If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 221 έως 238 από 238
    Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μήπως άλλαξες πρόσφατα παρμπρίζ οπότε σου έβγαλαν/έβαλαν το μπράτσο του υαλοκαθαριστήρα;

Προεπιλογή

Οχι.

Το μπρατσο πρεπει να ειναι ειναι σφιχτο οσο παει? Θα δοκιμασω να βγαλω το καπακι κ να το σφιξω λιγο αν και δεν εχω δει μποσικα...

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

https://www.antallaktikaonline.gr/bosch/1193827
    Ταιριαζουν αυτοι στις διαστασεις που γραφει στο αυτοκινητο μου.Αν ναι οταν λεει στην περιγραφη "Μάκτρο καθαριστήρα, Χωρίς πλαίσιο" εννοει μονο τα λαστιχα;Επισης,απο που προτεινετε να τους παρω;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Παιδιά μετά από 7μιση χρόνια και 55.000χλμ έχω ακοματους μαμά και είναι σαν καινούριοι....
    Έχω πάθει πλακα
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Ford focus 2007 με 65000κμ, ακόμη τους μαμά bosch...

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.antallaktikaonline.gr/bosch/1193827
    Ταιριαζουν αυτοι στις διαστασεις που γραφει στο αυτοκινητο μου.Αν ναι οταν λεει στην περιγραφη "Μάκτρο καθαριστήρα, Χωρίς πλαίσιο" εννοει μονο τα λαστιχα;Επισης,απο που προτεινετε να τους παρω;
    http://gr.bosch-automotive.com/el/ne...pp_2/wiper_app

βαζεις μοντελο και σου λεει ποιοι ταιριαζουν.

μετά το βάζεις στο skroutz και βρίσκεις τον φθηνότερο εκεί.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisM. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα. Στο δευτερο astra της οικογενειας, η πισω πιτσιλιθρα δεν πεταει νερο. Νομιζα πως ηταν βουλωμενη ομως τυχαια παρατηρησα πως οταν παταω το διακοπτη, τρεχει απο το δοχειο στο δρομο το καθαριστικο για τα τζαμια. Γνωριζει καποιος εαν υπαρχει ξεχωριστο σωληνακι που να αφορα το πισω τζαμι γιατι με μια ματια που εριξα δεν μπορεσα να βρω απο που σταζει.
    Ναι υπάρχει. Έχει δύο γωνίες πλαστικές.μια για εμπρός και μια για την πίσω πιτσηληθρα. Για την πίσω που έβαλα και εγώ έχει :
    Κωδικός οπελ 24454679 περιγραφή ανταλλακτικού : γωνία σωλήνα πιτσιλιστηριων Ν/Α τιμή στις 15/12/2016 που το πήρα εγώ 1.40€ + ΦΠΑ. (Για άστρα Η 2005 )
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Βρήκα αυτούς από ebay αξίζουν?

https://www.ebay.co.uk/itm/27-25-Spe...cAAOSwU81Z1dEF

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

noname χμμμμ. Ποιος ξέρει? καλύτερα δώσε άλλα τόσα και πάρε τους bosch να έχεις για 2-3 χρόνια το κεφάλι σου ήσυχο και το παρμπρίζ σου καθαρό !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    noname χμμμμ. Ποιος ξέρει? καλύτερα δώσε άλλα τόσα και πάρε τους bosch να έχεις για 2-3 χρόνια το κεφάλι σου ήσυχο και το παρμπρίζ σου καθαρό !!!
    +1

Προεπιλογή

Σήμερα, μετά από 12 χρόνια μαμα bosch, μπηκαν στο focus της ευρείας οικογένειας wurth. Για να δούμε...

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εγώ έβαλα τους aerotwin και έχω θόρυβο στο τέλος της διαδρομής που αλλάζει κατεύθυνση και στους δυο και από του οδηγού επίσης πριν να ξαναφτασει στο σημείο ηρεμιας.********α ολα...

Προεπιλογή

ξεραμενα λαστιχα ειχαν; γυρισε τα πισω αν κανουν θορυβο ή αν δεν σκουπιζουν καλά . πλαστικα ειναι τι περιμενεις εχουν ομως διάφορες ποιοτητες. εβαλα της Champion φετος αει να δουμε ποσο θα κρατησουν. τους Bosch ουτε τους προσεχα κ αντεξαν χρονια. Βασικά θελει να εχεις μαζι σου ενα σφουγγαρακι κ απ το μαλακο μερος να το βρεξεις - ξεπλενεις οταν πχ πεφτουν φυλλα ή εχει σκουπιδια γιατι ευκολα περνανε κ μετα χαλανε κ λες μα γιατι απ το 1ο χρονο βγαζουν γραμμες; να γι αυτο... γιατι κανενας δεν τους καθαριζει
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Έχω ακόμα της μάνας του μετα από 7 χρόνια και 3 μήνες....
    Απιστευτοι
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εμένα είχαν διπλωσει από την μία μεριά από την υπερβολικη (για μενα) πίεση που ασκούν τα μπράτσα και πήραν φόρμα. Έκτοτε γαμηθηκαν τελείως. Και θορυβο και δεν καθαριζαν...Για τον κάδο...

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεραμενα λαστιχα ειχαν; γυρισε τα πισω αν κανουν θορυβο ή αν δεν σκουπιζουν καλά . πλαστικα ειναι τι περιμενεις εχουν ομως διάφορες ποιοτητες. εβαλα της Champion φετος αει να δουμε ποσο θα κρατησουν. τους Bosch ουτε τους προσεχα κ αντεξαν χρονια. Βασικά θελει να εχεις μαζι σου ενα σφουγγαρακι κ απ το μαλακο μερος να το βρεξεις - ξεπλενεις οταν πχ πεφτουν φυλλα ή εχει σκουπιδια γιατι ευκολα περνανε κ μετα χαλανε κ λες μα γιατι απ το 1ο χρονο βγαζουν γραμμες; να γι αυτο... γιατι κανενας δεν τους καθαριζει
    Ξέραμε να λάστιχα δεν είχαν. Το θέμα είναι ότι τα παράγγειλα από Θεσσαλονίκη...Τι να επιστρέψω και τι άκρη να βγάλω...

Προεπιλογή

Γιατι ρε φιλαρακι; πχ αλλοι αγοραζουν κινητο απο Κινα και βγαινει σκαρτο το τρωνε μετα; το επιστρεφουν πισω κ περιμενουν και 1 μηνα αναμονη ...δηλαδη δε καταλαβα... θα παρεις τηλ με ευγενικο παντα τροπο κ θα πεις την περιπτωση σου. Αν ειναι οκ επαγγελματιες θα σ πουν τα καθεκαστα κ ουτε γατα ουτε ζημια επιστροφη κ αντικατασταση διαφορετικα αν εχουν το κλασσικο υφακι τους λουζεις αν θες .

ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO απορω φιλε πως εχεις κρατησει ακομη τους μαμα μετα απο 7 χρονια παρα τα λιγα χιλιομετρα που εχεις. Τους καθαριζεις; οταν ηθελα να αλλαξω ρωτησα για γνησιους κ μου παν την εξοφρενικη τιμη των 60 ή 70€ ΣΕΤ 2 μπροστα και 10€ τον πισω και χοροπηδηξα . Η δικαιολογια της τιμης; Ε ρε φιλε θα σου βγαλουν ομως άλλα 4 χρόνια ενώ αν παρεις με 20-30ε ουτε τα μισα... και ειχα παρει Bosch 3397007540 680mm και 625mm με 30€ και τα ιδια χρονια μου εβγαλαν. Φετος παλι αλλαξα κ εβαλα Champion με ιδιο μήκος αντίστοιχα στα 23€ απλά θα φανει γι αυτους αν και ποσο θα κρατησουν.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Εμένα η αντιπροσωπεία μου είπε ότι έχουν έλλειψη και θα μου βάλουν αφτερ μαρκετ.

Τους πήρα και τους έβαλα μόνος μου, γιατί η τιμή που μου ειπαν ήταν με μεσιτικά 50% πάνω.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112

Παρόμοια Θέματα

1. Και τώρα τι; Service 60.000 km
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 22:20
  2. Λάστιχα τώρα τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 23:39
  3. Τώρα και σε Ford...!!!
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-10, 14:40
  4. Εξάτμιση τώρα
    Από τον/την Mitsos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 22:57

Δικαιώματα - Επιλογές