If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 127 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 2777117125126127128129 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.521 έως 2.540 από 2612

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ. Ζυγοστάθμιση μου έκαναν αλλά μάλλον αποτυχημένη γιατί ένα ταξίδακι που έκανα , το τιμόνι πανω από τα 110 τρεμει λες και έχει Πάρκινσον. Θα το πάω αύριο δευτέρα να ξανά ζυγίσουν τα λάστιχα . Ευθυγράμμιση δεν έκανα γιατί δεν χρειαζόταν , αλλά για προλυπτικους λόγους είναι προγραμματισμένη μαζί με το σέρβις που σχεδόν έχει φτάσει...
    430 ευρώ μου βγήκαν όλα μαζί .

Αυτές τις μέρες είχα την πολυτέλεια να τα δοκιμάσω και σε βροχή και σε στεγνό , σε στροφές για να δω κράτημα και σε φρενάρισμα .

Καταρχήν έχω ξεχάσει ότι το αμάξι έχει abs και esp . Απίστευτο και όμως αληθινό ! Το Astra μεταμορφώθηκε κυριολεκτικά ! Προσπαθώ να το κάνω να γλιστρήσει εκεί που με τα Goodyear έφευγε για πλάκα και δεν μπορώ ! Εχτές δοκίμασα φρενάρισμα πανικού από τα 120 μέχρι τα 0 και ο κολλητός μου δίπλα μια ώρα ζαλιζοταν...
    Η μεγαλύτερη απόλαυση όμως είναι η ποιότητα κύλισης....δεν καταλαβαίνω ανωμαλίες του δρόμου...σταμάτησαν τα κοπανηματα.... Άψογα...

Η αντοχή δεν με απασχολει...ας πληρεί τα υπόλοιπα κρητηρια και ας φθαρουν...δεν γίνεται Καιν η πίτα σωστή και ο σκύλος χορτατος...
    Προσωπικά δεν πιστεύω πως έχει να κάνει με την μάρκα αλλά με το μοντέλο. Το ότι τα Assymetric 3 για μένα είναι άθλια δεν σημαίνει ότι όλα τα Goodyear είναι άθλια. Κάθε άλλο .

Πάντως φθαρουν δεν φθαρουν εγώ είμαι της λογικής στον πρώτο χρόνο μπρος πίσω τα λάστιχα και στον 2 αλλαγή τετράδα . Άλλωστε στα 2 χρόνια και να μη φθαρουν, θα τα φθείρω εγώ από μόνος
    Πωλούνται γνήσια ζαντολάστιχα opel σε άριστη κατάσταση 225/45/17: https://www.car.gr/parts/view/11231369/

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Δεν θέλω να σε δυσαρεστήσω αλλά εγώ με τα contineental premium contact 5 είχα τρέμουλο στο αμάξι. Τι ευθυγραμισεις τι ζυγοσταθμισεις τι έλεγχος στα ημιαξονια στα μπαλάκια, αλλαγη αμορτισέρ, τίποτα. Μετά τα δύο χρόνια έφτιαξαν. Υπάρχουν παραπονα πολλά για τα continental ότι βγαίνουν στραβά. Και δεν φαίνεται εύκολα. Εξαιρετικά για τρία χρόνια σε κράτημα και φρενάρισμα αλλά αυτό με το τρέμουλο και η υπερευσθησια τους με έκαναν να μην τα ξαναβάλω και γενικά να μην ξαναβάλω continental.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ohristou : 21-01-18 στις 13:52

Προεπιλογή

Καλησπέρα, εχω παραγγείλει τα Vredestein ultrac satin 225/45/17. Τα εχει φορεσει καποιος να πει εντυπώσεις;
    1.6T-white-opc line+λεβιες+ καντραν-navi-xenon drl-δερμα-φρυδακια-φιμε-εξατμιση-ζαντες 17"-μοντ 2009

Προεπιλογή

Καλημέρα...είπα να μην ανοίξω νέο θέμα μιας και έρχεται ο καιρός να αλλάξω λάστιχα...
    αυτή τη στιγμή πορεύομαι με Continental Premium Contact 5 σε astra H με την εργοστασιακή ζάντα αλουμινίου
    και σε διάσταση 205/55/R16 V91. θέλοντας να παραμείνω στα continental είδα ότι τα νέα premium contact 6 δεν βγαίνουν
    σε αυτή την διάσταση αλλά μόνο σε 225/50/R16 Y92
    να αλλάξω διάσταση ωστε να βάλω το Premium Contact 6 ή απλά να πάρω μια νέα τετράδα
    Premium Contact 5?
    ευχαριστώ

Προεπιλογή

Τα 5 παρε....η ζαντα σου το πιθανοτερο ειναι να μη χωραει 225 κ θα πας σε δεικτη Y που θα στο σκληρυνει πολυ. Κατι παλια saab με 200 και βαλε ιππους ειχαν τη διασταση που αναφερεις
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Μην αλλάξεις διάσταση. Στη διάσταση αυτή βρίσκεις και φρέσκα λάστιχα και οικονομικά!

Προεπιλογή

Michelin CrossClimate κανείς; Στην κλασσική 205/55/16

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο ταξιδιού προς Αυστρία το αργότερο ώς τέλη Οκτώμβρη, και γι αυτό η σκέψη για όλα-σε-ένα. Κατα τα άλλα ο AstrakΗan θα κινείται σε χαμηλούς ρυθμούς εντός Αττικής.

Θα πατάει καλά στις ζέστες ή θα ζητάει χιόνι και νερό για να δικαιολογήσει τα λεφτά του;
    Τώρα περπατάω με Toyo CF1 και με την οδήγησή μου δεν τα φτάνω στα όρια παρά τα 4 χρόνια στη πλάτη τους.

Προεπιλογή

Δεν έχω τα συγκεκριμένα. Από σχόλια άλλων είναι ένα πολύ καλό ελαστικό για την κατηγορία του. Αφού πρόκειται να πας τέτοιο ταξίδι είναι καλή επιλογή.
    Δεν νομίζω να το μετανιώσεις.
    Και για να μην γίνει αυτό σου εύχομαι κάθε χρόνο να έχεις ένα ή και περισσότερα τέτοια ταξίδια!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Michelin CrossClimate κανείς; Στην κλασσική 205/55/16

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο ταξιδιού προς Αυστρία το αργότερο ώς τέλη Οκτώμβρη, και γι αυτό η σκέψη για όλα-σε-ένα. Κατα τα άλλα ο AstrakΗan θα κινείται σε χαμηλούς ρυθμούς εντός Αττικής.

Θα πατάει καλά στις ζέστες ή θα ζητάει χιόνι και νερό για να δικαιολογήσει τα λεφτά του;
    Τώρα περπατάω με Toyo CF1 και με την οδήγησή μου δεν τα φτάνω στα όρια παρά τα 4 χρόνια στη πλάτη τους.
    Τα φοράω εδώ και 27000 χλμ, πολύ καλό ελαστικό και στο χιόνι και στη ζέστη. Σε σχέσει με το καλοκαιρινό michelin energy saver που φορούσα μου ανέβασε 0,3 λίτρα στα 100 χλμ την κατανάλωση. Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα.

Προεπιλογή

340 τοποθετημένα σε Skroutz. Να πάω έτσι ή να ψάξω κάπου εκτός; Ξέρουμε Αττική κάποιον;

Mpampis αυτή τη βδομάδα είμαι Λάρισα και θα ρωτήσω Τσούκα. Κανας άλλος εδω;

Προεπιλογή

Για Αττική κοίτα στον χοιμε.
    Από μια γρήγορη αναζήτηση είναι αυτή η τιμή τους
    http://www.xoimes.gr/elastika?d1=205...nu=3&model=267
    Από κοντά μπορεί και καλύτερη.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για Αττική κοίτα στον χοιμε.
    Από μια γρήγορη αναζήτηση είναι αυτή η τιμή τους
    http://www.xoimes.gr/elastika?d1=205...nu=3&model=267
    Από κοντά μπορεί και καλύτερη.
    Καλή τιμή για 91Η και δεν είναι σκρουτζ. Ωραίος

Μένει να ξεπεράσω το ψυχολογικό οτι αγοράζω "μετριότητα" για να τα έχω όλα, + τα ρημάδια τα Toyo που δε λένε να γλιστρήσουν μετά απο 4 χρόνια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dith Εμφάνιση μηνυμάτων
    340 τοποθετημένα σε Skroutz. Να πάω έτσι ή να ψάξω κάπου εκτός; Ξέρουμε Αττική κάποιον;

Mpampis αυτή τη βδομάδα είμαι Λάρισα και θα ρωτήσω Τσούκα. Κανας άλλος εδω;
    Κοιτα και Νεντουδη - Μπαλογιαννη. Λογω ημερων δεν ξερω αν ειναι καποιος κλειστα, στον 1 βαζω λαστιχα την τελευταια 15ετια.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Καλησπέρα. Εχω ένα corsa d 1.4 με 215/45/17 λαστιχο. Θα ηθελα τη γνωμη σας αποκλειστικά για αυτά τα 3 λάστιχα:
    Bridgestone t005, Pirelli cinturanto p7, Continental PC6
    ανεβαίνω αραια και που πεζοδρομια και θελω να βγαλουν πανω απο 35000 χλμ με οσο το δυνατον λιγοτερα κοπανηματα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μάλλον θα καταλήξω στα Goodyear Efficient Grip Performance πάντως και για το C4 στην ίδια διάσταση με τα δικά σου και στο Astra σε 225/45/R17.
    Ερώτηση. Ξέρει κανείς τι παίζει με τον δείκτη ταχύτητας? Παίζει ρόλο αν πχ αντί για V που έχω τώρα βάλω πχ Υ? Θα είναι πιο δύσκολο να ζεσταθούν με υψηλότερο δείκτη ταχύτητας??
    Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra J
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια!!
    Ειμαι για αλλαγη ελαστικων σε astra j 1.4 140hp
    Ειμαι για primacy 4 μαλλον..
    Σε διαστασεις 215 50 17 91v ή 95w ειναι συμφωνα με το εργοστασιο;;;

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια!!
    Ειμαι για αλλαγη ελαστικων σε astra j 1.4 140hp
    Ειμαι για primacy 4 μαλλον..
    Σε διαστασεις 215 50 17 91v ή 95w ειναι συμφωνα με το εργοστασιο;;;

Προεπιλογή

Σκέφτηκες να πας σε 225/45 17?
    91 βάλε, όχι 95.

Δες εδω:
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...%DE-225-45-R17

Προεπιλογή

Επίσης, εντελώς φιλικά, μην γράφεις σε πολλά θέματα ταυτόχρονα. Σχεδόν όλοι παρακολουθούν το activity, οπότε δεν έχει νόημα

http://www.opel-club.gr/vbulletin/activity.php

Προεπιλογή

Ηρθε η ωρα για αλλαγη στο 2 αυτοκινητο, διαστασεις 175-65-14 μαλλον ταιριαζει και 185-60-14. Πιο πολυ θα ηθελα να εχουν διαρκεια. Ιδιαιτερη καταπονηση απο πεζοδρομια και τετοια δεν παιζει. Αν καποιος εχει εμπειρια σε αυτες τις διαστασεις ευπροσδεκτη.
    1.7D opc line

Σελίδα 127 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 2777117125126127128129 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 05:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 13:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 23:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 23:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 22:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές