If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 195

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonmpek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο και μενα ηταν ζαγρε το φινιρισμα ειχε δλδ αυτο το μπιμπικι. Ο Λεωνιδας που τα πηρε ηταν ετσι οπως εσενα τωρα που ηρθαν. Εμενα ειχαν 30 και τα 2 πλαστικα. Εγω ρε συ τα εβγαλα και εβαλα την παλια την κοντη. Αν ηθελες θα στα εδινα
    Τι τα αλλαξανε, μοιαζει πολυ ψευτικο αυτο το ματ μαυρο, δεν ηξερα Αντωνη οτι τα εβγαλες, αλλιως θα στα αγοραζα, και εγω τα πηρα για να ξαναβαλω GID οθονη, αλλα προς το παρον εχει παγωσει το θεμα, γιατι την πατησα με το cd40 που μου ηρθε κατεστραμενο και την οθονη που δεν τεροιαζει απο το vectra, πηρα μεν refund απο τον πωλητη, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω, εδωσα το cd σε εναν ηλεκτρονικο να το ανοιξει να το δει αν διωρθονετε, και βλεπω τι θα κανω.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

νικολα να σε ρωτησω γιατι το εψαχνα και εγω πες μου λιγο προσπαθησες να βαλεις την gid την μαγαλη μαζι με το c40 απο το vectra? επειδη ψαχνωωωω καιροοο απο tigra η meriva και ειναι πολυ δυσκολο να βρεθουν κοιταγα απο το vectra και υπαρχουν φουλ ! και σε πολυ καλες τιμες!! κανει? ειναι φασαρια πολυ η απλα τοποθετεις βαζεις τους κωδικους και λειτουργει? δεν σου λεω για τα extra που εχει η πηγη σιγουρα θα θελει extra καλωδια σαν συσκευες θα λειτουργουν σε Opel corsa c?? στο youtube εχει πολλους που εχουν κανει την συγκεκριμενη πατεντα και βλεπω και μια αλλη πηγη πολυ την c70 navi νομιζω αν θυμαμαι καλα!! για δωσε τα φωτα σου!!

Προεπιλογή

H οθονη του vectra δεν τεροιαζει στο corsa, την εβαλα πανω και δεν δουλευει δεν ειναι συμβατη με το corsa, το cd40 του vectra ομως ειναι συμβατο.
    Αν το corsa σου ειναι το facelift, κουμπωνει το cd40 απο το vectra, δεν χρειαζεσαι καλωδια, αν ειναι το prefacelift οχι, δεν κουμπωνει. Για την GID, καλα ειναι αν εχεις αυτη την στιγμη την TID να την βγαλεις να δεις το φις να σιγουρευτεις οτι εχει την 32πινη, αλλιως θελει πατεντα. Οπως και να εχει πρεπει να τα βρεις χωρια και να ειναι ξεκλειδωμενα πριν βγουνε απο το αμαξι, για να μπορεις να τα τεροιαξεις στο δικο σου, ή να ειναι σετ τεροιασμενα, τα βαζεις πανω και προγραμματιζεις με opcom. Για το cd40 αν το παρεις απο το ebay πρεπει να πεις τον πωλητη πριν το βγαλει απο το αμαξι να το βαλει σε transport-lock mode για να μην παθει ζημια κατα την μεταφορα οπως επαθε το δικο μου, και παλι ειναι ρισκο. Για cd70 navi τεροιαζει να μπει στο corsa με την GID παλι απο meriva ή tigra, αλλα και με CID αλλα δεν ξερω ποια ειναι συμβατη.

Προεπιλογή

Μάλιστα όποτε Νίκο η gid η από Meriva η tigra μονόδρομος ναι εμένα facelift πρέπει να είναι είναι το 2004 το sport τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό είναι με τα τριλαμπα φανάρια όταν λες 32pin πρέπει η πλεξούδα να έχει 32 καλώδια; η 32 αναμονές sorry είμαι σκράπας ! Οκ!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!!

Προεπιλογή

Νικο τι επαθες ρε συ με την πηγη; τι εγινε δλδ;
    Nickdarda τ o facelift ειναι με τα spoiler και τους προτζεκτορες στα μπροστινα φαναρια. Οχι αυτα που λες.
    Act of Fool...I think that is All..

Προεπιλογή

ναι ναι εχουν προτζεκτορες μεσα κανονικα και ναι ειναι με τα spoiler!! αρα αυτο εχω !! παλι κοιταγα στο youtube και βλεπω corsa c και με την ενχρωμη οθονη που λες !! αυτοι ολοι ενω δεν μπαινει στο corsa c πως εχουν καταφερει και την βαλανε?????

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonmpek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο τι επαθες ρε συ με την πηγη; τι εγινε δλδ;
    Nickdarda τ o facelift ειναι με τα spoiler και τους προτζεκτορες στα μπροστινα φαναρια. Οχι αυτα που λες.
    Αντωνη μου ηρθε χαλασμενο το cd40, αγορασμενo απο ebay. Εχουν θεμα αυτα με την μεταφορα και θα επρεπε ο πωλητης να το βαλει σε λειτουργια μεταφορας, δεν το ηξερα αλλα ουτε αυτος, μου επεστρεψε τα λεφτα πισω, και μετα το ανοιξα, πειραματιστικα μηπως μπορεσω και το κανω, και μετα απο 2-3 ''επεμβασεις'' με εναν φιλο το καναμε και δουλεψε.
    Ενα ψιλοθεματακι με τον μηχανισμο ειχα και με το cd30mp3 που ειχα αγορασει παλι απο ebay, στις αρχες εκανε καποια νουμερα αλλα μετα εστρωσε, μαλλον επειδη οι μεταφορεις τα δεματα τα κακομεταχειριζονται, αν δεις πως φορτονουν ξεφορτονουν, τα πετανε κατω, τα χτυπανε, ειναι ευαισθητα αυτα και παθαινουν.

Προεπιλογή

Νικο για μεταφορεις μη ποιανεις θεμα γιατι ποναει. 1.5 χρονο δουλεψα σε ταχυδρομειο και οταν ερχοταν ο οδηγος να ξεφορτωσει τα δεματα τα πετουσε στην κυριολεξια απο αποσταση 2 μετρων και να ειναι ανεβασμενος στην ραμπα. Μιλαμε αλματα εκανα για να τα πιανω. Τεσπα. Στην μεταφορα τους θεεει σε φελιζολ ή σακο με κυψελες. Δε μου λες, βρηκα και γω σετακι cd 40 usb με οθονη απο vectra, cdc40 opera και ενα ακομα αλλα δε θυμαμαι. Τι διαφορα εχουν μεταξυ τους; και αν εχει και navi μπορει να δουλεψει στο δικο μας;

Προεπιλογή

Σε corsa d 2009 (προ-facelisft) γίνεται κάτι αντίστοιχο;

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Σημερα εκατσα και εβγαλα το παλιο ταμπλετ μιας και την ειχε ακουσει πολυ καιρο τωρα και εβαλα καινουριο!
    Ηταν ελαφρος διαφορετικο και αναγκάστηκα να κανω πατεντα στο καλώδιο φόρτισης μιας και δεν χωραγε ολοκληρο ..
    οι φωτος χαλια εικονα αλλα οκ

Προεπιλογή

Αντε μεγιες μεγιες

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opel007 : 20-10-17 στις 22:04

Προεπιλογή

Επειδη εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο tablet (lenovo tab3 7) για μονιμη εγκατασταση σε αυτοκινητο, νομιζω οτι πιο συνετο ειναι να αφαιρεσεις την μπαταρια. Γλιτωνεις απο το αγχος μην κανει κανα μπαμ το καλοκαιρι με τους καυσωνες, δεν ανησυχεις για το αν ξεφορτισει εντελως οταν δε χρησιμοποιεις το αμαξι, δε χρειαζονται εξωτερικοι διακοπτες και αρκετα αλλα. Εαν θες περισσοτερες πληροφοριες για το πως θα το κανεις να λειτουργησει χωρις μπαταρια, για το πως θα αλλαξεις το λογοτυπο η το βιντεακι της lenovo που παιζει οταν εκκινει το tablet για να βαλεις π.χ. το σημα της opel κ.α., στειλε μου να σου πω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas_teach : 21-10-17 στις 02:06

Προεπιλογή

Είμαι σε σκέψη να πραγματοποιήσω κι εγώ αυτήν την ωραία εργοστασιακή , κατά εμένα , αναβάθμιση του εσωτερικού . Μια ερώτηση όμως .Γιατί δεν κάνει με το cd30 mp3 από την στιγμή που νομίζω έχει aux και μπορείς να βάλεις εργοστασιακό θύρα για usb https://www.car.gr/parts/view/10716122/ ? Αφού εάν έχει αυτήν την λειτουργία δεν μπορούμε να το συνδέσουμε εκεί ? Σε aftermarket radiocd που το έχετε συνδέσει?

Senior Member Το avatar του χρήστη serkos
    Περιοχή
    Αλιβερι, Ευβοια, Greece
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εκατσα και εβγαλα το παλιο ταμπλετ μιας και την ειχε ακουσει πολυ καιρο τωρα και εβαλα καινουριο!
    Ηταν ελαφρος διαφορετικο και αναγκάστηκα να κανω πατεντα στο καλώδιο φόρτισης μιας και δεν χωραγε ολοκληρο ..
    οι φωτος χαλια εικονα αλλα οκ

πως το στερεωνεις το ταμπλετ ωστε να ειναι σταθερο?βαλε καποια εικονα η πες πως το εκανες!
    209 Kh/m στις 6900......στις 7140??
    Z14xep DBilas

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Παρόμοια Θέματα

1. Ραδιοcd απο αλλο corsa στο δικο μου και κωδικοι
    Από τον/την sport_billys στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-12, 16:56
  2. ΕΛΑΤΗΡΙΑ CORSA B - ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    Από τον/την nick_papag στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-11, 11:22
  3. [Corsa D] Xenon & 7" multimedia.
    Από τον/την Βαγγέλης. στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-09, 17:35

Δικαιώματα - Επιλογές