If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 281 έως 300 από 317
    Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

και εγω δεν ειχα καλή εμπειρία απο το on parts.
    μου εστειλαν αλλο φιλτρο καμπίνας απο αυτό που επέλεξα και αργησαν στην αποστολή κατά 3 μέρες απο την παραγγελία .
    Βεβαια να αναφερω οτι ηταν αψογοι στην επικοινωνία και την αμεση επιστροφή του προιοντος.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Εγω δεν εχω θεμα με το onparts, εχω αγορασει 4-5 φορες, μονο την 1η φορα μου ειχανε χρεωσει δυσμενη περιοχη παραδοσης, ενω τα ειχα παραλαβει απο το καταστημα της κουριερ, και μου επιστρεψαν απευθειας την επιπλεον χρεωση, ολες τις αλλες φορες, συνηθως την μεθεπομενη παρελαβα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ούτε εγώ είχα θέμα με το συγκεκριμένο eshop. Βέβαια εγώ περνάω και τα παραλαμβάνω ο ίδιος αλλά και πάλι δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εγώ παιδιά έχω ανάμικτες εντυπώσεις από το onparts.gr. Ήταν έτοιμοι 2 φορές κι εμένα να μου στείλουν άλλο φίλτρο καμπίνας (με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν, με ύφος σχεδόν αγένειας, του τύπου και χάρη σου κάνουμε που στο λέμε, κι όταν αρνήθηκα δυσανασχέτησαν, αλλά τελικά έγινε ακύρωση του προϊόντος από την παραγγελία). Επίσης την πρώτη φορά που είχα παραγγείλει από αυτούς, το 2014 αν θυμάμαι καλά (πριν μετακομίσουν στο Μοσχάτο στη γέφυρα), ενώ είχα προπληρώσει με κάρτα, όταν πήγα να παραλάβω από την κούριερ (ACS τότε, μετά άλλαξαν σε ΕΛΤΑ Κούριερ) φαινόταν αντικαταβολή το δέμα, και χρειάστηκε να χάσω πάνω από μισή ώρα στην τοπική ACS για να τους πάρω τηλέφωνο και να συνεννοηθούν με την εταιρεία κούριερ ώστε να μην πληρώσω αντικαταβολή τα λεφτά που είχα προπληρώσει και να παραλάβω κανονικά το δέμα. Επίσης τόσο κατά τη μια φορά που πήγα στην έδρα τους να παραλάβω, όσο και 1-2 φορές που τους πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω για διαθεσιμότητα ανταλλακτικών, μου έκανε κακή εντύπωση η ένταση (μέχρι και βρισιές άκουσα) μεταξύ του προσωπικού της εταιρείας, δείγμα της ασυνεννοησίας που δυστυχώς συχνά επικρατεί εκεί.
    Μετά από όλα αυτά, συνεχίζω να αγοράζω κάθε 1-2 χρόνια από αυτούς μόνο ευτελούς αξίας και χρηστικότητας ανταλλακτικά (φίλτρο αέρα, φίλτρο καμπίνας, υαλοκαθαριστήρες, άντε και κανένα χημικό περιποίησης/συντήρησης οχήματος), επειδή σαφώς σε αυτά τα είδη έχουν γενικά καλές τιμές (όταν τα έχουν διαθέσιμα βέβαια). Για πιο σοβαρά ανταλλακτικά, θα ήμουν κάπως επιφυλακτικός από αυτούς.

Προεπιλογή

Το δέμα ήρθε στα ελτα. Όμως δεν με ειδοποίησαν ούτε για τον αριθμό αποστολής, ούτε ότι έφυγε. Μόνο το πρώτο email που ήρθε με την παραγγελία.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δέμα ήρθε στα ελτα. Όμως δεν με ειδοποίησαν ούτε για τον αριθμό αποστολής, ούτε ότι έφυγε. Μόνο το πρώτο email που ήρθε με την παραγγελία.
    Μηπως εχιε πάει στα spam;
    τεσπα αν εχει ερθει τοσωστο ανταλλακτικο μην πολυνοιαζεσαι,βαλτο και τελειωσες.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το θέμα με το καταστημα αυτο ειναι η διαθεσιμότητα που αναφέρει. Πολλές φορές ενώ δείχνει κάτι διαθέσιμο δεν υπάρχει και αρκετές σου αλλάζουν μάρκα στο ανταλλακτικό. Μια απ τις φορές παράγγειλα μια φλάτζα κεφαλής για ένα evolution 8 victor reinz. Πήγε ο ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου να την πάρει και του δωσαν payen. Ίδια είναι του λέει. Α και ενώ η payen ήταν φθηνότερη την πλήρωσε με την τιμή της victor reinz.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Ακριβώς αυτό. Αυτό που μου την είχε δώσει με αυτούς ήταν ότι δεν φτάνει που άλλαζαν την εταιρεία του ανταλλακτικού (προφανώς ότι έβρισκαν άμεσα διαθέσιμο, άσχετα τι έδινε στο σάιτ τους και τι είχε ο πελάτης παραγγείλει), στράβωναν κι όλας όταν τους γκρίνιαζες για την αλλαγή της μάρκας και τους ζητούσες επιστροφή της όποιας χρηματικής διαφοράς. Μου είχε τύχει το ίδιο σε φίλτρο καμπίνας. Και δεν είναι τα 2-3 ευρώ της διαφοράς (στην περίπτωσή μου) αλλά η κακή πολιτική της επιχείρησης και η έλλειψη ουσιαστικού σεβασμού στον πελάτη που φανερώνει η συγκεκριμένη τακτική.
    Μια ανάγνωση των κριτικών που έχει το κατάστημα στο google θα σας διαφωτίσει περαιτέρω.

Προεπιλογή

Δεν τους δοκίμασα ακόμη στη βροχή. Αλλά έριξα σταγόνες νερό απεσταγμένο με ψεκαστήρι, και είναι απίστευτοι!!! Το θέμα είναι πόσο θα κρατήσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opel astra j 2011 : 1 Εβδομάδα Πριν στις 10:53

Προεπιλογή

Στο καθάρισμα είναι εξαιρετικοί. Και επίσης αθόρυβοι..

Προεπιλογή

Στο λαστιχο πανω τι χωρα κατασκευης γραφει??? Εμενα ειναι made in china!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Θα το δω αύριο.
    Το καλό είναι ότι είναι "φρέσκοι"

Προεπιλογή

Δεν πρόλαβα να κοιτάξω σήμερα...
    Πάντως το κουτί λέει made in france

Προεπιλογή

Άλλαξα πριν λίγο τον πίσω γιατί στον παλιό μου είχε διαλύσει το λάστιχο.

Μην τα πολυλογώ, μου έδωσε Bosch και δεν έρχεται στο ίδιο ύψος το πλαστικό του με αυτό του μάκτρου. Επίσης το Bosch που γράφει είναι ανάποδα και πραγματικά μου έρχεται να τον σουτάρω στα σκουπίδια, ειδικά βλέποντας πόσο καλύτερα καθόταν ο κινέζικος που είχα.
    Δυστυχώς μου τον τοποθέτησε εκείνος γιατί έβγαλε και τον παλιό για τον μετρήσει και δεν τον είχα δει διαφορετικά δεν θα τον έπαιρνα.

Αύριο αν το θυμηθώ φωτογραφίες γιατί τώρα δεν φαίνεται απολύτως τίποτα.

Προεπιλογή

Ε καλά δε χάλασε κ ο κόσμος

Προεπιλογή

Εσένα μπορεί να μην σε απασχολεί. Για κάποιον που κοιτάει και την παραμικρή λεπτομέρεια δεν είναι έτσι όμως. Είναι βλακεία να αγοράζεις κάτι επειδή και καλά είναι καλύτερη μάρκα, να το πληρώνεις ακριβότερα και να είναι εν τέλη να έχει χειρότερη εφαρμογή από κάτι κινέζικο των μισών χρημάτων. Πεταμένα λεφτά κατά την γνώμη μου ήταν η αγορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη feedoxx : 1 Εβδομάδα Πριν στις 01:24

Προεπιλογή

Άμα ψάχνεις την παραμικρή λεπτομέρεια παίρνεις το original και δεν ψάχνεις τρίτες μάρκες...

Προεπιλογή

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα.
    Απλά σε ορισμένα αναλώσιμα πολλές φορές είναι καλύτερα να μη προτιμάμε τα γνήσια. Όπως πχ μπαταρία.

Τα μη γνήσια δεν είναι πάντα 100% ακριβή όπως τα γνήσια. Εκτός αν γράφει ότι είναι για το τάδε μοντέλο μόνο. Πρόσφατο παράδειγμα, εγώ που πήρα υαλοκαθαριστηρες bosch που ταίριαζαν σε καμία 10αρια μοντέλα, δεν καθόταν ακριβώς. Οι valeo που ήταν για corsa d/e κάθισαν σαν τους γνήσιους!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τους δοκίμασα ακόμη στη βροχή. Αλλά έριξα σταγόνες νερό απεσταγμένο με ψεκαστήρι, και είναι απίστευτοι!!! Το θέμα είναι πόσο θα κρατήσουν.
    Up

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Και τώρα τι; Service 60.000 km
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 23:20
  2. Λάστιχα τώρα τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-13, 00:39
  3. Τώρα και σε Ford...!!!
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-10, 14:40
  4. Εξάτμιση τώρα
    Από τον/την Mitsos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 23:57

Δικαιώματα - Επιλογές