If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 133 από 149 ΠρώτηΠρώτη ... 3383123131132133134135143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.641 έως 2.660 από 2966

Προεπιλογή

Θα συμφωνησω με τον Νικο σε ολα. Εχω τα Rainsport 3 σε 195/55/15 στο ibiza και ειχα στο combo τα Rainexpert 3 σε 185/60/15. Στο χιονι πατανε καλυτερα απο τα υπολοιπα θερινα ελαστικα χωρις αυτο να σημαινει οτι φτανουν τα χειμερινα. Απλα ανεβηκα σε ανηφορες με το ιδιο χιονι που με οτιδηποτε αλλο θερινο ελαστικο ειχα προσπαθησει απλα δεν... Δεν προσφερουν την ασφαλεια και το πατημα των χειμερινων απλα με αυτα θα μπορεσεις σιγα και προσεκτικα να φτασεις σπιτι σου.
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Φορουσα τα Rainsport 3 σε διασταση 225/45-17 στο Quattro Audi που ειχα. Πολυ καλο ελαστικό και στο στεγνο και στην βροχη, μονο μειονέκτημα ο θορυβος που εκαναν. Στα χιονια δεν έχω αντικειμενική αποψη μιας και η μονιμή 4κινηση της Audi εκανε μαγικά.

Senior Member Το avatar του χρήστη DROMADER
    Περιοχή
    Καβαλα / Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την ενημέρωση και για όλες τις λεπτομέρειες.
    Astra Η 1,3 ecoflex 2008

Senior Member Το avatar του χρήστη tragos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    rainsport 3, 185/65 15αρια, ειναι 2017 παραγωγη, 12000κμ περιπου εχουν κανει, ειναι αυτα που ειχε το corsa οταν το πηρα, τα ειχε αλλαξει ο μαντρας.
    Δεν τα προτινω για χειμερινα, αλλα ουτε και για χιονι. Αλλα οταν πηρα το corsa και ειπα οτι φοραει αυτα τα λαστιχα, καποιος ειχε γραψει οτι ειναι απιστευτα σε στεγνο και βρεγμενο και που να τα δω τι κανουν και στο χιονι. Στο στεγνο και στο βρεγμενο οντως ειναι κορυφαια, και για αυτο το εβγαλα δοκιμαστικα στο χιονι, με αυτα απλα αν σε ποιασει χιονοπτωση, θα μπορεσεις να κινηθεις παρα πολυ προσεκτικα και να πας σπιτι σου, χωρις να σκαλωσεις αν ο δρομος ειναι ευθεια. Αλλα δεν συγκρινονται με καθαρο χειμερινο. Την ωρα που αρχισε να χιονιζει και ασπριζαν οι δρομοι, ανεβηκα σε υψομετρο με ανηφορες χωρις να σταματησω και να δω αν μπορει να ξαναξεκινησει. Στο κατεβασμα δυσκολευτηκα και ανχωθηκα γιατι δεν φρεναριζε, τσουληθρα, αλλα τα καταφερα. Μεσα στην πολη που ειναι ευθεια, κινησε, αλλα θελει παρα πολυ προσοχη γιατι πρεπει να φρεναρεις απο πολυ ποιο πριν για να σταματησεις. Την αλλη μερα μεσα στην αυλη μου με 30 ποντους χιονι, σκορπιο/σκαμενο, βγηκα, αλλα οταν πηγα να ξαναμπω δυσκολευτηκα. Γενικα δεν κανουν για χιονι, ειναι καλοκαιρινα λαστιχα.
    Καμια μα καμια σχεση με χιονολαστιχο καθαρο που δεν σκαλωνεις πουθενα στριβεις και φρεναρεις εκει που θελεις.
    Δεν βγενει το rainsport σε 65 αρι προφίλ, πιθανόν rainexpert φοράς
    ASTRA F '95 GL C14SE
    ASCONA C '88 TOURING E16NZ
    ASCONA C '88 EXCLUSIVE C16NZ
    KADETT D '84 E16SE
    KADETT D '84 C20XE

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tragos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγενει το rainsport σε 65 αρι προφίλ, πιθανόν rainexpert φοράς
    Ναι εχεις δικιο, το διορθωσα rainexpert φοραω, οχι rainsport οπως εγραψα... και μαλλον προχτες που πηγα να μπω στην αυλη και δυσκολευτηκα, πρεπει να αρπαξε δισκο, σημερα με 5η στις 2000 στο πατημα, πατηναρει....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 07-01-19 στις 16:18
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Εγώ σήμερα συνάντησα αρκετά σημεία με πάγο στο δρόμο για την δουλεια. Ήμουν με το κορσάκι με τα continental eco contact 5, 185/65/15, και πήγαιναν αρκετά καλά, ακόμη και στις ανηφόρες - κατηφόρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opel astra j 2011 : 07-01-19 στις 19:13

Προεπιλογή

ΕΒαλα στο Αστρα, στην μαμα διασταση τα NOKIAN WR A3, τα βρηκα μεταχειρισμένα και τα πηρα με την μία.
    Μια 1η βολτα, εδειξε οτι κακώς τοσο καιρο δεν ειχα προβει σε παρομοια αγορά. Καμια σχεση με τα μαμα λάστιχα (Michelin ENERGY)

Προεπιλογή

Μολις μου τελείωσε η γλυκερίνη.... Πρέπει αύριο να πάω να πάρω...

Προεπιλογή

Παιδια δείτε και λίγο τα Matador ! Απιστευτα λαστιχα και μετα θα μπορουσατε να δείτε και τα nexen !

Προεπιλογή

Χαιρετω την παρεα.Μετα απο αχρηστευση των 2 ελαστικων απο λακουβα παμε για καινουργια τετραδα.Η διασταση ειναι 205/50/17 και εχω καταληξει στις εξης επιλογες
    1)Goodyear f1 asymmetric 3 500 ευρω/c a 67db
    2)Goodyear efficientgrip performance 500 ευρω/b a 69db
    3)Uniroyal rainsport 3 400 ευρω/e a 71db
    4)Sava intensa uhp 2 340 ευρω/c a 68db
    Η αληθεια ειναι οτι δεν υπολογιζα να κανω την αλλαγη τωρα οποτε οικονομικα τα Goodyear μου πεφτουν λιγο ακριβα....Τα Sava τα εχει δοκιμασει κανεις? Οι βαθμολογιες τους ειναι πολυ καλες,καλυτερες απο τα Uniroyal.Με βαζουν σε σκεψεις....

Προεπιλογή

Δεν υπάρχει εναλλακτική διάσταση?
    Νομίζω στο opel είχες efficientgrip performance, σωστά?
    Sava όχι.... Καλύτερα Uniroyal, παρά τις κριτικές.

Προεπιλογή

Αν χωράνε τα 215/45/17, βάλτα. Θα σου βγουν τα uniroyal σε τιμή sava...

Προεπιλογή

Το 215/45/17 πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα απο την εργοστασιακη. Αυτη που φοραω ειναι η μεγαλυτερη σε 17 και δεν εχει εναλλακτικη. Το 225/45/17 που μου προτειναν δεν μπαινει. Εχεις ακουσει κατι αρνητικο για τα Sava?

Προεπιλογή

Στο opel οντως φοραγα τα efficientgrip performance. Στο ibiza μπροστα φοραω τα rainsport 3.

Προεπιλογή

Δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό για Sava, απλά τα Uniroyal είναι δοκιμασμένα, και από εσένα, και από άλλα μέλη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετω την παρεα.Μετα απο αχρηστευση των 2 ελαστικων απο λακουβα παμε για καινουργια τετραδα.Η διασταση ειναι 205/50/17 και εχω καταληξει στις εξης επιλογες
    1)Goodyear f1 asymmetric 3 500 ευρω/c a 67db
    2)Goodyear efficientgrip performance 500 ευρω/b a 69db
    3)Uniroyal rainsport 3 400 ευρω/e a 71db
    4)Sava intensa uhp 2 340 ευρω/c a 68db
    Η αληθεια ειναι οτι δεν υπολογιζα να κανω την αλλαγη τωρα οποτε οικονομικα τα Goodyear μου πεφτουν λιγο ακριβα....Τα Sava τα εχει δοκιμασει κανεις? Οι βαθμολογιες τους ειναι πολυ καλες,καλυτερες απο τα Uniroyal.Με βαζουν σε σκεψεις....
    Εγώ φοράω τα Assymetric 3. Εξαιρετικό λάστιχο και με τεχνολογίες που είναι πολύ μπροστά. Δες στο YouTube.
    Οι μισοί από εδώ μέσα όμως είπαν ότι δεν τους βγήκαν καλά. Οπότε δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.... Πάντως στη θέση σου εγώ θα έβαζα τα Uniroyal... Και το 100αρικο θα το κρατούσα για service...

Προεπιλογή

Τα εχω ακουσει και διαβασει για τα f1 καιμου τα επιβεβαιωσε και ο λαστιχας μου. Σε αλλους καθεται καλα,σε αλλους ειναι χαλια οποτε δεν το ρισκαρω. Τα Uniroyal δοκιμασμενα και καλα αλλα κανουν πολυ θορυβο και ανεβαζουν την καταναλωση αρκετα που για μενα που κανω 40.000 χλμ τον χρονο παιζει ρολο. Αν δεν υπηρχε το οικονομικο στην μεση πηγαινα για Efficientgrip performance καρφι αλλα.... Δεν ξερω τι θα γινει με την αποζημιωση και αν τελικα καταφερω να κερδισω κατι... Τωρα για τα Sava ο λαστιχας μου που συνεργαζομαι χρονια και εχει αποδειξει οτι δεν λεει βλακειες ουτε κοροιδευει και ξερει πως οδηγω και τους δρομους που κυκλοφορω μου λεει να τα δοκιμασω. Αν εισαι 100% ευχαριστημενος απο τα Goodyear απο αυτα θα εισαι 90% και με διαφορα στην τιμη που ειναι σεβαστη... Αν μιλαγαμε για 50-60 ευρω την τετραδα διαφορα δεν θα αξιζε καθολου.
    Πραγματικα λογω καταστασεων ειμαι σε διλημμα....

Προεπιλογή

Το έψαξα λίγο το θέμα και είδα ότι (θεωρητικά) στα 40000km αν βάλεις Goodyear Efficientgrip performance θα κερδίσεις τα χρήματα που θα γλυτωνες αν έβαζες Uniroyal...

Προεπιλογή

Εμένα την γνώμη μου την ξέρετε.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα την γνώμη μου την ξέρετε.
    Uniroyal και ξερό ψωμί!

Σελίδα 133 από 149 ΠρώτηΠρώτη ... 3383123131132133134135143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 12:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 22:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές