If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 88 από 142 ΠρώτηΠρώτη ... 3878868788899098138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.741 έως 1.760 από 2833

Προεπιλογή

Εγώ δεν ξανά ασχολούμαι... Όπως έγραψα και πιο πάνω Γιάννη το συγκεκριμένο μέλος το αγνοώ από τον Ιούλιο και δεν του απαντώ... Το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να προκαλεί... Με τέτοια μέλη δεν θέλω πάρε δώσε... Έχει μπει ήδη στη λίστα ανεπιθύμητων από χτες και αυτός... Και πολύ άργησα...

Προεπιλογή

Για τα Blueresponce xωρις να το εχω μετρησει οταν τα πηρα, βρηκα απο το ιντερνετ οτι το βαθος πελματος ειναι 7,8χιλ. Μεσα σε 19000km το πελμα τους, εχει φαγωθει 2,2χιλ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 22-08-16 στις 14:18
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Οπότε μέχρι τις 35000χλμ θα εχουν παει 4mm. Άρα καλά βγάζουν.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Ναι, εκτος αν απο εδω και περα φαγωνονται ποιο γρηγορα, θα φανει στα επομενα 10000Km που θα τα ξαναμετρησω. Γιατι νωμιζω φετος φαγωθηκαν περισοτερο απο περυσι, αλλα φετος εφαγαν ολο το καλοκαιρι, ενω περυσι το τελειωμα.

Προεπιλογή

Μπα δε νομιζω. Απ τη στιγμη ειδικά που όσο παλιώνουν θα σκληραίνουν

Προεπιλογή

Το σκέφτομαι κι εγώ για τα Dunlop Νίκο όπως σου είπα. Τα Efficient Grip Performance έχουν treadwear 320 αν θυμάμαι καλά. Στο τέλος του πρώτου χρόνου μετά από 13000χλμ περίπου φαίνονται ότι έχουν κάνει μικροσκασιματάκια (μπρος πίσω) πιο έντονα τα μπροστινά. Είναι ομοιόμορφα κατανεμημένα σε όλο το πέλμα... Μου κάνει εντύπωση. Ίσως προτιμήσω τα Bluresponse μιας και έχουν μεγαλύτερο treadwear μιας και απ ότι είχα δει σε μια πρόσφατη φωτογραφία που είχες ανεβάσει έδειχναν σαν καινούρια, χωρίς κανένα σημάδι φθοράς...

Γενικά για νορμάλ οδήγηση είσαι ευχαριστημένος; Σε φρένο και βρεγμένο εντυπώσεις;;

Προεπιλογή

Κ επειδή κάνανε σκασιματάκια τι έγινε? Γίνανε αυτομάτως μισελέν?
    Κ μένα τώρα πάνε για 4ο χρόνο κ έχουν σκασιματάκια απ τον 1ο.

Προεπιλογή

Εννοώ στη γόμα όχι στο πλαϊνό... Τα δικά σου Χρήστο τα Goodyear από κράτημα πως είναι μετά από 3 χρόνια; Πόσα χιλιόμετρα έχεις;

Προεπιλογή

Α όπως ήταν. Έχει περάσει τις 25000 αν θυμάμαι καλά. Αλλά δύσκολα χλμ γιατί του ρίχνω πολύ άσχημο ξύλο στα στροφιλίκια, χειρόφρενα και τέτοια...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκέφτομαι κι εγώ για τα Dunlop Νίκο όπως σου είπα. Τα Efficient Grip Performance έχουν treadwear 320 αν θυμάμαι καλά. Στο τέλος του πρώτου χρόνου μετά από 13000χλμ περίπου φαίνονται ότι έχουν κάνει μικροσκασιματάκια (μπρος πίσω) πιο έντονα τα μπροστινά. Είναι ομοιόμορφα κατανεμημένα σε όλο το πέλμα... Μου κάνει εντύπωση. Ίσως προτιμήσω τα Bluresponse μιας και έχουν μεγαλύτερο treadwear μιας και απ ότι είχα δει σε μια πρόσφατη φωτογραφία που είχες ανεβάσει έδειχναν σαν καινούρια, χωρίς κανένα σημάδι φθοράς...

Γενικά για νορμάλ οδήγηση είσαι ευχαριστημένος; Σε φρένο και βρεγμένο εντυπώσεις;;
    Οχι δεν εχουν σκασιματα σημερα που τα ειδα, και εχουν dot αρχες του 14, ασχετα αν τα εβαλα το 15, σαν νορμαλ οδηγηση και ανεση ειναι πολυ καλα, γενικα οδηγαω πολυ νορμαλ γιατι απλα το αμαξι δεν εχει γκαζι για να το κινηγαω, σε στεγνο το μονο θεμα ειναι στο φρεναρισμα που το abs μπενει πολυ συχνα, σε βρεγμενο κρατανε καλα, μου δινουν σιγουρια, μονο σε γουρνες με νερο υδρολησθαινουν πολυ ευκολα σε συγγριση με αλλα λαστιχα που ειχα. Προχτες που εκανα μαζεμενα km σε εθνικη μεσιμερι με ζεστα, στο φρεναρισμα ακουγανε καλα, μαλλον γιατι ζεσταθηκανε απο το ταξιδι, αλλιως μεσα στην πολη δεν ζεστενονται αρκετα και για αυτο γλυστρανε στο φρεναρισμα.

Προεπιλογή

Καλά βουλκανιζατέρ (πέρα από τον ityres στα Μέγαρα) έστω και Αθήνα; Διάβαζα στους 4 τροχούς για τον Κυριαζή τα καλύτερα... Ισχύει; Βλέπω ότι έχει ίδιες και καλύτερες τιμές από τον ityres και δίνει εγγύηση ελαστικών τη στιγμή που ο ityres δεν δίνει καθώς τα εισάγει κατευθείαν από εξωτερικό...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 22-08-16 στις 18:28

Προεπιλογή

Χοιμες στην Καλλιθέα. Πολύ καλός με τις καλύτερες τιμές
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Τα Michelin τα έχει πιο φθηνά από τον Ityres. Continental, Dunlop τα έχει 20-30€ πιο ακριβά. Το Efficient Grip Performance δεν το έχει καν στο site του...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χοιμες στην Καλλιθέα. Πολύ καλός με τις καλύτερες τιμές
    Καλός μπορεί. Φθηνός σε καμία περίπτωση

Προεπιλογή

εγω παω στον φωκα για ελαστικα.πολυ καλη εξυπηρετηση,πολυ καλες τιμες και ξερουν να κανουν ζυγοσταθμιση (εχω δει τρελα πραγματα...).ελαστικα πολυ καινουρια (τα dunlop που εβαλα ηταν ουτε 1 μηνα παραγωγη). http://www.fokas-tyres.gr/index.php/...5-55-16-v.html
    αν θεωρειται διαφημιση ας διαγραφη αν και εδω μεσα ειμαστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλο...
    astra 1.6 turbo....

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Αυτο πιυ γραφει πλεον ο φωκας στο site οτι η τιμη δεν συμπεριλαμβανει τοποθετηση ισχυει; Παλια η τιμη τα περιελαμβανε ολα τωρα τι παιζει; Η μηπως δεν καταλαβαινω κατι καλα;

Προεπιλογή

μαλλον ισχυει αλλα και να προσθεσεις την τποθετηση βγαινει οσο βγαινουν και οι υπολοιποι.επισης καλη δουλεια και σοβαρη ειχα και στον παυλιδη στην θηβων στο περιστερι.κανενα 10αρικο παραπανω στην τετραδα αλλα μου εβαψε με σπρευ θερμοκρασιας τα γυρω γυρω απο τους δισκους που πιανουν σκουρια,ταχυτατοι (νομιζα οτι μπηκα για πιτ στοπ σε αγωνα φορμουλα 1,σε ενα τεταρτο ειχα πληρωσει και ειχα φυγει).αζωτο στα λαστιχα δεν μου το χρεωσε και σωστη ζυγοσταθμιση.(και γενικα το εχουν με τα λαστιχα,δεν σου λενε "βαλε το ταδε!λαστιχαρα!βεντουζα! και τετοια κουλα).
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλός μπορεί. Φθηνός σε καμία περίπτωση
    οσες φορες εγω εχω κοιταξει για λαστιχα ειναι ο πιο φθηνος στα λαστιχα που εγω θελω. μπορει και να εχω πεσει στην περιπτωση αλλα εστω και λιγο εχω βρει μικρη διαφορα προς τα κατω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Michelin τα έχει πιο φθηνά από τον Ityres. Continental, Dunlop τα έχει 20-30€ πιο ακριβά. Το Efficient Grip Performance δεν το έχει καν στο site του...
    βαγγελη παρε τηλεφωνο τα εχει ολα τα λαστιχα και ας μην τα εχει στο site.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαγγελη παρε τηλεφωνο τα εχει ολα τα λαστιχα και ας μην τα εχει στο site.
    Γιάννη(?) αν δεν βρω καλές προσφορές εδώ όπως όταν έψαχνα πέρσι για εμένα και τον πατέρα μου θα πάρω τηλ και Χοιμέ και Φωκά και Κυριαζή... Προηγούνται τα αμορτισέρ από Σεπτέμβρη μάλλον (δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνουν να έρθουν από Γαλλία - θα μπουν τα γνήσια τελικά) και μετά από κανά μήνα λογικά θα μπουν και τα λάστιχα. Να έχουμε ξεμπερδέψει πρώτα με αμορτισέρ όμως. Ή πρέπει να γίνει ανάποδα (πρώτα λάστιχα μετά αμορτισέρ); Εμένα πιο λογικό μου φαίνεται πρώτα να αλλαχτούν τα αμορτισέρ...

Σελίδα 88 από 142 ΠρώτηΠρώτη ... 3878868788899098138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 12:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 22:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές