If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 146 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 4696136144145146147148 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.901 έως 2.920 από 2942

Προεπιλογή

γιατι ειναι δυνατον να βαζεις λαδι μιας μερκας μεσα σε μπουκαλι αλλης μαρκας κ μετα να το χρησιμοποιησεις κιολας?
    τραγικο.

δλδ το αδειο διλιτρο gm να μην ειχε μεσα 10-20γραμμαρια λαδι απο αυτο που μενει στα τοιχωματα κ θελει 10 λεπτα αναποδα για να στραγγιξει εντελως?
    και ειπε αυτος εκει ας βαλω μεσα κ 300 γρ λικουι μολι να γινει τουμπανο το λαδακι να συμπληρωνεις κ να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

η αληθεια ειναι οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση περα απο τα 15 λαθη της αντιπροσωπειας εκανες κ εσυ φιλε καποια λαθη τα οποια δεν θα επρεπε . δεν λεω οτι φταις καπου .
    προς θεου. απλα να ειχες προστατευτει λιγο καλυτερα. αφου την θεωρια την ξερεις κ εισαι μερακλης με το αμαξι σου κ το χαιρεσαι μην λες νταξει δεν πειραζει γιατι αυτα τα φαινομενα
    συμβαινουν σε ολους μας οσο τα επιτρεπουμε . (το νταξει δεν πειραζει που γραφω εννοω οτι οταν πας να παραλαβεις να τσεκαρεις τα παντα κ να εισαι φουλ απαιτητικος , πληρωνω κυριοι κ αναμενω το καλυτερο.)

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παιδιά έχετε δίκιο ότι και να λέτε, σε λιπαντικά σέρβις που η δουλειά γίνεται σε 15-20 λεπτά, πολλές φορές ήμουν παρόν γιατί έπαιρνα το αμάξι μετά κι έφευγα. Σε πιο χρονοβόρα σέρβις τους το άφηνα γιατί δεν μπορούσα να λείπω 2-3 ώρες από τη δουλειά μου αφενός κι αφετέρου το θεωρούσα ξεφτίλα να γράφω άδεια απ' τη δουλειά απλά για να πηγαίνω 1-2 φορές το χρόνο το αμάξι συνεργείο και να είμαι από δίπλα.
    Συνεργεία έχω δοκιμάσει 4-5 κατά καιρούς, σχεδόν για όλους είχα παράπονα. Από το συγκεκριμένο (που με βολεύει και σαν περιοχή επειδή είναι σχετικά κοντά στη δουλειά μου) είχα κάποια θέματα προ 2ετίας αλλά όχι για λαμογιές μηχανικών. Είχα πει και τότε δεν ξαναπατάω σε αυτούς και αποφάσισα να πάω σε ανεξάρτητο συνεργείο στα νότια προάστεια που ο υπεύθυνος ήταν παλιά τεχνικός σε εξουσιοδοτημένο όπελ. Την πρώτη φορά που πήγα εκεί έμεινα ευχαριστημένος. Σαν περιοχή δεν με βόλευε καθόλου (μένω δυτική Αθήνα, δουλεύω Πειραιά και το συνεργείο ήταν προς Γλυφάδα), αλλά είπα τουλάχιστον είναι καλός ο μηχανικός.
    Ε, την δεύτερη φορά που πήγα, εκτός του ότι ενώ πήγα και καλά με ραντεβού, είχε άλλο αμάξι μέσα και περίμενα πάνω από 2-2,5 ώρες (έγινα ρόμπα και στη δουλειά μου αλλά ας πούμε ότι αυτό το προσπερνάω), πρώτον μου την είπε γιατί του πήγα κάποια ανταλλακτικά δικά μου (μου λέει τελευταία φορά που δέχομαι να μου φέρεις δικά σου υλικά, δεν δουλεύω έτσι εγώ κλπ...) και δεύτερον και σημαντικό, αφού αλλάξαμε (προληπτικά, καλώς, λόγω πολυκαιρίας) κολλάρα στο κύκλωμα ψύξης μαζί με δοχείο διαστολής κι αισθητήρα στάθμης ψυκτικού, αφού έβαλε υγρά κι έβαλε μπροστά το μοτέρ να κάνει εξαέρωση ο βοηθός του, ακούει κάπως τον κινητήρα και μου λέει με στόμφο, έχεις ρήγμα στην πολλαπλή εξαγωγής. Του λέω είσαι σίγουρος; μήπως είναι ο θόρυβος επειδή έχει ακόμα αέρα το κύκλωμα ψύξης κι ακούγεται έτσι από την κυκλοφορία του νερού; Όχι μου λέει κατηγορηματικά, έχεις ρήγμα. Του λέω μήπως να το δούμε καλύτερα, να το ψάξουμε; Μου λέει τι να ψάξουμε, είναι φως φανάρι, κάνω πολλά χρόνια διάγνωση μέσω των περίεργων ήχων στα αμάξια και ποτέ δεν έχω πέσει έξω, μου φέρνεις όποτε μπορείς μια μεταχειρισμένη πολλαπλή και στην περνάω...
    Φεύγω απελπισμένος από το συνεργείο. Μερικές μέρες μετά πάω σε έναν πολύ καλό εξατμισά κάπου στο Κερατσίνι. Βγάζει ο άνθρωπος τον μονωτικό μανδύα της πολλαπλής, δεν βλέπει ίχνος μαυρίλας/κατάλοιπων καυσαερίων ούτε κάποια εμφανή ρωγμή. Μου λέει δεν βλέπω κάτι, δεν έχει θέμα η πολλαπλή σου...Τι να πω τώρα για τον μηχανικό που μου έλεγε τα δικά του; Φυσικά δεν ξαναπήγα το αμάξι για σέρβις σε εκείνον και ξαναγύρισα στο τωρινό συνεργείο, όπου μέχρι πρότινος δεν είχα τέτοιο θέμα επί τεχνικών θεμάτων, ενώ και οι χρεώσεις τους ήταν νορμάλ και με απόδειξη (ο άλλος προφανώς δούλευε μαύρα, ούτε αποδείξεις ούτε τίποτα).
    Γιαυτό σας λέω παιδιά, για όλους όσους έχω πάει έχω ράμματα για τη γούνα τους δυστυχώς.

Προεπιλογή

@Karaman απο εκει αγορασα - εβαλα τα Aral αλλά με αυτά που ακούγονται και αρκετούς που τα ψάχνουν είπα να κάνω την ερώτηση γι' αυτό το κατάστημα αν έχει καλό ή σκάρτο προϊόν.
    όσον αφορά το φίλο lazarefa, γνώμη μου είναι η περισσότερη ποσότητα στα λάδια ΔΕΝ κάνει καλό οπότε κ λιγότερο απ αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής να σου βαλανε και εφοσον δεν εχεις θεμα με καταναλωση λαδιου δεν έχεις θέμα. Τώρα αν σου βάλανε όντως τα λάδια που πήγες εφόσον δεν τα είδες με τα μάτια σου ποτέ δεν είσαι σίγουρος. αφού έχει μελί χρώμα το καλό ειναι ότι σου αλλάξανε τουλάχιστον λάδια και έχεις φρέσκα μέσα οπότε μη δώσεις πάλι τζάμπα χρήματα να ξανααλλάξεις για ψυχολογικούς λόγους. Πάρτο πιο χαλαρά το θέμα πχ ΕΑΝ "κροταλίζει" σου βάλανε GM αν όχι αυτά που τους πήγες και τα κρατάς 8 χιλιάδες κ μετά αλλαξέ τα
    Δεν τρέχει κάστανο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Φίλε mcloud το μοτέρ ακούγεται να μουγκρίζει περισσότερο (μετά τις 3500 στροφές) με αυτά τα λάδια. Έχω κάνει ήδη 500 χλμ από την περασμένη Τετάρτη με αυτά και φαντάσου ότι και η σύζυγος από μόνη της μου το ανέφερε ότι ακούγεται περισσότερο/περίεργα το μοτέρ...
    Λογικά πρέπει να μου έβαλαν οπελόλαδα οι αληταράδες. Τελευταία φορά που έβαλα λάδια όπελ πρέπει να ήταν πριν 2,5 χρόνια (30+ χιλ. χλμ πριν) και είχα ξεχάσει αυτό το μούγκρισμα του μοτέρ όσο ανεβάζει στροφές (μετά τα οπελόλαδα είχα δοκιμάσει Total, Mobil και τα Liqui Moli, κανένα απ' αυτά δεν έκανε το μοτέρ να ακούγεται έτσι).
    Προς το παρόν κι επειδή το προσεχές 15ήμερο αναμένεται να γράψω κοντά στα 2000χλμ θα τα κρατήσω. Για μετά ότι με φωτίσει η Παναγία που λέει ο λόγος. Φυσικά έχω ξενερώσει τρελά με όλη αυτή την ξεφτίλα, αυτό είναι το βέβαιο. Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι; Από τη μια έχω ένα σωρό εκκρεμότητες αυτή την περίοδο που δυστυχώς δεν έχω καθόλου την πολυτέλεια να τρέχω σε συνεργεία και να προβληματίζομαι αν έγιναν σωστά τόσο στοιχειώδεις δουλειές όσο μια αλλαγή λαδιών. Ήμαρτον δηλαδή.

Προεπιλογή

Αφου καταλαβες και διαφορα στην λειτουργια τοτε σιγουρα σου την κανανε την κουτσουκελα φιλε μου. Ενταξει αν ειναι gm δεν πειραζει. Δεν ειναι δα και τοσο αχρηστα.
    Ναι οντως ειναι ξεφτιλα. Αλλα πραγματικα δεν τους νοιαζει. Αντε εμεις εχουμε και μια ιδεα κατι πιανει το ματι μας και θα το καταλαβουμε.
    Να δεις τι κανουν σε αυτους του καημενους-καημενες που δεν εχουν ιδεα το τι "παιζει" στο χωρο του μοτερ και γενικα στο αυτοκινητο τους. Εκει να δεις οργια.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μετά την "περιπέτεια" που είχα με το θέμα της αλλαγής λαδιών στο συνεργείο που ανέφερα σε προηγούμενες γραμμές εδώ, κι αφού έκανα ήδη περί τα 1500χλμ, χτες είπα να τσεκάρω πάλι τη στάθμη με τη βέργα του λαδιού του μοτέρ. Ο κινητήρας ήταν ζεστός, περίπου 10-15 λεπτά μετά το σβήσιμο. Παρατήρησα λοιπόν αυτή τη φορά ότι όπως και να έβαζα τη βέργα η τελευταία γραμμή (γύρω στα 250ml) έλειπε. Τώρα αυτό 2 πράγματα σημαίνει. 'Η μου έβαλαν εξ αρχής 4 λίτρα ή εν πάση περιπτώσει μικρότερη από 4,3 λίτρα ποσότητα από άλλο λάδι από αυτό που τους πήγα (εξ ου και το σχεδόν άδειο 2λιτρο μπουκάλι οπελόλαδου που μου έδωσαν πίσω), ή ότι το αμάξι στα καλά καθούμενα ξεκίνησε να καίει λάδια...
    Επειδή όμως ήδη από την πρώτη-δεύτερη μέρα μετά την αλλαγή αν θυμάστε είχα γράψει ότι έβλεπα άλλη μέτρηση τη μια φορά και άλλη την επόμενη (επαναλαμβάνοντας πολλές φορές τη μέτρηση σε τουλάχιστον 3 διαφορετικές περιπτώσεις σβηστού κινητήρα), τείνω να πιστέψω ότι πρέπει εξαρχής να μου έβαλαν άσχετη (μικρότερη) ποσότητα λαδιού και σίγουρα όχι τα Liqui Moli που τους πήγα...
    Σε κάθε περίπτωση πλέον είμαι υποχρεωμένος να ελέγχω λάδια σε εβδομαδιαία βάση και προφανώς αν δω να λείπει στην πορεία και δεύτερη γραμμή θα σημαίνει ότι για κάποιο λόγο, μετά την τελευταία αλλαγή που έκανα στο συνεργείο το μοτέρ άρχισε να καταναλώνει λάδι...
    Υπενθυμίζω ότι μέχρι πριν 15 μέρες το μοτέρ δεν έκαιγε σταγόνα, έχοντας στην πλάτη του 215.500χλμ σε 14 χρόνια λειτουργίας.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Επανέρχομαι στο θέμα της αλλαγής λαδιών στο αυτοκίνητό μου προ μηνός με φωτογραφίες από το δοχείο που μου έδωσαν (και καλά) ως υπόλοιπο λαδιών σε σχέση με τα 5 λίτρα Liqui Moly που τους είχα πάει.

https://ibb.co/XbBJYPG

https://ibb.co/GHLWDTc

όπως φαίνεται στη δεύτερη φωτό η ποσότητα που απέμεινε στο δοχείο (εφ' όσον η συγκεκριμένη όντως είχε περισσέψει από τα λάδια που τους πήγα) είναι περίπου 350 ml, πράγμα που απλά σημαίνει ότι θα έπρεπε θεωρητικά να μου έβαλαν 5-0,35=4,65 λίτρα, για μοτέρ που παίρνει με την αλλαγή του φίλτρου περί τα 4,25-4.3 λίτρα, ήτοι τουλάχιστον 350ml λαδιού παραπάνω. Ωστόσο σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις που έχω μετρήσει την στάθμη, έχοντας πλέον διανύσει έκτοτε περί τα 2500χλμ (2000 εξ αυτών σε ταξίδια με στρωτή οδήγηση) βλέπω να λείπει μια γραμμή από τη στάθμη λαδιού, δηλαδή περί τα 200ml. Το θεωρώ εντελώς απίθανο όπως καταλαβαίνετε να μου έβαλαν περί τα 4,65 λίτρα και να έχω ήδη από τα πρώτα 500χλμ μετά την αλλαγή κάψει τα 650ml ενώ το μοτέρ δεν έκαιγε ποτέ μέχρι τότε λάδια και παράλληλα από τα 500 στα 2500χλμ μετά την αλλαγή που μου έκαναν επίσης δεν έχει "πέσει" περαιτέρω η στάθμη...Οπότε πλέον είμαι σχεδόν βέβαιος ότι απλά δεν μου έβαλαν τα δικά μου λάδια, αλλά δικά τους, λογικά τα GM Dexos 2 5W30 και λογικά μου έβαλαν 2 2λιτρα δοχεία, εξ ου και το έλλειμμα 1 γραμμής στη βέργα, ενώ μου έδωσαν για ξεκάρφωμα (προφανώς δεν περίμεναν να τους ζητήσω πίσω τα υπόλοιπα λάδια) όταν τους ζήτησα, ένα τυχαίο υπόλοιπο λαδιού που είχαν στον πάγκο, λογικά υπόλοιπο από αλλαγή λαδιών σε κάποιο άλλο αμάξι που δούλευαν εκείνη τη μέρα....
    Αν τελικά ισχύει αυτό το σενάριο, μιλάμε για μεγάλους αλήτες (η δουλειά πρέπει να έγινε από τον συγκεκριμένο μηχανικό που ασχολήθηκε με το αμάξι μου και δεν πιστεύω ότι είναι γραμμή του συνεργείου, το οποίο σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μου επέστρεφε κανονικά τα υπόλοιπα λάδια, ωστόσο προφανώς και είναι ευθύνη του συνεργείου να απασχολεί έντιμους και αξιόπιστους τεχνικούς κι όχι τυχάρπαστα λαμόγια).

Προεπιλογή

Δεν διάβασα ολόκληρο το post, αλλά μόνο που σου δώσανε πίσω συσκευασία opelολαδου τα λέει ολα...

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Να προσθέσω εδώ ότι το μοτέρ 1.4 της όπελ (Ζ14ΧΕ, Ζ14ΧΕΡ) έχει χωρητικότητα λαδιού περί τα 3,5 λίτρα απ' ότι είδα, οπότε φαίνεται να κουμπώνει το σενάριο που ανέφερα ότι μου έδωσαν για ξεκάρφωμα υπόλοιπα λαδιού από αλλαγή που έγινε την ίδια μέρα σε άλλο αμάξι (που φορούσε το μοτέρ 1.4) όπου χρησιμοποιήθηκαν 2 2λιτρα δοχεία dexos2 και περίσσεψε η συγκεκριμένη μικροποσότητα, κι εμένα μου έβαλαν ακριβώς 4 λίτρα λαδιού dexos2 2 2λιτρα) κρατώντας τα δικά μου λάδια (Liqui Moly) για κάποιο άλλο αμάξι (του ίδιου του μηχανικού που έκανε τη δουλειά; ποιος ξέρει...).

Προεπιλογή

Γενικά, στημ αντιπροσωπεία δεν αρέσει καθόλου να τους πας λάδια απέξω... Καλύτερα να πας να τα αλλάξεις αλλού...

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Φίλε μου δεν έχεις άδικο, πλην όμως στο συγκεκριμένο συνεργείο που είναι μεν εξουσιοδοτημένο που ανήκει στο δίκτυο όπελ πλην όμως δεν έχει πωλήσεις-έκθεση αλλά είναι μόνο συνεργείο-φανοποιείο, έχω αλλάξει λάδια τουλάχιστον άλλες 10 φορές τα τελευταία 6 χρόνια και ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα ούτε φυσικά έδειξαν ποτέ να δυσανασχετούν με το ότι τους πήγαινα δικά μου λάδια κι ανταλλακτικά σέρβις (ένας λόγος που ξεκίνησα να το κάνω ήταν ότι οι συγκεκριμένοι όταν έβαζαν οι ίδιοι τα αναλώσιμα ανταλλακτικά συνήθως χρέωναν τις τιμές καταλόγου της όπελ ή έκαναν μια ελάχιστη έκπτωση (πχ 10%) όταν την ίδια στιγμή έβρισκα γνήσια ανταλλακτικά όπελ στο ελεύθερο εμπόριο με 25-30% έκπτωση από τις τιμές καταλόγου.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Επίσης οι εργατώρες που χρεώνουν οι εν λόγω είναι χαμηλότερες από τις περισσότερες αντιπροσωπείες (πχ εκεί που άλλοι χρεώνουν 0,5 εργατώρες για μια Α δουλειά αυτοί μπορεί να χρεώνουν 0,3 εργατώρες, με τιμή εργατώρας 50 ευρώ συν ΦΠΑ και στις 2 περιπτώσεις).

Senior Member Το avatar του χρήστη Aris25beli
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

καλησπερα! γνωριζει κανεις τα ολλανδικα λαδια eurol τα οποια βγαινουν και 5-30 με προδιαγραφη dexos 2?
    never in a straight line....

Προεπιλογή

Την προηγούμενη εβδομάδα έγινε αλλαγή λαδιων - φίλτρο στο astra. Μπήκαν gm dexos 2 5-30. Κόστος περίπου 50 ευρώ.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Σχετικά νορμάλ η τιμή. Βέβαια, τα λάδια αυτά έχουν λιανική περί τα 23 ευρώ, το φίλτρο λαδιού δύσκολα να έχει πάνω από 6-7 ευρώ (στο δικό μου μοτέρ Ζ18ΧΕ το γνήσιο φίλτρο έχει λιανική περί τα 3,5 ευρώ) οπότε μένουν γύρω στα 20 ευρώ για τα εργατικά. Αν στο συνεργείο σου έκοψαν κανονικά απόδειξη, είναι μια χαρά, διαφορετικά απλά ΟΚ.
    Πάντως μετά και την τελευταία αλλαγή στο δικό μου μοτέρ που 99% μου έβαλαν GM Dexos 2 5W30, θα πρότεινα είτε να βάζετε κάτι καλύτερο σε λάδια, είτε να μην κρατάτε τα συγκεκριμένα πάνω από 6-7.000 χλμ. Δεν θα πάθει κάτι το μοτέρ με αυτά, αλλά φαίνεται ότι γίνεται πιο τραχιά η λειτουργία του με αυτά τα λάδια. Τίμια για 23 ευρώ αλλά μέχρι εκεί.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Το 50αρικο είναι ταρίφα στα απλά λάδια. Βέβαια ανάλογα τον κινητηρα σου είναι και η ποσοτητα που παιρνει. πχ 23€ κοστίζουν τα opel στη συσκευασια 5l. πχ το δικό μου z14xep παίρνει 3,5λτ+300gr το φίλτρο.
    Τα LIQUI MOLY 5w30 molygen τα έχει δοκιμάσει κανείς?
    Σκέφτομαι να τα πάρω αύριο. Τα βρήκα στον Λαμπριανίδη 38€ το 4λιτρο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά νορμάλ η τιμή. Βέβαια, τα λάδια αυτά έχουν λιανική περί τα 23 ευρώ, το φίλτρο λαδιού δύσκολα να έχει πάνω από 6-7 ευρώ (στο δικό μου μοτέρ Ζ18ΧΕ το γνήσιο φίλτρο έχει λιανική περί τα 3,5 ευρώ) οπότε μένουν γύρω στα 20 ευρώ για τα εργατικά. Αν στο συνεργείο σου έκοψαν κανονικά απόδειξη, είναι μια χαρά, διαφορετικά απλά ΟΚ.
    Πάντως μετά και την τελευταία αλλαγή στο δικό μου μοτέρ που 99% μου έβαλαν GM Dexos 2 5W30, θα πρότεινα είτε να βάζετε κάτι καλύτερο σε λάδια, είτε να μην κρατάτε τα συγκεκριμένα πάνω από 6-7.000 χλμ. Δεν θα πάθει κάτι το μοτέρ με αυτά, αλλά φαίνεται ότι γίνεται πιο τραχιά η λειτουργία του με αυτά τα λάδια. Τίμια για 23 ευρώ αλλά μέχρι εκεί.
    Με απόδειξη.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panathasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα αυτά βάζω σε Corsa D 1.3 diesel και είμαι πολύ ικανοποιημένος, τα θεωρώ καλύτερα και από τα MOTUL 8100 X-clean 5W-30 που έβαζα πριν, με τα οπελόλαδα καμία σχέση βέβαια,
    Από την χρήση που έκανες με τα MOTUL δεν έμεινες ευχαριστημένος ? Τι χρήση τα έκανες ? (Πόλη ή εθνική και πόσα χλμ τα κράτησες ?) Εγώ από αυτά που διαβάζω εδώ θεωρώ ότι τα ΜΟΤUL είναι καλύτερα από τα LM.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγούμενη εβδομάδα έγινε αλλαγή λαδιων - φίλτρο στο astra. Μπήκαν gm dexos 2 5-30. Κόστος περίπου 50 ευρώ.
    Άρα σου χρεωσαν 20 ευρώ εργασία ?
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ηρθε η ωρα για αλλαγη λαδιων. Αυτή τη φορά θα μπουν αυτά και στα 2 αυτοκίνητα. Για να δούμε....

Σελίδα 146 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 4696136144145146147148 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Corsa 1.2 ή κάτι άλλο??
    Από τον/την harispug στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-12, 22:29
  2. Πρόβλημα ή κάτι άλλο
    Από τον/την kohatzim στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 19:13
  3. Πρόβλημα σε δίσκο ή κάτι άλλο?
    Από τον/την pkouk στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-11, 21:45
  4. Φλάτζα ή κάτι άλλο;;
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-11, 10:45
  5. Θέμα δίσκου ή κάτι άλλο;
    Από τον/την capthookb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-07, 18:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές