If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 69
    Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλησπέρα Γιώργο κι ευχαριστώ για την απάντηση. Φαντάζομαι εννοείς τις πλαστικές γωνιές (μαύρη και άσπρη) με τις οποίες ενώνεται το σπιράλ λάστιχο με την αντλία του πλυστικού, αυτές εδώ, σωστά;
    https://ibb.co/h8Z2eQ
    Eσένα είπες 2 φορές σε ενάμισυ χρόνο σπάσανε αυτές οι γωνιές ενώ είχες βάλει καινούριες; Αν ναι, μου κάνει αρκετή εντύπωση. Ενδεχομένως να είναι και σε μένα κάποια ή και οι 2 από αυτές, δεν ξέρω, απλά είδα ότι στάζει στο δικό μου αλλά επειδή δεν σήκωσα το αμάξι για να δω από κάτω δεν μπορώ να μαι σίγουρος. Το πιο πιθανό βέβαια είναι να έχω το ίδιο θέμα με σένα, μια που από ότι κατάλαβα, στο δοχείο μου στάζει μέχρι ένα σημείο και μετά σταματά. Αν είχα τρύπα/ρωγμή στη βάση του δοχείου πχ θα το άδειαζε όλο μέσα σε κάποιες ώρες και δεν θα παρέμενε νερό και την άλλη μέρα από τη μέρα που το γέμισα...
    Το θέμα είναι ότι δυστυχώς πρέπει να το πάω πάλι συνεργείο...
    Α, και κάτι άλλο, στις λίστες με τα ανταλλακτικά αν κατάλαβα σωστά υπάρχει μόνο ο κωδικός για τη μαύρη πλαστική γωνιά, που τελικά είναι ίδια με αυτήν που χρειάστηκα εγώ προ 3μήνου για την ένωση του σπιράλ με τα πιτσιλιστήρια του παρμπρίζ. Ο κωδικός που είχα βρει ήταν ο 13171805 (για μαύρη γωνιά). Γνωρίζεις αν υπάρχει κωδικός όπελ και για τη λευκή γωνιά που φαίνεται στη φωτό που παρέθεσα;

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλημέρα Λαζαρε.σορυ που απαντάω τώρα. Έχουμε τον μικρό με βήχα και πυρετό από Κυριακή βράδυ και είμαστε κομμάτια. Βρήκα το τιμολόγιο που άλλαξα την άσπρη γωνια τον Δεκέμβρη του 2016. Ο κωδικός ειναι 24454579 και λέγεται γωνιά σωλήνα πιστιλιστηριων Μ/Α και τιμή 1.40€ + ΦΠΑ. Μια διόρθωση μόνο γιατί σε μπερδεψΑ έτσι όπως τα έγραψα. Δεν έχω αλλάξει τη μαύρη γωνιά. Μόνο την άσπρη. Αγοράσα το αμάξι με την γωνία τρύπια απλά άργησα να την αλλάξω. Τώρα ενώ ετοιμαστηκα να ξηλωσω την πισω πιτσιλιθρα τελευταία στιγμή το γλύτωσα γιατί ήταν πιο σχολαστικός ο λαμαρίνας και του είπα οτι μου έτρεχαν νερά κάτω από το παγούρι όταν πατούσα να καθαρίσει το πίσω τζάμι. Η φωτό που έβαλες λογικά είναι η σωστή. Απλα εγώ έσκυψα να το δω όταν ο λαμαρίνας μου ξεκουμπωσε τον εμπρός αριστερό θόλο αλλα λόγω μέσης δεν μπόρεσα να δω και πολλά.αλλα το άσπρο ταφ-γωνια που έβγαλε και μου έδωσε στο χέρι μοιάζει πολύ με αυτό που έχει η φωτό που έβαλες. Ελπίζω να βοήθησα και εγώ λίγο. Εσεις τόσα έχετε κάνει με το φόρουμ για μένα. Και εσύ προσωπικά με έχεις βοηθήσει πολύ με τα γράφωμενα σου.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλημέρα Γιώργο κι ευχαριστώ θερμά για την απάντηση (περαστικά και στον μικρό σας). Εσένα αν καταλαβαίνω σωστά σου έσταζε μόνο όταν επιχειρούσες να δουλέψεις το πίσω πιτσιλιστήρι, σωστά; Εμένα συνήθως μου στάζει από την αρχή όταν γεμίζω το δοχείο πλυστικού (τρέχουν σταγόνες), άσχετα αν δουλέψω κάποιο πιτσιλιστήρι, και από ότι φαίνεται όταν η στάθμη στο δοχείο πέσει σε κάποιο σημείο, μάλλον σταματά να στάζει, οπότε πιθανολογώ (χωρίς βέβαια να έχει μέχρι στιγμής δει κάποιος το αμάξι από κάτω) ότι έχει να κάνει με το δοχείο πλυστικού, ίσως στο σημείο που κουμπώνει σε αυτό η αντλία.
    Παρεπιπτόντως, ο κωδικός ανταλλακτικού που παρέθεσες από όσο έψαξα, αναφέρεται σε ανταλλακτικό του Meriva πρώτης γενιάς. Λογικά θα ταιριάζει στο αμάξι, απλά το αναφέρω, μήπως 1 στο εκατομμύριο δεν ταιριάζει ακριβώς και γιαυτό μέσα σε 1,5 χρόνο σου χει χαλάσει 2 φορές, αν κατάλαβα καλά. Για το Astra H ο μόνος κωδικός που βρίσκω για το συγκεκριμένο εξάρτημα από καταλόγους ανταλλακτικών είναι αυτός που παρέθεσα πιο πριν, 13171805, ή 1452941.
    http://ecat24.com/opel/catalog/part/...350,1347,1354/

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλημέρα λαζαρε.χθες δεν μπόρεσα να μπω στο φόρουμ. Ο μικρός έχει λαρυγγίτιδα τελικά και είναι με κορτιζόνη και αντιβίωση. Είχε βήχα χθες όλο το βράδυ και δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Μας πήγε πολύ αργά. Για αυτό και δεν απάντησα. Σήμερα είμαστε καλύτερα χωρίς πυρετό πλεον και δευτέρα θα πάει ξανά παιδικό καθαρός. Σ ευχαριστω πολύ για τα περαστικά σου.
    Στο θέμα μας τώρα. Σωστά κατάλαβες! εμένα μου το κάνει τώρα όταν παταω νερό για το πίσω τζάμι. ΟΜΩΣ αυτό που σου κάνει εσένα μου το έκανε σε εμένα την πρώτη φορά που είχα πρόβλημα όταν είχα πάρει το αμάξι....εσταζε από κάτω λίγο-λιγο. Είχα νερό και στα δυο τζάμια και εμπρός και πίσω με φουλ πίεση και χωρίς κομπιασματα αλλά κάποια στιγμή τελείωνε, αφού έσταζε από κάτω σιγα-σιγα. Νομίζω ότι κρατούσε 2-3 ημέρες. Πρόσεχε όμως, εάν δεν πατούσα νερό κρατούσε περισσότερες ημέρες. Δηλαδή εάν δεν έκανα χρήση ίσως κρατούσε και 2 βδομάδες. Αλλά είχε πλέον πολύ λίγο νερό μέσα. Σαν να είχε 0.5 l από τα 2.2 l που είναι η συνολική του χωρητικότητα....οπότε στις 3-4 φορές που το πατούσα μου έβγαζε μήνυμα ότι τελείωσε το νερό
    Εάν έχεις λίγο χρόνο υπομονή αύριο (σημερα Παρασκευή δηλαδή) θα πάω να πάρω την καινούργια γωνιά που έχω παραγγείλει όχι στην επίσημη οπελ αλλα σε άλλον επισκευάστη εξειδικευμένο σε οπελ. Οπότε θα δω τι κωδικό θα έχει και θα τον γράψω εδώ να ξέρεις και εσύ και οι υπόλοιποι ποιος είναι. Και αυτό το λέω για αυτό που εγραψες ότι επειδή είναι από μεριβα ίσως να μην ταίριαζε αυτος που πήρα από την επίσημη οπελ την πρώτη φορά και για αυτό ξαναεσπασε. Εαν για κάποιο λόγο δεν μπορεσω να πάω θα είναι επειδή κρατάω το μωρό. Οπότε θα πάω σίγουρα δευτέρα να το φτιάξω και επιτόπου. Άρα μέχρι την δευτέρα θα έχει λυθεί η απορία μας ποιος κωδικός είναι τελικά.
    Υ.γ. σου στέλνω με μήνυμα το κινητό μου να το έχεις για μελλοντική χρήση. Εάν έχεις οποια άλλη απορία ή σε μπερδεψα όπως τα έγραψα μιλάμε στο τηλέφωνο.
    Την καλημέρα μου.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλημέρα Λαζαρε και καλή εβδομάδα. Λόγω μωρού και λόγω ανάβασης Πορταριάς δεν μπόρεσα να πάω την Παρασκευή. Σήμερα που πήγα να πάρω την γωνία μου έδωσε τελικά τον κωδικό που μου έγραψες εσύ πιο πάνω οτι βρήκες ότι ταιριάζει σε άστρα και είναι η μαύρη γωνιά ! Μου είπε ο μαστορας ότι ταιριάζει. Την πήγα στον λαμαρίνα και αυτός μου είπε τα ίδια ότι κανει. Θα πάω ξανά αυριο στις 10 να την περάσω. Έχω βγάλει φωτό με το τάμπλετ . Και από την μαύρη και από την άσπρη που είχα ήδη επάνω και εσπασε. Δεν μπορώ όμως να τις ανεβάσω γιατι μου βγάζει μήνυμα ότι είναι μεγάλες σε ανάλυση.....

Υ.γ. εάν θες δώσε μου ένα μέιλ να σου τις στείλω. Εάν ξερεις να τις μικρυνεις και μπορείς κάνε ένα κόπο να τις ανεβάσεις εσύ εάν θέλεις. Δεν τα πάω και καλά με την τεχνολογία και ειδικά με ανεβάσματα φωτογραφιών......να με συμπαθας που λένε και στο χωριό μου .

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλημέρα Γιώργο κι ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου. Αν θες στείλε τις φωτογραφίες μέσω του μέηλ εδώ (pm) κι αν δεν τα καταφέρεις πες μου να σου στείλω σε pm το ιδιωτικό μέηλ μου. Δυστυχώς τις τελευταίες μέρες λόγω τρεξιμάτων δεν μπαίνω συχνά εδώ.
    Στο θέμα μας, εμένα παρατήρησα τις τελευταίες 3-4 μέρες σαν να μη χάνει νερό με τον ίδιο ρυθμό που έχανε πριν κανά 10ήμερο, γεγονός που μου κάνει εντύπωση. Βέβαια θυμάμαι ότι παρόμοια συμπεριφορά είχα δει και πριν 3 περίπου χρόνια. Νοέμβρη του 2014 θυμάμαι πρωτοαντιλήφθηκα ότι χάνει από το παγούρι νερό υαλοκαθαριστήρων, ωστόσο στην πορεία διαπίστωσα ότι ο ρυθμός που χάνει δεν είναι στάνταρ. Άλλοτε (σπάνια) άδειαζε γρήγορα και άλλοτε (συνήθως) πιο αργά. Αν και δεν έχω πάει ακόμα να σηκώσω το αμάξι σε συνεργείο για να το ψάξουν επισταμένα, έχω την αίσθηση ότι ίσως να χάνει είτε σε κάποια ένωση τύπου γωνίας σαν αυτές που συζητάμε είτε (το πιθανότερο για μένα) σε κάποιο σημείο εκεί που προσαρμόζεται η αντλία στο παγούρι. Σε εσένα από όσο θυμάμαι, βρήκαν το πρόβλημα αποκλειστικά στην πλαστική γωνία που ενώνει το σωληνάκι με παγούρι-αντλία, σωστά;

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Γεια σου Λαζαρε. Η δεύτερη ίωση του μικρού δεν μου άφησε πολλα περιθώρια να ασχοληθώ με το άστρα οποτε πήγαν όλα πίσω.....
    Φωτογραφία μέσω π.μ. δεν μπορώ να σου στείλω. Μου βγάζει μήνυμα για μεγαλη διάσταση. Ένα θες στείλε μου το μέιλ σου να σου τις στείλω εκεί. Πιστεύω με μέιλ θα σου έρθουν και ας είναι μεγάλες. Σήμερα πήγα να περάσω την γωνία στο δοχείο υαλοκαθαριστήρων. Και αφού είδαμε ότι ταιριάζει ή μαύρη γωνιά και για την πισω πιτσιλιθρα η χαρά μου κράτησε μόνο ένα λεπτό..... ΠΑΛΙ ΔΕΝ πετούσε νερό πισω.. ****το ! ! ! Τα νεύρα μου !!!!! Τελικά μπήκαμε στην διαδικασία να ξηλώσουμε πίσω π!αστικά και το τρίτο στοπ. Διάγνωση ? Τυχερός στην ατυχία μου (ΑΛΛΑ μόνο για λίγες ώρες...) Δεν υπάρχει ζημια στο λάστιχο που περνάει μέσα στον ουρανό και καταλήγει στο πίσω πιτσηληστηρι πετάει νερό φουλ αλλα είναι βουλωμενη η πιτσηλιθρα. Καναμε τα πάντα. Δεν ξενόγλωσσα. Πάω στην οπελ και κάνω παρραγγελια. Θα έρθει αύριο μου λένε. Άντε λέω να τελειώσει και αυτο. Έλα μου όμως που με περνούν μεσημεριατικα στις 16:00 τηλ από την οπελ και μου λένε το εξής : δεν δινει σκέτο Άνταλλακτικο πάει μαζί με το τρίτο στοπ φρένων, δεν υπάρχει στην Ελλάδα και θέλει παραγγελια Γερμανία . ΚΟΣΤΟΣ ? 90€ ! ! ! ! ! Έπαθα εγκεφαλικό !
    Φυσικά δεν εκανα την παραγγελία. Άλλα τον ευχαρίστησα που με πήρε τηλέφωνο και μου το ειπε και από αύριο ψαχνω να βρω λύση.

Προεπιλογή

Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει,με μια καρφίτσα στο σημείο που βγαίνει το νερό. Στην τρυπούλα. Να την βάλεις σιγά σιγά για να μην σπάσει και με μερικές κινήσεις νομίζω θα λύσεις το πρόβλημα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει,με μια καρφίτσα στο σημείο που βγαίνει το νερό. Στην τρυπούλα. Να την βάλεις σιγά σιγά για να μην σπάσει και με μερικές κινήσεις νομίζω θα λύσεις το πρόβλημα
    Καλημέρα Γιάννη. Το έκανα εγώ με παραμάνα και καρφίτσα πριν πάω στον λαμαρίνα. Δεν μπόρεσα να την ξεβούλωσω. Το ίδιο εκανε χθες και το παλικάρι στο φανοποιειο. Παιδευτικε αρκετή ώρα πριν ξηλώσουμε τα πλαστικά πίσω. Ούτε αυτός καταφερε κάτι καλύτερο....το μόνο καλό στην υπόθεση και για αυτό έγραψα στην αρχή τυχερος στην ατυχία μου αλλά για λίγη ώρα , ήταν ότι πετάει φουλ νερο και με πίεση και καθαρό χωρίς σκουπίδια το λάστιχο που ξεκινάει από το δοχειο υαλοκαθαριστήρων και περνάει μέσα από τον ουρανό για φτάσει στην πίσω πιτσηλιθρα. Γιατί εάν δεν έφτανε το νερό πισω μου είπε ο μαστορας ότι ήθελε ξηλωμα ο Ουράνος να βρούμε που είναι βουλωμενο....! ! !
    Φεύγω σε λίγο για οπελ , έχω ραντεβού για να πάρω το δεύτερο κλειδί. Έκανε 2 μήνες να έρθει από Γερμανία (παραγγελία αρχές Αυγούστου). Και να τους τα ψαλω και λίγο για την πιτσηλιθρα που στην ουσία από 2€ κάνει 90€ με δώρο το 3ο στοπ φρένων........
    Καλημέρα φίλε μου.

Senior Member
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Καβάλα
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Τελικά όποιος είχε πρόβλημα με το παγούρι, έβγαλε τον προφυλακτήρα; Είμαι και εγώ παθών και ιδρώνω που διαβάζω για 100άρικο μόνο για να βγει ο προφυλακτήρας.....

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μου φαίνεται κάπως υπερβολικό να ζητάνε 100 ευρώ μόνο για αφαίρεση κι επανατοποθέτηση του μπροστά προφυλακτήρα. Έχεις ρωτήσει πάνω από 1 συνεργεία και σου είπαν ότι θέλουν 100 ευρώ μόνο για αυτή τη δουλειά;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται κάπως υπερβολικό να ζητάνε 100 ευρώ μόνο για αφαίρεση κι επανατοποθέτηση του μπροστά προφυλακτήρα. Έχεις ρωτήσει πάνω από 1 συνεργεία και σου είπαν ότι θέλουν 100 ευρώ μόνο για αυτή τη δουλειά;
    Συμφωνώ απόλυτα. Υπερβολή μου ακούγεται

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ξ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tiger1050 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα το αφηνω ετσι γιατι η δουλεια παει στο 100 ρικο μαλλον,το καλο ειναι οτι αφηνει 7-8 εκατοστα να εχει νερο καθοτι χανει μετα απο αυτο το υψος!
    Μάλλον έχει γίνει παρανόηση από τα γραφόμενα του φίλου μας εδώ....

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά όποιος είχε πρόβλημα με το παγούρι, έβγαλε τον προφυλακτήρα; Είμαι και εγώ παθών και ιδρώνω που διαβάζω για 100άρικο μόνο για να βγει ο προφυλακτήρας.....
    Έτσι_μπερδευτηκε_ο_φιλος_μας.....

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι_μπερδευτηκε_ο_φιλος_μας.....
    100€_περνουν_για_βαψιμο_προφυλακτηρα.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλημέρα. Επανέρχομαι στο θέμα του δοχείου του πλυστικού υαλοκαθαριστήρων. Τον τελευταίο καιρό παρατηρούσα κάθε φορά που συμπλήρωνα το νερό στο δοχείο ότι έχανε από το πρώτο λεπτό που συμπλήρωνα στο δοχείο και ουσιαστικά μέσα σε λίγες ώρες είχε χάσει τη μεγαλύτερη ποσότητα νερού και απέμενε μια πολύ μικρή ποσότητα (πχ μισό λίτρο) όπου από κει και μετά δεν έχανε το δοχείο, απόδειξη ότι το σημείο διαρροής ήταν κάπου προς το μέσον του δοχείου κι όχι στον πυθμένα του.
    Σήμερα λοιπόν πήγα το αυτοκίνητο στο συνεργείο για αλλαγή σε λάδια-φίλτρα-μπουζί και τους είπα να τσεκάρουν και τη διαρροή στο δοχείο πλυστικού υαλοκαθαριστήρων. Με παίρνουν λοιπόν τηλέφωνο πριν λίγο από το συνεργείο και μου λένε ότι βρήκαν μετά από έλεγχο που έκαναν ότι το δοχείο έχει τρυπήσει σε κάποιο σημείο περί το μέσον του (και πιο κάτω) από όπου και χάνει το νερό κι επειδή αυτοί δεν ασχολούνται με μπαλώματα κλπ (αν γίνονται στο συγκεκριμένο) οι επιλογές που έχω είναι είτε αντικατάσταση του δοχείου με γνήσιο με κόστος περί τα 55 ευρώ, είτε με αφτερμάρκετ με κόστος περί τα 30 ευρώ. Και στις 2 περιπτώσεις μου ζήτησαν για εργατικά γύρω στα 15 ευρώ. Μου τόνισε δε με έμφαση ο υπεύθυνος του συνεργείου (εξουσιοδοτημένο όπελ) ότι από 1-1-2019 όλα τα γνήσια ανταλλακτικά όπελ δεν έχουν πλέον 2 έτη εγγύησης αλλά 1, οπότε ουσιαστικά με οδήγησε στην επιλογή του αφτερμάρκετ δοχείου με τα 30 ευρώ...
    Οπότε μιλάμε χονδρικά για 50 ευρώ (υλικά συν εργασία) για την αντικατάσταση του δοχείου...

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εν τω μεταξύ μια φορά είπα το ναι σε συνεργείο για τοποθέτηση ανταλλακτικού χωρίς να κάνω δική μου έρευνα αγοράς και την πάτησα. Με 30 ευρώ μου βάζουν στο συνεργείο το αφτερμάρκετ δοχείο και με 35 ο Μπουγάς δίνει το γνήσιο...

Προεπιλογή

Δεν ακούγεται άσχημα η τιμή. Ίσως όμως αν το ψάξεις το βρεις φθηνότερα το ανταλλακτικό η και την εργασία. Είναι μια βλάβη που σε παίρνει να το ψάξεις λίγο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Τώρα πάει Γιάννη. Έδωσα ΟΚ για επισκευή τηλεφωνικά εδώ και 4 ώρες στον υπεύθυνο του συνεργείου. Ελπίζω μόνο το αφτερμάρκετ να μην είναι πιο μάπα από το γνήσιο. Ψάχνοντας στοδιαδίκτυο βρήκα ότι η μόνη αφτερμάρκετ φίρμα που στοκάρει το δοχείο είναι η γερμανική Metzger. Λογικά ίσως κι αυτή να το παίρνει από τον ίδιο κατασκευαστή που το παίρνει και η Opel.
    Πάντως είναι ξεφτίλα που πλέον στην Peugeot εποχή τα γνήσια ανταλλακτικά Opel έχουν 1 κι όχι 2 έτη εγγύηση. Με λίγα λόγια σε όσα ανταλλακτικά δεν είναι απόλυτα κρίσιμα για τη σωστή λειτουργία του οχήματος χάνει κάποιος πελάτης έναν σχετικά σοβαρό λόγο που είχε πριν να προτιμήσει το γνήσιο από το αφτερμάρκετ.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πάει Γιάννη. Έδωσα ΟΚ για επισκευή τηλεφωνικά εδώ και 4 ώρες στον υπεύθυνο του συνεργείου. Ελπίζω μόνο το αφτερμάρκετ να μην είναι πιο μάπα από το γνήσιο. Ψάχνοντας στοδιαδίκτυο βρήκα ότι η μόνη αφτερμάρκετ φίρμα που στοκάρει το δοχείο είναι η γερμανική Metzger. Λογικά ίσως κι αυτή να το παίρνει από τον ίδιο κατασκευαστή που το παίρνει και η Opel.
    Πάντως είναι ξεφτίλα που πλέον στην Peugeot εποχή τα γνήσια ανταλλακτικά Opel έχουν 1 κι όχι 2 έτη εγγύηση. Με λίγα λόγια σε όσα ανταλλακτικά δεν είναι απόλυτα κρίσιμα για τη σωστή λειτουργία του οχήματος χάνει κάποιος πελάτης έναν σχετικά σοβαρό λόγο που είχε πριν να προτιμήσει το γνήσιο από το αφτερμάρκετ.
    περιεργο μου ακουγεται για τον ενα χρόνο πα΄ντως...
    Γιάννης

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΕΜΦΑΝΙΣΗ 'ΚΑΦΕ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑΣ ' ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΝΕΡΟΥ KAI CORSA D 1.2cc 2007
    Από τον/την Τάσος Αρβανίτης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-19, 18:57
  2. Astra H διαρροη ρευματος
    Από τον/την ArisG88 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-14, 08:18
  3. astra h twintop 1.6
    Από τον/την dgeliop στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-12, 00:36
  4. astra twintop
    Από τον/την thanasis1983 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-08, 19:33
  5. Astra H twintop
    Από τον/την Katted MK1 GTE στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-08, 18:30

Δικαιώματα - Επιλογές