Ούτε και πολύ φθηνά τα πήρα 12€/λίτρο ,αν θυμάμαι καλά γιατί πήρα και άλλα πράγματα.
    Για να μην μακρυγορώ μια 4αδα Mobil 1 που είχα πάρει,την έδωσα και περιμένω τα Liqui moly molygen.

Προεπιλογή

Εριξα χτες το ceratec, σαν 1η ματια δεν εχω δει καμια σχετικη διαφορα, παρα μονο σαν λιγο ποιο ελαστικο το μοτερ ψιλα. Γνωμη μου και οπως υποθηκε και σε προηγουμενα ποστ, αν εχεις μεσα καλο λαδι, δεν θα δεις διαφορα. Εγω μετα την 3η αλλαγη λαδιων με τα LM 4600, ειδα την μεγαλυτερη διαφορα απο θεμα ηχου, εγινε ακομα ποιο (σχετικα) αθορυβο.

Εριξα και στο σκουτερ που εχω, εκει δεν εχω καταλαβει τιποτα, γιατι η αναλογια ιππων και κιλων ειναι κατα πολυ καλυτερη απο ενα αμαξι, και η μικρη διαφορα δεν φενεται.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μα γιατι δεν σβηνει καποιος αυτο τον λογαριασμο;

Προεπιλογή

Έλεγα να βάλω τα molygen και έστειλα mail στη liqui moly για τον αν κάνουν για το corsa και μου απάντησαν όχι γιατί δεν έχουν την προδιαγραφή dexos2 και προτείνουν το top tec 4600.Σε φωτό που είδα τα molygen μου φαίνεται οτι γράφουν dexos2

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεγα να βάλω τα molygen και έστειλα mail στη liqui moly για τον αν κάνουν για το corsa και μου απάντησαν όχι γιατί δεν έχουν την προδιαγραφή dexos2 και προτείνουν το top tec 4600.Σε φωτό που είδα τα molygen μου φαίνεται οτι γράφουν dexos2
    Αφου τα 5-30 molygen τα βγαζουν τωρα και για dpf, γιατι δεν κανουν?? Στην επομενη αλλαγη αυτα θα βαλω.

Προεπιλογή

Σε λιγο πλησιαζει η αλλαγη λαδιων και λεω και εγω να δοκιμασω τα top tec 4600.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zpel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς την ίδια αλλαγή έκανα αρχές Φεβρουαρίου. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω Liqui Molly, τελευταία στιγμή ωστόσο επέλεξα το Motul, και λόγω πολύ καλής τιμής που το πέτυχα και υπέθεσα πως το 5-40 θα ανταποκριθεί καλύτερα καλοκαίρι. Υπόψιν ποτέ δεν είχε μπει κάτι άλλο στο δικο μου (1.4 xep) εκτός από opelολαδο.

Καμία διαφορά σε απόδοση, ίσως ελάχιστα βελτιώθηκε ο ήχος, με αρκετή διαφορά σε κατανάλωση ωστόσο.
    Σε συγκεκριμένες διαδρομές, ίδια βενζίνη από ίδιο πρατήριο, με ίδια ελαστικά, ο μ.ο κατανάλωσης από 8 έως 8,5 έφτασε στο 9,5(!). Είναι πολύ για μένα.
    Άλλαξα πριν μια εβδομάδα ξανά σε μαμα λάδι μιας και είχα ενα 5λιτρο να κάθεται, και το άμαξι επέστρεψε ακριβώς στην προηγούμενη κατανάλωση.

Την επόμενη φορά θα επιλέξω Liqui Molly.

Σχόλιο επάνω σε όσα είχα παρατηρήσει ανάμεσα σε μαμά dexos 2 5-30 & Motul 5-40, και πλέον έχοντας δοκιμάσει και το LM Top Tec 4600.
    Με κάθε σιγουριά, και τουλάχιστον για το μοτέρ που το προσέχω ευλαβικά, όπως οι περισσότεροι από μας άλλωστε, και ποτέ πάνω 10.000 χλμ χωρίς αλλαγή, το Liqui Molly είναι ανώτερο.
    Προσωπικά δεν ξαναβάζω το μαμά παρά την δελεαστική τιμή, ούτε άλλο ιξώδες, άλλης εταιρείας κτλ.
    Θενξ και στο παλικάρι που το είχε ποστάρει επανειλημμένα.

Προεπιλογή

Υ.Γ το LM δοκιμάστηκε τελευταίο στη σειρά χρονικά, έχοντας γράψει περισσότερα χλμ ο κινητήρας πλέον.

Προεπιλογή

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα για την αγορά Liquy Moly; Εδώ σε ένα κατάστημα μου ζήτησαν 65€ για το 5λιτρο Top Tech 4600, ακόμα γελάω...

Ο πιο φθηνός βλέπω και είναι αυτός εδώ: http://www.trade-wind.gr/liqui-moly-...1-lt-1875.html
    Τον ξέρει κανείς; Είναι αξιόπιστος;

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Φυσικά. Λαμπριανίδης. Παλιό μαγαζί. Συνήθως εισάγει μόνος του πολλά προϊόντα ακόμα και από Αμερική. πχ πλασάρει το motorkote. Προσωπικά δεν εχω ακούσει κάτι αρνητικό . ¨Εχω ψωνίσει 5-6 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα ένα καθαριστικό που πήρα από εκεί το Αμερικάνικο Β12 για την πεταλούδα γκαζιού είναι πολύ ανώτερο από όλα όσα είχα δοκιμάσει στο παρελθόν. Στα 39,90€ θα περάσω να το πάρω και εγώ για την επόμενη αλλαγή. Εμένα είναι σχετικά κοντά μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 17-06-19 στις 14:33

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Πριν λίγες μέρες ψώνισα κι εγώ τα 4600 από το Λαμπριανίδη (στα 40 ευρώ τα 5 λίτρα) για την επόμενη αλλαγή λαδιών που θα κάνω μέχρι τέλος του μήνα. Είχα ψωνίσει και τον περασμένο Σεπτέμβρη απ' τον ίδιο τα 4600 που φοράω τώρα, χωρίς κάποιο εμφανές παρατράγουδο στον κινητήρα. Λογικά είναι γνήσια παραεισαγωγής (= δικής του εισαγωγής) τα λάδια, εξ ου και οι τιμές σε άλλους εμπόρους για τα συγκεκριμένα παίζουν από 45 μέχρι 55 ευρώ τα 5 λίτρα (η διαφορά στην τιμή είναι το κέρδος του μεσάζοντα/αντιπροσώπου).
    Πάντως στη Γερμανία όλα αυτά τα λάδια (Group III) τύπου Τοtal INEO MC3, Shell Helix, Mobil 3000 κλπ παίζουν στην εκεί αγορά γύρω στα 25 με 30 ευρώ τα 5 λίτρα, με τα 4600 να κοστίζουν λίγο πάνω από τα 35 ευρώ:
    https://www.amazon.de/Liqui-Moly-375...s%2C187&sr=8-1
    οπότε τα 40 ευρώ που πουλά ο Λαμπριανίδης είναι ουσιαστικά τιμή Γερμανίας μαζί με τα μεταφορικά χονδρικής.

Προεπιλογή

Τα πηρα και εγω τα 4600 τελικα απο το carshop στην Θεσσαλονικη. 6 λιτρα 55 ευρω. Θα τα αλλαξω μαλλον απο βδομαδα για να δουμε εντυπωσεις κλπ.
    Ο τυπος μου εστειλε μεχρι και το αποκομμα της κουτας των λαδιων μαζι με το barcode για να αποδειξει την γνησιοτητα τους.

Σελίδα 144 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 4494134142143144145146 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Corsa 1.2 ή κάτι άλλο??
    Από τον/την harispug στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-12, 22:29
  2. Πρόβλημα ή κάτι άλλο
    Από τον/την kohatzim στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 19:13
  3. Πρόβλημα σε δίσκο ή κάτι άλλο?
    Από τον/την pkouk στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-11, 21:45
  4. Φλάτζα ή κάτι άλλο;;
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-11, 10:45
  5. Θέμα δίσκου ή κάτι άλλο;
    Από τον/την capthookb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-07, 18:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές