If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 33 από 33

Προεπιλογή

Τελικά βγήκε η αποζημίωση 2800€
    έχω βρει ένα opel astra IRMSCHER 2004 16v με 116000χλμ και κλίμα. Ξέρουμε μήπως τι extra έχει η συγκεκριμένη έκδοση; ο κάτοχος της αγγελίας γράφει για. Esp abs και κλιματισμο στα extra.

Προεπιλογή

Αν αναφέρεσαι σε 1.4, ESP σίγουρα δεν έχει. Νομίζω το 1.6 και 1.8 είχαν μόνο.
    Απο εξοπλισμό έχει 16άρες ζάντες, ηλεκτρονικό κλιματισμό, δερμάτινο τιμόνι και λεβιέ ταχυτήτων. Το Abs ήταν standard.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotiris83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά βγήκε η αποζημίωση 2800€
    έχω βρει ένα opel astra IRMSCHER 2004 16v με 116000χλμ και κλίμα. Ξέρουμε μήπως τι extra έχει η συγκεκριμένη έκδοση; ο κάτοχος της αγγελίας γράφει για. Esp abs και κλιματισμο στα extra.
    Το ΙRMSHER απλά σημαίνει ότι έχει κάποια από τα παρακάτω πράγματα extra από αισθητικής πλευράς:
    (1)σπόιλερ ή άλλους προφυλακτήρες
    (2)αεροτομή
    (3)μάσκα με λογότυπο IRMSCHER
    (4)φιμέ φανάρια εμπρός ή πίσω
    (5)μασπιέ
    (6)ασημί εσωτερική κονσόλα-λεβιέ ταχυτήτων-χειρόφρενο-τιμόνι
    Άλλα extra σαν έκδοση δεν έχει!Αλλού είναι η ουσία. Πρέπει να τσεκάρεις και με μηχανικό το αμάξι για ορισμένα πράγματα όπως: αν έχει αλλαχτεί ο ιμάντας των εκκεντροφόρων και πότε. Να τσεκάρει το σύστημα του AC αν έχει διαρροές, δίσκο-πλατώ, σύστημα διεύθυνσης κρεμαγιέρα-ημιαξόνια αν είναι σκισμένα τα μπαλάκια, top mount αν κοπανάνε, ψαλίδια αν έχουν μπόσικα, egr αν δείνει σωστές ενδείξεις στο διαγνωστικό όπως και οι πολλαπλασιαστές, το δυναμό αν βγάζει τα σωστά Αh. Φλάντζα κεφαλής δεν έχεις θέμα γιατί αν είναι του 2004 έχει μεταλλική! Όλα αυτά δεν στα λέω για να σε αποτρέψω από το να το πάρεις αλλά για να σε προφυλάξω από τυχόν κακοτοπιές! Οδηγώ 15 χρόνια το ASTRA G έχω κάνει 190000km και ξέρω καλά το που μπορεί να πάσχει!

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Και φυσικά το ελέγχει και ένας φανοποιός!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙRMSHER απλά σημαίνει ότι έχει κάποια από τα παρακάτω πράγματα extra από αισθητικής πλευράς:
    (1)σπόιλερ ή άλλους προφυλακτήρες
    (2)αεροτομή
    (3)μάσκα με λογότυπο IRMSCHER
    (4)φιμέ φανάρια εμπρός ή πίσω
    (5)μασπιέ
    (6)ασημί εσωτερική κονσόλα-λεβιέ ταχυτήτων-χειρόφρενο-τιμόνι
    Άλλα extra σαν έκδοση δεν έχει!Αλλού είναι η ουσία. Πρέπει να τσεκάρεις και με μηχανικό το αμάξι για ορισμένα πράγματα όπως: αν έχει αλλαχτεί ο ιμάντας των εκκεντροφόρων και πότε. Να τσεκάρει το σύστημα του AC αν έχει διαρροές, δίσκο-πλατώ, σύστημα διεύθυνσης κρεμαγιέρα-ημιαξόνια αν είναι σκισμένα τα μπαλάκια, top mount αν κοπανάνε, ψαλίδια αν έχουν μπόσικα, egr αν δείνει σωστές ενδείξεις στο διαγνωστικό όπως και οι πολλαπλασιαστές, το δυναμό αν βγάζει τα σωστά Αh. Φλάντζα κεφαλής δεν έχεις θέμα γιατί αν είναι του 2004 έχει μεταλλική! Όλα αυτά δεν στα λέω για να σε αποτρέψω από το να το πάρεις αλλά για να σε προφυλάξω από τυχόν κακοτοπιές! Οδηγώ 15 χρόνια το ASTRA G έχω κάνει 190000km και ξέρω καλά το που μπορεί να πάσχει!

+1 σε όλα όσα αναφέρεις.
    Οσον αφορά το Irmscher όπως τουλάχιστον το είχα δει σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσω το δικό μου είχε τα εξής. Irmscher εμπρός και πίσω προφυλακτήρα, πλαινά Irmscher σποιλερ, εμπρόσθια μάσκα, μικρή πίσω αεροτομή πορτπαγκάζ και αεροτομή οροφής. Δεν είμαι σίγουρος αν είχε διακοσμητικό φιλέτο πορτπαγκάζ.Τέλος είχε και ασημί ασφάλεις θυρών.

Τα φυμέ μπροστά και πίσω φώτα ήταν σκούρα στα μοντέλα 03-04 χωρίς να είναι αποκλειστικό προνόμιο των Irmscher εκδόσεων. Επίσης το ίδιο ισχύει για την ασημί εσωτερική κονσόλα.

Απο εκει και πέρα κατα την παραγγελία υπήρχε και η δυνατότητα να επιλέξει ο αγοραστής τι περαιτέρω εξτρά ήθελε να βάλει. Πάντως τα περισσότερα Irmscher που βλέπω στις αγγελίες εννοείται οτι δεν είναι Irmscher. Για παράδειγμα φοράνε Irmscher εμπρός προφυλακτήρα μόνο ή μάσκα καπώ και τίποτα άλλο και αυτόματα βαφτίστηκε Irmscher.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 σε όλα όσα αναφέρεις.
    Πάντως τα περισσότερα Irmscher που βλέπω στις αγγελίες εννοείται οτι δεν είναι Irmscher. Για παράδειγμα φοράνε Irmscher εμπρός προφυλακτήρα μόνο ή μάσκα καπώ και τίποτα άλλο και αυτόματα βαφτίστηκε Irmscher.
    Aκριβώς!

Προεπιλογή

Esp ποτέ δεν είχαν τα 1.4-1.6. Και είναι ακριβώς τα ίδια αμάξια. Είχαν τα 1.8-2.0Τ-2.2.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Έχω βρει ένα irmscher από ιδιώτη και θα πάω μέσα στις επόμενες μέρες να το δω. Σας ευχαριστώ όλους παιδιά ειλικρινά. ΣΟΡΡΥ αν γίνομαι κουραστικός απλά δεν ξέρω έχω ακούσει πολλά τώρα που έχω βγει στη γύρα για αυτόκινητό το opel μαζεύει που καλά σχόλια αλλά ακούω και κάτι κουλά που τρελαίνομαι. Π. Χ το opel θα σου κάιει όσο και η Alfa 8.5-9.5 και του λέω κάτσε ρε μεγάλε 4 χρόνια πιο καινούργιο και 10αλογα πιο αργό άσε τον μεταβλητο χρόνισμο της Alfa και θα Κάινε το ίδιο; αυτό που με νοιάζει εμένα είναι να καίει πιο λίγο από την Alfa. Arian τα σημείωσα αυτά που είπες και τα είπα και στο μηχανικό μου.

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Χωρίς να θέλω να σε απαγοητεύσω δεν νομίζω ότι θα σου καίει κάτω από 9lt/100km μέσα στην πόλη!

Προεπιλογή

Εκεί είναι το θέμα μου arian σκέψου δουλειά σπίτι που είναι 20χλμ ανά Τρίτη μέρα με 20 € έμπαινε ρεζερβς. 10€η μέρα γονατισα οικονομικά

Προεπιλογή

Αυτοκίνητο παλιάς τεχνολογίας είναι. Μην περιμένεις οικονομία. Μόνο τα καινούρια βενζινοκίνητα μπορούν να κάνουν οικονομία.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Ναι δεν έχεις άδικο. Απλά δεν ξέρω που περίπου παίζει το astra.

Senior Member Το avatar του χρήστη gregastrag
    Περιοχή
    αθηνα καματερο!!!!
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

αν εχεις ελαφρη ποδι το σηκωνει η τσεπη σου ανετα.αν ολη την ωρα εισαι γκαζι φρενο κ 1000αρακι να παρεις θα καιει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gregastrag : 30-09-14 στις 23:14

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Περιεργο προβλημα σε Astra g sport 2003
    Από τον/την Nikos Anastasiou στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 13:33
  2. διαστασεις ελαστικων για astra sport 2003
    Από τον/την spiritualised στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 15:00
  3. Αγορά Opel Astra 1,3CDTI ecotec
    Από τον/την amonra στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-12, 09:23
  4. Αγορά astra-j 1.6 sport turbo
    Από τον/την Tassos_patra στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-10, 23:59
  5. Προβλήματα σε Opel Corsa 1.4 sport (2003)
    Από τον/την jval στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-09, 05:24

Δικαιώματα - Επιλογές