If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 156 από 156

Προεπιλογή

Όταν "μηδενίζω" (η λέξη αρχικοποιώ ταιριάζει σωστότερα...) την κατανάλωση στο j μου (βενζίνη) ξεικινάει από 8.0

Προεπιλογή

Λες να μαι ο μοναδικος που μηδενιζει κ μετα ανεβαινει ανεξελεγκτα (γιατι πινει κ τη μανα του κ τον πατερα του)?
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Σημερα το μηδενισα και για λιγα δευτερολεπτα εβγαλε αυτο -.- και αμεσως μετα 6.0 L .

Προεπιλογή

Και σε εμένα το βγάζει το -.-

Προεπιλογή

Γιωργο απο το bc1 το μηδενισες;
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Αλανια τελικα μπηκα bc1 στη μικτη και απο 0.0 επελεξα -- και ξεκινησε μετα απο λιγο να πεφτει απο τα 10. Ολα οκ
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια.Εαν δεν εχω μπει σε αναλογο θεμα παρακαλω οπως με κατευθηνετε στο σωστο.
    Ενταυθα , ειμαι κατοχος ενος corca diesel 1.3 95ps .Λογω οικογενειας ειμαι σε αναζητηση astra j.Εχω βρει ενα 1.7 125 ps.Το ερωτημα μου ειναι ποσο διαφορα θα δω στην καταναλωση σε σχεση με το 1.3 .Υποψιν οτι το 90% των χιλιομετρων ειναι σε εθνικη.Συγκεκριμενα πηγαινω παντα σταθερα 120 με cc και εχω 4.8 μεση καταναλωση.Με το 1.7 παλι με 120 και cc ποσο λετε θα εχω.Επισης το 1.7 με τα 110 σε σχεση με το 125 ps τι διαφορα εχουν και πιο ειναι πιο οικονομικο μοτερ.

Προεπιλογή

Κοντά στο 6,2 μπορεί καί πιο κάτω θα έχεις με αυτά τα χιλ που λές .
    Μην ξεχνάς και το βάρος που έχει το astra j.

Επέλεξε το 125 ή αυτό με τα 131 άλογα.
    Στήν ουσία και τα 3 μοτέρ τα ίδια είναι , με κάτι αλλαγές στα περιφερειακά τούς .
    Η χαρτογράφηση αλλάζει .

Προεπιλογή

https://youtu.be/nf7GrYwNLzY
    Cosra 2011 1.7 131ps 5.5 με cruise στα 130km.
    To βιντεο ειναι απο το δικο μου corsa.
    Αν παρεις κοιτα μονο για 1.7 η διαφορα στην καταναλωση με το 1.3 ειναι μικρη αλλα η αισθηση ασφαλειας και οδηγησης τεραστια.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παιδια ειδα σημερα ενα μεταχειρησμενο 1.7 .ε τα 125 αλογα.Το πηγα στην οπελ και μου ειπε ο μαστορας οτι ο τυπος εχει καταργησει το egr καπως ετσι.Τι παιζει?Εντωμεταξυ μου φανηκε πολυ η καταναλωση σε εθνικη που το εβγαλα καμια 30 χιλιομετρα που εκανα.

Προεπιλογή

[QUOTE=vacross;607935]https://youtu.be/nf7GrYwNLzY
    Cosra 2011 1.7 131ps 5.5 με cruise στα 130km.
    To βιντεο ειναι απο το δικο μου corsa.
    Αν παρεις κοιτα μονο για 1.7 η διαφορα στην καταναλωση με το 1.3 ειναι μικρη αλλα η αισθηση ασφαλειας και οδηγησης 5.5 στο corsa.Στο astra θα ειναι παραπανω λες λογω βαρους με 130?Στα 120 δηλαδη θα εισαι στα 5.0 πιστευω εσυ

Προεπιλογή

Ανάλογα το πόδι σου είναι. Αλλά εκεί μέσα παίζουν 5,5-6,5 λίτρα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα το πόδι σου είναι. Αλλά εκεί μέσα παίζουν 5,5-6,5 λίτρα.
    Ακριβώς όπως τα λέει ο Μάριος, για μένα να πάρεις το 1,7 ή το 1,6. Το 1,3 είναι μικρό το μοτέρ για το σκάφος που έχει το astra, έτσι και το φορτώσεις δεν θα πάει βήμα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς όπως τα λέει ο Μάριος, για μένα να πάρεις το 1,7 ή το 1,6. Το 1,3 είναι μικρό το μοτέρ για το σκάφος που έχει το astra, έτσι και το φορτώσεις δεν θα πάει βήμα.
    Μπαμπη γιατι αμα ειναι αδειο παει ?????????????

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαμπη γιατι αμα ειναι αδειο παει ?????????????

πάει αλλά λέμε τώρα χαχαχαχαχα

Προεπιλογή

ειχε ενας πρωην συναδελφος μου μεταχειρισμενο του 2012 Astra J Sedan 1.3 Diesel για ταξιδια κ φορτωμα οικογενεια παρα πολυ ευχαριστημενος με την καταναλωση. Αν δεν εισαι απαιτητικος και πας ηρεμα και θες οικονομια κοιτας το 1.3 ανετα. Θυσιαζεις ρεπριζ γκαζι γρηγορες προσπερασεις και οτι αλλο συνεπαγεται.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Παρόμοια Θέματα

1. astra 1.3 cdti 90 hp κατανάλωση
    Από τον/την tsatsaras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-17, 23:22
  2. Χτύπος σε Diesel 1.3 cdti
    Από τον/την Σταύρος75 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-15, 17:37
  3. Υπερβολική κατανάλωση astra 1.3 cdti caravan
    Από τον/την doumtsislaz στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-13, 14:48
  4. astra h 1.3 cdti: board computer και κατανάλωση
    Από τον/την tsatsaras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-12, 01:56
  5. Κατανάλωση 1.3 CDTI
    Από τον/την parginos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-12, 14:16

Δικαιώματα - Επιλογές