If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 260 από 317

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλημέρα παιδιά. Επειδή είναι καλή εποχή για αλλαγή υαλοκαθαριστήρων (φθινόπωρο πλησιάζει, βροχές έρχονται κλπ), μια συμβουλή από μένα. Μακριά από υαλοκαθαριστήρες Valeo First. 15 χρόνια έχω το αυτοκίνητο και είναι οι μόνοι υαλοκαθαριστήρες που μου προξένησαν τεράστια γρατζουνιά στην πλευρά οδηγού, και μάλιστα σε καινούριο παρμπρίζ (το έχω εδώ και 3 χρόνια αλλάξει). Πραγματικά δεν το πίστευα όταν το συνειδητοποίησα. Πιθανότατα οι συγκεκριμένοι δεν έχουν κάποια σοβαρή επίστρωση στα λάστιχα ώστε να μην κολλάνε πάνω σκόνες, άμμος κλπ, με συνέπεια να μείνει κάποιο σωματίδιο πάνω τους και να αποκτήσω την τεράστια γρατζουνιά σε σχήμα τόξου (όση είναι η τροχιά του υαλοκαθαριστήρα πλευράς οδηγού).
    Για να γλυτώσω συνολικά 15 ευρώ, κατέστρεψα καινούριο (και γνήσιο παρακαλώ) παρμπρίζ ο ηλίθιος.
    Μακριά παιδιά από τους συγκεκριμένους.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγώ παίρνω τους bosch a931s και έχω βρει την ησυχία μου. 20-25€ τους αγοράζω κάθε 2-3 χρόνια.

Προεπιλογή

Απογοήτευση οι bosch!
    Δεν ταιριάζουν ακριβώς 100%. Καμία σχέση με τους εργοστασιακούς που κουμπώνουν "βούτυρο" και κουμπώνουν 100% χωρίς κενά.
    Έβαλα ξανά τους παλιούς... Την επόμενη φορά γνήσιους να τελειώνω.... Ούτε adaptoρες κλπ. Κατευθείαν κούμπωμα.

Προεπιλογή

μπορει να εχουν μια μικρη διαφορα αλλα ειναι ποιοτικοι να ξερεις. θα σουελεγα να μην τους βγαλεις
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Μπορεί να οφείλετε σε μικρή αστοχία στην βάση των μπράτσων των υαλοκαθαριστήρων, δηλαδή εκεί που κουμπώνουν οι αντάπτορες.

Προεπιλογή

9μιση χρόνια και 70.000χλμ και οι μαμά υαλοκαθαριστηρες καθαρίζουν όπως την πρώτη μέρα....
    Απιστευτο!!!!
    Φυσικά το αμάξι είναι σε κλειστό γκαράζ και σπάνια βγαίνει με κακοκαιρία... Παρολα αυτά είναι σχεδόν 10 χρόνια... Εννοείται όσο και να έχουν τους ίδιους θα ξαναβαλω
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Οι μαμά υαλοκαθαριστήρες είναι απίθανοι. Εγώ τους κράτησα 6-7 χρόνια με πολλά ταξίδια,πολλές βροχές και το αυτοκίνητο μονίμως έξω. Όμως η τιμή τους είναι υψηλή. Κοστίζουν γύρω στα 60-70€. Αξίζουν όμως.

Προεπιλογή

ολοι οι αφτερμαρκετ δεν καθονται καλα οπως οι μαμα, και εγω πηρα bosch μπας και κατσουν ποιο χαμηλα απο οτι οι valeo, αλλα τα ιδια βλεπω, δεν τους εχω περασει ακομα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Αν και είχα μετανιώσει που αγόρασα στο j τους γνήσιους υαλοκαθαριστηρες, τώρα πλέον κατάλαβα ότι έπραξα σωστά... Σε ότι αφορά το κούμπωμα. Διότι το κακό είναι ότι σίγουρα οι bosch θα ήταν απίστευτοι στο καθάρισμα.

Προεπιλογή

Ενταξει δεν υπαρχει περιπτωση να εδεινα ουτε να δωσω οπως γραφτηκε καπου οτι κοστιζουν οι γνησιοι καπου στα 70-80€ για 2 υαλοκαθαρηστιρες για να κατσουν απλα 1 ποντο ποιο κατω απο το παρμπριζ. Δεν ειναι τοσο τραγικο το αποτελεσμα με τους aftermarket οπτικα τουλαχιστον.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι οι αφτερμαρκετ δεν καθονται καλα οπως οι μαμα, και εγω πηρα bosch μπας και κατσουν ποιο χαμηλα απο οτι οι valeo, αλλα τα ιδια βλεπω, δεν τους εχω περασει ακομα.
    Οι βαλεο καθονται πιο χαμηλα απ τους bosch
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Τι εννοείτε ρε παιδιά κάθονται πιο χαμηλά;; Που πιο χαμηλά;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι βαλεο καθονται πιο χαμηλα απ τους bosch
    Δεν τους δοκιμασα διπλα διπλα, αλλα μου φανηκε το αντιθετο.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείτε ρε παιδιά κάθονται πιο χαμηλά;; Που πιο χαμηλά;
    Οι αφτερμαρκετ εχουν ανταπτορες που σηκωνουν το μπρατσο του υαλοκαθαριστηρα ποιο ψηλα απο οτι κουμπωνει στον γνησιο

Προεπιλογή

Οντως οι bosch καθονται ποιο ψηλα απο τους valeo, σημερα τους περασα, δεν τους εχω δοκιμασει, οποτε περιμενουμε βροχη!!

και συγγριση με τους γνησιους

Προεπιλογή

Αυτό συμβαίνει διότι είναι οι Bosch με τον αντάπτορα. Εγώ τελευταία φορά που είχα πάρει σαν τους εργοστασιακούς καθόντουσαν, δεν ξέρω αν τους άλλαξαν στην πορεία βέβαια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη feedoxx : 2 Εβδομάδες πρίν στις 12:18

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Υπάρχει συγκεκριμένο σετ της bosch με τα εργοστασιακά κουμπώματα. Για το astra h είναι το 3397118931 a931s.
    Για το corsa d εχει 2 σετ
    3397007466 AM466S 650/380mm, 3397007561 AM246S 650/400mm.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 2 Εβδομάδες πρίν στις 14:11

Προεπιλογή

Εμενα οι bosch ηταν σετ για corsa d, χωρις αλλους ανταπτορες μεσα για να κουμπωσουν και σε αλλα μοντελα, οπως ηταν πχ οι valeo, ο κωδικος τους ειναι 3 397 014 226.

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Και τώρα τι; Service 60.000 km
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 23:20
  2. Λάστιχα τώρα τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-13, 00:39
  3. Τώρα και σε Ford...!!!
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-10, 14:40
  4. Εξάτμιση τώρα
    Από τον/την Mitsos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-06, 23:57

Δικαιώματα - Επιλογές