If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 238

Προεπιλογή

Υπομονή. Η κατάργηση των υαλοκαθαριστήρων πλησιάζει...
    http://www.newsit.gr/default.php?pna...58298&catid=43

Προεπιλογή

Το παρακάτω όμως είναι γεγονός....
    https://www.youtube.com/watch?v=IPM8OR6W6WE

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Το θεμα ειναι πως εφαρμοζεται στο αυτοκινητο...Βεβαια απο τιμη... ηδη εχω χασει 3 δοντια.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

δεν εφαρμοζεται σωτηρη γιατι οταν το περνας σε μια επιφανεια και στεγνωσει
    τοτε εχει λευκο χρωμα οποτε καταλαβαινεις γιατι δεν εχει εφαρμογη
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Έχεις απόλυτο δίκιο georen. Το συγκεκριμένο αφήνει ένα λευκό "φιλμ". Αλλά λογικά υπάρχουν παρόμοια προϊόντα που αφήνουν ένα διαφανές "φιλμ"
    https://www.youtube.com/watch?v=Kcra2eQ9xdk

Προεπιλογή

Βρήκα αρκετά site με παρόμοια προϊόντα. Ενδεικτικά αναφέρω το παρακάτω
    http://www.nanoprotect.co.uk/nano-for-car.html

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Παιδιά.. ποτέ τέτοια προϊόντα δεν πρόκειται να αντικαταστήσουν ένα ζευγάρι καλών υαλοκαθαριστήρων. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το παρμπρίζ μας, δεν δεχεται μόνο καθαρό νεράκι.... Δέχεται λασποβροχή, λάσπες απο τον ..μπροστινό μας, βοθρόνερα απο τον τύπο που αποφάσισε να γκαζώσει ... στο αντίθετο ρευμα...την ώρα που ο δρόμος έχει γίνει ποτάμι... κ.α.
    Για να δουλέψει λοιπόν ικανοποιητικά ένα τέτοιο προιόν, θα πρέπει:
    1) Το αυτοκίνητο να αναπτύξει ταχύτητα.
    2) Στο τζάμι να πέφτει μόνο... βρόχινο νεράκι
    3) Να μην μπαίνει αντιψυκτικό σαπουνάκι στο δοχειο υαλοκαθαριστήρων (απαγορεύεται δια ροπάλου σε περίπτωση που εφαρμοστεί το προίον γιατι λειτουργεί σαν διαλύτης)
    4) Σε περίπτωση που το αμάξι έχει γίνει σαν κουραμπίες πασπαλισμένος απο... αφρικανική σκόνη το καλοκαίρι, η απομάκρυνση της απο το τζάμι να γίνεται αποκλειστικά και μόνο με τρεχούμενο νερό και χωρίς τη χρήση πιτσιλιστηριων καυ υαλοκαθαριστήρων
    5) Κανένα καθαριστικό τζαμιών δεν επιτρέπεται να αγγίζει το τζάμι.

Προεπιλογή

Σαφώς και τα προϊόντα αυτά δεν θα αντικαταστήσουν ποτέ τους υαλοκαθαριστηρες. Αλλά ίσως ο συνδυασμός των υαλοκαθαριστηρων με αυτά να βοηθά στην επίτευξη του αψογου καθαρισμού. Δεν γνωρίζω όμως αν η χρήση των υαλοκαθαριστηρων αφαιρεί το προϊόν από το παρμπρίζ

Προεπιλογή

Μερικά απο τα πλεονεκτήματα (σύμφωνα με το παραπάνω site):

ADVANTAGES:

Long solution endurance up to 1 year or ca. 10 000 miles
    At the speed of 60 km/h there is no need to use wipers- air resistance removes rain drops
    Better visibility during rainfall (enhanced for 34%) and reacting time during driving by 25% (proved by University of Michigan's Transportation Research Institute)
    Easiness of removing dirt ("easy-to-clean" effect) i.e. insects, mud, dust, snow and frost
    Relatively little costs of the product compared to its advantages (economy in wipers use, windscreen washer and rare use of car wash)

Οπότε το προϊόν δεν εχει πρόβλημα απο την χρήση των υαλοκαθαριστηρων (σύμφωνα με το site)

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Που υπαρχουν αυτα;

Προεπιλογή

Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Και για να ειμαι ειλικρινής, δεν γνωριζω και κάποιον που να το έχει δοκιμασει. Ίσως τελικα να υπόσχεται πολλά περισσότερα απο αυτα που προσφέρει

Προεπιλογή

Παιδιά μια ερώτηση... Μπορώ να βρω αντίστοιχα λαστιχάκια και για τον πίσω υαλοκαθαριστήρα; Έχω μπερδευτεί λιγάκι γιατί έχει μεταλλικά λαμάκια μέσα και δεν ξέρω πως να το αναζητήσω... Του πατέρα μου είναι λίγο διαφορετικό το λαμάκι καθώς είναι σαν να είναι εσώκλειστο μέσα στο λάστιχο. Από την άλλη το δικό μου πρέπει να έχει 2 λαμάκια ένα αριστερά και ένα δεξιά κατά μήκος του λάστιχου... Έχω μπερδευτεί... αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος!

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Βαγγο παρε τον υαλοκαθαριστηρα στο χερι.Δεν βγαινουν αυτα τα λαμακια;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, πηγαίντε σε Trico. Τέρμα Value For Money. Tους εχω σε Flatblade στο Astra 4 χρόνια τώρα (18Ε αγορά το σετ) και ίσα ίσα που αφήνει μια γραμμή ο ένας (που θα τον γυρίζω τούμπα και δε θα το βλέπω καν).
    Σήμερα πήρε ένα σετ Trico από τα Practiker και ο πατέρας μου για το C4... 27€. Σχεδόν 20€ διαφορά από τους Bosch. Μακάρι να αποδειχθούν καλοί και στην περίπτωσή μας!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωτήρη πήραμε 2 λαστιχάκια με λαμάκια από Practiker με 3,25€. Ο υπάλληλος είπε ότι κόβονται... Για να δούμε!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 16-01-15 στις 21:05

Προεπιλογή

Φίλε referravag σε ευχαριστώ πολύ μου ήρθαν χθες τα λάστιχα σε 5 λεπτά τα άλλαξα.Σήμερα βρέχει κιόλας και πήρα το άμαξι στη δουλεία και απλά είναι τέλειοι και αθόρυβοι τελείως.Πήγα να αλλάξω και τον πίσω ο οποίος δεν έχει πρόβλημα ουσιαστικά αλλά είναι όπως τα έλεγες διαφορετικός έχει εσωτερικά ένα λαμάκι.

Προεπιλογή

Τα λαμάκια βγαίνουν !!! έχω είδη αλλάξει το λάστιχο στον πίσω υαλοκαθαριστήρα!!! προσοχή μόνο που πρέπει να είναι λίγο ποιο στενό το λάστιχο για να μπορεί να μπει στην ράγα !! με 1,5 ευρώ από βενζινάδικο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων

Προεπιλογή

Δεν έχει λαμάκια ο πίσω ένα έχει που είναι εσώκλειστο μέσα στο λάστιχο ακόμα και να το βγάλω πρέπει να βρω λάστιχο που να έχει τρύπα πάνω για να μπαίνει αυτο το λαμάκι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε referravag σε ευχαριστώ πολύ μου ήρθαν χθες τα λάστιχα σε 5 λεπτά τα άλλαξα.Σήμερα βρέχει κιόλας και πήρα το άμαξι στη δουλεία και απλά είναι τέλειοι και αθόρυβοι τελείως.Πήγα να αλλάξω και τον πίσω ο οποίος δεν έχει πρόβλημα ουσιαστικά αλλά είναι όπως τα έλεγες διαφορετικός έχει εσωτερικά ένα λαμάκι.
    Φίλε Μαρίνε μπορείς να με αποκαλείς και με το μικρό μου, Βαγγέλη! Χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα όπως και όταν κάποιος βοηθά εμένα! Είναι πολύ ιδιαίτερο συναίσθημα και πραγματικά χαίρομαι που υπάρχουν έστω και ελάχιστα παιδιά εδώ μέσα που ξέρουν να το εκτιμούν! Όσο για τα λαστιχάκια και σε εμένα στο Astra και στο Peugeot της κοπέλας μου που τα περάσαμε είναι το κάτι άλλο! Έχουμε εκπλαγεί και οι 2 πολύ ευχάριστα! Αθόρυβοι ακόμα και σε ταξίδι με 140χλμ/ώρα! Και δεν αφήνουν γραμμή! Το κατι άλλο! Για τον πίσω εγώ ή τελικά πέρασα από ένα τοπικό κατάστημα και βρήκαμε και προσαρμόσαμε εκεί ένα λαστιχάκι με λαμάκια. Καλύτερα να έβλεπες κι εσύ ένα κατάστημα από κοντά όχι τίποτα άλλο, απλά για να μην δίνεις άσκοπα λεφτά για λαστιχάκια που δεν ταιριάζουν!

Senior Member Το avatar του χρήστη AstraPower
    Περιοχή
    Αθήνα - Νίκαια
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παιδια καλημερα.

Μου ηρθανε σημερα απο το Ebay τα λαστιχα που ειχα παραγγηλει για τους υαλοκαθαριστηρες Bosch AeroTwin.

Μπορει να δωσει καποιος οδηγιες πως βγαινουν τα πλαστικα απο τις ακρες των υαλοκαθαριστηρων για να αλλαξω τα λαστιχα ?
    Τα τραβαω, τα τραβαω και δεν καταφερνω να τα βγαλω με τιποτα ρε παιδια......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AstraPower : 11-03-15 στις 14:03
    Astra H - COSMO - Z16XEP - 130hp - 16.2Nm

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra F
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Και τώρα τι; Service 60.000 km
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 23:20
  2. Λάστιχα τώρα τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-13, 00:39
  3. Τώρα και σε Ford...!!!
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-10, 15:40
  4. Εξάτμιση τώρα
    Από τον/την Mitsos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 23:57

Δικαιώματα - Επιλογές