If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 238
    Senior Member Το avatar του χρήστη scatzoxeiros
    Περιοχή
    Πύργος Ηλείας
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Question Υαλοκαθαριστήρες και τώρα τι;

Καλησπέρα σε όλους!
    Έχω αμάξι astra gtc H
    Θα ήθελα την γνώμη σας είμαι σε αναζήτηση υαλοκαθαριστήρων με ενδιαφέρει να σκουπίζει όσο το δυνατόν καλύτερα και να είναι αθόρυβοι.
    Βρήκα τους γνήσιους της opel σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με την αντιπροσωπεία.
    Αλλά ακούω και για τους Valeo οι οποίοι είναι αθόρυβοι.
    Βοηθήστε παιδιά ποιους να προτιμήσω;

Ευχαριστώ!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

θελω και εγω να αλλαξω τους δικους μου στο vectra c.μπορεις να μου πεις που βρηκες τους δικους σου σε πολύ καλη τιμη;
    ευχαριστω
    Γιάννης

Προεπιλογή

Εγω αλλαξα πριν μια βδομαδα, θα πηγαινα στην αντιπροσωπια να παρω ιμιτανσιον, αλλα τελικα εβαλα valeo απο ενα μαγαζι.
    Τους δοκιμασα και ειναι μια χαρα καθαριζουν και δεν ακουγονται, τωρα ο χρονος θα δειξει.

Προεπιλογή

Παιδιά, Σκλαβενίτης, λαστιχάκια Guard και κανα μισάωρο απ΄ τη ζωή σας.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

Bosch aerotwin. price about 30€
    Για μένα είναι οι καλύτεροι μακράν
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουμπάρε κάποια περίοδο το είχα κάνει αυτό, όχι με τα συγκεκριμένα λάστιχα αλλά φτηνά από βενζινάδικα.
    Ε, κάθε μήνα περίπου ήθελαν αλλαγή, μέχρι στο τέλος αγανάκτησα και πήρα ξανά bosch.
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη scatzoxeiros
    Περιοχή
    Πύργος Ηλείας
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Λοιπόν αγόρασα τους bosch θα τους έχω λογικά σε 2 μέρες αρκετά πιο οικονομικά από τους γνήσιους και αυτό γιατί δεν είχα μείνει και τόσο ικανοποιημένος από το γνήσιο σετ μετά από κανένα εξάμηνο έτριζαν. Θα δούμε και τι αξίζουν και οι bosch. Πάντως σε ένα φίλο ο οποίος έχει seat leon έχει αλλάζει κάθε 3 χρόνια υαλοκαθαριστήρες και ούτε θόρυβο κάνουν αλλά καθαρίζουν και τέλεια.

Προεπιλογή

Κουμπάρε κάποια περίοδο το είχα κάνει αυτό, όχι με τα συγκεκριμένα λάστιχα αλλά φτηνά από βενζινάδικα.
    Ε, κάθε μήνα περίπου ήθελαν αλλαγή, μέχρι στο τέλος αγανάκτησα και πήρα ξανά bosch.
    Θα δείξει, στο 6μηνο είμαι και δεν έχω θέμα, καθαρίζει όπως με τους γνήσιους (το renault μου). Aπλά έχει ενδιαφέρον το πόσο θα κρατήσει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PASTOS CHRISTOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bosch aerotwin. price about 30€
    Για μένα είναι οι καλύτεροι μακράν
    Bosch aerotwin κι απο μενα! Απολυτα ικανοποιημενος! Οσο για την τιμη χτυπωντας "bosch aerotwin ???mm" στο ebay ξεμπερδευεις με 10Ε το ζευγαρι κομπλε - μονο λαστιχα! Οπου ?? βαζετε τα χιλιοστα-μηκος του μακτρου! Π.χ. εχω χρειαστηκα 700mm.

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra F

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στους guard πραγματικα βγαζω το καπελο , δεν εχω βρει καλυτερους μεχρι τωρα , τους εχω βαλει στο δικο μου κανονικους στυλ aero twin , τους εχω 3 χρονια και παμε για 4 και καθαριζουν σαν καινουριοι , τους εχω βαλει και σε αλλα δυο αμαξια και ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει !!
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraturbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bosch aerotwin κι απο μενα! Απολυτα ικανοποιημενος! Οσο για την τιμη χτυπωντας "bosch aerotwin ???mm" στο ebay ξεμπερδευεις με 10Ε το ζευγαρι κομπλε - μονο λαστιχα! Οπου ?? βαζετε τα χιλιοστα-μηκος του μακτρου! Π.χ. εχω χρειαστηκα 700mm.
    Να υποθέσω οτι aftermarket είναι τα λάστιχα αντικατάστασης? Βρηκα στο ebay τα λάστιχα που προτείνεις. Εμένα είναι 500mm οδηγού και 475mm συνοδηγού. Αρα τα κόβω στο συγκεκριμμένο μέγεθος και είμαστε εντάξει.
    Συγκριτικά με την απόδοση είσαι ευχαριστημένος με τα καινούρια λάστιχα? Είναι εφάμιλλα με αυτά που βάζει η Bosch?
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω οτι aftermarket είναι τα λάστιχα αντικατάστασης? Βρηκα στο ebay τα λάστιχα που προτείνεις. Εμένα είναι 500mm οδηγού και 475mm συνοδηγού. Αρα τα κόβω στο συγκεκριμμένο μέγεθος και είμαστε εντάξει.
    Συγκριτικά με την απόδοση είσαι ευχαριστημένος με τα καινούρια λάστιχα? Είναι εφάμιλλα με αυτά που βάζει η Bosch?
    .

Προεπιλογή

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση καινούριων υαλοκαθαριστήρων. Έχω μια απορία όμως. Επειδή έχω καταλήξει σε Bosch, μπορώ να παραγγείλω μόνο τα λάστιχά τους από ebay και να τα περάσω στα εργοστασιακά τόξα ή ταιριάζουν μόνο στα τόξα της Bosch; Βγαίνουν δηλαδή τα λάστιχα από τα εργοστασιακά τόξα και αν ναι με ποιον τρόπο; Είναι εύκολο μετά να τοποθετήσω τα καινούρια της Bosch; Ταιριάζουν; Απ' ότι βλέπω στο Tecdoc το ένα λάστιχο είναι 680mm και το άλλο 625mm. Αν μπορώ να αλλάξω μόνο τα λάστιχα πρέπει να παραγγείλω ένα ζευγάρι 700mm και να τα κόψω μόνος μου στο σωστό μήκος;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Με ενδιαφερουν και μενα οι ερωτησεις σου.Οι δικοι μου της μανας του ειναι bosch.Για σηκωσε τους δικους σου...καπου απο κατω θα εχει το σηματακι
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Σωτήρη το τσέκαρα μόλις. Πρέπει να είναι τα τόξα της Bosch αυτά που φοράει και μάλιστα τα Aerotwin γιατί έχουν αυτό το αεροδυναμικό πτερύγιο στο πάνω μέρος. Οπότε θα παραγγείλω από ebay μόνο λάστιχα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν ξέρω αν αυτά τα λάστιχα του ebay είναι γνήσια της Bosch. Γιατί λένε πχ "700mm für Bosch Aerotwin" αλλά μάρκα δεν λένε...

Προεπιλογή

2,7€ από το μάκρο, λαστιχάκια. Δυστυχώς για λίγο δεν φτάνει και για τον πίσω. 2 εβδομάδες μόνο τα έχω, για την ώρα μια χαρά και αθόρυβα καθαρίζουν.

Προεπιλογή

Παιδιά, πηγαίντε σε Trico. Τέρμα Value For Money. Tους εχω σε Flatblade στο Astra 4 χρόνια τώρα (18Ε αγορά το σετ) και ίσα ίσα που αφήνει μια γραμμή ο ένας (που θα τον γυρίζω τούμπα και δε θα το βλέπω καν).

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωτήρη το τσέκαρα μόλις. Πρέπει να είναι τα τόξα της Bosch αυτά που φοράει και μάλιστα τα Aerotwin γιατί έχουν αυτό το αεροδυναμικό πτερύγιο στο πάνω μέρος. Οπότε θα παραγγείλω από ebay μόνο λάστιχα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν ξέρω αν αυτά τα λάστιχα του ebay είναι γνήσια της Bosch. Γιατί λένε πχ "700mm für Bosch Aerotwin" αλλά μάρκα δεν λένε...
    Ειναι σιγουρα bosch...Βγαλε το μακτρο,παρτο στο χερι και στο σημειο που πιανει στο μπρατσο,γυρισε το γυρω γυρω και θα δεις το σηματακι
    Τωρα αν ειναι aerotwin δεν ξερω...Οσον αφορα τα λαστιχα στο ebay επειδη τα ειδα και εγω γραφουν οτι κανουν για μακτρο bosch aerotwin αλλα προφανως αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν ειναι της bosch.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Senior Member Το avatar του χρήστη opelmania
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΠΟΛΙΧΝΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

...διαβαζω για γυαλοκαθαριστηρες και συγνωμη αλλα τρελαινομια...παιδια πραγματικα δινετε τοσα λεφτα για επωνυμους γυαλοκαθαριστηρες και η ουσια ειναι μια...να καθαριζει θελουμε...σε στεγνο τζαμι τριζει...σε βρεγμενο με βροχη οποια μαρκα και να βαλεις την ιδια δουλεια κανει...εγω εχω βαλει κατι που δεν θυμαμαι μαρκα και καθε χρονο αλλαζω τα λαστιχακια μεσα κρατωντας τον σκελετο....κοστος? 2 ευρω τα 2 λαστιχακια...οχι θα κατσω να σκασω....συγνωμη για το υφος των λεξεων μου αλλα δεν παυει να ναι λαστιχακια...να μου λεγατε για λαδια ναι θα βαλω καλα λαδια στο κινητηρα...
    http://picasaweb.google.gr/opelmania78/To_astra_mou?authkey=E1LlZM-OzY

«Θα τρελαθώ λιώμα θα γίνω πήρα την πρόκριση ξανά μες το Λονδίνο...

Προεπιλογή

Σωτήρη ναι είναι οι Aerotwin. Το έβγαλα το μεσημέρι το ένα μάκτρο. Δεν έγραφε πουθενά Bosch όμως νομίζω ότι κάπου είχε το σηματάκι της αυτό το στρογγυλό. Λάστιχα Bosch δεν βρήκα να πουλάνε κάπου... Μπορεί και να μην τα φτιάχνει η ίδια. Το σημαντικό είναι ότι έχουμε καλό μάκτρο που ασκεί ομοιόμορφη πίεση στο παρμπρίζ. Θα ρωτήσω κι εδώ στα αξεσουάρ αυτοκινήτου τιμές για συμβατά λάστιχα.

--edit--
    Τελικά παράγγειλα 3 ζευγάρια λαστιχάκια από ebay από Γερμανία καθώς εδώ δεν υπάρχει Praktiker, Μακρο (χώρια που δεν μπορείς να ψωνίσεις αν δεν έχεις επαγγελματική κάρτα ή φοιτητικό πάσο), Σκλαβενίτης κλπ ενώ όπου πήγα να ρωτήσω σε αξεσουάρ αυτοκινήτων, με κοίταζαν με αγελαδινό βλέμα Νο.368 όταν τους εξηγούσα τι θέλω. "Ρώτα στην αντιπροσωπεία μου λέγανε..." Αη καλά... Έτσι περιμένουν να κρατήσουν επιχειρήσεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 14-12-14 στις 01:01

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Και τώρα τι; Service 60.000 km
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 22:20
  2. Λάστιχα τώρα τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 23:39
  3. Τώρα και σε Ford...!!!
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-10, 14:40
  4. Εξάτμιση τώρα
    Από τον/την Mitsos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 22:57

Δικαιώματα - Επιλογές