If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 139

Προεπιλογή

Ο φιλος referravag μου ζητησε καποιες φωτογραφιες απο τα xenon. Για οποιον αλλον ενδιαφερεται τα xenon που χρησιμοποιω ειναι HID τα λεγομενα "υψηλης εκκενωσης" που βγαζουν πιο καθαρο φως απο τα απλα. Στο θεμα της τιμης δεν διαφερον καθολου σχεδον (+- 10€ max).

20141007_203314.jpg20141007_203337.jpg20141007_203355.jpg

Συγγνωμη για την ποιοτητα των φωτογραφιων παιδια, αλλα εβρεχε πολυ και δεν μπορουσα να βρω τετοια οπτικη που να μην γυαλιζουν ή να μην θαμπώνουν ωστε να φαινονται καλυτερα....

Off topic...
    Χαλάει ο κοσμος εδω στην Πατρα, φτιαχνουν κιβωτό ακουσα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PetrosKar : 07-10-14 στις 20:59
    Corsa D EcoFlex '12 - O πιο γρήγορος οικονομολόγος

Προεπιλογή

Πετρο από ότι βλεπω δεν εχει το φαναρι προτζεκτορα αλλα ανακλαστηρα αν δε κανω λαθος. Μπορεις να βαλεις και μια φωτο πως φωτιζουν απέναντι π.χ. σε ένα τοιχο να δω τη δεσμη? Όταν κοιταζα για το δικο μου βρηκα από Αγγλια και μου προτεινε η εταιρια με ακιδα r δηλαδή στο επανω μερος γιατι αλλιως με τον ανακλαστηρα οι απέναντι θα ειχαν πρόβλημα.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετρο από ότι βλεπω δεν εχει το φαναρι προτζεκτορα αλλα ανακλαστηρα αν δε κανω λαθος. Μπορεις να βαλεις και μια φωτο πως φωτιζουν απέναντι π.χ. σε ένα τοιχο να δω τη δεσμη? Όταν κοιταζα για το δικο μου βρηκα από Αγγλια και μου προτεινε η εταιρια με ακιδα r δηλαδή στο επανω μερος γιατι αλλιως με τον ανακλαστηρα οι απέναντι θα ειχαν πρόβλημα.
    Βεβαιως φιλε μου, δωσε μου χρονο μεχρι αυριο το βραδυ ομως γιατι βρεχει τωρα... :P . Πληροφοριακα, δεν εχω θεμα με τους αλλους οδηγους. Μονο οταν τα πρωτοεβαλα που εκαναν συνιαλο οι διερχομενοι απο το αντιθετο ρευμα και τα κατεβασα μονο μια σκαλα κατω τα πορειας και ειμαι κομπλε απο τοτε. Επισης να ξερεις, το θαμπωμα δεν το κανουν τα πορειας αλλα τα προβολακια ομιχλης συνηθως. Να πεις στον μαστορα που θα στα τοποθετησει να προσεξει πως θα τα βγαλει και πως θα τα βαλει παλι γιατι και αυτα ρυθμιζονται απο μια μικρη βιδουλα. Ειχε τυχει να κανω ταξιδι βραδυ με μονο ανοιχτα πορειας και κανενας δεν μου εκανε συνιαλο,στα μεσα της διαδρομης ανοιξα και τα προβολακια ομιχλης και ετσι διαπιστωσα οτι αυτα εκαναν την "ζημια". Ετσι τα ρυθμισα και τα δυο (πορειας-ομιχλης) μια σκαλα κατω και απο τοτε ειμαι κομπλε Αυριο θα εχεις την φωτο που ζητησες

Προεπιλογή

Πέτρο κατ αρχάς το αυτοκίνητό σου όσο πάει ομορφαίνει! Ευχαριστώ που μοιράστηκες και τις φωτό από τους προβολείς! Αν θα σου πρότεινα μια αλλαγή θα ήταν να βάλεις και τα φώτα ημέρας λευκά για να είναι ομοιόμορφα! Εγώ μάλλον θα αγοράσω να βάλω τις λάμπες της PIAA που προτείνουν τα παιδιά σε ένα άλλο thread πιο παλιό γιατί δεν μου αρέσει πολύ η κιτρινίλα που βγάζουν. Θα το ψάξω λίγο ακόμη...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέτρο κατ αρχάς το αυτοκίνητό σου όσο πάει ομορφαίνει! Ευχαριστώ που μοιράστηκες και τις φωτό από τους προβολείς! Αν θα σου πρότεινα μια αλλαγή θα ήταν να βάλεις και τα φώτα ημέρας λευκά για να είναι ομοιόμορφα! Εγώ μάλλον θα αγοράσω να βάλω τις λάμπες της PIAA που προτείνουν τα παιδιά σε ένα άλλο thread πιο παλιό γιατί δεν μου αρέσει πολύ η κιτρινίλα που βγάζουν. Θα το ψάξω λίγο ακόμη...
    Φιλε μου το εχω φροντισει ηδη αυτο το θεμα! Εχω παραγγειλει ενα ζευγαρι λαμπες που μου προτεινε ο φιλτατος vacross και πιστευτο το θεμα θα λυθει. Ταυτοχρονα εχω παραγγειλει και ενα ζευγαρι Τ20 led απο το ebay. Δεν μου εχει φτασει κανενα ζευγαρι ακομα ομως για να τα τοποθετησω. Για οποιαδηποτε αλλαγη θα κραταω το ποστ ενημερο. Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου, αν βρεις κατι ενδιαφερον σε Τ20, αν σου ειναι ευκολο και εσενα ενημερωσε με,θα το εκτιμουσα πολυ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης φιλε μου vacross δεν σε ξεχασα απλα ειχα βρει χαλια θεση parking σημερα και δεν μπορουσα να το βγαλω για να παω καπου να φωτογραφισω την ακτινα. Οταν το κανω ομως, θα σου στειλω pm με φωτογραφια και θα την ανεβασω εδω κιολας, οποιος επιθυμει να επισκεπτεται το thread να την βλεπει

Προεπιλογή

Φιλε Πετρο τα Τ20 led για που τα προοριζεις; Αυτα ειναι can bus λογικα.
    Παιζει ρολο ποσα ledακια, δεν ξερω αν το λεω σωστα που εχουν πανω τους, στο φως που θα βγαλουν;

Προεπιλογή

Ναι Πέτρο αν σου είναι εύκολο δώσε μας link από ebay για να δούμε ποια led πήρες. Αν έχεις link και για τις λάμπες που σου πρότεινε ο vacross γράψε το κι αυτό!! Ευχαριστούμε!

Προεπιλογή

Τα έχω όλα παιδιά σημειωμένα στο λάπτοπ. Είμαι από κινητό τώρα και δεν μπορώ να σας προμηθεύσω με φωτογραφίες. Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι το εξής. Τ20 είναι ο τύπος της λάμπας που χρησιμοποιούν τα corsa facelift στα φώτα ημέρας. Αυτά πρέπει να είναι canbus και διπολικά ώστε να μην βγάλουν πρόβλημα. Τώρα είτε led είτε κανονική λάμπα δεν έχει σημασία απλά πρέπει να πληρούνται οι δύο αυτές προϋποθέσεις. Επίσης επειδή δεν κατάλαβα σωστά την ερώτηση που κάνατε. Θέλετε να σας πω για τα led του εσωτερικού φωτισμού ή μόνο για τα ημέρας;

Προεπιλογή

Πες μας για τα ημέρας για αρχή (DRL) και βλέπουμε!! Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά και σε αυτά. Απλά δεν ξέρω ποιο από τα δυο θα φαίνεται καλύτερα. Δεν θα πάρω LED γιατί απ' ότι λένε τα παιδιά πετάει σφάλμα το CANBUS για καμμένη λάμπα και θέλει πατέντες με κατάλληλες αντιστάσεις για να μην βγάζει το σφάλμα. Μέσα στην καμπίνα δεν νομίζω να τα αλλάξω καθώς προτιμώ το πιο ζεστό και πλούσιο φως που έχουν οι εργοστασιακές λάμπες απ' ότι το "λευκό του χειρουργείου" που έχουν τα LED. Μπορεί να υπάρχουν και LED με θερμό φωτισμό αλλά δεν έχουν τον ίδιο όγκο φωτισμού με αποτέλεσμα να είναι λίγο κουραστικά για τα μάτια μου σε κάποιες περιπτώσεις. Προτιμώ πάντα πλούσιο και γεμάτο φως.

--edit--

Οι Xtreme White σε σχέση με τις Mirror White που παραθέτω στα link πιο πάνω έχουν 50Κ διαφορά μόνο στην χρωματική τους απόδοση!
    PIAA.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 09-10-14 στις 14:45

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Βαγγελη δεν νομιζω οτι εχει νοημα να παρεις τις πιο ακριβες...Σκεφτομουν και εγω να τις παρω αλλα επειδη θα ηθελα να τις ταιριαξω με αντιστοιχες στα κανονικα φωτα δεν ξερω κατα ποσο θα βλεπω με την ασπριλα σε συνθηκες βροχης που το φως σαν να χανεται στην κυριολεξια στο οδοστρωμα ή σε συνθηκες με εντονο αερα που στην ατμοσφαιρα γινεται το ελα να δεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SotosKon : 09-10-14 στις 15:41
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Σωτήρη έχεις δίκιο για αυτό που λες για τη βροχή και τα ΧΕΝΟΝ. Νομίζω όμως ότι είναι κάποιες θερμοκρασίες χρώματος που δεν έχουν πρόβλημα στη βροχή ενώ είναι και κάποιες άλλες που έχεις πολύ μεγάλο θέμα. Δεν θυμάμαι όμως ποιες είναι απέξω. Εγώ θέλω να αλλάξω τις λάμπες των DRL με λευκό φως για να φαίνεται σαν κάποια Astra που πετυχαίνω στον δρόμο με λευκό φωτισμό στα DRL. Αυτές που έχει τώρα κιτρινίζουν πολύ και είναι με διαφορά πολύ πιο θερμές από τα κανονικά φώτα. Σίγουρα ξεχωρίζουν και φαίνονται καλά απλά ήθελα να δω πως είναι με λευκό. Νομίζω θα μου αρέσουν πιο πολύ. Είναι και λευκό το αυτοκίνητο. Το σίγουρο είναι ότι το χρώμα που έχουν τώρα δεν με τρέλαινε από την αρχή.

Προεπιλογή

Δεν υπαρχει λογος να παρεις τις πιο ακριβες φιλε μου, θα συμφωνησω με τον Σωτηρη. Αυτες οι Vauxhall ASTRA J INSIGNIA 580 7443 W21/5W DRL BULBS X-TREME WHITE PIAA H226 είναι οι βέλτιστη λυση πιστευω.Τονιζω οτι Τ20 φορανε τα corsa facelift οπως ειπα, δεν γνωριζω για το Astraκι J.... Εισαι σιγουρος οτι ειναι Τ20;

Επισης οι φιλος vacross μου προτεινε αυτες http://eshop.carner.gr/ilektrika-aut...ec-japan-16178 τις λαμπες. Tις εχω παραγγειλει αλλα δεν εχουν ερθει ακομα δυστυχως ειχα μερικα θεματα με το paypal αλλα λυθηκε πιστευω. Επισης, η Carner εχει πολλα πραγματα μπορειτε να μπειτε να το ψαξετε και εσεις,εχει μεγαλη ποικιλα λαμπτήρων και για μεσα αλλα και για εξω. Επισης, αν η λάμπα ειναι canbus τοτε δεν βγαζει κανενα προβλημα. Αν ΔΕΝ ειναι canbus ΤΟΤΕ μπαινεις στην διαδικασια να δημιουργησεις αλλες αντιστασεις μπλα μπλα μπλα

Τελος, οσον αφορα τα xenon, εχω τυχει αρκετες φορες να κανω ταξιδι απογευμα για Λαμια και ανεβαινοντας το βουνο που ειναι μετα την Λαμια, ειχε παρα πολυ ομιχλη. Απλα εκλεισα τα πορειας και πηγαινα με τα προβολακια που σας πληροφορω εξεπλαγειν ποσο καλα εβλεπα. Φωτιζαν και δυνατα οποτε δεν υπηρχε λογος ανησυχιας μηπως δεν με δουν απο το αντιθετο ρευμα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosKar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει λογος να παρεις τις πιο ακριβες φιλε μου, θα συμφωνησω με τον Σωτηρη. Αυτες οι Vauxhall ASTRA J INSIGNIA 580 7443 W21/5W DRL BULBS X-TREME WHITE PIAA H226 είναι οι βέλτιστη λυση πιστευω.Τονιζω οτι Τ20 φορανε τα corsa facelift οπως ειπα, δεν γνωριζω για το Astraκι J.... Εισαι σιγουρος οτι ειναι Τ20;
    Ναι φίλε Πέτρο αυτές φοράνε και τα Astra J. Τα παιδιά στο άλλο thread έχουν δοκιμάσει και τις X-TEC που γράφεις και τις Polarg και καταλήγουν (αν το διαβάσεις όλο) ότι η καλύτερη επιλογή είναι οι λάμπες της PIAA που παραθέτω... Μάλλον θα τις παραγγείλω αργότερα.

ΥΓ: Το δικό μου δεν έχει μπροστινούς προβολείς ομίχλης... Ίσως βάλλω κάποια στιγμή αργότερα λάμπες της Philips ή της OSRAM (αλογόνου) στις 2 σκάλες. Προς το παρόν πρέπει να αλλάξω λάστιχα!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φίλε Πέτρο αυτές φοράνε και τα Astra J. Τα παιδιά στο άλλο thread έχουν δοκιμάσει και τις X-TEC που γράφεις και τις Polarg και καταλήγουν (αν το διαβάσεις όλο) ότι η καλύτερη επιλογή είναι οι λάμπες της PIAA που παραθέτω... Μάλλον θα τις παραγγείλω αργότερα.

ΥΓ: Το δικό μου δεν έχει μπροστινούς προβολείς ομίχλης... Ίσως βάλλω κάποια στιγμή αργότερα λάμπες της Philips ή της OSRAM (αλογόνου) στις 2 σκάλες. Προς το παρόν πρέπει να αλλάξω λάστιχα!!
    Σωστα, σε παρακολουθω στο αλλο το thread εχεις φτασει σε απελπιστικη κατασταση απο οτι διαβαζω. Αντε καλες αγορες αγορινα!

Προεπιλογή

Για τον φιλο vacross η φωτογραφια της θεσμης των xenon:
    20141009_215803.jpg

Eπι της ευκαιριας εβγαλα και τα ledακια που εχω μεσα, συγγνωμη παιδια για το χαλι των φωτογραφιων αλλα δεν μπορουσα να πετυχω καλυτερη ληψη...
    20141009_215956.jpg20141009_220004.jpg20141009_220018.jpg

Αυριο το βραδυ θα ανεβασω καλυτερες οπως επισης και τα led της πινακιδας

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosKar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα, σε παρακολουθω στο αλλο το thread εχεις φτασει σε απελπιστικη κατασταση απο οτι διαβαζω. Αντε καλες αγορες αγορινα!
    Χαχαχα! Σε ποιο thread λες;

Προεπιλογή

Με την αγορά ελαστικών φίλε χεχε τώρα το πρόσφατο! Το συζητάς από το thread που ψάχναμε την κατάλληλη μάρκα ελαστικών

Προεπιλογή

χαχαχα!! ναι 64.000+ πλέον τα δικά μου... να δω πότε θα μπορέσω να τα αλλάξω. Anyway. Το thread εδώ έχει κίνηση και μου αρέσει!

Σχετικά με τα DRL, δεν θα τα παραγγείλω ακόμη. Έστειλα μήνυμα σε αυτούς να μου πουν περισσότερες πληροφορίες για τα LED που έχουν. Είναι σχεδιασμένα όπως γράφουν ειδικά για το Astra J και κάποια ακόμη μοντέλα και δεν πετάει λάθος το CANBUS σύμφωνα με αυτά που ισχυρίζονται, ενώ όλη η έρευνα και η κατασκευή τους γίνεται στην Γερμανία. Μόλις έχω νέα τους θα ενημερώσω!

Προεπιλογή

Ευχαριστω φιλε Πετρο για φωτο.
    1.7D opc line

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel corsa 1.3 ecoflex cosmo 95hp service
    Από τον/την StathisL στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 08:32
  2. Corsa D ecoflex facelift 1.3T 95hp - Brakes upgrade
    Από τον/την PetrosKar στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-15, 16:47
  3. Aντικατασταση Ελαστικών Astra J 1.3 EcoFlex 95HP-Diesel
    Από τον/την Φώτης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-14, 23:53
  4. Corsa D 1.3 EcoFlex Diesel Tuning Chip
    Από τον/την PetrosKar στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-13, 03:50
  5. Opel Corsa D 1.3 Ecoflex 95hp
    Από τον/την smichalis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-12, 23:11

Δικαιώματα - Επιλογές