If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 149 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 4999139147148149150151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.961 έως 2.980 από 3022

Προεπιλογή

Καλο πατητα Θεμη & καλα χιλ

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Thanks boy. Να δουμε τι ψάρια θα πιάσουν τα nexen μας.

Προεπιλογή

η ζαντα παντως εγινε καινουρια!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Πολυ ωραια εγινε η ζαντα!!! Καλοπατητα και περιμενουμε εντυπωσεις!

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

καλημέρα.ευχαριστώ παίδες.
    Έχω δύσκολο καρέ 4x98, ζάντες όπως τις θέλω καινούργιες και είναι λίγα τα σχέδια, και ακριβά. Μπαίνουν και κοντινά καρέ με την γνωστές μετατροπές, extra κόστος δλδ.
    Όποτε με 120€ έκανα καινούργιες τις μαμά.

Προεπιλογή

Που τις εβαψες;

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....ΤΕΛΕΙΑ Η ΣΟΦΙΑ ΠΑΙΔΕΣ...Σήμερα επιστροφή...
    Φίλε taso εδω βόλο στον Λαστιχά μου έχει ένα καλο μαστόρι...120Ε και ήταν και αρκετα χάλια οι ζάντες οι "πρώην" χτυπηματα, γδαρσιματα, κόλες που ειχαν πέσει διάφορα... Έκανε πολύ καλή δουλεία, αν την πιάσεις κιόλας...ΔΕΝ τσιγκουνεύτηκε και ..το βερνίκι όπως κάνουν πολλοί και φαίνεται κάπως πιο
    ματ οι ζάντα.
    Συν οτι αν πάρει πχ το Χ χρώμα να ξέρεις οτι λόγο , και του βερνικιού, εεε θα βγεί ένα τι λίγο πιο σκουρο απο αυτό που διάλεψες. Αν το ήξερα απο την αρχή θα έπαιρνα μεν τον ίδιο χρωματισμό αλλά ένα νούμερο πιο πίσω, ας πουμε.

Προεπιλογή

Καλα τι μλκιες Dayton D320 φορουσες που τα βρηκες αυτα τζαμπα να μου τα διναν δεν εβαζα τετοια καλυτερα Maxxis ή Sava ή Barum να εβαζες. Με το Nexen σιγουρα θα δεις διαφορά προς το καλυτερο ακουω καλες κρητικες και βλεπω και σε αρκετους ταριφες να φορανε Nexen. Καλοπατητα καλα και ασφαλη χιλιομετρα Θεμη
    Δεν τρέχει κάστανο.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Γίνονται και αυτά mc. Ήταν περίεργη η φάση εκείνη την χρονική στιγμή, πέσανε μαζεμένα έξοδα, και στην δουλειά που άρχιζα, και ο αστάθμητος παράγοντας 2 Υποχρεωτικών Εξόδων, είχα και χειρουργείο ολικής αφαίρεσης θυρεοειδή με καρκινώματα..άσε, μπήκαν "χωρίς" να ασχοληθώ πολύ θα έλεγα. Τυχαίνουν και αυτά, εννοείτε αν δεν είχα τα θέματα κάτι καλύτερο θα είχα βάλει τότε, αλλά!!! Τέσπα...περάσανε, μας πήγε καλά με προσοχή πάντα άσχετος αν ήταν καινούργια. 1,2 φορές στην ζωή μπορεί να γίνουν και αυτά, αρκεί να ξέρεις να τα διαχειριστής για αυτό που βάζεις.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Σήμερα πήρα τηλ. για να ρωτήσω για τα Falken 510 σε 225/45/17 σε 2-3 μαγαζιά. Δυστυχώς δεν υπάρχουν αυτές τις μέρες διαθέσιμα και από ότι μου είπαν οι έμποροι, ο αντιπρόσωπος Ελλάδας δίνει ενδεικτική ημερομηνία παραλαβής στις 15 Ιουλίου. Επειδή ωστόσο σε αυτό το διάστημα είναι προγραμματισμένο να γράψω κοντά στα 2000χλμ και τα τωρινά λάστιχα (με κοντά 56.000χλμ) προφανώς δεν είναι για πολλά. Επιπρόσθετα μεταξύ 15 και 28 Ιουλίου θα κάνω θερινή άδεια οπότε και να ήθελα να βάλω τα Falken, θα τα έβαζα μετά τις 29 Ιουλίου (οπότε θεωρητικά, αν δεν φέρνουν σοβαρές ποσότητες, δεν αποκλείεται και τότε να μην είναι διαθέσιμα).
    Οπότε με βλέπω πιο κοντά στα Michelin PS4 που υπάρχουν διαθέσιμα στη διάστασή μου, αν και με φοβίζει το θέμα με τα μαλακά πλαϊνά (μου είπε και σήμερα ένας έμπορος ότι θέλουν προσοχή τα πλαϊνά σε επαφές με πεζοδρόμια, εγώ βέβαια δεν έχω θέμα με πεζοδρόμια, αλλά φοβάμαι ότι σε λακκούβες κλπ μην πετάξουν "βυζί" και τρέχουμε για 100άρια ευρώ ήδη απ' τον πρώτο χρόνο πχ).
    Σκέφτηκα και τα Pirelli P Zero (σκέτο, όχι Nero) αλλά και το νέο Toyo Proxes TR-1 που αμφότερα είναι σε στοκ. Στη διάστασή μου υπάρχει σε στοκ και το αειθαλές Bridgestone Potenza S001 αλλά αυτό επειδή το χω φορέσει για 60.000χλμ ξέρω από πρώτο χέρι ότι μετά τον 1,5 χρόνο πέφτει αρκετά σε απόδοση (στα πρώτα χλμ είναι αρκετά καλό για τα γούστα μου).
    Πάντως όλοι (πλην ενός) οι έμποροι με τους οποίους έχω μιλήσει επιμένουν ότι τα PS4 έχουν σαφώς μαλακά πλαϊνά, κι ως εκ τούτου με προβληματίζουν αρκετά ως προς αυτό.
    Μεταξύ όλων των παραπάνω τι θα επιλέγατε με γνώμονα τη σχετικά σπορτίφ συμπεριφορά, σχετικά σκληρά πλαϊνά και να μην είναι για πέταμα μετά από 30.000χλμ;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lazarefa : 01-07-19 στις 15:00

Προεπιλογή

Τα falken μια χαρα ειναι...
    Τα assymetric 5 τα οδηγησα και ειναι πολυ καλα...
    Τα sportmaxx και αυτα καλα...
    Εγω τα falken θα εβαζα
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Θυμάμαι πριν λίγο καιρό ε'ίχα δει ένα συγκριτικό τεστ mainstream μαρκών σε κάποιο αγγλόφωνο site, και έβγαζε καλύτερα μεταξύ των 5-6 της δοκιμής τα Pirelli P Zero. Εχει κανείς άποψη γι'αυτά;

Προεπιλογή

Ποια pzero απ ολα...τα nero ας πουμε τα οδηγησα σε mx5 σε βροχη κ δεν εκανες κανενα αστειο να πατησεις γκαζι. Πραγμα που με τα bridgestone t001 που φορουσε πριν δεν υπηρχε
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Από φίλο που βάζει Pirelli χρόνια τη σειρά P Zero φαίνεται ότι είναι πολύ καλά λάστιχα αλλά για αρκετά (ως πολύ) δυνατά αυτοκίνητα, με πολύ καλά κρατήματα, σκληρά και όχι άνετα λάστιχα να χαίρεσαι σπορ οδήγηση με σωστό αμάξι αλλά μέχρι εκεί. Αν δεις δείκτες έχουν το χειρότερο δείκτη σε κατανάλωση καυσίμου και κάνουν και αρκετό θόρυβο κατά την κύλιση. Για καθημερινή χρήση με πιο ήπιο όχημα νομίζω ότι είναι κάπως extreme επιλογή.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια pzero απ ολα...τα nero ας πουμε τα οδηγησα σε mx5 σε βροχη κ δεν εκανες κανενα αστειο να πατησεις γκαζι. Πραγμα που με τα bridgestone t001 που φορουσε πριν δεν υπηρχε
    Οχι τα Nero! Τα P ZERO 225/45 ZR17 94Y XL που εννοούσα, τα βλέπω αρκετά πιο ακριβά από τα P ZERO NERO GT 225/45 ZR17 94Y XL (€376 έναντι €306 τα βλέπω σε γνωστό μαγαζί). Τυχαίο;

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα falken μια χαρα ειναι...
    Τα assymetric 5 τα οδηγησα και ειναι πολυ καλα...
    Τα sportmaxx και αυτα καλα...
    Εγω τα falken θα εβαζα
    Ψηνομαι και εγώ καιρό τώρα για τα Falken.
    Και θα τα βάλω και στα 2 αυτοκίνητα.
    Μηπως να μαζευτούμε 4-6 άτομα ακόμη και να πετύχουμε καλύτερη τιμή?

Προεπιλογή

Βασίλη εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις εσύ τα falken και στης γυναίκας σου να βάλεις τα uniroyal. Να έχεις συγκριτικό.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Λες; Θα δούμε. Για την ώρα αυριο το μεσημερι θα βάλω τον ιμαντα και τον τεντωτηρα στον Μάκη. Ήδη εχω παρει τα ανταλλακτικά.

Προεπιλογή

Τα ανταλλακτικά τελικά πόσο τα βρήκες?
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

48 ο τεντωτηρας ΙΝΑ και 9 ο ιμαντας contitech συνολο 55 ευρω με πληρωμη μετρητα.

Σελίδα 149 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 4999139147148149150151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 12:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 22:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές